Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ציפוי כרום לסעפת פליטה של GSX750ES

Vrooom
שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במחילה....אומנם אופנוע אבל אוטוטו ...אספנות

:-)

לקחתי לפני מספר חודשים את סעפת הפליטה של ה-GSX750ES שלי לשלמה מאברבנל בת"א לציפוי כרום.

הסעפת הייתה מחוזקת איפה שצריך עם פלטות ונוקתה לחלוטין בהתזת חול.

מצורפת תמונה של הסעפת לפני הציפוי. התוצאה של הציפוי הייתה טובה והיא שכבה אצלי במחסן כמה חודשים מצופה שמן כדי שלא תחליד.

תוך חודש חודשיים שמתי לב שהבפנוכו מלא חלודה טרייה ואדומה אבל זה מילא...

גם אחרי שמילאת את הבפנים בשמן מנוע וסתמתי חורים חלודים בכרום במרק אפוקסי, הציפוי מחליד בנקודות עמוקות כאילו חלודה מחלחלת מהפנים אל החוץ של סעפת.

אני סותם חלודה במרק אפוקסי והיא מבצבצת שוב מהמרק האפוקסי

וזה מדהים בהתחשב שהכל מלא שמן.

הייתכן שבתהליך שהוא העביר את הסעפת הוא שכח איזו חומצה אגרסיבית בפנים.

לא היו לי ציפיות שהכרום יצפה גם את פנים הסעפת אבל שהתתחיל חלודה ככה במחסן ?!?!

הכי הפתיעה אותי התגובה של שלמה:

"כרום מחליד ואין מה לעשות !"

אמרתי לו שהארלי שישב בגשם מחליד אחרי כמה שנים אבל לא חלק ששכב במחסן מצופה שמן !

סיכמנו שאני אשלח לו את זה בדואר והוא יבדוק אבל הוא רמז שזה ידרוש עבודה מחדש עם ההוצאות הכרוכות.

מה עושים ? 500 שקל הלכו ככה לפח ?

111.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עד כמה שידוע לי מכמה עשרות פעמים שביצעתי ציפויים למניהם לכל מני סוגי חלקים - בד"כ לפני תהליכי הציפוי החלק נטבל בחומצה ע"מ להסיר את החלודה הישנה.

תהליף הציפוי שבא אח"כ לא מצליח לכסות את הקרביים של האגזוז ולכן פנים האגזוז נשאר למעשה ללא הגנה, וזאת לאחר שהוא נחשף לחומצה, ומתחיל תהליך מאוד אגרסיבי של החלדה.

מנסיוני זה בלתי הפיך לכן לא מומלץ לטבול בחומצה אגזוזים עם מכלולים פנימיים מברזל, מה-עוד שרמת ציפוי הכרום בישראל נמוכה.

אגב גם באגזוזי נירוסטה עם מכלולים פנימיים מברזל תהליכי ניקוי אגרסיביים לא מומלצים.

אורן

נ.ב -לעניין ההארלי - אל תשווה ציפוי דרום תל אביבי מצוי לציפוי של חברה מכובדת. אצלי במרצדס יש חלקים בני 30 שנה ללא שבב של חלודה - יש ציפוי ויש ציפוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל מים מנטרלים את החומצה אבל צריך לעשות זאת קרוב מאד להוצאת החלק מהניקוי , ככל הנראה לא עשו זאת או עשו זאת באופן חלקי.

מה אני מציע לך לקחת גרניק (מתקן לשטיפה בלחץ) רצוי כזה שגם מחמם את המים לשטוף היטב כמה פעמים וליבש טוב רק לאחר מיכן לשמן ולאכסן אני מקווה שתצליח להציל את החלק.

דורון

פורד אסקורט ‏‎Mexico MK1 RS ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה באסה ! איששתם את החששות שלי.

מה אתם אומרים על 2 האפשרויות הבאות:

1. לבקש ממנו לטבול שוב בחומצה, הפעם מיד לנטרל אותה ובסיום תהליך הציפוי מיד לטבול בשמן ?

2. ניקוי החלק הפנימי בהתזת חול. גרניק יעזור בכלל נגד חלודה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לבקש ממנו לטבול שוב בחומצה, הפעם מיד לנטרל אותה ובסיום תהליך הציפוי מיד לטבול בשמן ?

2. ניקוי החלק הפנימי בהתזת חול. גרניק יעזור בכלל נגד חלודה

לדעתי הבעיה איננה ניקוי החלק הפנימי (אם בהתזת חול ואם בחומצה) אלא ההגנה שאתה יכול לתת לאחר הניקוי...

טבילה בשמן לא עוזרת לטווח ארוך - ברגע שתרכיב את הסעפת ותניע השמן ישרף והחלודה שוב תתפשט עם הזמן.

מה שאני הייתי עושה - מרכיב את הסעפת, נותן לה למות עם הזמן - ומרכיב חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שוקל לעשות טבילה באבץ אחרי הציפוי, אני חושב שהאבץ לא אמור לתפוס על הכרום אבל אין לי ממש מושג בעניין.

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי עוד 2 תמונות שמלמדות עוד קצת על העבודה.

