Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית נהיגה ללא אגורה אחת של דלק [או סימולטור נהיגה ביתי]

שימו לב! השרשור הזה בן 3775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהירות חפירה,יש תמונות בסוף וחסרי הסבלנות מוזמנים לקפוץ ישר לשם :wink:

סליחה מראש על שגיאות כתיב וכ'ו...

לאחר פרידה כואבת מהרכב הספורטיבי האחרון [106 ראלי דור שני],עברו כבר מספר שנים,והתסכול המוטורי שלי הגיע לשיאו אך בגלל אי אלו סיבות עדיין לא נרכשה מחליפה [אמורה להרכש בחצי שנה הקרובה אם הכל ילך לפי התוכנית].

בנתיים התבשל לי בראש הרעיון של רכישת עמדת נהיגה ש"תרגיע" אותי עד לקניית הרכב המיוחלת,עכשיו הגיע הזמן להפוך את הרעיון למציאות.

תחילה הייתי בטוח שהעניין נורא פשוט,לוקחים G 27 מערבבים עם כיסא כלשהו מחברים לקונסולה/מחשב וזהו הכל מוכן, אממה מסתבר שיש שוק ענק של הגאים,כיסאות ושלל אקססוריז שלא ידעתי על קיומו ושלא ממש קיים בארצינו אך למזלי טיסה לא צפויה לארה"ב סידרה את העניין.

אז ניגשתי דבר ראשון לבחירת ההגה-

מהר מאוד הבנתי שהG 27 אותו רציתי לרכוש לא יענה על הדרישות שלי ולמרות שהוא תמורה טובה לכסף [300$ לדוושות+ידית הילוכים+הגה] אני מעדיף להשקיעה ולקבל את אחד ההגאים הטובים שיש לשוק להציעה.

בסופו של דבר הגעתי לשתיים שנראו לי שיתאימו לי ביותר-

Fanatec csr-

http://www.fanatec.de

thrustmaster rs500-

http://www.thrustmaster.com/products/t500-rs

שניהם נראו מדהים, לשניהם תג מחיר גבוהה מאוד [500$ +-] אבל בסופו של דבר חוסר התמיכה של ה500 באקס בוקס + דוושות שלא היו לטעמי הטו את הכף לטובות הפאנאטק.

בחברת פאנאטק ההגה בעצם מגיע כמוצר עצמאי [250$] וניתן לבחור בדוושות מגוון של שלושה סוגים [60-200$], וידית הילוכים מתוך שתיים שהחברה מציעה.

ההגה הנבחר הוא הפאנאטק סי אס אר [האליט עוד לא יצא שוק בזמנו,וטוב שכך],למי שרוצה לקרוא על ההגה-

http://www.fanatec.de/webshop/new_usa/product_info.php?cPath=21&products_id=95&osCsid=99f5b16c6eb215a5e1610c2322b067da

דוושות וידית הילוכים -

הדוושות הנבחרות [כבר לא מוצעת למכירה] נרכשו יחד עם קיט המאפשר כיווני קושי לכל דוושה בניפרד + דוושה נוספת וחלקי חילוף שונים.

הדוושות מיוחדות מאוד, מדובר ב5 ק"ג של אלומיניום בלי גרם אחד של פלסטיק,כאשר ישנו קפיץ אותו איתו ניתן לקבוע את רמת ההתנגדות של הדוושות.

הבלם הוא החלק המדהים ביותר לדעתי,הדוושה בעצם בנויה על load cell, משמע שרמת הבלימה לא נמדדת ע"י המרחק אותו הדוושה עוברת בלחיצה אלא ע"י הלחץ אותו מפעילים בעת הלחיצה,כמובן שניתן לשנות את רגישות הדוושה.

עוד בונוס קטן הוא מנוע רטט שנמצא על דוושת הבלם המדמה ABS,גם הוא ניתן לכיוון ולכיבוי.

הדוושות-

http://www.fanatec.de/html/index.php?id=293

קיט-

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?p=3964755

וידית ההילוכים,בעצם זוג כשאחת מתפקדת כידית הילוכים רגילה והשנייה רציפה-

http://www.fanatec.de/webshop/new_usa/product_info.php?cPath=28&products_id=97&osCsid=e353e3129b4a5e98d8be98fde3c54c07

נושא שני , בחירת כיסא-

פה היה קל יחסית להגיע להחלטה,יש מבחר דיי גדול אך ברובו המכריע הוא לאנשים קטנים ומכיוון שאינני כזה נבחר הplayseat evolution .

