Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קבלת קנסות כבדים במקום העבודה, כשרות העניין?

WarDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 4293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

מכיוון שיש בפורום אנשים בעלי ניסיון וידע רב החלטתי לשתף אותך בחוויה לא נעימה ממקום העבודה שלי

אני עובד כנציג מכירות טלמקרטינג בחברה גדולה וידועה אני לא יציין את שמה כי זה לא רלוונטי

אני עובד שם תקופה ארוכה והמוקד שאני עובד בו מונה כ70 נציגים.

העבודה היא לא פשוטה ומודדים את הנציגים על יעדי מכירות שדורשים עבודה לא פשוטה מצד הנציג - התגמול הוא גבוהה ובהתאם יאמר לזכותם , מה שמתאים מאוד לסטודנטים (מקסימום כסף במינימום זמן)

העניין שאני רוצה להתייעץ איתך הוא על נושא שנקרא "שיחה לקויה" ולגבי הכשרות של זה

אני יקצר ויגיד שיש לא מעט נהלים בחברה והשיחות מוקלטות לצורך בקרה ,

יוצא שכול חודש אני ולא מעט נציגים מקבל קנס בגובהה של 1000 שקל (!!) על מילה לא במקום

אני מדבר על רמה שהוצאתי שיחה ללקוחה שלא ממאגר הלקוחות שלי , רק בשביל שתקבלו פרופורציה

כי "מילה לא במקום" יכולה להשתמע לקללות או דיבור לא הולם עם לקוחות החברה.

בתקופת הזמן שאני עובד שם קיבלתי איזה חמישה פעמים קנסות כאלה

האם העניין הוא חוקי? יש טעם לפנות לבית דין לעבודה? לטעון להלנת שכר

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום אזכור מסודר בתלוש משכורת פשוט 1000 שקלים שחסרים להם

זה יורד מתגמול מכירות

כמובן שלא רשומה על זה שום מילה בחוזה העסקה

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב: אני אינני עו"ד או משפטן.

אתה יכול להבין בעצמך עד כמה העסק חוקי. קיזוז כל תגמול חוקי מהשכר היה נעשה באופן מסודר ורשום, בדיוק כמו כל סעיף אחר - שעות עבודה, ימי חופשה, הבראה וכן הלאה.

הייתי מציע לך להשיג תיעוד כתוב או מוקלט. למשל: שאל בתמימות את הממונה עליך (באימייל או בהקלטה סמוייה) מדוע נקנסת ב-1000 ש"ח בשכר האחרון. התיעוד הזה יכול לעזור לך מאוד בהמשך.

עם התיעוד הזה או בלעדיו, פנה לסיוע משפטי - עו"ד בתחום או לפחות ייעוץ משפטי חינם, הסתדרות, "קו לעובד" וכו'.

הערה: אני מניח שגם "תגמול המכירות" מוגדר כבונוס ואין שום תיעוד כתוב על איך הוא ניתן ומחושב (אבל גם נוהג מקובל, או הסבר בע"פ במקום יהיה רלונטי לטיעוניך). המעסיק "מתחמק" מנושא החוקיות בכך שאיננו קונס אותך מתוך השכר אלא מתוך הבונוס, שהוא איננו חייב לתת כלל.

זו אחת מחברות הביטוח?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"מילה לא במקום" זה לפי תלונה של לקוח או שזה לפי החלטה של מנהל שהאזין לשיחה?

כי אם זה המקרה השני, אז יכול להיות שלמנהל עצמו יש יעד של קנסות לחודש, במיוחד לכאלה שהגיעו לבונוסים גבוהים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום אזכור מסודר בתלוש משכורת פשוט 1000 שקלים שחסרים להם

זה יורד מתגמול מכירות

כמובן שלא רשומה על זה שום מילה בחוזה העסקה

אני חושב שכדאי לך לשלוח מייל מסודר לממונה הישיר עליך, עם המכותבים:

מנכ"ל, סמנכ"ל, חשב הכספים, אחראי משאבי אנוש, עו"ד ממשרד "שקר, כזב והבטחות שווא כלשהן", מנהל המשמרת\אחראי נציגים וההסתדרות.

שלום רב,

ברצוני לברר להיכן נעלמו ממשכורתי 1000 ש"ח, אין שום אזכור לכך בתלוש, אין שום אזכור בחוזה העסקתי לגבי חובתי לתת תרומה כלשהי למקום העבודה. האם ישנה מעילה כלשהיא בכספי החברה, או דבר מה אחר קרה? מצורף התלוש האחרון יחד עם דו"ח השעות ו(מה שזה לא יהיה שאנשי מכירות צריכים לקבל עבור תגמול מכירות). אשמח להבין מה קרה פה.

על החתום,

עובד מודאג (ושם מלא).

