Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיענוח בדיקת קנייה - יונדאי I30

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 4309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום!

הבוקר לקחתי לבדיקת קנייה יונדאי I30 שנת 2010 דגם INSPIRE. הרכב שנה ו9 חודשים על הכביש ועשה 26 אלף קילומטר.

בפגישה היחידה שהתקיימה עם המוכר לפני הבדיקה הבוקר התרשמתי מאד לטובה מהרכב ונאמר לי שהייתה מכה שהתרחשה בחניון בפינה הימנית הקדמית של הרכב, נאמר לי שהוחלף טמבון ומכסה מנוע.

סגרנו על מחירון משוקלל לוי יצחק פחות 11 אלף שח במידה והבדיקה יוצאת תקין, המוכר התחייב על תקינות השלדה.

הבוקר הגעתי לבדיקת קנייה ולהלן הממצאים של הטסט בנוגע לפחחות/תאונות. (היתר תקין)

שילדת מרכב - ליקויים בעלי משמעות נמוכה:

- פגיעה חזית החלפת פח חזית פלסטיק מחובר עם ברגים, החלפת פגוש קדמי, החלפת כנף ימין, החלפת מכסה מנוע - אין מכה בשלדה או קצה שלדה.

לאחר הממצא הזה החלטתי לחפור קצת יותר לעומק והשגתי היום בצהריים את הטופס של הביטוח/שמאי מיום התאונה, להלן הפריטים שהוחלפו במוסך מורשה של יונדאי על חשבון חברת הביטוח:

- כיסוי חיצוני, מגן קדמי

- קורה פנימית, מגן קדמי

- פנס ראשי ימין

- פנס ערפל ימין

- מגן אויר ימין

- כנף קדמית ימין

- מכסה מנוע

- תומך מגן קדמי מעצור צד ימין + שמאל

- סופג אנרגיה במגן קדמי

- סורג מגן קדמי

אותו שמאי המליץ בטופס על ירידת ערך של 2.5%.

העבודה נעשתה בצורה טובה מאד לפחות מבחינה חיצונית, ממש חיפשתי ולא הצלחתי למצוא הבדלים בגובה או בצבע בין הכנף/מכסה-מנוע/פגוש ליתר הרכב.

נלחצתי בעיקר בגלל כמות הדברים שהוחלפו, כמובן שהמוכר ניסה לשכנע אותי שהמוסך פשוט דורש החלפה של כל מה שחברת הביטוח מוכנה לשלם עבורו, אני מסכים שזה נכון אבל עדין כמות החלקים שהוחלפו מטרידה אותי.

אשמח לדעת מה דעתכם ובעיקר אם אוכל לקבל הסבר מהם החלקים אשר מסומנים באדום שלא ברור לי מה הם עושים או עד כמה זה קריטי שהם נפגעו באותה מכה.

נ.ב - המחיר ירד בעוד 2000 שח מאז שגיליתי את רשימת החלפים ובסך הכל אני מרוצה, אני בעיקר מחפש חיזוק לזה שאני לא עושה טעות כי לא לגמרי ברורה לי חומרת המכה/תאונה.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המגן שהוחלף הוא מולחם או מחובר בברגים? לפי הבדיקה מדובר בקורה שמחוברת בברגים אבל אני לא הייתי סומך על מכון הבדיקה וניגש למוסך של היבואן בכדי לברר את הסוגיה.

לפי מה שאני הבנתי מחובר בברגים = אין פגיעת שלדה, מולחם = פגיעת קצה שלדה.

סורג הוא בד"כ אחד מחלקי הגריל שמותקנים בפגוש הקדמי (פלסטיק), סופג אנרגיה במגן קדמי זה אולי משהו שמפריד בין הפגוש עצמו לאותה קורה שהוחלפה, תומך מגן קדמי מעצור צד ימין + שמאל אין לי מושג מה זה אומר. בכל מקרה הגעה עם המסמך למוסך יכולה לעזור להבין קצת יותר מה הוחלף ומה הייתה חומרת הפגיעה.

בשביל מכה קטנה בחניון נשמע שדיי הרבה הוחלף, מכסה מנוע לא נפגע כל כך מהר בתאונה קטנה.

האם הרכב הוא מבעלות ראשונה ליסינג פרטי? אם לא המחיר נשמע נמוך בצורה קצת מחשידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון, לא בהכרח במקרה שלך, אבל קרה פה ושם, שכאשר מתקנים רכב חדש רושמים רשימה גדולה של חלקים להחליף, השמאי שמכיר אדם או שניים מאשר, והקומבינה יצאה לדרך.

מחליפים את המינימום, רושמים ומחייבים את המקסימום, וכולם מבסוטים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

לקחנו את כל הטפסים למוסך מורשה של יונדאי, מנהל הסניף עבר על הכל וטען שאין שם שום דבר קריטי.

מייק, את הרכב אני קונה מבחור שהרכב אצלו בליסינג פרטי-מימוני.

המחיר הוא מתחת למחירון משוקלל עבור ליסינג פרטי, המחיר הוא 19 אלף פחות ממחירון של פרטית. אני לא מופתע מהמחיר, יש כזו כמות של I30 למכירה שאנשים פשוט לא מצליחים למכור. אני בקשר עם אותם מוכרים כבר מעל 5 שבועות והמחיר יורד ויורד.

את הסויפט 2008 שלנו מכרנו בשבוע שעבר במחירון + 2900 לעומת זאת, לקח 6 שבועות אבל היה שווה לחכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בליסינג פרטי המחיר באמת לא מפתיע, מאוד קשה להסביר לקונים מה זה אומר והרוב לא מאמינים שבפועל הרכב היה אצל אדם פרטי ששמר עליו וטיפל בו כמו ברכב פרטי רגיל.

אני לא רוצה לתאר לעצמי כמה קשה יהיה למכור את הרכב שלי שהוא כבר יד שניה אחרי ליסינג פרטי, אני מפחד אפילו להיכנס לאיזה סוכנות ולבקש הצעת טרייד אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...