Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 206 מאוורר פועל חזק מאוד פלוס תקלה בלוח שעונים

xxgalxx
שימו לב! השרשור הזה בן 4326 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בירשותי פיגו 206 מנוע 1400 שנת 2001 אוטומט.

אתמול ניקיתי את האוטו ידני עצמי, עם צינור השפרצתי על כל האוטו, ועברתי גם איפה שהמכסה מנוע מתחת איפה שהמאוורר מנוע שם היקפרצתי עם צינור עברתי על כל הקו של המאוורר והרדיאטור עם לחץ חזק..

לא העפתי אפילו בדעתי שמה שיקרה לי היום יכול להיות בגלל זה??

נסעתי אחרי כמה שעות אחרי שניקיתי את האוטו , הכל טוב ויפה.

היום בבוקר נסעתי ל10 דקות הכל טוב ויפה.

החנאתי את האוטו בחנייה חוץ(בשמש) לא פרטית שלי.

באתי לקראת השעה 8 הנעתי את האוטו אחרי כ דקה שמעתי שהמאוורר של המנוע (ראדיאטור)עובד בצורה מטורפת ומהירה ממש יושבים בתוך האוטו ושומעים את המאוור צורח מרוב שהוא מסתובב חזק.

טוב אחרי כמה דקות נסיעה פתאום נדלקת לי מנורה של stop מהבהבת ובנוסף לקח המחוג מד חום מנוע עלה עד הסוף עד הקו האדום!

ישר עצרתי בצד שמתי ניוטל וחיכיתי כמה שניות פתאום המנורה הפסיקה להבהב נעלמה וכמו כן המד חום מנוע ירד לטמפרטורה הנורמלית שלו... אחרכך המשכתי בדרך בדיוק אחרי פחות מדקה עוד פעם זה קרה , פשוט כל כמה שניות זה חוזר המנורה של סטופ מהבהבת והמחוג חום מנוע עולה עד הסוף.

חשוב לציין שבכל הזמן הזה המאוורר עדיין עובד חזק מאוד ופשוט צורח.

גם אחרי שאני מכבה את האוטו המאוורר עדיין עובד! אומנם חלש מאוד מיזה שהיה אבל עדיין עובד ושומעים כאילו המנוע עובד! ממש מוזר הדבר הזה מעולם לא קרה לי דבר כזה..

ניסיתי לעשות הכל בדרך לנתק את המצבר אבל אחרי שאני מחבר ומניע המאוורר עובד עדיין בצורה מטורפת , ואפילו שאני רק כוח סוויץ בלי להניע הוא מתחיל לעבוד בצורה חזקה מאוד!

אני מתכוון ללכת למוסך לקראת הצהריים אין לי זמן בבוקר בכלל

תוכלו לתת לי רקע או עזרה מה הבעיה יכולה להיות? והאם ללכת למוסך שלי מכונאות? או חשמלאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד מתקבל על הדעת שכל התופעות שאתה מתאר נגרמו כתוצאה מחדירת מים לחיבורי החשמל חוץ מפעולתו המהירה של המאוורר. המאוורר עובד במהירות הגבוהה שלו באופן קבוע בדרך כלל בגלל ניתוק של החיישן, יבש היטב את כל חיבורי החשמל בבית המנוע ובדוק רציפות אל חיישן חום מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שלך מתחמם. הוא צועק, מסמן, ומדליק לך מנורות ועוד לא הבנת שהוא מתחמם??!!

בדקת האם יש מים במיכל עיבוי?

לפי דעתי יש לך נזילה, ועוד יותר נראה לי לאחר מה שכתבת, שהוחלף נוזל קירור, או שלא הוציאו אוויר מהמערכת,

או שיש נזילה מאחד מהפקקים של הניקוז אוויר.

תעדכן אחרי שתבדוק מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאד מתקבל על הדעת שכל התופעות שאתה מתאר נגרמו כתוצאה מחדירת מים לחיבורי החשמל חוץ מפעולתו המהירה של המאוורר. המאוורר עובד במהירות הגבוהה שלו באופן קבוע בדרך כלל בגלל ניתוק של החיישן, יבש היטב את כל חיבורי החשמל בבית המנוע ובדוק רציפות אל חיישן חום מנוע

אני באמת חושב שכל זה קרה בגלל השטיפה והמים כנראה נכנסו מתחת לאוטו לאחד מחיבורי החשמל של המאוורר (כי שטפתי לא מעט זמן בצדדים של האוטו איפה שהגלגלים והראדיאטור השפרצתי הרבה).

רק תסביר מזה לבדוק רציפות אל חיישן חום מנוע? איך אני בודק ואיפה.

הרכב שלך מתחמם. הוא צועק, מסמן, ומדליק לך מנורות ועוד לא הבנת שהוא מתחמם??!!

בדקת האם יש מים במיכל עיבוי?