הכיסא נכרש עם תושבת לידית ההילוכים [לא בשימוש כרגע] ועם מסילה ככה שיש משחק מבחינת מרחק בדיוק כמו בכיסא רכב רגיל.

http://www.playseat.com/shop/eu/uk/playseats-evolution-1/playseats-evolution-playseat-white.html

נושא שלישי ואחרון,מנועי רטט-

זה הגיע לי בהפתעה אבל בחפירות שלי בנושא הsim racing גיליתי את העניין,מדובר במנועי רטט [או סאבים שקטים למחמירים] שמחוברים למגבר כזה או אחר ובעצם בעבירים את הנעשה על המסך ישר לעמוד השדרה.

במקרה הזה רכשתי שניים כאלה [חזקים מאודדד] ובנוסף נרכש מגבר בעל שני ערוצים כך שהנעשה בכל צד עובר בנפרד.

אני הייתי דיי סקפטי לגביי העניין, בד"כ משתמשים בסט-אפ הזה למערכות קולנוע ביתיות אבל אני יכול לומר בפה מלא,זה פשוט מדהים!

מנוע הרכב מרגיש פשוט ריאלי לחלוטין,עליית על שפת המסלול מורגשת באופן מאוד מוחשי וכמובן שאפשר לדעת בדיוק באיזה צד זה קורה, גם ההדף מהמפלט של הרכב העוקף עובד באופן שגורם לי לרצות להעקף. :lol:

נו אז איך יצא?

באופן כללי אני מאוד מרוצה מהרכיבים שאותם בחרתי!

בזכות הנעת רצועה בה משתמש ההגה הכל נעשה באופן חלק לחלוטין ובמעבר מרכב למשנהו ניתן להרגיש הבדל משמעותי בתגובת ההגה ובמידע שעובר דרכו.

מעבר לזה שהוא פשוט מרגיש נהדר ניתן לשמור עד 5 סטאפים שונים ובהם אפשר לקבוע את מספר הסיבובים [עד 900 מעלות],פורס פיטבאק מ0-100% וישנו מצב דריפטים, בנוסף קיימים כמה מצבים שברחו לי כרגע מהראש.

הדוושות הן החלק המדהים ביותר,תחילה הייתי צריך להגיע איתן למצב שאני מרוצה מההתנגדות מה שהצריך עבודה לא מעטה והרבה משחק אבל אין ספק שהעבודה השתלמה!

הן מגיבות מדהים לטעמי, ובזכות איכות הרכבה גבוהה במיוחד הן מרגישות חזקות באופן קיצוני כך שאפשר להרגיש חופשי בעת משחק ללא חשש לשבר.

ידית ההילוכים גם היא מרגישה טוב בזכות מהלך קצר ומדוייק אך פעם במספר חודשים יש לכייל כל אחת מהידיות בכדי לשמור על הדיוק בהעברת ההילוכים.

הכיסא היה החשש הגדול שלי אך הוא התגלה כנוח מאוד גם במשחק של שעתיים וצפונה,

בכל הקשור בעמידות אני חייב להצדיע לו,אני בחור לא קטן בכלל והכיסא לא מראה סימני עייפות כלל! שפו לחברת playseat.

הסט משמש אותי כרגע בעיקר למשחקים GT5 וforza 4,אך בקרוב יצטרף גם iracing לpc אך בנתיים השניים הקיימים עושים עבודה מעולה [במיוחד GT 5].

באופן כללי אין מדובר בחלופה כלשהי לנהיגה ברכב אמיתי אבל ללא כל ספק מדובר בכלי שניתן להפיק ממנו טונות של הנאה ואין לי שום ספק שבאמצעותו אפשר לשפר את כישורי הנהיגה משמעותית!

תמונות למעוניינים!

ההגה-

dsc01169jb.jpg

dsc01150p.jpg

הדוושות-

dsc01151nro.jpg

dsc01172e.jpg

dsc01152nc.jpg

דוושת הבלם

dsc01153dt.jpg

קיט כיוון לדוושות-

dsc01163gr.jpg

dsc01162ni.jpg

ידית הילוכים-

dsc01175h.jpg

מנועי הרטט+ מגבר-

dsc01147sz.jpg

dsc01148ls.jpg

dsc01157z.jpg

dsc01160lr.jpg

dsc01159iv.jpg

מסילה לכיסא-

dsc01158p.jpg

הכל מורכב-

dsc01145zw.jpg

dsc01155qm.jpg

2004 C5 PK

CLIO 172 PH2 2003- SOLD

MEGANE RS 225 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך תנהג בויירון? יש לה 7 הילוכים. :-P

תתחדש!

