Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני טועה? או שיש הבדל באיכות הסאונד בניגון מוזיקה דרך Bluetooth לעומת CD או AUX רגיל?

cowboy8
שימו לב! השרשור הזה בן 4331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי ניסוי.

ניגנתי את אותו השיר בשתי השיטות:

בלוטות'= הזרמתי את השיר מהסמארטפון אלחוטית דרך ה BT של המערכת.

CD= אותו שיר נוגן משם, ותוך כדי עשיתי סוויץ' ביניהם והאזנתי לסאונד.

השיר נוגן בשני המכשירים כאשר הוא במהותו קובץ MP3. הוא לא נצרב, לדוגמא, על ה-CD כ Audio CD. כך ש"איכות" הקובץ זהה לחלוטין. כמו כן, לא התרחשו שינויים ב EQ תוך כדי האזנה.

בקיצר, נשמע לי כאילו השמע דרך ה-CD איכותי יותר. הבאסים עשירים יותר. הסאונד יותר "פתוח" ואף מחולק אחרת בין הרמקולים. לעומת ה BT ששם נשמע פחות איכותי. הבדל ששמים לב אליו.

אז מה קורה שם בדיוק עם ההתקן הזה? אנחנו ב- 2012. לא יכול להיות שבגלל שהשיר מנוגן בצורה אלחוטית-אז שתהיה ירידה כלשהי באיכות. לא ככה? יש ל-BT מספיק 'רוחב פס' ו Buffering בכדי לנגן שיר MP3 פשוט כמו שצריך.

אז למה ההבדל הזה באיכות?

הרגשתי שאפילו הסטריאו חולק בצורה שונה בין המכשירים [הבאס חולק אחרת ונשמע מלא יותר דרך ה CD].

ה- BT לא מזרים MONO אם זה החשש..שמעתי שיוצא סטריאו אך לא מרשים ממש, בלשון המעטה.

דעות? מישהו מבין אולי בזה? או שהכתובת שלי אמורה להיות פורומים של מחשבים וכו'? אולי למישהו הייתה חוויה דומה? :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סגור על זה אבל יכול להיות שהתשובה טמונה במעבד ה 24 bit שפועל שנגן הcd עובד ואולי כשההזרמת מידע היא דרך הbt זה מדלג על המעבד.

ובaux אין לי מושג אבל זה גם אף פעם לא נשמע טוב.

תיכף המומחים שלנו יתקנו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

***אין צורך לצטט את ההודעה שמעליך, קרא את כללי הפורום***

וואלה? איך שמת לב לזה?

אני רואה שכנראה אין פה הרבה אנשים שמשתמשים בהזרמת מוזיקה מ Bluetooth. מעניין למה...אולי יש לזה סיבה באמת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון הזרמת מוזיקה דרך בBLUETOOTH תמיד תיהיה באיכות ירודה לאומת CD/MP3 - AUX

אני לא יודע מה הסיבה המדויקת לכך ומה גורם לזה,

אבל אני יכול לנחש שמדובר פשוט בהמרה של האות (דיגטלי/אנלוגי)+ איכות הדגימה הנמוכה לשם שליחת הנתונים בתדרי רדיו (2.4GHZ) וההפך במקלט שגורמים לפגיעה משמעותית באיכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על העניין. עם איזה תוכנה אתה צורב פלאק לדיסק אודיו?? אני מחפש בנרות כבר הרבה זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאייפון יש אפשרות שהאייטיונס יקרא קבצי FLAC, ואז אפשר לנגן את הפורמט הזה דרך האייפון, תחפש מדריך ביוטיוב.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אחי ***אם הוא אחיך דברו בבית. זה פורום מכובד ואתה מתבקש להשתמש בשפה נאותה*** ,אבל האנדרואיד כבר קורא קבצי פלאק אוטומתית. זאת לא היתה השאלה

לפותח הנושא,

אני שומע פלאק בחיבור AUX איכותי כבר הרבה זמן וגם לפעמים שומע את אותם שירים על התקן USB ואני לא שומע שום הבדל. ותאמין לי שהייתי שומע. בלוטוס לעומת זאת בהחלט מוריד את האיכות ללא ספק מנסיון עם מערכת סוני אקספלוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לשמוע ת'דעות של כולם.

היה מגניב לדעת מהי הסיבה האמיתית ולמה זה באמת קורה, כל הקטע עם ירידת האיכות של הסאונד.

