Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח תנועה על אי-מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה עירוני

שימו לב! השרשור הזה בן 4217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

בזמן נסיעה ברחוב מרכזי בעיר, התקרבתי למעבר חצייה (אחד מני רבים, נתיב דו-מסלולי).

האטתי בהתקרב למעבר החצייה אולם לא עצרתי.

לציין ששדה הראייה הוגבל ע"י רכב שחנה בחנייה כפולה.

כשהייתי מספר מטרים בודדים מהמעבר חצייה ראיתי הולך רגל שהחל לחצות מצד הכביש עם שדה הראייה המוגבל.

לו עצרתי הייתי עוצר על המעבר עצמו ואף אחריו.

קיבלתי החלטה והמשכתי בנסיעה.

ברמזור הקרוב שוטר עצר אותי וקיבלתי דו"ח על אי מתן זכות קדימה.

השוטר היה סטטי על המדרכה אולם הרכב שחנה חנייה כפולה הסתיר את שדה ראייתו.

בדוח קיימת סתירה מכיוון שבסעיף של תיאור העברה השוטר מציין שהפרעתי להולכי רגל (ברבים) ואילו בסעיף של נסיבות המקרה השוטר אומר שעצרתי את הולך הרגל (ביחיד).

1. האם עובדת חוסר העיקביות ומיקום השוטר יכולים לחסוך לי לגשת למשפט? אם כן, מהי הצורה המועדפת לנהוג?

2. מהידוע לי לפי החוק לא קיימת חובת עצירה לפני מעבר חצייה כאשר אין הולך רגל בשדה הראייה, האם לפי החוק היה עלי לנהוג שונה ?

תודה מראש,

אורי

" ! The fender bender bent more than just your fender "

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עד כמה שידוע לי, לפי החוק אסור לעקוף לפני מעבר חציה, אני לא זוכר את הנוסח המדוייק. איך ידעת שהרכב חונה ולא עומד?

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי, לפי החוק אסור לעקוף לפני מעבר חציה, אני לא זוכר את הנוסח המדוייק. איך ידעת שהרכב חונה ולא עומד?

הנתיב שלי היה פנוי והרכב שחסם את שדה הראייה עמד בנתיב השני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר על רמזור אלא במעבר חצייה באמצע נתיב עירוני ראשי.

אשמח לשמוע דיעה לגבי הטעות בדוח.

תודה,

אורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת קנס ונקודות או הזמנה למשפט (נסיבות מחמירות)?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות להשפט יש תמיד. זה אומר שקיבלת את העבירה הפחות חמורה מהשתיים.

יש לך עדים או תמונות של המקום שמראים את הנסיבות? כי אם זו מילה שלך מול מילה של שוטר אז יש סבירות גבוהה שיתנו את העדיפות לגירסתו. בדו"ח הוא רשם עדים כלשהם?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהמהירות שלך הייתה נמוכה ב 50% אז היית מספיק לעצור?

לפני מעבר חצייה, בעיקר אם שדה ראייה חסום, צריך להאט מעוד ולוודא!! שאין הולכי רגל.

רמז כאשר רכב עומד ליד מעבר חציה, בדר"כ זה מכיוון שיש הולכי רגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהמהירות שלך הייתה נמוכה ב 50% אז היית מספיק לעצור?

לפני מעבר חצייה, בעיקר אם שדה ראייה חסום, צריך להאט מעוד ולוודא!! שאין הולכי רגל.

רמז כאשר רכב עומד ליד מעבר חציה, בדר"כ זה מכיוון שיש הולכי רגל

זה נכון, אבל מצד שני, השוטר, משרת הציבור הנאמן, במקום לדאוג לפנוי הרכב שחונה בחניה כפולה, מפריע לתנועה ומסכן הולכי רגל, מעדיף לחלק דו"חות בדיעבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי משהו דומה שבוע שעבר, אני נסעתי, הולך רגל ירד למדרכה בנתיב השני והמכוניות בנתיב השני לא נתנו לו לעבור, אז לי גם לא היה למה לעצור, אחרי כמה מטרים קיבלתי 500 שקל ו-4 נקודות...

יש איזשהו סיכוי שזה קרה בסוקולוב בחולון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, אבל מצד שני, השוטר, משרת הציבור הנאמן, במקום לדאוג לפנוי הרכב שחונה בחניה כפולה, מפריע לתנועה ומסכן הולכי רגל, מעדיף לחלק דו"חות בדיעבד.

צודק, אך לא פוטר את פותח השרשור. בסופו של דבר את התאונה עושה הרכב שעובר מעבר חציה מבלי לוודא שאין הולך רגל שם. הרכב שמסתיר את שדה הראיה אולי תורם אבל לא האחראי. הפרעות לשדה הראיה בגלל מגוון גורמים הם דבר מצוי ונפוץ. נהגים חייבים להגיב למצב בו שדה הראיה מוגבל, ולא להפיל על גורמים אלו את האשמה.

בנוסף, במקרה זה הרכב חנה חניה כפולה, אולם ב 90% מהמקרים רכב שעומד ליד מעבר חציה, פשוט מאפשר להולך רגל לחצות

וולברין - אותו דבר, אם כל אחד יגיד "אני לא עצרתי כי לידי לא עצרו" באמת אף אחד לא יעצור

להולך הרגל יש זכות לעבור במעבר החציה לא פחות ואף יותר מלנהג!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...