תוך בערך שבוע יהיה מעניין מאד.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי החוק אסור לקנוס את העובד ע"י הורדת כסף מהמשכורת מבלי אישור מפורש מהעובד.

במקרה של WARDEVIL, כמו שאני מבין אותו הוא יותר מסובך. לא מורידים מהשכר הבסיס או מהשעות הנוספות. אלא מקטינים לו את התגמול מכירות (בונוס).

לדוגמא אם העובד עומד בכל היעדים ולא עושה טעויות אז הוא מקבל 3000 ש"ח בונוס. אבל WARDEVIL חרג מהנהלים ופנה ללקוח שלא נמצא במאגר שלו, אז החליטו להקטין לו את הבונוס ב 1000 ש"ח.

מה ש WARDEVIL יכול לעשות זה לבדוק בנהלים של החברה, אם שיחה ללקוח שלא מהמאגר כלולה בסעיף "שיחה לקויה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עו"ד, אבל אני לא רואה שום בעיה חוקית עם הנוהל הזה - לא נכון, לא צודק, לא הגון, אפשר להתווכח, אבל חוקית זה לא שקונסים אותו, אלא שפשוט אחד ממרכיבי הבונוס הוא שלילי, ולכן הוא מקבל פחות בונוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום מקום בחוק לא כתוב שחובה לתת בונוס, להפחית מהבונוס, או איך צריך לבנות בונוס. כל זמן שמעביד דואג לשכר מינימום, כל זמן שהעובד מראש יודע על כך, לא רואה בעיה. זה מבנה הבונוס, בונוס דו צדדי, מתן והפחתה בעת ובעונה אחת.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום מקום בחוק לא כתוב שחובה לתת בונוס

ברור שכן כתוב, זה מעוגן ע''י חוק החוזים בחוזה העבודה האישי של עובד-מעסיק. כל התנאים לגבי הבונוס שסוכמו מראש - מתקיימים. אם לא הובהר שהבונוס אף יכול לקטון בתנאים מסוימים, זו היא הפרת חוזה עבודה.

לא ניתן להקטין את בונוס המכירות של עסקה מוצלחת ע''י "קנס" עבור עסקה לא מוצלחת. בונוס יכול רק להתווסף.

סנקציה עבור "מילה לא במקום" או התנהגות לא ראויה כלפי הלקוח - פיטורים (זכותו של מעסיק, לגטימי לחלוטין)

עוד דבר נוסף: אם לאחר בדיקת מכלול ההשתכרות יימצא כי גובה הבונוס החודשי הוא משמעותי לאומת שכר המינימום של העובד (מתקרב לאותו הסכום, או אף גובר עליו), בהחלט ניתן לטעון כי הבונוס הוא חלק מהמשכורת הגלובאלית ואז לא ניתן לקזז ממנו, ובפיצויי פיטורים להתייחס לגובה המשכורת בפועל כפי שמופיע בתלוש, בהתעלם מהמילה "בונוס" או כל דבר אחר שמופיעים בתלוש ומתווספים לשכר המינימלי.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BURZUM, לא דובר על מצב של הסכם חתום, או אז המצב ברור. כאשר אין הסכם חתום לגבי בונוס, או כשיש הסכם שאומר שקיים בונוס שלילי לצד בונוס חיובי, יש לך אסמכתא לכך בחוק או בפסיקה שבונוס יכול להייות רק בכיוון אחד.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BURZUM, לא דובר על מצב של הסכם חתום, או אז המצב ברור. כאשר אין הסכם חתום לגבי בונוס, או כשיש הסכם שאומר שקיים בונוס שלילי לצד בונוס חיובי, יש לך אסמכתא לכך בחוק או בפסיקה שבונוס יכול להייות רק בכיוון אחד.

קודם כל הסכם לא חייב להיות בכתב ולא חייב להיות חתום. אם הוא היה בין שני הצדדים בעל פה במעמד קבלה לעבודה, הוא תופס בדיוק באותה המידה. דרך אגב, כיום כבר יש חובה על המעסיק למסור חוזה עבודה בכתב גם במהלך ההעסקה (אין משמעות שהתחלת לעבוד לפני 10 שנים - היום תשים על השולחן לעובד חוזה עבודה מודפס). לגבי החוק, בונוס ניתן רק לצבור, כפי שציינתי כבר. לא ניתן לחייב עובד בכל מיני שטויות, לא משנה איך תקרא לזה, "בונוס שלילי" או צפרדע אדומה".

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה חשובה לא פחות היא מה קורה כאשר הקנס גדול מהבונוס? האם ההפרש יורד משכר הבסיס?

אם כן, זה בוודאות לא חוקי אם לא נאמר במפורש (ולדעתי לא חוקי גם אם נאמר).

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...