Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר סקודה אוקטביה אמביאנט 2006 - התרשמות

d_medic
שימו לב! השרשור הזה בן 4313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב חברים.

לאחרונה עלו כאן כמה שירשורים על החלפת שמן. יש את אלו שממליצים ואלו שמזהירים.

אני לא מכונאי ולא מבין יותר מדי.

שוחחתי עם רון שהמליץ שלא להחליף אם התיבה עובדת תקין ועם ספי שבפה מלא אמר להחליף ושאם אין בעיה בגיר לא תיהיה בהמשך.

אז הגעתי לספי, למזלי היה לו יום רגוע והסביר לי מעט על איך עובד גיר אוטומטי.

בכלל ספי, אתה אחלה חבר לשיחה!

אחרי שהסביר לי מעט על הגיר, הראה לי חלקים ממה שהיה פתוח על השולחן עברנו לרכב שלי.

ספי פתח את אגן השמן ויצא שמן אדום חום כהה וסמיך - לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שזה לא ממש בריא לגיר.

היתה מכה קטנה באגן השמן שאותה ספי תיקן על הדרך, רחץ את הפילטר שמן והרכבנו שוב.

בדרך הראה לי חלקיקי שחיקה והסביר לי שאלו מעידים על הבלאי, הרגיע אותי קצת שזאת לא כמות גדולה מדי והמשכנו.

אני כבר ראיתי בעיניים עובדה שלגיר יש בלאי, אכן זה הגיוני ולבטח החלפת שמן הגיר לא תהרוס אותו, להבנתי בגל שיש כבר בעיה אולי עם שמן טרי דליל יותר פשוט ירגישו אותה יותר - וכך היה.

אחרי שמילא שמן בגיר, ביקשתי שישים את התוסף של XADO - על אחריותי, יצאנו לסיבוב.

ואכן במעבר להילוך 3 ל 4 הורגש רעידה קלה. לא שמתי לב אליה לפני כן אבל במחשבה בדיעבד, אכן לפעמים היה משו.

סיכמתי עם ספי "הסקפטי" שעוד כחודש ניפגש יעשה סיבוב על הרכב וירגיש אם התוסף עזר.

שיהיה ברור, אין מדובר בתוסף קסם, השפעתו גם לפי המשווק והיצרן ברמת המיקרונים. הוא אינו נועד ולא יכול לתקן נזקים משמעותיים. כולי תקווה שזה גודל הנזק אצלי ושהתוסף יצליח לשקם.

ספי, תכין קפה :wink:

והכי חשוב תודה על השירות והשיחה הנעימה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בהחלט נהניתי לקרוא שישנם בעלי מקצוע חביבים, מסבירי פנים, שנותנים הסברים מקיפים על מערכות מורכבות דוגמת גיר אוטומטי.

כן ירבו כמוך ספי. יישר כוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב חברים.

לאחרונה עלו כאן כמה שירשורים על החלפת שמן. יש את אלו שממליצים ואלו שמזהירים.

אני לא מכונאי ולא מבין יותר מדי.

שוחחתי עם רון שהמליץ שלא להחליף אם התיבה עובדת תקין ועם ספי שבפה מלא אמר להחליף ושאם אין בעיה בגיר לא תיהיה בהמשך.

אז הגעתי לספי, למזלי היה לו יום רגוע והסביר לי מעט על איך עובד גיר אוטומטי.

בכלל ספי, אתה אחלה חבר לשיחה!

אחרי שהסביר לי מעט על הגיר, הראה לי חלקים ממה שהיה פתוח על השולחן עברנו לרכב שלי.

ספי פתח את אגן השמן ויצא שמן אדום חום כהה וסמיך - לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שזה לא ממש בריא לגיר.

היתה מכה קטנה באגן השמן שאותה ספי תיקן על הדרך, רחץ את הפילטר שמן והרכבנו שוב.

בדרך הראה לי חלקיקי שחיקה והסביר לי שאלו מעידים על הבלאי, הרגיע אותי קצת שזאת לא כמות גדולה מדי והמשכנו.

