Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 3 שנים עם אלפא מיטו 155

alexk
שימו לב! השרשור הזה בן 4338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי כשעתיים נפרדתי מהמיטו שלי, אחרי 3 שנים ו 39000 ק"מ ביחד. אני עדיין קצת לא מאמין שזה קרה, מאוד מוזר לי לחשוב שמישהו אחר נוהג עליה עכשיו.

אני לא הולך לעשות סקירה על הרכב עצמו כי יש מספיק מידע על זה. אני רוצה לשתף יותר בחוויה של האחזקה והשימוש.

המיטו שלי היתה אדומה עם חבילת ספורט וג'אנט 18". חוץ מזה לא הוספתי שום דבר. הדבר היחיד שהיה לי חסר זו אפשרות לשמוע מוסיקה מהסמארטפון. רציתי להחליף את המערכת לאחת שתומכת בהזרמה דרך BT אבל זה לא היה לי מספיק חשוב ותמיד דחיתי את זה עד שזה לא קרה בכלל.

סה"כ אהבתי אותה ונהניתי. היא שימשה אותי בעיקר לנסיעות לעבודה, היו גם נסיעות לנס הרים וטיולים בסגנון אבל לצערי אין לי הרבה זמן לדברים האלו כרגע אז זה קרה בתדירות נמוכה מאוד.

קנייה

תהליך הקניה בסמל"ת היתה חוויה מאוד חיובית. מוטי סבג הסוכן היה מאוד סבלני ועוזר ונתן שירות מעולה גם לאחר הקנייה כמו למשל קורס נהיגה ספורטיבית שהוא הצליח לארגן לי למרות שטכנית לא הייתי אמור לקבל. בנוסף היבואן מתייחס מעולה ללקוחות אם זה בכל מיני צ'ופרים קטנים ששולחים בחגים, אירועים ודברים נוספים שלקוחות אלפא מקבלים.

אחזקה

במהלך ה-3 עשיתי טיפול ב 30K שעלה כ 1800 ש"ח במוסך המרכזי ברמת החייל. השירות היה מעולה וקיבלתי מונית לעבודה ובחזרה. חוץ מזה הייתי במוסך להחלפת נורות קדמיות שנשרפו. הנורות הוחלפו ללא עלות במוסך פיאט אמיר (מורשה יבואן). אני לא יודע אם בד"כ מחייבים על זה או לא.

בנוסף יש טסט של רכב בקבוצה חמש (כ 2200 ש"ח). הביטוח די זול, 3.5K למקיף לנהג בן 25. היה איתוראן בשנה הראשונה שבוטל בשנה השנייה בגלל אי דרישה מהחברת ביטוח.

צריכת הדלק היתה בערך 1-11. המהירות הממוצעת לפי המחשב היא 35 קמ"ש (עצוב עצוב). רוב הזמן נהגתי ב dynamic.

אמינות

אצלי במהלך ה 3 שנים לא דבר לא התקלף, נשבר, התעופף או התעוות. היא נראית בדיוק כמו ביום הקניה גם מבפנים וגם מבחוץ. לא היו תקלות כלל.

דברים מעצבנים

הכפתורים שעל ההגה די אשפה.

איכות ההרכבה טובה מבעבר אבל עדיין לא מושלמת.

קודן. למה צריך את זה? באיביזה לא היה לי, פה חייבו אותי.

ירידת ערך

המיטו איבדה כ 40% מהערך שלה ב 3 שנים. זה המון, אבל לא שונה באופן מהותי ממכוניות אחרות במחיר הזה ונצפה מראש.

תהליך המכירה

לקח לי כחודשיים למכור אותה והיא נמכרה במחיר נמוך במעט מהמחירון לוי יצחק המשוקלל (גבוה יותר מהלא משוקלל).

הכי הרבה התקשרו אליי משום מה מתחילת החודש. לפני זה היו גם הצעות מגוכחות (כמו 20% פחות מהמחירון). סה"כ יחסית למצב השוק אני מרוצה מאוד.

אני מקווה שהבעלים החדש יהנה וישמור עליה כמוני. אני כבר 90% סגור על המחליפה שהולכת להיות שונה לחלוטין.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

חבל שלא יצא לך יותר לנסוע בשביל הכיף. האם הרכב"דורש" זאת?

