Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקרה מוזר שקרה לי באחד המוסכים המומלצים כאן בפורום

dor hajaj
שימו לב! השרשור הזה בן 4184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שאני מספר מה קרה - אני חייב לציין שבכל הפעמים שטיפלתי ברכב במוסך לא היתה בעיה ועל פניו השירות היה בסדר גמור (ממה שמי שלא מבין כלום בטיפול ברכב יכול להגיד) מאז המקרה הזה עברו כמה חודשים אבל הטעם הרע של הקטע הזה לא עוזב אותי.

מה שקרה הוא שבאחת הפעמים אבא שלי הגיע למוסך לטיפול ברכב שלו ובטעות ביציאה שרט את הרכב של בעל המוסך. אבא שלי אומר שזאת היתה שריטה לא רצינית והיא נגרמה בגלל שאת הטמבון שלו מישהו חיבר עם בורג שבלט החוצה והבורג הזה עשה שריטה ברכב השני. בעל המוסך בא לאבא שלי ואמר לו שהוא יטפל בשריטה ויגיד לו כמה יצא ואבא שלי הלך מרוצה ושמח משם על זה שהוא כל כך נחמד. בתמימותו כנראה הוא חשב שבגלל שהבנאדם מנהל מוסך גדול ובטוח שיש לו קשרים בענף והוא יכול לתקן את הרכב בקלות, ובטח בגלל שאבא שלי מוציא שם אלפי שקלים בכל ביקור עם הרכב שלו ,אז בוודאי שהוא יעשה את התיקון בכמה מאות שקלים וכולם יהיו מרוצים.

אחרי כמה שבועות המוסך מתקשר ואומר לאבא שלי שהתיקון יצא 1500 ש"ח ועוד יותר חמור מזה שהגענו למוסך לסדר את התשלום הוא מתחיל להוציא מצלמה ולהראות לו את התיקון וכל הסיפור כאילו אבא שלי בכלל התכחש למשהו. אבא שלי חשב ש400-500 שקל יגמרו את הסיפור אבל מסתבר שזה ממש לא ככה.

הטענה שלי היא כזאת, ברור לי שעל כל פיפס קטן היום בקטע של פחחות גובים אלפי שקלים. על זה אין ויכוח. שמתרחשת תאונה ואתה שם את האוטו במוסך הסדר או כל מוסך אחר אתה מקבל וואחד חשבון מנופח והערכת שמאי כאילו האוטו שלך התפרק לחתיכות. את זה אני מבין.

מה שאני לא מבין הוא שלא מדובר בשני אנשים שנפגשו ברחוב, מדובר על בעל עסק ועל לקוח שלו, ואני מצפה מבעל עסק שהוא אמור להיות אדם ישר והגון בטיפול שלו ברכבים להתנהג ככה גם במקרה המוזר הזה, ואני לא חושב שהוא היה כזה. לדעתי הוא יכל לטפל ברכב בעצמו או אצל חבר או לא יודע אצל מי ולא לנפח לנו את החשבון ככה.

התוצאות של המקרה הזה הם כאלו -

לי ולאבא אין מוסך לטפל במכוניות שלנו מאחר ואני לא מוכן לחזור לשם אחרי שהבנאדם איבד את האמינות שלו בעיני.אנחנו אנשים ישרים ולהוציא מצלמה מול הפנים שלנו כאילו אנחנו שני גנבים זאת היתה פשוט חוצפה שמראה בדיוק מי הבנאדם.

הכי מרגיז זה שאנחנו בכלל לא מהאיזור וכל פעם היינו נוסעים לשם במיוחד ומפסידים יום עבודה הרבה בגלל ההמלצות כאן בפורום

וחושבים שאנחנו מקבלים את הטיפול הכי טוב אבל מי יודע אחרי מקרה כזה? מאיפה לי לדעת מה דחפו לי שם לאוטו אחרי שאני רואה שככה מתנהגים אליי?

בעל המוסך אולי הרוויח 1500 ש"ח אבל הפסיד בוודאי הרבה יותר כי עכשיו 2 מכוניות פחות יכנסו אליו למוסך.