1) התמונה הראשונה מראה מה קורה בתוך הסעפת. ניתן לראות מה שלדעתי הוא יציקה של חלודה מומסת שהתקשחה . נראה שהושארה שם חומצה ולא נעשה ניקוי כהלכה.

2) התמונה השניה מראה כיצד חלודה מחלחלת מתחת למרק האפוקסי. אציין שהייתה חלודה לפני ששמתי מרק אפוקסי בכדי לשלול אפשרות שהמרק הוא זה שיצר אותה.

gsx_manifold_rust.jpg

20120624_215708.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שוקל לעשות טבילה באבץ .

+1

הכל מהתחלה.

ניקוי חול , ציפוי אבץ ואח"כ כרום.

או ש...

תמצא סעפת אחרת בחו"ל . הן נמכרות במחירים יחסית סבירים . או אולי אפילו יושימורה..

There's no bike too sacred, too slow, too heavy, too ugly, too small or too big that can't be turned into something amazing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורווום ידידי

מערכת האגזוז שווה למערכת הריאות של האדם, במצבה הנוכחי והלא מזהיר הריאות

מלאות בג'אנק ויקשו על הנשימה ואיכות החיים מאד, הוא יחרחר יתפרק מהר ויחסל

עצמו לדעת.

על מנת שלא לאבד סוסונים נוספים ועל מנת שהשיפוץ שלך יהיה מושלם ומהנה.

השג לך מערכת חדשה, ישנו שוק אפטר מרקט נהדר לדגמים האלה ובמחיר

לא גבוה תוכל להרכיב אגזוז נחמד שיגדיר לך מחדש את יכולת האופנוע, יראה וישמע

טוב, ויתן לך שקט נפשי להמון זמן.

האגזוז שברשותך גוסס כל תוספת עליו תהיה ברכה לבטלה, עצוב אבל זה מה יש...רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו ...הרעיון של לקנות מערכת אגזוז חדשה לגמרי הגיוני מאוד. בטח עדיף על לשפץ אגזוזים ישנים. העניין הוא שיש לי סט אזוזי כרום סוזוקי מקוריים חדשים שנראים מליון דולר ואת הסעפת המדוברת שגם היא מבחינת המתכת במצב מצויין רק הציפוי שלה פגום. בנקודה זאת נראה לי נבון יותר לשים כסף על לצפות אותה כמו שצריך.חוץ מזה... יש גם כל מיני גישות לרסטורציה ושלי אומרת הכל פיקס כמו המקור.

רק שתבינו אני משפץ ברמה כה גבוהה של איכות שפירקתי את כל החלקים באופנוע עד רמת הבורג ושלחתי הכל לצביעת אבקה+ צביעת כסף מטאלי (לשלדה ולמערכת ההיגוי). הפיירינג למשל היה צבוע לא רע אבל היה שעטנז של שני דגמים שונים. צבעתי הכל מהתחלה.

מבטיח להעלות תמונות בקרוב...

לעניננו:

אני מקבל את ההמלצה להתחיל הכל מחדש. לצפות באבץ ואז בכרום. רק 2 שאלות בבקשה:

1. האם ציפוי אבץ יצפה גם את פנים הסעפת ? הבחור של הכרום, שלמה, סירב לטבול את הסעפת פתוחה באמבט שלו והיה מוכן לצפות רק את החוץ. האם בציפוי אבץ ניתן לצפות גם את הבפנוכו ?

2. האם ציפוי כרום נדבק לציפוי אבץ שקדם לו ? בצביעת אבקה למשל אפילו עדיף לצבוע קודם באבץ. יתכן שיפוי אבץ יחדור לכל אותם חרכים שהכרום לא הצליח לחדור. אני גם יכול לשלוח לסדנאות ציפוי כרום מחוץ למידל פאקינג איסט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלמה (מרחוב אברבנל בת"א) עצמו טוען שלא ניתן לצפות כרום על גבי אבץ. הוא ממליץ לצפות קודם נחושת אצל אחים סעדי ביבנה ורק אז ניקל וכרום.

http://www.bamercaz.co.il/4085094/%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99_%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%95%D7%A9/%D7%99%D7%91%D7%A0%D7%94/%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA_%D7%90%D7%97%D7%99%D7%9D_%D7%A1%D7%A2%D7%93%D7%99_-_%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8_%D7%92%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%95_%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7/

אני בשוק שהוא לא עשה את זה בעצמו. מי שמע על ציפוי כרום\ניקל ללא בסיס של נחושת ? בטח שזה לא יחזיק מעמד...

מישהו אמר מידל פאקינג איסט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה שלך כרגע שכבר יש לך חלודה הרסנית בתוך הסעפת, הציפוי יהיה

כוסות רוח למת ללא הסרתה המלאה והחלודה תגיע במהירות מבפנים לבחוץ

באדיבות החום והלחות. -רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם שלמה יאכל את החלודה שוב, הפעם בתהליך תקין ?

הרי בנושא החלודה הפנימית ש לי הוכחה שחור ע"ג לבן שהוא השאיר יציקת חלודה+חומצה שלא נוקזה כהלכה (ראה צילום למטה).

רוצה לאמר...אם תהליך ניקוי החלודה תבצע כיאות הרי יש סיכוי ליצור ציפוי תקין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...