Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסתבר שלעם ישראל ולסודנים יש הרבה מן המשותף כשמדובר בתרבות נהיגה (שרשור פריקת קיטור)

SuperBamba
שימו לב! השרשור הזה בן 4337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם פריקת קיטור, אולי פשוט לספר למי מכם שיוצא לו להסתובב באזורים שבהם סודנים נמצאים, פשוט שתראו, שוב, באיזו מדינה אנחנו חיים. לסודנים יש הרבה מן המשותף עם בני ישראל כשמדובר בתרבות ה"אני המלך", הסיפור לפניכם:

היום בשעות הצהריים אני והפונטו עשינו דרכנו לבית של חבר שנמצא מרחק 5 דקות נסיעה ממני. המקום בראשון, אזור שלא נראים בו סודנים, מבנים משנות ה80 עם חניה פרטית שמשותפת לכמה בניינים ביחד, ולה 2 כניסות, אחת בצידו האחד של הרחוב משמשת לכניסה והשניה בצידו הרחוק של הרחוב המשמשת ליציאה והרחוב חד סטרי (על כן יש להשתמש בכניסה המיועדת ולא להכנס מאיפה שבא לנו).

בכניסה עמדה לה יונדאי i30 בצבע לבן עם הפנים לכיוון הכביש, חוסמת את כל המעבר ומשאירה מעבר צר.

אני שהגעתי לכניסה לחניה (מן כביש גישה כזה) וראיתי את היונדאי נעמדתי כך שהרכב יוכל לעבור ולפנות לי את הכניסה והמתנתי בסבלנות. משראיתי שהבחורים ברכב לא שמים לב אליי (או לא שמים עליי, למען הדיוק) צפרתי. גם הצפירה העלתה חרס ועל כן החלטתי לנסות להכנס, אחרת הייתי מחכה כנראה שנים רבות עד שהייתי יכול להכנס.

בזמן הכניסה נגעתי עם המראה הימנית שלי (החיצונית) במראה של הרכב שלהם, הם התעצבנו ואני עברתי לתוך החניה בעוד הם יצאו לבדוק את הנזק שאין.

הבחור שיצא לבדוק את הנזק התחיל ללכת אליי בהליכה מאיימת, אני הבנתי שחניה ויציאה מהרכב הם כבר לא דבר שבא בחשבון, הכנתי את ההילוך ואת הקלאצ' והתחלתי להתקדם לכיוון הכניסה, בחור אחד מתוך 2 יושבי הרכב (זה שהלך לכיווני) נפגש עם דלת הרכב שלי עליה הוא דפק, ניסה לפתוח אותה ועוד כהנה וכהנה מעשים אלימים. השני גם הוא הכה לי על הרכב בדרכי החוצה.

המשכתי ברחוב (שעושה עיקול וחוזר בערך לאותו המקום) וכשהגעתי לאזור קרוב לאותה כניסת חניה ניסו לחסום אותי עם הרכב.

הפונטו השתחלה יפה במקום שהותירו לי בין הרכב שלהם למדרכה והתחיל מרדף שלהם אחריי.

לטובת הפיאט ייאמר שהיא תיפקדה היטב ומנוע ה1250 שלי שמר על מרחק יפה מאחור בעזרת ניצול כוח נכון של ההילוכים. המרדף נמשך בערך 10 דקות תוך כדי שאנחנו עוברים ברמזורים אדומים כי הבחורים (אגב הצטרף אליהם בחור שלישי) לא מרפים, אולי עד שהראש שלי יהיה בידיים שלהם, אולי אני סתם פרנואיד.

רק אחרי שנאלצתי (ואני בחור שומר חוק, רק שבמצב בו 3 סודנים ביונדאי רודפים אחריך אתה שוכח מהחוק ובורח) לפנות שמאלה ברמזור אדום בצומת שבה עוברים מ2 הכיוונים רכבים במהירויות גבוהות, הבינו החבר'ה שאני כנראה יודע להזיז את הרכב ושמרדף אחריי ברחבי הכביש המהיר (שהיה צפוי לנו בהמשך, כדקה נסיעה, יציאה לכביש 44 ליד אסף הרופא) לא יניב תוצאות, אז הם סובבו את הרכב ונסעו.

לאחר מכן נסעתי לתחנת המשטרה, הם חיכו לי שם אז נאלצתי לסוע משם ולחזור רק חצי שעה לאחר מכן.

אני מציין "לטובה" את תפקודה של המשטרה כשהגשתי תלונה, השוטר אמר לי שמכיוון שלא פגעו בי פיזית אין יותר מדי טעם לתלונה ואין מה לעשות.