ולפרסם את שמו אני לא מוכן - אין לי עניין לפגוע לאדם בפרנסה. רק רציתי לשמוע את חוות דעתכם, בעיקר של חברי הפורום הותיקים (צביקה?) בנושא כי זה באמת מקרה מוזר שאני לא חושב שקרה למישהו.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע, אני לא בטוח שאני מבין מה הבעיה.

הבן אדם התנהל בצורה קורקטית לחלוטין.

זה שאתה ציפית שהוא יסגור את העניין ב-500 ש"ח זאת בעיה שלך.

אם יש לך השגות על עלות התיקון, אתה צריך להזמין שמאי.

וכנראה שהסיבה שהוא הראה לך את התמונות זה על מנת להסביר לך שהמכה לא קטנה כמו שחשבת.

נכון, זה מצב לא נעים ולא יודע אם אני הייתי חוזר למוסך.

בנוסף, בעל המוסך לא צריך לתת לך לנהוג ברכב בשטח המוסך, יש שמה לא מעט מצבים די מאתגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם אמרתי שאני מבין את ההתנהגות שלו בתור ישראלי שמנסה להוציא את המיטב מהסיטואציה, מה שלא הבנתי הוא את ההתנהגות שלו בתור בעל מוסך שרוצה לשמור על הלקוחות שלו.

הבעיה היא שלדעתי הוא יכל לסגור את זה במחיר יותר נמוך וכשהרגשה שמישהו מנסה לחלוב אותך מגיעה מבעך מוסך זה משפיע באופן ישיר על הרצון שלך לטפל אצלו.

ואתה אומר בעצמך שלא בטוח שהיית חוזר לשם אז כנראה שיש משהו בהרגשה שלי.

ולמען האמת , הרכב שלו חנה מחוץ למוסך על הכביש צמוד ליציאה מהמוסך ככה שאתה יוצא ובעצם עובר ליד השורה של המכוניות החונות. ככה שבקטע הזה הוא לא אשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני לא בטוח שאני מבין מה הבעיה.

הבן אדם התנהל בצורה קורקטית לחלוטין.

זה שאתה ציפית שהוא יסגור את העניין ב-500 ש"ח זאת בעיה שלך.

אם יש לך השגות על עלות התיקון, אתה צריך להזמין שמאי.

וכנראה שהסיבה שהוא הראה לך את התמונות זה על מנת להסביר לך שהמכה לא קטנה כמו שחשבת.

נכון, זה מצב לא נעים ולא יודע אם אני הייתי חוזר למוסך.

בנוסף, בעל המוסך לא צריך לתת לך לנהוג ברכב בשטח המוסך, יש שמה לא מעט מצבים די מאתגרים.

לא מבין את התגובה שלך.

אסייג את דבריי בכך שלא שמענו את הצד השני, וייתכן שממנו הדברים יישמעו קצת אחרת. אבל ככה לא מתנהגים מול לקוח ותיק. מילא היה מדובר בשני אנשים שלא מכירים כלל, אבל זה לא המקרה. הוא יכול היה להציע לנהג הפוגע שישקול אם לערב ביטוח, אבל טיפל בזה בעצמו, ועוד לקח מחיר מקסימלי לסוג כזה של פגיעה.

אני בהחלט מזדהה עם התחושה של דור, גם אני לא הייתי חוזר לשם אבל בניגוד לדור כן הייתי מפרסם את שם המוסך. שכל אחד מחברי הפורום יחליט אם המוסך נהג כשורה ואם הוא ראוי להיות בגדר מומלץ. ואולי גם תהיה למוסך הזדמנות להציג את הגירסה שלו.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את התגובה שלך.

אסייג את דבריי בכך שלא שמענו את הצד השני, וייתכן שממנו הדברים יישמעו קצת אחרת. אבל ככה לא מתנהגים מול לקוח ותיק. מילא היה מדובר בשני אנשים שלא מכירים כלל, אבל זה לא המקרה. הוא יכול היה להציע לנהג הפוגע שישקול אם לערב ביטוח, אבל טיפל בזה בעצמו, ועוד לקח מחיר מקסימלי לסוג כזה של פגיעה.

