Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות: קיה ריו החדשה 5 דלתות או טויוטה יאריס

shaulch
שימו לב! השרשור הזה בן 4318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לטעמי מבחינת מראה חיצוני ופנימי אז רק הקיה

מבחינת 7 שנות אחריות, עם הק"מ שלך , רק הקיה

מנוע גיר ונוחות נסיעה - לך לנסיעת מבחן

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מנוע וגיר היאריס עדיפה - היא זריזה יותר וחסכונית יותר בדלק. בנוסף, היאריס גם קצת יותר קלה ונעימה לתמרון בעיר. הראות החוצה מצויינת, ההגה קליל ופשוט קל לתמרן אותה ברחובות צפופים או להיכנס איתה לחניות.

היתרון של הקיה הוא באבזור. היאריס מגיעה עם שני חלונות חשמל ומזגן מכאני גם ברמת האבזור הגבוהה, לעומת הקיה שמגיעה עם 4 חלונות חשמל גם בדגם הבסיסי ועם בקרת אקלים בדגם המאובזר. יתרון נוסף של הקיה הוא במרווח הפנים ובנפח תא המטען.

השאלה היא מה רלוונטי יותר עבורכם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני התלבטתי בערך באותה שאלה, בחרתי בסוף בטויוטה מפני שבשום אופן לא רציתי אוטומטי בתצורה המיושנת. הגיר הרציף קסם לי. אחרי חדשיים ובערך 3000 ק"מ, אני לא מצטער. עם כל הסיפורים היום על בלמים שמאכזבים, האפשרות לרדת הילוכים עם האצבע מבלי להסיר את הידיים מההגה מכפרת על מגרעות לא משמעותיות אחרות.

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הואיל וקיה משמשת גם כמונית פופולרית, תבדוק עלויות ביטוח, יכל להיות הפרש משמעותי.

ביטוח מקיף לקיה עולה 2300 ש"ח.

צריך לבדוק כמה טויוטא אבל אני מעריך שלא רחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני התלבטתי בערך באותה שאלה, בחרתי בסוף בטויוטה מפני שבשום אופן לא רציתי אוטומטי בתצורה המיושנת. הגיר הרציף קסם לי. אחרי חדשיים ובערך 3000 ק"מ, אני לא מצטער. עם כל הסיפורים היום על בלמים שמאכזבים, האפשרות לרדת הילוכים עם האצבע מבלי להסיר את הידיים מההגה מכפרת על מגרעות לא משמעותיות אחרות.

איזה סיפורים על בלמים יש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מנוע וגיר היאריס עדיפה - היא זריזה יותר וחסכונית יותר בדלק. בנוסף, היאריס גם קצת יותר קלה ונעימה לתמרון בעיר. הראות החוצה מצויינת, ההגה קליל ופשוט קל לתמרן אותה ברחובות צפופים או להיכנס איתה לחניות.

היתרון של הקיה הוא באבזור. היאריס מגיעה עם שני חלונות חשמל ומזגן מכאני גם ברמת האבזור הגבוהה, לעומת הקיה שמגיעה עם 4 חלונות חשמל גם בדגם הבסיסי ועם בקרת אקלים בדגם המאובזר. יתרון נוסף של הקיה הוא במרווח הפנים ובנפח תא המטען.

השאלה היא מה רלוונטי יותר עבורכם.

ביצעתי נסיעת מבחן על הקיה (מקווה לעשות על היאריס ביום שני) - אכן מנוע וגיר לא להיט (הגה עם כן הרגיש לי מוזר).

אבל מכיוון שמדובר על נסיעות עירוניות אז הכוח פחות משנה לי מצד שני צריכת הדלק קצת מפחידה אותי. (לרכב ההדגמה היתה צריכה של 15 ליטר ל 100 קמ ...)

אבל מבחינת קנייה היאריס יקרה יותר מהקיה ב - 10,000 ש"ח. (כולל תוספת עבור חלונות חשמל מאחור ליאריס)

וליאריס יש 4 שנות אחריות לעומת 7 (הרכב הזה מתוכנן להישאר אצלנו להרבה שנים)

מה דעתכם לגבי צריכת הדלק ? (ברור לי שהיאריס עדיפה אבל השאלה מה בשיקלול מחיר הקנייה והנסועה)

שאלה אחרת - יש מה לפחד מהתקנה מקומית של חלונות חשמל ברכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי, היאריס קצת יותר חסכונית מהריו. אתה מוזמן לחפש שרשור שפתחתי לפני כמה ימים אחרי שבועיים במחיצת קיה ריו, צריכת הדלק שאני קיבלתי הייתה רחוקה מזאת שאתה מתאר. ובכל זאת, אצלי היאריס הייתה חסכונית בכ-15 אחוזים, די משמעותי.