אני כבר ראיתי בעיניים עובדה שלגיר יש בלאי, אכן זה הגיוני ולבטח החלפת שמן הגיר לא תהרוס אותו, להבנתי בגל שיש כבר בעיה אולי עם שמן טרי דליל יותר פשוט ירגישו אותה יותר - וכך היה.

אחרי שמילא שמן בגיר, ביקשתי שישים את התוסף של XADO - על אחריותי, יצאנו לסיבוב.

ואכן במעבר להילוך 3 ל 4 הורגש רעידה קלה. לא שמתי לב אליה לפני כן אבל במחשבה בדיעבד, אכן לפעמים היה משו.

סיכמתי עם ספי "הסקפטי" שעוד כחודש ניפגש יעשה סיבוב על הרכב וירגיש אם התוסף עזר.

שיהיה ברור, אין מדובר בתוסף קסם, השפעתו גם לפי המשווק והיצרן ברמת המיקרונים. הוא אינו נועד ולא יכול לתקן נזקים משמעותיים. כולי תקווה שזה גודל הנזק אצלי ושהתוסף יצליח לשקם.

ספי, תכין קפה :wink:

והכי חשוב תודה על השירות והשיחה הנעימה!

לא הבנתי, אתה ניכנסת לספי בגלל בעיה שיש לך בעיה בגיר או כדי להחליף שמן גיר בלבד? חוץ מהבעיה של השחיקה שראית במו עיניך... זה הורגש גם בנסיעה לפני שפתחתם שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קצת לא ברור.

זה מה שאני הבנתי:

נכנסת עם גיר תקין שלא הרגשת בו בעיה כלשהי אלא רק רצית לרענן את השמן..

יצאת עם גיר שרועד בין הילוכים.

שאלה שלי: למה בכלל נגעת בשמן אם הכל היה תקין?

אני תמיד אומר לא לגעת בשמן גיר עם השנים והבלאי שנוצר (כל השבבי מתכת שמתווספים לשמן) ברגע שהשמן יוחלף הגיר לא יתנהג כמו שהיה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הרגשתי בעיות מיוחדות בגיר, למעט האמת, בדיעבד מדי פעם לעיתים רחוקות הרגשתי רעידה קלה בהעברת הילוכים אך לא שייכתי אותה לגיר, אלא לאיכות האספלט בסביבת מגורי. אחרי החלפת השמן, בנסיעת מבחן ספי הסב תשומת ליבי לרעידה המדוברת.

יתכן ובגלל שהשמן היה סמיך יותר אז פחות הורגשה - לא יודע.

אבל לא להחליף שמן בגלל זה נשמע לי הזוי. הרי בהחלפת השמן אני מוציא חלק מהחלקים גורמי הבלאי (שחק) מאפשר לגיר לעבוד ביותר קלות.

כולי תקווה וכבר מתחילים אחרי כ100 ק"מ להרגיש הטבה קלה בענין שמדובר בבלאי מקרוני שXADO יוכל לטפל בו.

אני מציגי יותר מאשמח בתוך כחודש לקפוץ לספי לסיבוב מבחן ושהוא יחווה דעת מומחה.

למרות האמור עם לכאורה גילוי תקלה בשל החלפת שמן, הרי אם לא הייתי עושה את זה המצב היה מחמיר וגורם ככל הנראה לתקלה גדולה יותר. לא להחליף שמן משול ללטמון את הראש בחול. אם התוסף יצליח בכלל אליפות! ואני די אופטימי לאור התוצאות שלי איתו ברכבים אחרים. לפחות כאן יש סיכוי לצמצם נזק ולשמר מה שיש ולצאת במידת הצורך אולי בשיפוץ קטן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירים תמיד יש בלאי כל שהוא... במיוחד אם מדובר בשבבי מתכת, מה לעשות הוא עובד כל הזמן עם לא מעט עומסים אך אם לא הייתה בעיה כל שהיא בגיר פשוט חבל ליצור יש מאין ואני בהחלט מקווה בשבילך שהתוסף ייפתור את הבעיה שדיי הודגשה והורגשה עם החלפת השמן מה שאני אישית לא הייתי מעיז ממש לעשות כל עוד הגיר עובד תקין אבל הכל עניין של הרגשה...ואני מניח שזה לא רק אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין התלבטות אם החלפת השמן גיר היא חלק משגרת הטיפולים (בערך כל טיפול שלישי אצלי, לנסר 00 עם 257,000 ק"מ וגיר שעובד היטב.)

