Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפתי פילטר שמן, אך לא החלפתי שמן

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 4323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

נתחיל בזה שאני חסר ניסיון לגמרי בנושא, אבל נהנה לעשות תחזוקה בסיסית לרכב.

בכל מקרה, קניתי היום פילטר שמן, הוצאתי את הישן, והתקנתי את החדש. לא הצלחתי לנקז את השמן מהאגן, מאחר שהבורג (פלאג) הוא מן בורג פנימי, לא בולט, וצריך כניראה איזשהו מפתח מיוחד כדי לפתוח אותו. אני מחר אקח את הרכב למישהו שאני מכיר כדי שינקז עבורי את השמן.

השאלה שלי היא אם הרסתי את הפילטר שמן החדש בזה שהתקנתי אותו מבלי להחליף את השמן (שלא הוחלף הרבה מאד זמן.) או שאם אני אחליף שמן לא תהיה בעיה מיוחדת.

מטעויות לומדים.

מקווה שלא עשיתי שטות.

תודה

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון לא גרמת נזק רציני.

עדיף תמיד להוריד את השמן ולפתוח את הפילטר הישן ורק לאחר מכן לשים את הפילטר החדש ולמלא שמן.

המפתח שאתה צריך הוא כנראה מפתח אלן שתוכל למצוא בכל חנות כלי עבודה.

אני אישית ממליץ על רוזנפלד.

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן החדש יתערבב עם הישן ובסה"כ הכל יעבוד בסדר?

כן, מפתח אלן, אבל אין לי מושג באיזה גדול... הבורג רחב מאד, אבל איך אני יכול לברר מה הגודל המתאים? ולמה לכל הרוחות יש שם בורג פנימי. בכל מדריך ברשת שראיתי, הפלאג הוא חיצוני ואפשר לפתוח עם מפתח שבדי בקלי קלות. :-\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמדובר ברכב צרפתי כדוגמת רנו ששם כמה שמצחיק אתה יכול לקחת ידית של דלת ועם הברזל שלה שבבצורת ריבוע אתה תצליח לפתוח בורג זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אז את הפנדה אני לא מכיר ספציפית אבל בכל מיקרה הייתי מחליף שוב פילטר שמן כי בזה כבר כל הג'יפה היצטברה לה שוב אם הנעת את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הרכב למוסך בסוף, המוסכניק אמר שזה לא כזה קריטי אם החלפתי את הפילטר שמן בלי להחליף שמן.

בכל מקרה, אם אני מחליף שמן, השמן שבפילטר התערבב עם שאר השמן ובסה"כ זה יהיה דיי זניח, לא? ...

עוד דעות? כדאי להחליף את הפילטר שוב פעם ?

המפתח שצריך דרך אגב, הוא מפתח אלן מס' 12 ... למקרה שמישהו יתקל בכזה בורג סורר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שזה פורום ישראלי בו ל 10 אנשים יש 100 דעות :wink:

לא יקרה שום דבר אם לא תחליף את הפילטר, סה"כ קצת קיצרת לו את החיים. רוצה להיות יותר צדיק מהאפיפיור? תחליף גם את הפילטר, עלות פילטר חדש ומקורי לפיאט זה כמה עשרות שקלים.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הרכב למוסך בסוף, המוסכניק אמר שזה לא כזה קריטי אם החלפתי את הפילטר שמן בלי להחליף שמן.

בכל מקרה, אם אני מחליף שמן, השמן שבפילטר התערבב עם שאר השמן ובסה"כ זה יהיה דיי זניח, לא? ...

עוד דעות? כדאי להחליף את הפילטר שוב פעם ?

המפתח שצריך דרך אגב, הוא מפתח אלן מס' 12 ... למקרה שמישהו יתקל בכזה בורג סורר.

ואם השמן מת, כלומר כבר צריך החלפה לפי כל מקור אז זה בטח יכול להיות קריטי. אולי הוא התכוון שזה לא ממש קריטי אם החלפת שמן בלי להחליף פילטר שמן. זה כבר יותר מתקבל על הדעת. גם כן לא ממש מומלץ אבל מנועים עדיין יחיו עם זה.

בקיצור, מרוקנים את השמן הישן, מוצאים את הפילטר החדש ונותנים לשמן הישן לזלוג החוצה עד שלא נשאר שם כלום ממש. מחזירים את הפילטר, סוגרים את בורג הניקוז, ממלאים שמן חדש וטרי וזהו זה. הכמות שנשארה (אולי) בפילטר היא זניחה לחלוטין. בוא ואגלה לך סוד קטן, גם שאתה נותן לכל השמן לזלוג עדיין נשאר שמן באיזורים קריטיים כמו ראש מנוע. זה בכדי לתת מענה ראשוני לחלקים קריטיים בשניות הראשונות של ההתנעה כאשר השמן עדיין לא הגיע לכל המקומות. בקיצור, תהיה רגוע.

לאיתמר, מצטער לומר לך את זה אבל האפיפיור הוא לא צדיק כלל וכלל. מוח והיגיון מעוותים חבל על הזמן.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן שהוצא היה שחור כמו פחם, אני מניח שהשמן ישב שם הרבה זמן. (אני לא יודע כמה זמן, כי האוטו אצלי מעט זמן ולא טופל במורשה.)

השמן הישן שנכנס לפילטר אמור להתערבב עם שאר השמן, והכמות שיש בפילטר דיי זניחה אני מניח.

בכל אופן, אם הרסתי את הפילטר, אילו סימנים אני צריך לקבל מהרכב אם בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...