Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצות לעו״ד לצורך הוצאת דרכון פולני

TheWolf
שימו לב! השרשור הזה בן 4330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

מבקש את עזרת חברי הפורום בהמלצה על עו״ד לצורך הוצאת דרכון פולני, מבקש המלצות אמיתיות ממי שכבר בצעט זאת ע״י אותו עו״ד מומלץ. אזור חיפה או המרכז.

תודה רבה!

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בשבילי, זה עבור האשה ואחיה, עסקת חבילה שכזו..

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידיוק סיימתי את התהליך הארוך והמייגע לפני כחודש כאשר קיבלתי את הדרכון סוף סוף.

מראש אני אומר לך, לבד, נדירים האנשים שמצליחים לבצע את כל התהליך, מעבר לידיעת השפה הפולנית יש צורך בליהיות פיזית בפולין.

במהלך כל התהליך נתקלתי בהרבה אנשים שניסו לחסוך ונעזרו ב"חברים" ומכרים כאלה ואחרים, היה עצוב לראות אותם הולכים וחוזרים פעם אחר פעם בגלל מחסור בטפסים\טעויות כאלו ואחרות.

קודם כל תכין את עצמך לתהליך לא פשוט בכלל, כל הטפסים הנדרשים צריכים ליהיות מקוריים, בפולנית, וחתומים על ידי משרד הפנים הפולני. ועוד לפני כן, לוודא שבכלל יש את הטפסים הראשוניים והם זמינים, אם לא, צריך למצוא מאיפה להמציא אותם.

לאחר שכן מצליחים להשיג את כל, ואני מדגיש את כל הטפסים, ואין בהם אפילו שגיאת כתיב אחת, וכולם תואמים (לדוגמא באחד מופיע שם אמצעי ובאחד לא, לא תקין) רק אז, אפשר להתחיל בתהליך בקונסוליה בארץ.

אומנם זה נשמע פשוט, ללכת לקונסוליה ולהגיש טפסים, אבל זה לא, מקבלים שם פעמיים בשבוע בשביל דרכונים, אנשים מגיעים לשם ב4-5 בבוקר ולפעמים גם לילה לפני, לפעמים נעשות רשימות, לפעמים הן נזרקות או סתם לא מכובדות על ידי האנשים שמחכים בחוץ, אבל זה לא ממש מעניין את הקונסוליה מכיוון שהם מכניסים פנימה 10 אנשים בכל פעם (5 מחכים עוד למטה אך בפנים ורק 5 עוברים את התהליך) ככה שזה איש איש לעצמו בחוץ, וכל אחד חושב שהוא יותר בריון מהשני.

בסופו של יום נתקלתי כבר באנשים שהגיעו ב5 בבוקר, וב2 (כשמפסיקים לקבל אנשים), הלכו הביתה ואפילו לא נכנסו פנימה. לא פשוט הסיפור ויש שם הרבה חארות שמשקרים ועושים הכל בשביל להכנס.

הבנתי שהיום הסיפור התייעל קצת, ובמקום להגיע פעם אחת לטפסים, ועוד פעם לתביעת אצבע, איחדו את זה לפעם אחת, שינוי מבורך.

לאחר שתצליח לעבור את התהליך בקונסוליה, ותשלם 600 שח במזומן בלבד, (50% הנחה לסטודנטים!), תאלץ לחכות חודש ולהגיע ביום שישי בבוקר לאסוף את הדרכון, הפעם עם תור קטן משמעותית.

שוב, מניסיון אישי שלי, מומלץ מאוד לבצע את התהליך בעזרת עורך דין, הסיפור לא זול, הכל כמובן בהתאם לכמה הוא צריך להתאמץ בשביל להשיג את הטפסים הראשוניים, אך המחירים מאוד גמישים, במיוחד כשמדובר במשפחות והרבה נפשות שמבצעות ביחד תחת אותם טפסים.

אני יכול להמליץ על עורך דין לוקאש פיוטרובסקי, תיקתק את הדברים וגם כאשר היינו זקוקים לעוד מסמך פה או משהו שם, הסתדרנו יפה מאוד.

כמו כן זה יתרון מאוד גדול שהעורך דין עצמו נמצא בפולין ותמיד זמין לגשת למשרדים שם.

אם יש לך עוד שאלות, מוזמן לשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tomz,

אם תוכל לפרט מה הכוונה ל-"כל הטפסים הדרושים".

כמו כן למה התכוונת כשאמרת "ידיעת השפה הפולנית"? יש מבחן בע''פ? בכתב?

במידה וסבא וסבתא ילידי פולין יש סיכוי לזכאות? שווה להתחיל את התהליך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

לפי מה שהבנתי, כבר אין מבחנים של השפה הפולנית, אבל זה רק אדם אחד, שעבר את התהליך, אמר לי.

