Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 206 שנת 2001 כמה שאלות. (מאוורר רדיאטור פועל במהירות גבוהה)

xxgalxx
שימו לב! השרשור הזה בן 4296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בירשותי פיגו XT206 שנת 2001 מנוע 1400 גיר אוטומט.

הייתה לי נסיעה מאוד אגרסיבית וחזקה, ודי ארוכה - יותר מי 100 ק"מ, כל הנסיעה נסעתי מהר וחזק: האצות חזקות וכו'.

באמצע הנסיעה או לקראת הסוף שמתי לב שמד החום הגיע ל-100 מעלות. ואיך שהוא הגיע ל-100 מעלות, המאוררר התחיל לעבוד חזק מאוד, שמעו אותו ממש! (בדרך כלל אף פעם הטמפ' לא הגיעה לי ל-100 מעלות). בקיצור כל פעם שזה הגיע ל-100, המאורר עבד חזק מאוד ואז לאט לאט זה ירד ל-90, וככה כל הזמן אחרי כמה דקות שוב עלה ושוב ירד.

המשכתי בנסיעה, אומנם יותר חלשה ופחות אגרסיביות, אבל המשכתי עד שהגעתי לבית. בבית פתחתי את מיכל נוזל קירור, ולהפתעתי היה שם ממש קצת נוזל. רבע מיכל נשאר. ישר הוספתי הרבה מאוד מים. יש מצב שבגלל שהיו חסרים מים כל הדרך (אולי בגלל הנסיעה האגרסיבית שלי?), אז יכול להיות שהרסתי את המשאבת מים?

עכשיו כל פעם שהמחוג מגיע ל-80 מעלות המאוררר פועל בצורה חזקה מאוד ששומעים אותה כמו אז. ואמרו לי שזה לא תקין וזה אמור לעבוד רק כשנוסעים הרבה בעליות עם מזגן ומרביצים.

החלפתי טרמוססט לחדש ומקורי , וזה לא עזר ויש חשד שזה המשאבת מים או רדיאטור סתום.

מה אתם אומרים? והאם זה מסוכן לנסוע ככה? אין לי תקציב עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר רבע מיכל אתה מיתכוון במיכל עיבוי? אם כן אז זה אומר שהרדיאטור היה מלא ולא היה חוסר במהלך הנסיעה. משאבת המיים לא נהרסת מחוסר מיים אלא ממיים לא איכותיים ואני מניח שלא זו הבעיה. תמשיך לעקוב ולראות אם נעלמים לך מיים ממיכל העיבוי ומול מחוג החום שלא מתחיל להישתולל. ובאמת שחבל להרוס את הרכב ולבחון אותו עד קצה גבול היכולת זה עדיין לא רכב מרוץ וחוץ מזה שהוא גם צרפתי. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר רבע מיכל אתה מיתכוון במיכל עיבוי? אם כן אז זה אומר שהרדיאטור היה מלא ולא היה חוסר במהלך הנסיעה. משאבת המיים לא נהרסת מחוסר מיים אלא ממיים לא איכותיים ואני מניח שלא זו הבעיה. תמשיך לעקוב ולראות אם נעלמים לך מיים ממיכל העיבוי ומול מחוג החום שלא מתחיל להישתולל. ובאמת שחבל להרוס את הרכב ולבחון אותו עד קצה גבול היכולת זה עדיין לא רכב מרוץ וחוץ מזה שהוא גם צרפתי. :)

צודק, התכוונתי למיכל שממלאים בו את הנוזל קירור אין לי עוד דרך. אני ממלא רק נוזל קירור איכותי..

ובדרך כלל המיכל לא מתרוקן בכמות הזו שהייתה גם אחרי הרבה מאוד נסיעות..

המד חום בכלל לא משתולל!מה שכן שאיך שהחום מגיע ל-80 המאוורר מתחיל לעבוד חזק ואחרי דקה 2 (תלוי בנסיעה)הוא מפסיק ואז החום יורד לכ-75 בערך על האמצע בין ה-70 ל-80. וככה כל הזמן שהוא עולה ויורד מגיע ל-80 המאוררר עובד בצורה חזקה מאוד שאף פעם זה לא קרה לי , הייתי אצל חשמלאי בדק את החיישן של החום היוניט והוא תקין ובסדר גמור מה הלאה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מתי הוחלפה משאבת המים ומתי הוחלף טיימינג.