אז, מישהו מרגיש בטוח יותר?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואו , מפחיד , לא יודע מה הייתי עושה במצבך מה שבטוח לא הייתי נותן לעצמי לפגוע ברכב שלהם ולהתעסק איתם.

הייתי מנסה לעבור ואם רואה שהמראות יפגשו מקפל את המראה או מבקש מהם להזיז את הרכב.

אני מאמין שאחרי שהמראות נפגשו והם באו אליך (2 סודנים מאיימים) גם אני הייתי בורח

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני מאמין שאם היית יוצא מהרכב ומבקש מהם בנימוס לזוז הם היו זזים והיה נמנע ממך כל הסיפור.

2. למה לא נכנסת לתחנת משטרה ?אז מה שהם היו שם? נראה לך שסודנים היו מסתכנים בלהתעסק אתך מול תחנת משטרה???

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהתגובה שלהם הייתה שונה אם לא היית ממשיך לנסוע,

שהם ראו שאתה ממשיך בדרכך 'כאילו כלום' זה הדליק אותם .

כיצד היית מגיב אם המצב היה הפוך ?

נ.ב : יונדאי I30?... אתה בטוח שהם היו סודנים?...

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה פשוט לא ביקשת מהם לזוז קצת?

ואם כבר נגעת ברכוש של בן אדם אחר,תתנצל.

קורה.

ואם במצב הזה עדיין העניינים ממשיכים להתלהט אחרי שניסית מבחינתך את הדרך ההגיונית... תברח :wink:.

אגב,אם באמת היו רוצים לתפוס אותך- היו תופסים אותך .

נ.ב לדעתי אתה לא הכי צודק בעניין הזה,אגב עדיף לקבל מכות מלהיות מרוסק בגלל שעברת באור אדום. שם אגב יכול להצטרף אלייך עוד חף מפשע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני מניח שהאוטו היה השכרה/ליסינג כלשהוא (אני בטוח שהייתה מדבק של lease 4 u)

ב. דבר שני אני לא המשכתי בדרכי כאילו כלום.

עברתי לאט במעבר עם הרכב, ממש לאט. כשראיתי שיש מגע בין המראות נעצרתי לרגע, הבנתי שנזק אין והמשכתי לאט לחניה שהייתה בערך 5 מטרים מהם. המבט שהם נתנו בי אז במכונית אמר הכל. זו לא סיטואציה שבה אתה מניח שיש שני בחורים נחמדים באוטו ואם תגיד להם סליחה הם יגידו "לא נורא אחי, הכל טוב."

כשאנשים עומדים לך בכניסה לחניה ולא משנה מה אתה עושה, זה לא מזיז להם והם לא מתכוונים להזיז את הרכב מטר (או בצורה יותר עממית, אתה על ה*** שלהם) אתה כבר מבין שאין לך עסק עם אנשים נחמדים שמילים אצלם פותרות בעיות.

לבנאדם יש שפת גוף, מבט בעיניים ועוד דרכים להביע שאם היית עומד מולו הוא היה דואג שלא תוכל לנהוג יותר.

עריכה: פשוט צריך להודות שבמדינה שלנו יש ים אלימות. זה כמו מצב למשל שניגש אליך בנאדם, דורש (לא מבקש בנימוס, דורש) ממך כסף ואחרי שאתה מביא לו הוא בכל זאת מביא לך מכות.

כשאתה רואה את האנשים האלו אתה מראש יודע איזה תגובה תקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה אנשים שנראים לא נחמדים,מאיימים,בעלי הליכה מאיימת,וכן הלאה... ותתפלא? אנושיות מעטה עוד נשארה בהם.

אגב,לרוב אלו שהכללת כבעלי מראה מאיים הרבה פחות יתעסקו בשטויות כאלה.

נ.ב.

קורה שלא שמים לב כשחונים את הרכב,שמפריעים לאחרים.

קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא חנו, הם ישבו בתוך הרכב כשהוא פועל ועומד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירוע מקומם.

יחד עם זאת, הכותרת שלך דמגוגית. בכל הכבוד, זו לא תרבות ישראלית אופיינית מה שתיארת. אני לא אומר שלא קיימות התנהגויות אלימות שכאלה (שאני, באופן אישי, מעולם לא נתקלתי בהן או בשכמותן, אלא רק קורא עליהם מדי פעם בתקשורת), אך עדיין מדובר במקרים שהם בגדר החריג (מאוד) לכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שמח שאתה בסדר, נשמע שעברת חוויה לא קלה.

אבל עם זאת... גילינו תופעה חדשה בקרב המסתננים לארצנו..... (תופים)

א. אני

מניח שהאוטו היה השכרה/ליסינג כלשהוא (אני בטוח שהייתה מדבק של lease 4 u)

השכרת משפחוטומטיות! :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאני מבין את הפחד שהיית שרוי בו אבל לא פעלת כשורה,

עברת רמזור אדום - אני לא צריך לדבר על ההשלכות של זה.