אם סבתא וסבא ילידי פולין, אז גם אתה זכאי להגיש בקשה לאזרחות, אבל אתה צריך תעודות לידה וגם יש את הקטע הזה עם השירות בצה"ל, כך שזה לא כזה פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבתי לגבי ידיעת השפה הפולנית רלוונטי למי שינסה להוציא את הטפסים בכוחות עצמו,

אין שום מבחן בעל פה או שום דבר שמצריך ידיעת השפה, רוב הנציגים בקונסוליה דוברים אנגלית, אומנם רעועה, אבל דוברים.

לגבי הזכאות, אני נכד של יליד פולין וקיבלתי דרכו את הזכאות, אף אחד לא ציין שום פרט שקשור לשירות בצהל ואני ושאר בני המשפחה שירתנו בצהל וקיבלנו ללא בעיה.

לגבי הטפסים - כל אחד והטפסים שהוא צריך בהתאם לסטטוס המשפחתי שלו, ואם יש לו ילדים.

את רשימת הטפסים ניתן לראות באתר של הקונסוליה הפולנית,

http://www.telavivpl.org/index.php?m=282&ln=en

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחה של אשתי (כאילו אני צריך הוכחה שהיא פולניה ;-) ) ניסו, באמצעות עו"ד שלקח כסף וסיפק גורנישט. כלומר אפס.

מזל שלי יש גרמני.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהקשר למה שבר אמר, הבעיה העיקרית ברוב המקרים היא להשיג את תעודת הלידה המקורית(הפולנית) של קרוב המשפחה שנולד בפולין וזה דרוש בשביל להתחיל בכלל את התהליך.

ישנם עורכי דין שלוקחים שכר על פי הצלחה, ישנם כאלה שגובים עלות מסויימת בהתחלה ורק אחרי קבלת הדרכון את שאר העלות, וישנם כאלה שלוקחים גם הכל מראש..

בהתחלה פניתי לעורך דין ישראלי אחר, אך לאחר שקיבלתי עליו ביקורות מ2 לקוחות שונים שניגשו אליו ולא צלחו את התהליך.. ניגשתי לעורך דין הפולני שציינתי מקודם(לא שזה מבטיח שהוא בוודאות יצליח להוציא לכל אחד דרכון כן?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע,

אם אין בידי את תעודות הלידה של הסבא והסבתא, זה בכלל אפשרי והגיוני להמציא אותן?

אני כבר הרבה זמן רוצה להוציא אזרחות פולנית, סבי וסבתי ז"ל נולדו בפולין, אך אין בידי אף מסמך שקשור אליהם.

בעיקרון לא אכפת לי לשלם כמה כסף שידרש, אבל האם בכלל אפשרי לעשות את התהליך בהתחשב במצב כזה כמו שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לוואנבי פולנים, אחרי שהוצאתם דרכון פולני, מה אתם הולכים לעשות?

זה בשביל להיות חלק מהגוש האירופאי או משהו כזה?

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרכון האירופי מאפשר מגורים ועבודה בכל מדינות הגוש האעירופי, כלומר עם דרכון פולני מותר לך לגור ולעבוד בהולנד או צרפת או גרמניה (כמובן שאם מדובר במקצוע המצריך רישוי יש להשיג גם אותו). לגבי מרבית המדינות - פולין אינן ביניהן - הדרכון מאפשר גם כניסה לארה"ב ל-90 יום למטרות תיירות ועסקים בלי לבקש ויזה מראש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לוואנבי פולנים, אחרי שהוצאתם דרכון פולני, מה אתם הולכים לעשות?

לשבת לבד, בחושך.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע,

אם אין בידי את תעודות הלידה של הסבא והסבתא, זה בכלל אפשרי והגיוני להמציא אותן?

אני כבר הרבה זמן רוצה להוציא אזרחות פולנית, סבי וסבתי ז"ל נולדו בפולין, אך אין בידי אף מסמך שקשור אליהם.

בעיקרון לא אכפת לי לשלם כמה כסף שידרש, אבל האם בכלל אפשרי לעשות את התהליך בהתחשב במצב כזה כמו שלי?

לסבי לא היה בהישג יד את תעודת הלידה המקורית, אך הוא זכר באיזה עיר הוא נולד ובעזרת זה ותאריך הלידה העורך דין הצליח לאתר את המסמכים דרך הרשויות המקומיות בפולין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי את התהליך עם עו"ד, אבל לא אמליץ לך עליו. לטובתך.

בכל מקרה, תנחומי. קצר זה לא יהיה. תכין הרבה סבלנות ואקסטרה כסף.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...