Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1.2 TSI מול סיאט לאון 1.8 TSI

alon-g
שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שהכלה הקודמת (פולקסווגן גולף) נימכרה התחלתי לחפש רכב ,התעניינתי בעיקר בסיאט איביזה שנת 2011, אחרי בירורים וכמה שרשורים רוב הפידבקים הטובים היו על האיביזה 1.2 TSI ולא על האיביזה 1.6 .

ראיתי כבר כמה איביזות TSI ואהבתי את הנסיעה שלה, השאלה האם כדאי לרדת טיפה בשנתון (2010) ולקחת את הלאון 1.8 TSI.

יש פה חברי פורום עם המלצות/חוות דעת על הלאון?

אמינות?

פלסטיקים?

צריכת דלק?

ביטוח?

והאם יש הבדל ממש משמעותי בין איביזה 2011 מנוע TSI 1.2 ללאון 2010 1.8 TSI מבחינת כוח,יציבות ונוחות .? :?

תודה ולילה טוב 8)

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז אחרי שהכלה הקודמת (פולקסווגן גולף) נימכרה התחלתי לחפש רכב ,התעניינתי בעיקר בסיאט איביזה שנת 2011, אחרי בירורים וכמה שרשורים רוב הפידבקים הטובים היו על האיביזה 1.2 TSI ולא על האיביזה 1.6 .

ראיתי כבר כמה איביזות TSI ואהבתי את הנסיעה שלה, השאלה האם כדאי לרדת טיפה בשנתון (2010) ולקחת את הלאון 1.8 TSI.

יש פה חברי פורום עם המלצות/חוות דעת על הלאון?

אמינות?

פלסטיקים?

צריכת דלק?

ביטוח?

והאם יש הבדל ממש משמעותי בין איביזה 2011 מנוע TSI 1.2 ללאון 2010 1.8 TSI מבחינת כוח,יציבות ונוחות .? :?

תודה ולילה טוב 8)

הלאון טובה בכל פרמטר מהאיביזה.

מנוע ה-1.8 אמין מאד. כנראה הכי אמין בקונצרן. ביצועים טובים באופן ניכר שמתבטאים בצריכת דלק גבוה יותר.

אם תבחר בגיר ידני תקבל אמינות מוכחת והרבה הנאה מנהיגה. גיר ה-DSG בעל 7 הילוכים קיים כאופציה ב-2 הרכבים.

איכות החומרים בלאון טובה ומספקת לעומת הפלסטיקה הבינונית באיביזה.

צריכת דלק. אין מה להרחיב אתה מדבר על מנועים שונים, צריכת הדלק ב-1.8 היא באזור 1-10.

הלאון הרבה יותר נוחה, הרבה יותר פרקטית ומרווחת, בעלת התנהגות יותר טובה ומנוע ה-1.8 חזק משמעותית מה-1.2

היתרון היחיד של האיביזה שהיא בעלת 5 כוכבי בטיחות לעומת 4 בלבד של הלאון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההתלבטות היא רק ביניהן, אין ספק שהייתי לוקח את הלאון.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון טובה בכל פרמטר מהאיביזה.

היתרון היחיד של האיביזה שהיא בעלת 5 כוכבי בטיחות לעומת 4 בלבד של הלאון.

כוכבי בטיחות הם יחסיים לקבוצת הגודל, כך שגם כאן לא בטוח שהאיביזה בטוחה יותר.

הלאון לא עדיפה בכל פרמטר, היא:

1. יקרה יותר לקנייה (על אותו שנתון).

2. צורכת יותר דלק.

3. לוקחת יותר מקום חנייה.

לגבי ביטוח, עקרונית המכונית היקרה יותר צריכה לעלות יותר, אבל עקב הפיכתה של האיביזה למכונית הגניבה בישראל, רצוי לבדוק עלויות ביטוח לפני הקנייה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוכבי בטיחות הם יחסיים לקבוצת הגודל, כך שגם כאן לא בטוח שהאיביזה בטוחה יותר.

הלאון לא עדיפה בכל פרמטר, היא:

1. יקרה יותר לקנייה (על אותו שנתון).

2. צורכת יותר דלק.

3. לוקחת יותר מקום חנייה.

לגבי ביטוח, עקרונית המכונית היקרה יותר צריכה לעלות יותר, אבל עקב הפיכתה של האיביזה למכונית הגניבה בישראל, רצוי לבדוק עלויות ביטוח לפני הקנייה.

1. לא התייחסתי למחיר, התייחסתי לרכב מול רכב. בכל מקרה לאון 1.8TSI עולה בערך כמו איביזה 1.2TSI ברמת האבזור הגבוהה שזה אבסורד.

2. ציינתי שצורכת יותר דלק. הלאון קיימת גם בגרסת 1.2TSI

3. לא חשבתי על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלגבי הביטוח בדקתי ובגלל שבשנה האחרונה האיביזה מככבת באולמפיאדת "המכוניות הגניבות ביותר" אז ההפרש בביטוחים הוא מאד שולי ברוב חברות הביטוח.