האם בעלות המקיף כלול גם חובה?

נראה שמכרת במחיר טוב יחסית למחיר השוק.

הצלחת לסקרן באשר למחליפה. שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לענות אם הרכב דורש זאת. זה לא רכב ספורט, אבל עם ניסיון הנהיגה שהיה לי כשקניתי זה התאים בול כי אפשר להינות עם רשת ביטחון גבוהה (גם אקטיבית וגם פאסיבית).

אחרי הדרכות הנהיגה והניסיון, הטעם התחדד והחוסר בתקשורת התחיל להיות מורגש יותר ולהציק.

המחיר של הביטוח לא כולל חובה, עוד 1700 ש"ח בערך.

ותודה!

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

opc??

גיא, אתה רחוק מאוד מהתשובה.

יש לה הנעה אחורית. זה הרמז למחליפה 8)

אלכס, מזל טוב על המכירה. מצפה לראות את המחליפה :wink:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעצם הוחלט להחליף רכב? אתה קבוע כל 3 שנים או שיש סיבה אחרת?

לא היו לי מספיק רכבים בשביל שיהיה קבוע אצלי. הייתי על דו"ג 5 שנים (3 קטנועים שונים, 50-125-250 סמ"ק). את האיביזה שהיתה לי מקודם החזקתי שנתיים.

אני מחליף בעיקר כי אני מרגיש שמיציתי.

opc??

אוראל קצת הרס לי :-D

בא לי משהו שונה שאפשר להינות ממנו גם בסתם נהיגה לעבודה. בהתחשב בזה שאני לא צריך תא מטען ומושבים אחוריים, הבחירה נראית לי ברורה.

גיא, אתה רחוק מאוד מהתשובה.

יש לה הנעה אחורית. זה הרמז למחליפה 8)

אלכס, מזל טוב על המכירה. מצפה לראות את המחליפה :wink:

תודה רבה! גם אני מצפה :-)

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא לי משהו שונה שאפשר להינות ממנו גם בסתם נהיגה לעבודה. בהתחשב בזה שאני לא צריך תא מטען ומושבים אחוריים, הבחירה נראית לי ברורה.

הנעה אחורית, בלי מושבים אחוריים, בלי תא מטען... R1?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוזר לדו"ג בינתיים. אם הייתי חוזר הייתי קונה דוקאטי מונסטר כנראה.

התכוונתי כמובן לבלי תא מטען של ממש. משהו בגודל של hand luggage לא נחשב.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהניתי לקרוא - ושיהיה בשעה טובה, גם על המכירה וגם על הקניה העתידית.

אם אתה הולך על רכב חדש והכוון הוא מיאטה/טויובארו, ממליץ לך לנסות את כל 3 האופציות לפני שתחליט, אלא אם אתה נעול לכוון של 370Z...

נשמח לקרוא עדכונים.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכיוון כרגע הוא מיאטה. ה 370Z נראה לי גדולה עליי.

את הטויובארו אני אבדוק כמובן, אבל אחד הדברים שיפים במיאטה זה שיש הרבה ביד2 ואפשר לעבור לאחת בלי להתאמץ כלכלית יותר מידי.

אני רק מקווה שאצליח לחיות עם המיאטה בשלום ומקווה שהפשרות לא יהיו קשות מידי.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מקווה שאצליח לחיות עם המיאטה בשלום ומקווה שהפשרות לא יהיו קשות מידי.

מיאטה NC עם הארדטופ מתקפל נראית לי כמו מיאטה עם פחות פשרות.

ומיאטה בכלל, אחרי 4 שנים עם אחת(NB), היא בת זוג מוטורית עם מגוון כישורים; סולידית כשצריך, שובבה כשרוצים - ותמיד אמינה, נאמנה ולא חמדנית באחזקתה.

ישנן לא מעט נשים שלא ניחנו בכל הסגולות האלו :lol:.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בא לי על ה softop. אני מעדיף לנסות אותה, להתאכזב ולמכור, מאשר לא לנסות ולחשוב תמיד מה היה יכול להיות אילו.

שכחתי לשים תמונה:

478591_10150786551585979_564165978_11927649_1289737960_o.jpg

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...