הגעת למשטרה וראית אותם - פגעת (קלות) ברכב שלהם המשכת לנסוע ,בסופו של דבר הם פעלו לפי החוק וכנראה באו להתלונן ,

לכן כמו שכתבתי בהודעה הקודמת -לא היית צריך להמשיך לנסוע .

אתה לקחת את המראה החיצוני שלהם כמשהו מאיים ,אבל מה יצא לך מזה ? לא תוכל להראות את הפנים שלך

בשכונה הזו למשך הרבה זמן.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לומר להם באנגלית "WHY SO SERIOUS"?

בכל מקרה הנה דבר מגעיל שקרה לי. אני מגיע מאוחר בלילה לחניה שלי ורכב שלא קשור בכלל לבלוק ולא בא לבקר אף אחד בבלוק חנה בחנייה שלי. איך שהוא הצלחתי לחנות מאחריו תוך כדי שאני משאיר לו אפשרות לצאת מהחניה. בבוקר אני מגיע, הוא כמובן כבר לא שם והמראה בצד של הנהג שבורה, לא הזכוכית אלא כל התושבת שבורה, כלומר לא יושבת כבר במקומה צמוד לדלת. כנראה שהבן חלאה התעצבן ובעט לי במראה בצד של הנהג.

לא נורא, יש קארמה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור,

בכביש, אל תהיה צודק, תהיה חכם!

יכולת לקרוא לחבר שלך שירד למטה, יכולת לבקש מהם לזוז קצת מבלי לצאת מהרכב, יכולת לחפש חנייה אחרת ועוד.

קשה לי לרשום את הדברים האילו כי המקרה באמת מקומם ומחרפן אבל לא בטוח שהם חיפשו להתעסק איתך.

עוד יותר מקומם שהלכת למשטרה ולא עשו עם זה כלום, הגשת תלונה עם כל הפרטים?

האם נגרם לך נזק לרכב?

לא יודע מה הייתי עושה במקומך, אולי אפילו מנסה לנטרל אחד מהם עם הרכב, בטח שלא יוצא החוצה ופה עשית השכל.

רק תחשוב מה היה קורה אם הייתה נגרמת תאונה כשאתה עובר באדום - את אף אחד זה לא היה מעניין שרדפו אחריך!

זאת המדינה שלנו ולא רחוק היום שתהיה פה אנרכיה בקצב הזה.

אני מאחל לך חיים ארוכים ובטוחים ושלא נשמע על עוד סיורים כאילו (למרות שכל יום עולה סיפור חדש).

נהגים מטומטמים לא מתים, רק מתחלפים...:evil:

"יום רע במסלול עדיף על כל יום טוב במשרד" :twisted:

Megane RS265 Cup, Megane RS250, Mazda3 5D 2L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית צריך לומר להם באנגלית "WHY SO SERIOUS"?

בכל מקרה הנה דבר מגעיל שקרה לי. אני מגיע מאוחר בלילה לחניה שלי ורכב שלא קשור בכלל לבלוק ולא בא לבקר אף אחד בבלוק חנה בחנייה שלי. איך שהוא הצלחתי לחנות מאחריו תוך כדי שאני משאיר לו אפשרות לצאת מהחניה. בבוקר אני מגיע, הוא כמובן כבר לא שם והמראה בצד של הנהג שבורה, לא הזכוכית אלא כל התושבת שבורה, כלומר לא יושבת כבר במקומה צמוד לדלת. כנראה שהבן חלאה התעצבן ובעט לי במראה בצד של הנהג.

לא נורא, יש קארמה.

יש פתרון יעיל למקרים כאלה:

קרה גם להורי פעם אחת, המעשה של אבא שלי היה בדיעבד יעיל מאוד.

הוא חסם את מי שהחנה לנו בחנייה ככה שלא תיהיה לו שום אפשרות לצאת, והשאיר על האוטו של המחנה פתק עם המספר טלפון הנייד שלו, כדי שכשהוא ירצה לצאת מהחניה שלנו הוא יאלץ להתקשר לבקש שנזיז את האוטו. במקרה הזה אפשר גם לראות מי החנה ולטפל בנושא וגם לדעת שכשהוא הוא עוזב הוא לא ישאיר איזו הפתעה קטנה אחריו.

ואם לא, הקארמה תעשה את שלה :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שאלה סודנים? אולי מדובר בבני העדה האתיופית?

יש לי חבר אתיופי באילת שכבר נמאס לו שחושבים שהוא מסתנן, והוא כבר זכה לקריאות גנאי של "כושי".

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...