בסה"כ אני חושב שלהביא כרטיס זכרון אחד של SD [במערכות עם כניסה לכרטיס שכזה] , או Micro-SD [הכוונה לזכרון שבתוך הסמארטפון] -להביא כרטיס של 32GB, ולהוציא את כל הג'אנק של הדיסקים מהרכב- זה נראה לי כמו פתרון מתבקש, ואף כזה שמתאים כבר לרוח תקופתנו!

אז:

1. :arrow: חבל לי לראות שעדיין הטכנולוגיה אולי לא מוכנה לכך, להחלפה דיגיטאלית לגמריי בקטע של שמיעת מוזיקה במכוניות.

2. :arrow:ובנוסף, אותה תקלה שיש לנו פה עם ה Bluetooth הינה בעייתית, מפני שאם אתה רוצה שתהיה לך חווית נסיעה "חלקה", אז אתה ח-י-י-ב להשתמש בבלוטות'. כלומר, שהמוזיקה תזרום מהסמארטפון למערכת, +ששיחות הטלפון יזרמו לשם, וגם שההכוונה של תוכנת ה GPS\ ניווט - שהשמע יגיע משם.

אך, ברגע שאיכות המוזיקה ירודה- זה אומר שכאילו תצטרך כל פעם להאזין למוזיקה מה CD, ואז..כשנכנסת שיחה תצטרך לעשות קישור בין הבלוטות' למערכת [שעד אז- הצלצול כבר ייגמר]....ואז לחזור מה CD לסמארטפון בחזרה בכדי להקשיב להדרכות ה GPS [שזה כבר לא יקרה- כך שיש מצב לפספס פניות אם לא שמעת אותן].

קיצר, זה ממש מבאס!

האם לדעתכם יש פתרון הגיוני לבעיה הזו?

האם לדעתכם האזנה מכרטיס SD שמחובר ישירות למערכת שמאפשרת זו- גם תהיה לזה ירידה באיכות הסאונד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחבר את האייפון למערכת עם ה USB , לא מרגיש הבדל בין זה לבין דיסק,אם אני מחבר עם הAUX אז כן יש איזה שהוא הבדל

אבל סביר להניח שאני לא מרגיש הבדל כי על שניהם יש MP3

אני פשוט לא יודע מאיפה להביא פלאקים, אבל אני אנסה

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוכחתי לדעת שחיבור של USB עומד איפשהו בין ה AUX ל BT , אני בטוח שהדבר גם משתנה ממערכת למערכת ויש הרבה משתנים שמשפיעים על הנוסחא הזאת שבסופה מתקבל סאונד טוב .

אני יודע שזה פתרון פחות נוח לחלק מהאנשים אבל אני מצאתי אותו מתאים כרגע (מאחר וגם ככה המערכת שלי ברכב די פשוטה) - וזה לקנות מתאם שהוא בעצם BT Receiver עם כניסה\יציאה של AUX , ודיבורית ניידת - במקרה שלי אחת של Jabra שכבר המלצתי עליה בפורום בעבר אך נפסלת ע"י אנשים בגלל היותה חיצונית.

כך בעצם אני יכול לנגן מוסיקה מהמכשיר ב FLAC (נכון שהוא קצת מתעוות בדרך אבל זאת פשרה) מוזרם ל BT שמחובר למערכת ובמקביל המכשיר גם מחובר לדיבורית וכל מה שנשאר לעשות זה לענות , לנתק והמוסיקה ממשיכה.

*כמו כן שמתי לב שלמשל ב Ford Explorer הדגם הקודם יש BT במע' ושם שומעים פשוט על הפנים , לעומת זאת אצלי ברכב בדרך שבה זה מחובר זה נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך על השיתוף, Oracle86 :]

קודם כל, רק אומר בכללי שזה קצת יבאס להתחיל להוציא כל מיני כאבלים מהסמארטפון למערכת. זה לא הכי אסטתי, אבל שטויות האסטתי.. זה פשוט מעאפן, כשיש לך את האופציה להשתמש באלחוטיות של ה BT, ובנוסף, החיבורים האלו מאוד עדינים. בטעות שלחת יד בצורה לא נכונה- וסיכוי טוב ששברת ת'חיבור Micro-USB או Mini-PL של הטלפון.

אבל, בכל מקרה, אני מנסה להבין את הצעתך.

אתה בעצם מציע לחבר Dongle של בלוטות' [כלומר Transmitter שכזה שרוכשים למחשב]. לחבר אותו ל USB של המערכת.. ואז מה? לחבר אליו אוזניה שתימצא באוזן שלך?

כלומר..להאזין למוזיקה דרך CD, או כרטיס SD נגיד...ואז כשנכנסת שיחה- להעביר לחיבור ה USB? [לא ה BT].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...