אני בהחלט מזדהה עם התחושה של דור, גם אני לא הייתי חוזר לשם אבל בניגוד לדור כן הייתי מפרסם את שם המוסך. שכל אחד מחברי הפורום יחליט אם המוסך נהג כשורה ואם הוא ראוי להיות בגדר מומלץ. ואולי גם תהיה למוסך הזדמנות להציג את הגירסה שלו.

אתה בהחלט צודק וראוי לשמוע מן הסתם את הצד השני בעניין, אבל זה רק במקרה שאני מחפש לגרום לו נזק או לקבל פיצוי כלשהו או להזהיר את חברי הפורום מפני טיפול לקוי. מכיוון שלא כך הדבר אני לא חושב שאני אתרום באיזו שהיא צורה למישהו בכך שאחשוף את שמו ואגרום לו במידה כלשהי נזק פוטנציאלי. אם הוא אדם לא ישר בבסיסו אז זה יחשף בדרכים נוספות מעבר למקרה הזה. אני באופן אישי לא אוהב בכלל כשזה מגיע לחוות דעת על בעלי מקצוע ללכלך, ובעיקר שזה לא קשור לטיפול ברכב. אם היתה לי תלונה לגבי ליקוי באמינות הטיפול שלו הייתי מפרסם אותה אבל לגבי יושר אישי אני לא חושב שזה מקומי בעולם לשפוט אנשים. זאת בדיוק הסיבה שרציתי לשמוע תגובות של אנשים כאן בפורום ולהבין אם יש לי תחושה מגעילה בצדק או שאני פשוט לא מבין כלום מהחיים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את התגובה שלך.

אז בוא אני אסביר לך. :-)

בסדר, עזוב את הצד השני:

1. אבא של הבחור עדיין יכול להפעיל ביטוח - אף אחד לא מונע את זה ממנו.

2. סביר להניח שהשתתפות העצמית שווה או גבוהה מעלות התיקון ולכן זה לא רלוונטית.

3. מחיר מקסימלי - מי אתה או אני שנקבע מה המחיר המקסימלי לסוג זה של פגיעה? אתה בכלל יודע מה נפגע שם? אם לבעל המוסך יש לקסוס 460 ונשבר הפגוש אז עדיין מחיר מקסימלי?

אני באמת לא ממש מבין את הבעיה.

מנוע צהוב - בוא תגיד לי אתה איך התרחיש היה אמור להתנהל בפנייך:

1. האבא יוצא מהמוסך דופק את הרכב.

2. בעל המוסך יוצא מהמוסך, רואה את זה ונפרד ממנו לשלום כאילו לא קרה כלום?

או

2. בעל המוסך אומר לו - לא נורא חביבי, בוא נראה כמה יעלה התיקון. אתה תשב כאן. אני אעזוב הכל באמצע יום העבודה ואסע לפחח עם הרכב שלי, נקבל הצעת מחיר לתיקון + נחפש חלפים אם צריך. יש מצב שצריך לפרק את הפגוש לבדוק מה הנזק. זה ייקח כמה שעות, הנה שב כאן, יש לי ערוץ 1 בטלויזיה.

אחרי 5 שעות: "הנזק יצא 1500 ש"ח. וגם תיעדתי את הנזק אם אתה רוצה לפנות לביטוח שלך?

זה נשמע לך יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, עזוב את הצד השני:

1. אבא של הבחור עדיין יכול להפעיל ביטוח - אף אחד לא מונע את זה ממנו.

2. סביר להניח שהשתתפות העצמית שווה או גבוהה מעלות התיקון ולכן זה לא רלוונטית.

3. מחיר מקסימלי - מי אתה או אני שנקבע מה המחיר המקסימלי לסוג זה של פגיעה? אתה בכלל יודע מה נפגע שם? אם לבעל המוסך יש לקסוס 460 ונשבר הפגוש אז עדיין מחיר מקסימלי?

