Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח שמאי לאחר תאונה הסבר(קורולה 2007)

BoozeFlow
שימו לב! השרשור הזה בן 4284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה לפני חודשיים עשיתי תאונה עם הרכב.

התאונה הייתה ב431 במהירות גבוהה ובירידה.

הבלמים לא הגיבו טוב ונכנסתי במישהו עם הכנף הימנית לאחר שסובבתי את ההגה כדי שזה לא יהיה חזיתי.

קיבלתי דו"ח שמאי על ירידת ערך של 3.75%.

החליפו לי כנף חלופית,מראת צד חלופית,ופגוש מקורי כמו כן בוצע תיקון למכסה מנוע והדלת ונצבעו מחדש הצביעה הייתה מצויינת ולא רואים שהרכב נצבע לפחות לא בעין של בן אדם.

אני מצרף דו"ח שמאי ורציתי שתגידו לי מניסיון שלכם כמה יהיה לי קשה למכור את הרכב ביום שאני יחליט או כמה אני יצטרך לרדת במחיר עקב התאונה וכל מה שהחליפו.

וכמו כן האם יש משהו בדו"ח שמדבר על שילדה.

לכידה.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראית פה פגיעת שילדה או חלקים מכניים פנימיים אלא רק פחחות כך שהירידה היא ממש מזערית. אתה תידרוש כמה שתירצה ומקסימום תוריד 1000-2000 ש"ח. אין טעם להוריד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק הקדמי של צד ימין של הרכב.

מאור, איך חישבת 1000₪?

הירידת ערך שנקבעה לו היא 3.75% וזה בדיוק מה שהוא ייצטרך להוריד ממחיר המחירון של אותו היום שבו הוא מוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, איך חישבת 1000₪?

הירידת ערך שנקבעה לו היא 3.75% וזה בדיוק מה שהוא ייצטרך להוריד ממחיר המחירון של אותו היום שבו הוא מוכר.

זה מה שקבע השמאי. אז מה. הוא לא חייב להוריד את הערך זה. לא ניקבעה פה בעיית שילדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא הייתי ממהר להוריד 15% מערך הרכב וגם לא 5%. תמיד יבוא האחד שיירצה מאוד ויתאים לו וזה לא מה שיפריע לו. הכל עניין של זמן וסבלנות כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, איך חישבת 1000₪?

אתה מתבלבל ומבלבל בין ירידת הערך שקבע השמאי לבין ירידת ערך מסחרית, בניחוש מושכל אפשר לקבוע שאם השמאי קבע ירידת ערך כזו מבלי (שככול הניראה) לחצו עליו וניהלו איתו מו"מ - הירידה המסחרית תהייה גבוהה בהרבה, אפילו אם היה מדובר בדגם מבוקש.

אגב, מכיוון שמדובר בקורולה עם גיר רובוטי שגם ככה איננה להיט בשוק, הפגיעה תהייה קשה יותר - ובעניין הזה אני לגמרי עם דניאל - מי שירצה למכור יצטרך להוריד מהמחירון - והרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בקורולה אוטומט ולא רובוטי.

תוצרת יפן ולא טורקיה כמו שרשם השמאי.

לא מבין מה אתם סתם זורקים דברים באוויר לא כל מכה בפח החזית מחייבת פגיעת שילדה או קצה שילדה.

עשיתי בדיקה והמכה בפח החזית הייתה ליד הפנס הימני איפה שנסגר המכסה מנוע ממש בקצה בצד ימין איפה זה ואיפה השילדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי השוק היום (ואני מדגיש במצב של רצון למכור את הרכב היום), שווי הנזק היום הוא כ-8000 ש"ח הפחתה ממחיר המחירון (לדעתי המחירון בערך 59 אבל לא בדקתי בדיוק).

לגופו של עניין הנזק הוא זניח, אבל לא בעיניהם של הקונים הפוטנציאליים, שיכולים לקנות רכב נקי מתאונות ב-5000 ש"ח מתחת למחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בקורולה אוטומט ולא רובוטי.

תוצרת יפן ולא טורקיה כמו שרשם השמאי.

לא מבין מה אתם סתם זורקים דברים באוויר לא כל מכה בפח החזית מחייבת פגיעת שילדה או קצה שילדה.

עשיתי בדיקה והמכה בפח החזית הייתה ליד הפנס הימני איפה שנסגר המכסה מנוע ממש בקצה בצד ימין איפה זה ואיפה השילדה.

פח חזית הוא חלק ממרכב הרכב או "שאסי".

בדרך כלל על פגיעות קצה שלדה שמאי יוריד 1.5% מערך הרכב, אבל אצלך הוא הוריד יותר, אז כנראה הפגיעה לא כלכך זניחה כפי שאתה חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פח החזית הוא הוריד 1 אחוז על על דופן קידמי ימני הוא הוריד 2 אחוז.

הדופן הקידמי הוריד יותר מערך הרכב מאשר חלק שקשור לשילדה?

לא נראה לי סביר.

אני לא בא להתווכח אבל חשוב לי לדעת אם תיקון פח חזית הוא תמיד קצה שילדה או לא מחייב.

בתור אחד שחשוב היה לו התחייבות גיר, מנוע, שילדה בקנייה באסה אין מילים אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהיית מחפש לעצמך רכב משומש ומישהו היה מציע לך רכב אחרי פגיעה קלה שגרמה לצביעת דלת, כנף, פגוש ומכסה מנוע וגם עם פח חזית פגוע - היית קונה את הרכב? זו גם התשובה לשאלה ששאלת בתחילת השרשור.

במלוא הכנות - לדעתי מכירת רכב כזה תדרוש הנחה משמעותית מאוד ממחיר המחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...