Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בקשר לעבודה עם חומר בידוד בדלתות (כ"ע, להבא ינעל ותינתן התראה)

Paul-C
שימו לב! השרשור הזה בן 4329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים!

רכשתי איטום מחברת FatMat

דגם: Rattel Trap XXX

ואני רוצה לשאול איך נכון לעבוד איתו?

יש איזה דברים מיוחדים שאני צריך לדעת לפני שאני אוטם איתו את הדלתות מקדימה?

musclecar.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודא שאתה מכיר את כל מיקומי הקליפסים והברגים והיזהר לא לשבור כלום, דלת חסרת ברגים או קליפסים תרעיש יותר :)

נקה באופן יסודי את הדלתות, על מנת ליצור משטח שיאפשר הדבקה מלאה.

הצטייד בסכין יפנית לחיתוך היריעות לגדלים הרצויים, ומומלץ להצטייד גם בכלי הצמדה טוב, אני אישית ממליץ על גלגלת קטנה שניתן לרכוש בחנויות כלי עבודה או טמבוריות למיניהן (עלות של כ- 15 ש"ח), כמובן שרצוי להוריד את הספוג ולהשתמש בפלסטיק.

תתחיל מהחלק הפנימי, שהכי קרוב לכביש, על מנת לא לחסום לעצמך את הגישה אח"כ.

השתדל להגיע לכמה שיותר אזורים ולמלא כמה שיותר חלקים חשופים, עם זאת, היזהר שלא לסתום את פתחי הניקוז בתחתית הדלת ושלא לכסות מנגנונים או ברגים שלאחר מכן לא תוכל להגיע אליהם במידה של תקלה מסוימת.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכין יפני וגלגלת קיבלתי ביחד עם האיטום! ) גם כבר עבדתי עם הדלתות פתחתי אותם כמה פעמיים בישביל להחליף רמקולים

אז צריך לאטום את כול הדלת מבפנים!

אחרי זה הקטע שהרמקול יושב עליו - בלי לסתום את החורים המקוריים

ואת הכיסוי פלסטיק של הסלון צריך לאטום גם?

musclecar.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שרצוי לסתום את החורים המקוריים- אני ממליץ להדר ולהשתמש ביותר מחומר בידוד בכדי לעשות זאת.

השיטה היותר נפוצה היא סגירת החורים האלו באמצעות חתיכות פח, ברגים וחומר בידוד עליהן. יש כאלו המשתמשים בפיברגלאס או עץ.

לגבי כיסוי פלסטיק- אתה מתכוון לדיפון או לפלסטיק שסוגר את החורים שדיברנו עליהם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תרשה לי לאמר "בידוד" ולא "איטום" - אתה לא אוטם את הרכב שלך כמו גם שאתה לא אוטם את הדלת - אתה ממש לא רוצה לעשות את זה, כי אז תהיה לך בעיה בניקוז המים ממנה.

בכל מקרה - תנסה להביט בשרשיר הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=429259&highlight=STP

העליתי שם כמה סרטונים מאוד מעניינים לגבי כיצד לבודד דלת - אתה לא חייב לקבל את זה כתורה מסיני אבל זה בהחלט יתן לך כוון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה דיפון.

מומלץ לבודד גם אותו, לפחות במשטחים הגדולים שלו, אני בודדתי בכולו:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=257426

שכבת ספוג המפרידה בינו לבין הדלת תתרום גם היא להפחתת רעשים שנוצרים בעת מגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב תודה ראיתי את הסירטונים פחות או יותר ברור מה צריך לעשות ואיך צריך לעבוד! בעיה שהוא גם משתמש עם חומרים אחרים...

לא רק בידוד רגיל....

בעיקרון הבנתי שלא צרי לבודד את הדלת ב 100%

סתם דוגמא הקטע שהבי ליד הכביש מספיק 4 יריאות שיושבות ב 10% אחד על השניה

שיתפסו 70% מהדל

החלק השני ששם יושבים רמקולים גם פחות או יותר 70% את החלקים הגדולים לפחות

ועל הדיפון הבנתי שאפשר להדביק פשוט יריאה גדולה 30% מהדלת וזהו

musclecar.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה וכמה גישות.

יש כאלו שמעדיפים לבודד 100 אחוז ממשטח הבידוד ועוד לעשות עוד שכבות.

יש כאלו שמעדיפים לעשות שכבה אחת לטיפול ברזוננס ואז לעשות שכבה נוספת בעזרת חומר ייעודי טוב יותר למטרה של בידוד רעש וויברציות וגם את השכבה הזו עושים במקום הייעודי לה.

אני רואה לנכון את השיטה של STP בתור יעילה יותר ונבונה יותר וגם - זולה יותר.

הבעיה - נגישות לחומרים בארץ שהם לא יריעות בוטילן היא עדיין מוגבלת ומעבר לכך אתה צריך לקנות כמה חומרים שונים.

בנוסף לכך - כל מקרה לגופו, יש רכבים בעייתיים יותר לבידוד ויש רכבים רועשים יותר גם אם הם פחות בעייתיים לבידוד.

אני מציע שתתחיל בלעשות שכבה בודדת על כל דופן של דלת (פנימי\חיצוני) ושכבה בודדת בדיפון. - תראה אם זה משפר את התוצאה מבחינתך בצורה מספקת.

אם ישאר לך חומר עודף - תוסיף עוד חומר מאחורי הרמקול, בדופן הפנימית ואם נשאר עוד משהו - לדיפון.

אפשר גם לסגור מחיצות טכניות בעזרת חומר הבידוד עצמו - פשוט אל תוריד את נייר המדבקה אבל זו חציצה חזקה פחות וגם במידה ותצטרך לעשות עבודת תחזוקה על הדלת - זה חד פעמי.

שימוש בפלח אלומיניום למשל וברגים - יהיה רב פעמי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאתה לא תעבוד עם חומרים של STP - וגם אלו שכן צריך לחמם אצלם הם חומרים מסויימים מאוד ובעיקר מיועדים לעבודה במקומות שבהם צריך חומר עבה יותר.

אתה כבר קנית FATMAT אם אני הבנתי נכון והוא חומר מקביל לדיינאמאט אקסטרים, סטינגר רוד קיל וכו' וכו' - לא צריך לחמם את הפאט-מאט לפי מה שאני יודע.

אבל - תדאג שיהיה לך רולר טוב ולהצמיד את המשטח כך שלא יהיו בועות אוויר - להצמיד היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...