Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי להנמיך מושב/ להגביה הגה בפיאט אונו 1400/ 1994?

Moooshe
שימו לב! השרשור הזה בן 7141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, תרשו לי להתנצל אם הנושא הזה נידון בעבר. לא הצלחתי למצוא דיונים דומים בעזרת החיפוש וגם לא בדפדוף של מספר דפים אחורה בפורום.

יש לי הזדמנות לקנות פיאט אונו 1400, שנת 94, שמורה מאוד, במצב מעולה, מקרובת משפחה. לא יכול להיות יותר טוב.

אבל מה? אני בנאדם קצת גדול, וכשאני מתיישב ברכב, גם כשמושב הנהג נלקח אחורה עד הסוף, הראש שלי כמעט נוגע בתקרה והברכיים שלי נוגעות בהגה. לנהוג ככה אפילו 10 דקות זה סיוט.

יש פתרונות כמו מה שציינתי בכותרת? יש מצב שאפשר להרים קצת את ההגה/ להנמיך את המושב? אולי לקחת את המושב קצת יותר אחורנית? (אני מניח שבשביל האחרון נצטרך לפנות למכונאי)

כל עזרה תתקבל בברכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תרשו לי להתנצל אם הנושא הזה נידון בעבר. לא הצלחתי למצוא דיונים דומים בעזרת החיפוש וגם לא בדפדוף של מספר דפים אחורה בפורום.

יש לי הזדמנות לקנות פיאט אונו 1400, שנת 94, שמורה מאוד, במצב מעולה, מקרובת משפחה. לא יכול להיות יותר טוב.

אבל מה? אני בנאדם קצת גדול, וכשאני מתיישב ברכב, גם כשמושב הנהג נלקח אחורה עד הסוף, הראש שלי כמעט נוגע בתקרה והברכיים שלי נוגעות בהגה. לנהוג ככה אפילו 10 דקות זה סיוט.

יש פתרונות כמו מה שציינתי בכותרת? יש מצב שאפשר להרים קצת את ההגה/ להנמיך את המושב? אולי לקחת את המושב קצת יותר אחורנית? (אני מניח שבשביל האחרון נצטרך לפנות למכונאי)

כל עזרה תתקבל בברכה!

תוציא את המושב של הנהג, ותשב על הספסל האחורי :wink:

אבל ברצינות, אם אתה כ"כ גבוה, לא נראה לי שאונו זה הרכב בשבילך...

פיאסטה MK1 שנת 79 בשלבי שיפוץ ->[thread=41214]כאן[/thread]

מנוע:1L, ממוזגת+ תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שתי אפשרויות:

1. להתאים מסילת כיסא של פיאט יותר גדולה כמו טיפו, טמפרה, כרומה וכו'. אם המסילה יותר ארוכה משל האונו תוכל לשבת יותר רחוק. אבל עניין זה (בהנחה שיעבוד) לא פותר את בעיית הגובה.

2. תיגש לחברת אספיר בתל עדשים שם יתאימו לך מסגרת למסילות לכיסא המקורי או לכל כיסא אחר.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט אונו אין כל כוון לגלגל ההגה או להגבהת/הנמכת מושב נהג.

בקשר למושב הנהג פנה ל"נועם בריפודים", יצחק שדה 35 ת"א, טל' נייד 052-4499877,

דבר עם מני, יש לו כמה פתרונות להתאמת מושב לצרכיך ובמחיר הגיוני.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שיכול להיות יותר טוב:

אם הרכב לא היה מקרובת משפחה...

אני עסקים לא עושה עם קרובי משפחה!:screwy:

אולי זה רק במשפחה שלי...

:rolleyes:

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא כ"כ היה לי זמן להתעסק בזה עד עכשיו, אבל היום סופסוף פניתי למקורות שנתתם לי ואני מקווה שנצליח למצוא פתרון לעניין הזה ובמחיר סביר.

רציתי להגיד תודה רבה על התגובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אוקיי, אז ככה:

הוצעו לי ארבעה פתרונות אפשריים (כל אחד במקום אחר):

1. פירוק כל תושבת הכיסא, ניסור של השלדה ושינויים שהאמת די הפחידו אותי... וכמובן התקנת כיסא חדש. המחיר: 1000 ש"ח.

2. פירוק הכיסא (השארת המסילות למקרה שארצה להחזיר את הכיסא המקורי) והרכבת כיסא חדש על רצפת האוטו. המחיר: 500 ש"ח.

3. פירוק החיבור של הכיסא מקדימה והנמכה שלו. התוצאה: אי אפשר יהיה להזיז את הכיסא על המסילה - אף אחד אחר כמעט לא יוכל לנהוג באוטו, אבל עם קצת עבודה זה הפיך. המחיר: 200 ש"ח.

4. הורדת חלקים מהספוג של המושב - במיוחד הבליטות מהצדדים ומקדימה. זה לא פתרון מאוד משמעותי, אבל אפשר להרוויח ככה כמה סנטימטרים טובים, וכמעט שלא נעשה שינוי משמעותי באוטו. המחיר: 200 ש"ח.

לדעתי אני אלך על הפתרון הרביעי בהתחלה, גם כי הוא זול וגם כי השינוי שנעשה הוא לא משמעותי. אם גם אחרי השינוי אני לא ארגיש נוח, אולי אלך על הפתרון השני - פחות זול אבל עדיין יאפשר לי להחזיר את המצב לקדמותו אם ארצה למכור את הרכב.

שוב תודה לכולם, וחג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תרביצו לי פליז!!! אני אגיד אז זה שוב :)

מה דעתך על סובארו DL או אימפרזה אם תאכל להוסיף קצת, אימפרזה של שנת 95 ככה.

מכיוון שאם אין לך מקום לשבת ברכב זה לא שווה ומה יקרה בזמן תאונה חס וחלילה טפו טפו טפו אתה תתקפל ביחד עם הרכב. בסובארו תאכל לשבת כמו בן אדם בנוח וגם רכב זריז אם זה מעניין אותך...

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...