Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגר שבועיים עם קיה ריו מליסינג. 10 נקודות קצרות ולא מחייבות.

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 4320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני חודשיים בערך נגמר חוזה הליסינג של אבא שלי. את 3 השנים האחרונות הוא העביר במחיצתה של סוזוקי סוויפט GLX והיה די מרוצה. נכון, נוחות הנסיעה לא משהו כשהרכב עמוס והבולמים האחוריים סוגרים מהלך בכל במפר ובכל קמט בכביש. אבל גם ככה הוא נוסע רוב הזמן לבד, אז זה לא כזה הפריע. ונכון, צריכת הדלק לא משהו בכלל ועמדה על משהו כמו 11 קילומטרים לליטר. אבל יש דלקן, אז מישהו אחר משלם וזה פחות מורגש. כל זה חוץ מהעובדה שיש לה תא מטען בגודל של חדר במעונות סטודנטים ואין לה בקרת יציבות. כשנגמר החוזה עלתה השאלה - מה לקחת במקום.

"הציעו לי יונדאי i20 וקיה ריו. מה עדיף?" - על השאלה הזאת נאלצתי לענות מעצם היותי ההוא שמבין ברכבים במשפחה. אם הוא היה לקוח פרטי אולי הייתי עונה אחרת, אבל כלקוח ליסינג לא נראה לי שיש לו יותר מידי סיבות להתלבט. "תראה, הקיה מרווחת יותר, מאובזרת יותר, נראית טוב יותר ובניגוד ליונדאי שעוד רגע מתחלפת זה דגם חדש לגמרי. לך על הקיה!" - הייתה תשובתי החד משמעית. אבא היקר עשה סיבוב קצר על קיה ריו ידנית, ראה את היונדאי מבחוץ והחליט שזה מספיק. התקשר לחברת הליסינג ויום למחרת נחתה אצלו בעבודה קיה ריו חדשה בצבע אפור כהה. הסוזוקי נסעה לעולם שכולו טוב במגרש המכירה של חברת הליסינג.

אז בשבועיים האחרונים הוא נסע לחופשה ואני סיפחתי לעצמי את הקיה. קיה ריו, 5 דלתות, רמת גימור LX, מנוע 1.4 ליטר וגיר אוטומטי. ונסעתי. נסעתי...

כמה מסקנות מהירות -

1. הרכב עגלה. באמת עגלה. לא נעים לי, כי הזהרתי אותו שהביצועים "לא משהו" אבל פייר, אחרי שבועיים אני מרגיש שאולי קצת הגזמתי בתיאור שלי, לטובה. מנוע 1.4 ליטר עם גיר אוטומטי 4 הילוכים זה לא מתכון לביצועים. בריו זה ממש מורגש, הרכב פשוט לא זז. כל תאוצה דורשת קיק-דאון. בלי לחיצה עד הסוף על הדוושה (וקיק-דאון) את התאוצה צריך למדוד עם שעון שמש.

2. יש נורית eco בלוח השעונים. תפקידה - להיכבות בכל פעם שאתה מלטף את דוושת הגז. מה זה? למה לבאס? גם ככה האוטו בקושי זז.

3. המזגן פצצה. לוקח לו כמה דקות להיכנס לפעולה בחום של באר-שבע אבל אחרי 5 דקות אי אפשר לשבת עם יותר מדרגה 2 באיוורור.

4. מיכל הדלק קטן ושעון הדלק מאוד פסימי. זה גרם לי להרגיש כאילו מה-זה התפרעתי עם הנסיעות. בסוף צריכת הדלק עמדה על משהו באזור ה-12.5 קילומטרים לליטר. לא רע, אבל בטח יהיה קצת יותר טוב עם נהג קצת יותר רגוע ופחות מזגן.

5. מישהו פעם כתב בפורום שלקיה פורטה יש את ההגה הכי גרוע בהיסטורית הרכב. כנראה שהוא כתב את זה כי הוא לא נהג בקיה ריו. ההגה מת, מזכיר לי את הג'וייסטיק שהיה לי כשהייתי ילד. לפחות הוא מקבל משקל נכון במהירות גבוהה. גם ככה הגומי הזה איתו מגיעה גרסת ה-LX לא מרגיש מי-יודע-מה.

6. נוחות נסיעה טובה, בטוח טובה יותר מהסוויפט. מושב אחורי מרווח, מושבים מאוד נוחים מלפנים ומאחור.

