Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני ידנית חדשה ב80K: פולקסווגן פולו יאנג VS קיה ריו !

liquid151
שימו לב! השרשור הזה בן 4282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, קודם על תודה לכל מי שמקדיש זמן ועונה, אני צעיר שמחפש כבר תקופה לא קצרה מכונית סופר מיני, עד כה חקרתי וקראתי המון בנוגע לכל מה שיש לשוק להציע, וגם כן עשיתי נסיעת מבחן על 2 רכבים: פולו יאנג וקיה ריו כמובן ששתיהן הגרסא הידנית

הפולו עולה 83 על הכביש והריו אחרי הנחה 79 על הכביש, לכל אחת יתרונות וחסרונות כמובן אך בסופו של דבר אני מחפש רכב אמין בטיחותי, חסכוני ושהאחזקה לא תהיה יקרה מדי, בנוגע לשמירת ערך הבנתי שכולן מאבדות אחוז ניכר ב3 שנים הראשונות, האם ישנו הבדל כלשהו בין השתיים, מה דעתכם בנושא? איזו מכונית עדיפה?

בנוסף אני מעוניין לדעת אם אפשר להתמקח עוד ולקבל טיפולים או אבזור נוסף?

בברכת המשך יום נעים ובתודה :-)

תום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לתשובה שלי ולשאלה שלי.. האם "על הכביש " זה אומר כולל אגרת רישוי? ובעניין ההחזקה של הרכב, רכבים אירופאים נחשבים כיותר יקרים בתחזוקה שלהם..(חלפים וטיפולי מוסך..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באבזור הפולו פשוט מעליבה, אבל נותנת סמל יפה בחזית.

מבחינת אמינות קשה לדעת;

מצד אחד הפולו מגיעה עם מנוע אוטוטו בן עשרים, וגיר ידני שימות הרבה אחריך, אבל אחריות רשמית רק שנתיים.

מצד שני הריו מגיעה עם 7 שנות אחריות (3 על הכל, 4 נוספות על מנוע-גיר-ציריות) ככה שאין לך מה לחשוש מאמינות

אני אישית הייתי מחליף את הפולו יאנג של אימי בריו חדשה any day.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באבזור הפולו פשוט מעליבה, אבל נותנת סמל יפה בחזית.

מבחינת אמינות קשה לדעת;

מצד אחד הפולו מגיעה עם מנוע אוטוטו בן עשרים, וגיר ידני שימות הרבה אחריך, אבל אחריות רשמית רק שנתיים.

מצד שני הריו מגיעה עם 7 שנות אחריות (3 על הכל, 4 נוספות על מנוע-גיר-ציריות) ככה שאין לך מה לחשוש מאמינות

אני אישית הייתי מחליף את הפולו יאנג של אימי בריו חדשה any day.

הרכבים לדעתי מאובזרים באותה מידה. לפולו יש גם ג'אנטים ממגנזיום ולריו לא לדעתי.

בנוסף, המנוע של הפולו אולי אוטוטו בן 20 אבל המנוע 1.2 של הריו גם לא א-גרוייסע מציאה. סה"כ מנוע די קטן.

בקיצור - שתיהן טובות.

אם היית מתלבט בין הגרסאות האוטומטיות (1.4 VS 1.4) הייתי אומר לך בלי למצמץ ריו.

כאן... לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מקבלים בריו שלא מקבלים בפולו?

*הגה כוח חשמלי מתכוונן לגובה ולעומק

*תאורה בתא כפפות קדמי

*מחשב דרך

*שקע AUX, התאמה ל-USB/IPOD

*כפתורי שליטה על מערכת השמע מגלגל הנהג

*מראות צד עם כוונון חשמלי וחימום פנימי להפשרת אדים

בנוסף, המנוע של הפולו אולי אוטוטו בן 20 אבל המנוע 1.2 של הריו גם לא א-גרוייסע מציאה. סה"כ מנוע די קטן.

אני דווקא התכוונתי לזה בצורה חיובית, ישן = אמין ונטול מחלות, ההפך הגמור ממנוע הKappa שיושב בריו. (חדש, לא יודעים עליו כלום... וכו')

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שבין השתיים שהעלית, עדיף ללכת על הריו.

לקיה יש מוניטין אמינות מוכח. הריו מכונית חדישה, מרווחת יחסית ובעלת עיצוב חדיש ונאה.

כמו כן יש את נושא האחריות.

בהצלחה.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שפותח השרשור ישמח לדעת למה.

מנוע עדיף, איכות חומרים עדיפה, תא נוסעים נעים ונאה יותר וכמובן העיצוב החיצוני הנאה משמעותית.

הריו החדשה מהווה קפיצת מדרגה ביחס ליוצאת, אין בזה ספק. לדעתי היא עדיין לא מספיק טובה לעמוד ראש בראש מול הפולו או הפיאסטה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*הגה כוח חשמלי מתכוונן לגובה ולעומק

*תאורה בתא כפפות קדמי

*מחשב דרך

*שקע AUX, התאמה ל-USB/IPOD

*כפתורי שליטה על מערכת השמע מגלגל הנהג

*מראות צד עם כוונון חשמלי וחימום פנימי להפשרת אדים

אני דווקא התכוונתי לזה בצורה חיובית, ישן = אמין ונטול מחלות, ההפך הגמור ממנוע הKappa שיושב בריו. (חדש, לא יודעים עליו כלום... וכו')

בריו לא מותקן מנוע קאפה, ה-1 ליטר של הפיקנטו הוא מסדרת הקאפה.

המנוע של הריו משרת גם את ה-I10 1.2 והוא דווקא לא רע.

להבדלי האבזור הייתי מוסיף גם את בלמי התוך האחוריים בפולו לעומת דיסק בקיה.

RS, אני ממש לא מסכים, לריו תא נוסעים איכותי ומתמודד יפה מאוד עם זה של הפולו 1.4, הפלסטיקה שם נוקשה ובחלק מהמקומות גם לא מאוד נעימה למגע ובמושב האחורי מרווח הרגליים הוא עניין תיאורטי אם הנהג והנוסע הם בגובה ממוצע.

עיצוב תא הנוסעים/חיצוני הוא עניין של טעם, לדעתי הריו נראית לא רע בכלל גם בדגם בלי ג'אנטים מגנזיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריו לא מותקן מנוע קאפה, ה-1 ליטר של הפיקנטו הוא מסדרת הקאפה.

http://kia-israel.co.il/wp-content/uploads/2012/01/25375_catalog_rio1.pdf

מנוע בנזין 1.2 ליטר Kappa 85 כ"ס / 12.3 קג"מ

עם הספק מרבי של 85 כ“ס ב-6,000 סל“ד, מנוע זה הוא בעל

הספק מוגבר אך עדיין שומר על צריכת דלק מוקטנת ונסיעה

חלקה ושקטה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kia_Rio

Engine 1.2 L Kappa I4

1.4 L Gamma I4

1.6 L Gamma I4 GDI

1.1 L diesel I3

1.4 L diesel[10]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים של הריו עם המנוע הזה נחותים מה-I10 עם אותו מנוע ב-2 כ"ס ו-0.2 קג"מ מומנט פחות. מלבד זה הכל נראה זהה לחלוטין, היונדאי משווקת עם המנוע הזה מ-2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייק, את הריו פגשתי בהשקה בפרנקפורט - וכפי שציינתי, יש שיפור ענק ביחס לדור היוצא והיא בהחלט איכותית ונעימה מבעבר, אבל זה לא פולו (וגם הפולו לא מושלמת במאת האחוזים).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...