לפי דעתי יש לך נזילה, ועוד יותר נראה לי לאחר מה שכתבת, שהוחלף נוזל קירור, או שלא הוציאו אוויר מהמערכת,

או שיש נזילה מאחד מהפקקים של הניקוז אוויר.

תעדכן אחרי שתבדוק מים.

הרכב לא באמת מתחמם! כנראה יוניט חיישן חום או חיישן מאורר אני לאיודע, נוזל קירור יש וגם שמן מנוע בדקתי גם לפני הנסיעה וגם בזמן שזה קרה לי.

אין לי שום נזילה כי הסתכלתי והפקק תקין לחלוטין.

ניקזו לי אוויר מהמערכת , ראיתי במו עיני..

חשוב לציין שעכשיו עשיתי נסיעה ופשוט אין כלום לא נדלק שום מנורה והחום מנוע התנהג כרגיל והרכב נוסע כרגיל כאילו לא קרה כלום!

כנראה באמת אחד החיישנים או החוטים של החשמל במאוורר נרטפו וגרמו מין קצר כזה..

מה אתם אומרים עכשיו בכל זאת ללכת למוסך לבדוק או שלא?

ומה אפשר לעשות שכאשר אני שוטף את האוטו בעצמי עם צינור איך אפשר להגן על החוטים האלה שלא יקראו בעיות כאלה או אחרות של קצר או משו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי לנתק את יוניט החום כי נכנס שם מים יכול להיות האם זה באמת יעזור והאם זה היוניט חום ?

http://imageshack.us/photo/my-images/10/img1315vv.jpg/

ואיך מנתקים אותו אני ניסיתי לסובב לימשוך למעלה כלום זה לא זז תוכל בבקשה להדריך אותי והאם זה באמת יפתור את הבעיה אם אני ינתק אותו ואיכשהו ייבש אותו? כי אין לי לחץ אוויר או משו אני יוכל לנשוף בפנים או לשים ספרי מגעים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לך לגשת למוסך בהזדמנות הראשונה, לבדיקה וטיפול בתקלה, לפני שייגרם איזשהו נזק נוסף.

לא נראה לי שיש לך הידע לתקן, וחבל מאוד שתגרם תקלה נוספת (גם אני במצבך הייתי ניגש למוסך).

רשום בבקשה מהיכן אתה וקבל המלצה למוסך באיזור מגוריך.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים:

1. יכול להיות שחדירה של מים לאחד מהתקעים גרמה לבעיה.

2. ברגע שנגד המהירויות של המאוורר מנוע נשרף ואין לך מהירות נמוכה למאוורי, הוא יקפיץ את המחוג של החום למקסימום וידליק נורה אדומה + מאוורר על עוצמה מקסימלית (כי הנגד תקול\שרוף\וכד').

נסה להדליק מזגן ולראות אם המהירות הראשונה של המאוורר עובדת (אתה תראה שהמאוורר עובד אבל הוא לא "צועק").

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משחקים עם רכב חם, לא עוצרים כל שנייה ומחכים שיתקרר, מכבים את המנוע וגוררים למוסך.

עוד משהו, תקפיד לכתוב רהוט עם סימני פיסוק כי זה באמת עינוי לקרוא הודעות כאלה, לא חייב סימן קריאה בכל סוף משפט ולא חייב לסיים כל משפט בצירוף המילים "הכל טוב ויפה".

מיכאל

Hyundai I20 Inspire 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תסביר לי למה לשטוף את התא מנוע?

אתה יודע איזה עצבים זה מעלה לי עכשיו? נשרפו לי כמה פיוזים בשכל בדוק.

אתה נוהג בתא מנוע או בתא נוסעים?:roll:

צרפתיות רגישות למים!

כל רכב כמעט, אם זה שברולט ישנה, אם זה גמרניה ישנה, קח קיטור בלחץ, תשפריץ להם איפה שבא לך במנוע.

אבל לא צרפתיות!

אצלי אחרי שאבא שלי פגע בשועל עם ה406, הלכנו ניצלנו את הביטוח, לבסוף תיקנו במוסך טוב עם שם הכל, אבל היה פאנל אחד שלא היה אפשר לתקן או להשיג חדש.

קיצור בימי הגשם, היה צריך ליסוע לאט מאוד ליד שלוליות.

שלולית ממש קטנה של 10 ס"מ עומק, גרמה למנורת STOP+מצבר להבהב לכמה שניות. לא קרה כלום, אבל תבין כמה הם רגישות!

בקיצור ולעניין, פגעת בכמה מעגלים חשמליים, חפש חשמלאי טוב, ותתכונן להוציא כסף.

תלמד לקח לכל החיים.

(בוא תראה במוסך שאני מטפל בו, כבר כמה חודשים יושבת שם רנו-סניק, הבעלים שטף את האיזור של המנוע עם מים, הרכב מת כליל, רק נשארה השלדה והרדיו והחלקים המכאניים, כל השאר מושבת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4326 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...