גם אין התלבטות אם ההחלפה היא משהו שהיצרן בפירוש אוסר.

הבעיה מתחילה לגבי רכבים שאין מידע מהיצרן לגבי הנושא, ופה כל מומחה ממליץ על מה ש"הגיוני" לפי מיטב הערכתו וניסיונו.

The US manufactured products are 100% USA made

(מתוך האתר של אמריקן איגל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התרשמתי מספי שהוא יודע על מה הוא מדבר...

היצרן אומנם לא מנחה בשגרת הטיפולים על החלפת שמנים, אבל ליצרן יש אינטרס שהרכב שלו יהיה בעל עלויות החזקה נמוכות ושלא יחזיק יותר מדי זמן על הכביש - כדי שנקנה חדש.

הרי אם בישראל היה מיסוי שפוי על רכבים היינו נוסעים כמו באירופה על מכוניות פאר. זה לא המצב ולכן אנחנו מושכים את הרכבים. היצרן מתכנן שרכב מתרענן בפרקי זמן סבירים ולא יחזיק יותר מעשור.. כרכב עיקרי למשפחה... - מה שקורה לא מעט בארצנו.

לכל אחד יש את האינטרסים שלו.

מה הדבר הנכון לעשות?! לא יודע אני מחליף שמנים לפי דרישת היצרן, למרות שהרכב נוסע בגז ויכול למשוך שגרת טיפולים כפולה (מעט פיח בשמן) אחרת הייתי שוקל לחיוב במקום כל 15K כל 10K החלפה. לחסוך את הצורך בפעולות אקוטיות כגון פלאש מנו שלבטח מועיל במקומות ומחסיר באחרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד אומר לא לגעת בשמן גיר עם השנים והבלאי שנוצר (כל השבבי מתכת שמתווספים לשמן) ברגע שהשמן יוחלף הגיר לא יתנהג כמו שהיה!

בשביל מה יש פילטר בגיר אם לא כדי להחליף אותו יחד עם שמן כל קילומטרז' מסויים?

פגשתי לא מאט אנשים שאומרים לא לגעת בשמן גיר ועד עכשיו אני לא מצליח להבין את הסיבה המסתורית מדוע. בכל הרכבים שלי תמיד החלפתי שמן גיר ומלבד שיפור או חוסר שינויי מעולם לא הרגשתי דבר אחרי החלפת גיר ומעולם לא היה נזק. זה כולל רכבים מקונצרן VAG, מרצדסים, GMC ועוד.

כמה שאני מבין רענון שמן גיר ופילטר כל X ק"מ מוציא את השבבים שמוסיפים בלאי לדיסקיות. לדעתך אני טועה? אם כן, אנא ממך הסבר מדוע.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בא להמליץ, אני סה״כ אומר :)

יש יצרנים שקובעים שיש להחליף שמן כל x ק״מ ויש שלא מציינים בכלל או שמגדירים את השמן כ״לייף טיים״..

ובדרך כלל בגירים ידניים אין פילטר שמן לגיר.

אין צורך להגזים יתר על המידה ולבצע דברים שלא צריך לעשות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר אוטומטי מה שעושה את מרבית העבודה זה בעזרת שמן. עיקרון עבודת גיר אוטומטי הוא שחיקה וחיכוך בין דיסקיות במעבר הילוכים. לכן באופן טבעי יהיו שבבים של נחושת, דיסקיות ועוד. השבבים האלו מתנקזים בקרטר ופילטר. כמו כן עם הזמן השמן מאבד מתכונות שלו.

אלו סיבות מספיק חשובות לחידוש השמן.