לגבי אחריות - לקיה יש 7 שנות אחריות והיא היחידה בשוק שנותנת אחריות כזאת אבל שים לב שמדובר באחריות על המנוע והגיר בלבד. רק שלושת השנים הראשונות הן באחריות מלאה.

ולגבי המחיר - רשמית, שני הרכבים מתומחרים ב-100 אלף ש"ח בגרסת הבסיס. אני מניח שבטיוטה הנחה לא קיבלת אז כנראה שבקיה קיבלת הנחה יפה? אחרת אני לא יכול להסביר את הפרש המחירים שאתה מתאר.

בסך הכל מדובר בשני רכבים טובים, כל אחד עם האופי שלו. אני באמת חושב שכדאי שתעשה נסיעת מבחן על שניהם ותראה מה קולע יותר לטעמכם. אם הבחירה היא בין שניהם נפילה גדולה לא תהיה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי, היאריס קצת יותר חסכונית מהריו. אתה מוזמן לחפש שרשור שפתחתי לפני כמה ימים אחרי שבועיים במחיצת קיה ריו, צריכת הדלק שאני קיבלתי הייתה רחוקה מזאת שאתה מתאר. ובכל זאת, אצלי היאריס הייתה חסכונית בכ-15 אחוזים, די משמעותי.

לגבי אחריות - לקיה יש 7 שנות אחריות והיא היחידה בשוק שנותנת אחריות כזאת אבל שים לב שמדובר באחריות על המנוע והגיר בלבד. רק שלושת השנים הראשונות הן באחריות מלאה.

ולגבי המחיר - רשמית, שני הרכבים מתומחרים ב-100 אלף ש"ח בגרסת הבסיס. אני מניח שבטיוטה הנחה לא קיבלת אז כנראה שבקיה קיבלת הנחה יפה? אחרת אני לא יכול להסביר את הפרש המחירים שאתה מתאר.

בסך הכל מדובר בשני רכבים טובים, כל אחד עם האופי שלו. אני באמת חושב שכדאי שתעשה נסיעת מבחן על שניהם ותראה מה קולע יותר לטעמכם. אם הבחירה היא בין שניהם נפילה גדולה לא תהיה לכם.

לגבי המחיר:

בסיס זהה אבל.. כל התוספות בקיה כלולות במחיר (חיישני רוורס,מרימי שמשות,קודנית) לעומת זאת ביאריס יש תוספת עבורם (2300 ש"ח - אם 1000 נוכל להוריד) כמו כן צריך חלונות חשמל מאחור (תוספת של 1700 ש"ח) + 3000 תוספת (מסך), בקיה יש אפשרות ל 80,000 ללא ריבית . אם אני מהוון את הסכום אני מגיע לכך שהקיה עולה לי כ-97000 ש"ח לעומת 106,000 (או 103,000 בבסיס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך.

שאלה אחרונה - את ההצעה מטויוטה קיבלת מהסוכנות הראשית בת"א או מסוכנות משנה? כי בפגישה שהייתה לי לאחרונה עם אחת מסוכניות המשנה הבנתי שלפעמים כן אפשר לקבל אצלהם חבילות אבזור ותנאי מימון עדיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאול, בטח שמעת על התאונה עם המיצ'ובישי גרנדיס. ואני מאמין שקראת פה את השרשורים של חברה המסבירים מה לעשות במקרה של איבוד בלמים, ועוד בזמן ירידה. כוונתי הייתה, שאם כבר קורה דבר כזה, אז ביאריס הורדת ההילוכים מאוד קלה .

מה עוד ששבעה הילוכים זה אומר מרחק קצר בין אחד לשני ואפשרות לבלום מבלי הצורך לתאם סל"ד עם הבלם. אם אתה עושה ביום שני נסיעת מבחן, תבדוק את זה בעצמך. לגבי הצורך הבהול של כולם לשלוט על החלונות האחוריים, אני לא כל כך מבין. לי זה לא מפריע שהם ידניים כי אני כמעט ולא משתמש איתם, אבל כל אחד ושגיונותיו. מאחל לך נסיעת מבחן מהנה !

מה אתם רוצים מהברקסים האומללים ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shaulch vbmenu_register("postmenu_3418470", true); שלום,

בנוגע להתלבטות קיה/טויוטה, אני הייתי

מציעה לך להגיע לסוכנות להתרשם בנסיעת מבחן

ולקבל הצעת מחיר על כל רכב לפי רמת איבזור

כרצונך.

לגבי טויוטה יאריס TERRA ישנה הנחה לחודש יוני בלבד

של 5.000 ש"ח כולל מע"מ.

לגבי איבזור ברגע שתגיע לאולם תצוגה ותאמר שהגעת דרך קארספורום

תקבל עוד הנחה, ולכן כדאי לבדוק ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

טרטור אומנם אבל בסופו של דבר משתלם כדי להיות שלם בהחלטותייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...