אני באמת לא ממש מבין את הבעיה.

מנוע צהוב - בוא תגיד לי אתה איך התרחיש היה אמור להתנהל בפנייך:

1. האבא יוצא מהמוסך דופק את הרכב.

2. בעל המוסך יוצא מהמוסך, רואה את זה ונפרד ממנו לשלום כאילו לא קרה כלום?

או

2. בעל המוסך אומר לו - לא נורא חביבי, בוא נראה כמה יעלה התיקון. אתה תשב כאן. אני אעזוב הכל באמצע יום העבודה ואסע לפחח עם הרכב שלי, נקבל הצעת מחיר לתיקון + נחפש חלפים אם צריך. יש מצב שצריך לפרק את הפגוש לבדוק מה הנזק. זה ייקח כמה שעות, הנה שב כאן, יש לי ערוץ 1 בטלויזיה.

אחרי 5 שעות: "הנזק יצא 1500 ש"ח. וגם תיעדתי את הנזק אם אתה רוצה לפנות לביטוח שלך?

זה נשמע לך יותר טוב?

לא אמרתי שהוא צריך להיפרד ממנו לשלום כאילו כלום - הרי הנהג לא הכחיש כלום...

מצד שני, הבנתי שבעל המוסך לא הביא הצעת מחיר, אלא כבר הראה תיקון מוגמר וביקש סכום גבוה ביחס למה שניתן היה להבין (אנחנו מכירים, אני בעל מוסך, אני אסגור את זה בינינו).

מאיפה אני יודע שזה סכום גבוה? קרה לי מקרה מאוד דומה, דפקו לי את הפגוש (לא לקסוס, רק הונדה מודל 06' :oops:) ופחחים שונים נתנו לי הצעה לתיקון פגוש - 1,400 ש"ח היתה ההצעה הגבוהה ביותר, כולל מע"מ ועבודה. הנהג מדווח שמדובר בשריטה, לא יותר.

לכן אני חושב שבעל המוסך לא היה הוגן (מה שמוגדר - "כשר אבל מסריח"), ושוב - כל זה מבלי לשמוע את גירסתו.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, זה לא רציני להגיד שלך דפקו את הפגוש וזה עלה לך 1400 ש"ח.

לי דפקו וזה עלה 5300 ש"ח.

בעל המוסך לא צריך את אישור הנהג הפוגע על מנת לתקן, הוא הולך מתקן ומבקש את הכסף, ככה זה בכל תביעת ביטוח או תאונה.

פעם מישהו ביקש ממך אישור לתקן רכב שפגעת בו? או אתה ביקשת ממישהו שפגע בך?

כשר אבל מסריח? אולי, אבל לא מאוד מסריח. אולי קצת לא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה,

אני חושב שאתם מפספסים את הנקודה וגם מטעים בדרך כי הוא לא אמר לו בוא תראה ערוץ 1 או בוא איתי לחפש חלקים הוא אמר לו אני אתקן ונראה כמה עולה ואז התקשר אחרי חודש, ואמר שזה עלה לו 1500 ש"ח. ברור שהוא לא צריך לעשות כלום הוא יכול גם לקחת 78,000 ש"ח וכמה שבא לו הכל ידוע והכל ברור. כל הפואנטה פה היתה ההתחייסות שלו כבעל מוסך ללקוח שלו ומעבר לכך בכלל כבנאדם שמחבר 1+1 ואומר - וואלה עכשיו אני אצא איתו בסדר והוא ימשיך לבוא לפה לטיפולים ולתיקונים ואני ימשיך להרוויח ממנו או שאני פחות או יותר יגרש אותו מהמוסך עם הבומבה שאני נותן לו בראש.

זה הדיון פה לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה חושב שהוא לא יצא איתך בסדר?

כי העלות של התיקון היא 1500 ש"ח?

אם זה כל כך היה חשוב לך, היית צריך לבקש ממנו ללכת יחד איתו לפחח ולראות לבד לאן הכסף הזה הולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה חושב שהוא לא יצא איתך בסדר?