נכון יש גירים sealed for life מה שניקרא. הם לא באמת כאלה. זה אותו גיר אוטומטי עם שמן ופילטר. גם בתקופה מסויימת מרצדס אמרו שגיר 5gtronic הוא כזה. אחרי זה הם חזרו בהם ואמרו שצריך להחליף שמן כל 60,000 קמ ויש מוסכים שמבצעים את זה. הגירים שעוברים את הטיפולים האלו חיים הרבה זמן.

זה שבגיר ידני אין פילטר, זה גיר הרבה יותר פשוט שעקרון עבודה שלו לא על חיכוך ושחיקה אלא תמסורת על בסיס גלגלי שיניים וסנכרונים. אבל יש סנכרונים שגם יוצרים שבבים, לכן מניח שמידי פעם החלפת שמן גם לא תזיק.

אני מאמין שיצרנים שלא מציינים מועדי החלפת שמן וקובעים לייף טיים, מאוד רוצים יותר מאחרים שבקרוב יקנו מהם רכב חדש.  בקרוב יגידו גם לא צריך לעשות טיפולים ולהחליף שמנים לא צריך בכלל. אז כל 100,000קמ אנשים יקנו רכב חדש.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיר אוטומטי מה שעושה את מרבית העבודה זה בעזרת שמן. עיקרון עבודת גיר אוטומטי הוא שחיקה וחיכוך בין דיסקיות במעבר הילוכים. לכן באופן טבעי יהיו שבבים של נחושת, דיסקיות ועוד. השבבים האלו מתנקזים בקרטר ופילטר. כמו כן עם הזמן השמן מאבד מתכונות שלו.

אלו סיבות מספיק חשובות לחידוש השמן.

נכון יש גירים sealed for life מה שניקרא. הם לא באמת כאלה. זה אותו גיר אוטומטי עם שמן ופילטר. גם בתקופה מסויימת מרצדס אמרו שגיר 5gtronic הוא כזה. אחרי זה הם חזרו בהם ואמרו שצריך להחליף שמן כל 60,000 קמ ויש מוסכים שמבצעים את זה. הגירים שעוברים את הטיפולים האלו חיים הרבה זמן.

זה שבגיר ידני אין פילטר, זה גיר הרבה יותר פשוט שעקרון עבודה שלו לא על חיכוך ושחיקה אלא תמסורת על בסיס גלגלי שיניים וסנכרונים. אבל יש סנכרונים שגם יוצרים שבבים, לכן מניח שמידי פעם החלפת שמן גם לא תזיק.

אני מאמין שיצרנים שלא מציינים מועדי החלפת שמן וקובעים לייף טיים, מאוד רוצים יותר מאחרים שבקרוב יקנו מהם רכב חדש. בקרוב יגידו גם לא צריך לעשות טיפולים ולהחליף שמנים לא צריך בכלל. אז כל 100,000קמ אנשים יקנו רכב חדש.

זו אימרה שלא ממש משכנעת כי מה הסיכוי שאתה תיגש לאותה חברה ותיקנה רכב חדש אם ב-100 אלף קילומטר הלך אצלם גיר או הלך הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, הגיר כניראה לא יתפרק אחרי 100,000קמ. זה לא מה שרשמתי! אתה רשמת את זה כאן. אי החלפה של שמן גיר במועדים שצריך יכולה לקצר את חייו. זה לא יבוא לרוב לידי ביטוי אצל היד הראשונה או השנייה, אלא אצל היד השלישית והלאה. אז יד שלישית לא יקנה יותר רכב ממותג מסויים, אבל יד ראשונה שוב יקנה רכב מאותו מותג והיד השנייה גם כן. הרכב של היד השלישית ילך מהר יותר לברזל ויחליף אותו רכב חדש כלשהו והיד הראשונה תקנה רכב ממותג מסויים.

חשוב להבין שרכב חדש לא מתקלקל, גם אם כן יש אחריות. הרכב מתוכנן להיות אמין כמות שנים מסויימת, אחרי זה בתור עונש אם תרצה להשאיר את הרכב תשלם באחזקה וחלפים וככל שהזמן יתקדם, סיכויי לתקלות רציניות ויקרות גדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...