התכוונתי לאיביזה המאובזרת ביותר מנוע TSI שנת 2011 מול לאון מנוע 1.8 TSI 2010 שזה אומר פחות או יותר אותו מחיר.

חשוב לי קודם כל האמינות-->כוח ויציבות-->נוחות ורק אחר כך כל שאר הדברים (ביטוח,דלק ופלסטיקה).

במידה ואני לא אצליח למצוא את הלאון המדוברת אני אצטרך להתפשר על לאון 1.4 TSI ...מקווה שאני לא אתחרט על זה :wink:

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב אין מצוקת חניה אז זה לא קריטי בשבילי עוד כמה סנטימטר או שתיים מכל צד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שלגבי הביטוח בדקתי ובגלל שבשנה האחרונה האיביזה מככבת באולמפיאדת "המכוניות הגניבות ביותר" אז ההפרש בביטוחים הוא מאד שולי ברוב חברות הביטוח.

התכוונתי לאיביזה המאובזרת ביותר מנוע TSI שנת 2011 מול לאון מנוע 1.8 TSI 2010 שזה אומר פחות או יותר אותו מחיר.

חשוב לי קודם כל האמינות-->כוח ויציבות-->נוחות ורק אחר כך כל שאר הדברים (ביטוח,דלק ופלסטיקה).

במידה ואני לא אצליח למצוא את הלאון המדוברת אני אצטרך להתפשר על לאון 1.4 TSI ...מקווה שאני לא אתחרט על זה :wink:

מה דעתכם?

התייחסתי לזה בדיוק.

אמינות - ה-1.8 אמין מאד, ה-1.2 הוא מנוע חדש ובנתיים הוא מראה אמינות טובה. DSG בעל 7 הילוכים קיים כאופציה ב-2 הרכבים, קיימת גם אופציה של גיר ידני מצויין ואמין.

ביצועים - הלאון מתנהגת יותר טוב ומנוע ה-1.8 חזק באופן משמעותי מה-1.2.

נוחות - הלאון נוחה יותר ומרווחת יותר.

אני מציע לך להתרשם בעצמך ולא להסתמך רק על דעות הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

danielharati

תודה על העזרה .

ברור שבסופו של דבר ההתרשמות האישית שלי תביא להחלטה הסופית.

הפורום רק עוזר לסנן את התפל. :)

DSG לא בא בחשבון בכלל רק גיר ידני !

ראיתי שכתבת שה-1.8 הרבה יותר חזקה מה-1.2 גם בהודעה הקודמת (הגיוני :lol: ) , בגלל זה שאלתי אם אפשרי אולי להתפשר על ה-1.4 TSI ?...וזה רק בגלל אילוצים, קצת קשה למצוא לאון בשנתון הזה עם קילומטראז' נמוך ויד ראשונה, מקסימום שנייה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

danielharati

תודה על העזרה .

ברור שבסופו של דבר ההתרשמות האישית שלי תביא להחלטה הסופית.

הפורום רק עוזר לסנן את התפל. :)

DSG לא בא בחשבון בכלל רק גיר ידני !

ראיתי שכתבת שה-1.8 הרבה יותר חזקה מה-1.2 גם בהודעה הקודמת (הגיוני :lol: ) , בגלל זה שאלתי אם אפשרי אולי להתפשר על ה-1.4 TSI ?...וזה רק בגלל אילוצים, קצת קשה למצוא לאון בשנתון הזה עם קילומטראז' נמוך ויד ראשונה, מקסימום שנייה .

בבקשה.

ה-1.4 הוא סוג של פשרה בין צריכת דלק לביצועים. ה-1.8 חזק מאד במצב סטוק וגם בעל פוטנציאל שיפורים גדול(אם זה מהווה שיקול).

ל-1.4 בעל טורבו(122 כ"ס) אין פוטנציאל שיפור גדול.

לא ציינתי שהייתה ברשותי בעבר לאון 1.8 ידנית, הרכב שימוש אותי למשך 3 וחצי שנים ללא כל בעיות אמינות.

אני גם לא בעד DSG. הגיר הידני(6 הילוכים) בלאון מצויין ומדוייק מאד, גם הקלאץ' נח מאד לשימוש יומיומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה.

ה-1.4 הוא סוג של פשרה בין צריכת דלק לביצועים. ה-1.8 חזק מאד במצב סטוק וגם בעל פוטנציאל שיפורים גדול(אם זה מהווה שיקול).

ל-1.4 בעל טורבו(122 כ"ס) אין פוטנציאל שיפור גדול.

לא ציינתי שהייתה ברשותי בעבר לאון 1.8 ידנית, הרכב שימוש אותי למשך 3 וחצי שנים ללא כל בעיות אמינות.

אני גם לא בעד DSG. הגיר הידני(6 הילוכים) בלאון מצויין ומדוייק מאד, גם הקלאץ' נח מאד לשימוש יומיומי.

תודה !!!

עזרת מאד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...