כי העלות של התיקון היא 1500 ש"ח?

אם זה כל כך היה חשוב לך, היית צריך לבקש ממנו ללכת יחד איתו לפחח ולראות לבד לאן הכסף הזה הולך.

אבא שלי אמר לו למה אתה לא אומר לי כמה יצא לפני שאתה מתקן , למה לא הזמנת אותי למוסך שאני אראה מה עושים שם אבל הוא אמר שהוא לא רוצה ולא חייב, הוא יכול לתקן איפה שבא לו. מה שנכון.

טוב עזוב אני באמת מרגיש שאני חוזר על עצמי יותר מדי פעמים וברור לי שאתה והוא באותו ראש פחות או יותר - להוציא כמה שיותר מזה שדפק אותכם.

כנראה אני דפוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם זה שהוא תיקן בלי להודיע על הסכום לפי דעתי זה לא בסדר.זה לא ת"ד ברחוב עם אדם זר,זה ת"ד עם לקוח שאפשר להיות מולו בן אדם ולעדכן לפני שאתה מצניח עליו סכום כזה.

מלבד זאת אני בטוח שיש לו חברים פחחים "שעשו לו מחיר" ואם הנהג הפוגע יבוא וישאל יספרו לו סיפורים.

שוב זאת דעתי.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק פה נשמע על מקרה של בן אדם שפגע ברכוש של אחר ומתלונן עליו.

אז בגלל שאתם מטפלים אצלו הוא צריך לתקן את הרכב שלו בקומבינות או על ידי שימוש בקשרים שלו?

פגעת, תשלם! מעניין אם המקרה היה הפוך, בטח אז היית פותח שרשור ואומר בעל המוסך פגע לאבא שלי באוטו,

התיקון עולה 1500 ש''ח והוא מתעקש לתקן אצל מישהו שהוא מכיר בשליש מחיר כדי לחסוך בעלויות.

עם כל הכבוד, לדעתי אתה לא יכול לבוא בשום טענה לבעל המוסך.

זה פשוט לא בסדר ולא הגיוני.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הראה חשבון על 1500 ש"ח?

לא הוא לא הראה כלום למיטב ידיעתי רק אמר מה הסכום והביא את המצלמה.

רק פה נשמע על מקרה של בן אדם שפגע ברכוש של אחר ומתלונן עליו.

אז בגלל שאתם מטפלים אצלו הוא צריך לתקן את הרכב שלו בקומבינות או על ידי שימוש בקשרים שלו?

פגעת, תשלם! מעניין אם המקרה היה הפוך, בטח אז היית פותח שרשור ואומר בעל המוסך פגע לאבא שלי באוטו,

התיקון עולה 1500 ש''ח והוא מתעקש לתקן אצל מישהו שהוא מכיר בשליש מחיר כדי לחסוך בעלויות.

עם כל הכבוד, לדעתי אתה לא יכול לבוא בשום טענה לבעל המוסך.

זה פשוט לא בסדר ולא הגיוני.

אתה יודע מה הבעיה עם החשיבה שלך? שאתה יוצא מנקודת הנחה שתמיד צריך להוציא מהשני כסף לא משנה מה קרה.

אין בעיה שילמנו, אבל הכסף שלנו לא ליגיע לידיים שלו יותר אז אני מקווה שהוא עשה עסקה טובה.

ואם המקרה היה הפוך לשאלתך והפגיעה באמת לא היתה רצינית לא הייתי אומר לו כלום - הייתי מחליק את זה ושלום על ישראל. אתה נוסע כל יום בכביש ועפות עלייך אבנים, אתה מתחכך בעצים שלא גזומים, קטנועים חותכים אותך מימין ומשמאל, פותחים עלייך דלתות בחניות ומי יודע עוד מה והאוטו מקבל שריטות אז מה תלך תרדוף אחרי כל העולם עכשיו על כל שריטה קטנה או שתהיה בנאדם עם ראש ותחשוב על העסק שלך והיושרה שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...