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה, עסק יקר בטירוף. :evil:

אם אני לא טועה לIRACING יש מבצע עכשיו של חודש ב12 דולר + חודשיים חינם. הוא בליגה אחרת לגמרי מפורזה וGT4/5, באמת שאין מה להשוות, עם הגה כזה חבל שלא תשתמש בו. אני חושב אם לקנות את הIRACING במבצע ל1+2 חודשים ואז לקנות שוב מחשבון אחר כשיגמר, אבל עם כל הכבוד אם אני ארצה להמשיך לשחק בו שנתיים לדוגמא זה כבר כמעט 1000 ש"ח שזה מגוכח לגמרי. :x

אם אתה מתעניין בדריפטינג אז רק "LIVE FOR SPEED" יאפשר לך באמת להנות מזה, אבל אין בו בכלל השפעה של העברת משקל שזה הורס+קהילת אונליין קטנה למדי.

אחרון חביב :-P - GTR EVOLOTUION שפשוט מעולה, לדעתי עדיף על הGT5, יש בו גם את הנורבורינג ברמה מאוד גבוהה, תנסה אותו ותראה מה תעדיף.

בכל אופן רציתי לדעת - עד כמה אתה מרגיש שההגה במרכז קל מידי? אני מדבר ממש על כ5 מעלות ימינה ושמאלה מהמרכז, לכיוונים קטנים במהירויות גבוהות מאוד (בעיקר בישורות). בלוג'יטק זה על הפנים (בכל ההגאים שהיו להם!) כדי למנוע התנדנדות אין סופית של ההגה בנסיון להתמרכז, אבל אני ממש תוהה איך אומרים שבFANATEC אין את הבעיה והם כן יכולים להתמרכז בלי להתנדנד סביב המרכז בלי סוף (כשלא מחזיקים אותם).

אגב-לויירון תיבה רובוטית, עוד לא שמעתי על ידית של 7 הילוכים במכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מגרה ביותר, אתה יכול לפרט קצת עלויות (דוושות, כסא, שיפטר, מנועי רטט), למה הלוג'יטק לא התאים לך וכן באיזה מסך אתה משתמש.

עשית לי חשק לשסק, ד"א, מכיר עו"ד טוב לענייני גירושין?

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על האיחולים,

לגבי בלם יד, אני מחכה שfanatec ישחררו אותו לאויר העולם.

צריך לקרות בחודשים הקרובים ולעלות סביב ה150$.

TZVIPPER,אל דאגה בשביל זה את ידית ההילוכים הרציפה [שלא טרחתי לצלם] ושם אין בעיה גם עם ה8 של הISF :wink:

MIRAZ-

יצא לי כבר להתנסות בIRACING וללא ספק הוא בליגה משל עצמו,מנוי יירכש בקרוב.

LIVE FOR SPEED פחות אהבתי ואת GTR EVOLOTUION אתה יכול להיות בטוח שאנסה :-D

ולנושא ה"שטח המת" במרכז ההגה, בעיה ידוע בG27 ואחיו השונים אך בFANATEC הבעיה לא קיימת מכיוון שכמו שציינתי מדובר בהנעה ישירה ע"י רצועה ולא גלגלי שיניים בדומה לG27 ובנוסף לכל רכיב יש פונקציה של קליברציה, כך שאם יש סטייה מסויימת זה סיפור של כמה שניות עד שהיא נעלמת :-)

אגב,הקליברציה נעשית או מתוך המשחק או עם תוכנה שמספקת FANATEC לבחירתך.

Fangio-

יש כמה סיבות שהG27 ירד מהפרק,הבולטת שבניהן הן הדוושות,הן חסרות רגישות "פלסטיקיות" ולא ממש מצליחות להעביר תחושה של דוושות אמיתיות.

ההגה כלשעצמו לא רע בכלל אבל גם כאן,הforce feedback חלש יחסית וההגה לא מעביר תחושה מדוייקת.

דווקא השיפטר מצויינת לטעמי!

עוד סיבה היא חוסר תמיכה בXBOX 360 מה שגם פסל את הRS500.

עלויות.....גוועלד :shock:

הגה-250$ [היום כבר 200]

דוושות+קיט-250$

שיפטר-60$

כיסא כולל ציוד הקיפי+שילוח+מכ"ס + מע"מ - 3500 ש"ח +-

מנועי רטט - 180$

מגבר- 120 $

הרבה הגיע איתי מחו"ל ככה שחסכתי לא מעט זוזים,אם היה צורך בשילוח לארץ זה לא היה נגמר טוב מבחינתי :?

כמובן שצריך גם קונסולה מסויימת ו/או מחשב בכדי לשחק :wink:

2004 C5 PK

CLIO 172 PH2 2003- SOLD

MEGANE RS 225 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...