קיבלתי תאוטו לפני שנה+ מדוד שלי שהאוטו היה גמור ועבר הרבה טיפולים , תוכלו להדריך אותי את הדרך המהירה והכי טובה לנקז אוויר ? (ניקזו לי היום שהחליפו לי טרמוסטט)

ושאלה קטנה האם בכל בדיקה של נוזל קירור (פתיחת הפקק של המיכל) צריך לנקז אוויר? כי אמרו לי היום במוסך לא לבדוק מים שהמנוע חם כי אם בודקים שהוא חם אז נכנס אוויר למערכת , לבדוק רק כשהוא קר זה נכון?, אם אני בודק שהוא קר לא יכנס אוויר למערכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

קשה מאוד לקרוא מה שאתה כותב,שלא לדבר על להבין, ללא פיסקאות וסימני פיסוק לא ניתן לקרוא את מה שאתה כותב ולכן אתה לא מקבל תשובות עינייניות.

אני התייאשתי אחרי כמה שורות.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לבטא את עצמי דרך פורום ודרך כתב מצטער.

עריכת הנהלה:

ההודעה הראשונה שופרה מעט, בהצלחה.

אגב, התופעה התחליה עוד לפני אותה נסיעה חזקה, וראוי היה לציין זאת:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=433405

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מתי הוחלפה משאבת המים ומתי הוחלף טיימינג.

קיבלתי תאוטו לפני שנה+ מדוד שלי שהאוטו היה גמור ועבר הרבה טיפולים , תוכלו להדריך אותי את הדרך המהירה והכי טובה לנקז אוויר ? (ניקזו לי היום שהחליפו לי טרמוסטט)

ושאלה קטנה האם בכל בדיקה של נוזל קירור (פתיחת הפקק של המיכל) צריך לנקז אוויר? כי אמרו לי היום במוסך לא לבדוק מים שהמנוע חם כי אם בודקים שהוא חם אז נכנס אוויר למערכת , לבדוק רק כשהוא קר זה נכון?, אם אני בודק שהוא קר לא יכנס אוויר למערכת?

המדד המדויק ביותר לבדוק מיפלס המיים וחוסר זה רק שהרכב קר מכיוון שבטמפרטורת עבודה המיים מעלים את ניפחם ואז זה מטעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הקודמת שפתחת, שאלתי האם נבדק נוזל קירור.

אתה ענית שיש נוזל קירור והתעקשת שהבעיה ביוניט חום והאוטו לא באמת מתחמם.

אז מסתבר שזה לא והאוטו באמת מתחמם.......כמה מפליא.

תסתכל אם אין לך נזילה מראדיטור חימום, תסתכל ליד הדוושות בצד ימין.

אם לא תראה כלום, אז אני ממליץ שתיקח את הרכב למוסך שמתמחה בדגם.

לא נראה לי שאתה באמת תדע לבצע את הבדיקות למשאבת מים, קולר גיר, וטרמוסטט וראדיטור סתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לבטא את עצמי דרך פורום ודרך כתב מצטער.

עריכת הנהלה:

ההודעה הראשונה שופרה מעט, בהצלחה.

אגב, התופעה התחליה עוד לפני אותה נסיעה חזקה, וראוי היה לציין זאת:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=433405

זהו, שזה לא התחיל לפני. כל הבלאגן הזה התחיל אחרי הנסיעה האגרסיבית שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הקודמת שפתחת, שאלתי האם נבדק נוזל קירור.

אתה ענית שיש נוזל קירור והתעקשת שהבעיה ביוניט חום והאוטו לא באמת מתחמם.

אז מסתבר שזה לא והאוטו באמת מתחמם.......כמה מפליא.

תסתכל אם אין לך נזילה מראדיטור חימום, תסתכל ליד הדוושות בצד ימין.

אם לא תראה כלום, אז אני ממליץ שתיקח את הרכב למוסך שמתמחה בדגם.

לא נראה לי שאתה באמת תדע לבצע את הבדיקות למשאבת מים, קולר גיר, וטרמוסטט וראדיטור סתום.

כי עכשיו אין לי את התקלה של הנורה סטופ ושהשעון מגיע למקסימום.

אין זה כבר נעלם , אין לי נזילה בשום מקום באוטו בדקו לי , החלפתי אתמול טרמוסטט לחדש ומקורי במוסך פיגו , אין לי שום נזילה ליד הדוושות בדקתי.

מה שנשאר זה רק לבדוק האם באמת הראדיאטור סתום או שמשאבת מים כבר מתחילה למות..

שאלה אחרונה שלי:

תוכלו להדריך אותי את הדרך המהירה והכי טובה לנקז אוויר ? (ניקזו לי היום שהחליפו לי טרמוסטט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...