7. הראות החוצה ממושב הנהג פשוט גרועה. מלפנים אי אפשר לראות אפילו טיפה ממכסה המנוע וקשה לדעת איפה נגמר הרכב בתמרונים צפופים. מאחור, חלון אחורי קטן וגבוה יחסית וקשה לדעת מתי להפסיק לנסוע אחורה. בצדדים, קורות A שמסתירות מאוד את הראות. זה מה שנקרא מחיר העיצוב. כמה פאדיחות עשיתי בחניות עם הרכב הזה, לא נעים...

8. תא המטען גדול יחסית לסופר-מיני, אם בכלל אפשר לקרוא לריו סופר-מיני. אבל מה, אבא התבאס שהיא לא מגיעה עם מדף לחלוקה פנימית כמו בסוזוקי. לא נראה לי שזה קריטי.

9. יש תאורת DRL בסיסית (לא LED) ויש תאורת follow me home. כלומר, אתה משאיר את האורות דולקים, הם נשארים דולקים עד שאתה נותן עוד לחיצה לסגירת הרכב בשלט. פטנט קטן, אבל ממש נחמד ועוזר לאתר את הרכב בחניונים חשוכים, כי כשחוזרים ופותחים את הרכב האורות נדלקים מיד שוב.

10. מערכת שמע די טובה, עם חיבור USB ו-AUX. הווליום לא משהו אבל האיכות טובה. גם התפעול שלה מההגה די נוח ואינטואיבי. חבל שגרסת ה-LX לא מגיעה עם בלוטות' מקורי, צריך להיסחב עם הדיבורית האלחוטית הניטענת.

נ.ב - המטען של האייפון נדפק לי כשחיברתי אותו למצית של הריו. אני לא בטוח שזה קשור, אבל יש מצב שהריו דופקת מטענים של אייפון :lol:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ביצועים בעיתיים ומזכירים מאוד את אלה של ה-I25 שברשותי מהעבודה אבל הריו נראית הרבה יותר טוב ותא הנוסעים מתעלה על של ה-I20 וה-I25 שהיא דיי תאומה שלה.

כסופר מיני בליסינג מול ה-I20 המשעממת המאזדה 2 המיושנת או יונדאי I25 לאלה שמעדיפים בגאז' אני חושב שהריו לוקחת בגדול אלא אם אפשר לקחת את ה-I25 בדגם ה-1.6 שהופך את החיים להרבה יותר נעימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי (או לשמחתי?) לא נהגתי על הריו החדשה. אבל כן נהגתי על הספורטאז', ואני בספק אם ההיגוי בריו משתווה לזה הבאמת זוועתי של הג'יפון של קיה. מדובר בהגה שמרגיש כמו קפיץ קל במיוחד. שום התנגדות, שום רמה של תקשורת. לרוב אין לי בעיה עם הגאים לא מתקשרים כל עוד המשקל שלהם מספק בטחון בנהיגה מהירה, אבל בספורטאז' אפילו אין את זה. התוצאה היא שמספיק להתעטש על ההגה במהירות גבוהה בשביל להזיז אותו, ורמת הבטחון בנהיגה יורדת פלאים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה של הפורטה שכבר הוזכר הוא ממש נוראי, תחושה עמומה ומרכוז לוקה בחסר, לפעמים הוא מרגיש כמו הגה משחק ישן שישאר תקוע באותה הזוית שאליו כוון, לפעמים יש הרגשה כאילו ההגה מקבל מעין "זרמי חשמל", בעיקר כשיוצאים מהשטח המת במרכזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר כמה מילים על איכות חומרי פנים הרכב.

איכות החומרים טובה.

ועוד כמה מילים - האמת היא שיחסית לרכב ליסינג זול (100 אלף ש"ח) הקיה מפתיעה לטובה. הרכב מורכב טוב, אין ציקצוקים או קרקושים בכלל. רוב הפלסטיקים מרגישים די איכותיים, למעט שתי נקודות שמטרידות אותי באופן אישי -

1. ההגה, שהגומי שלו לא מרגיש הכי נעים בעולם. אני מניח שאם תיקח את גרסת ה-EX שמגיעה עם הגה עור זה ירגיש אחרת לגמרי.

2. מסעד היד, שעשוי פלסטיק קשיח וזה כואב במפרק בנסיעות ארוכות.

חוץ מזה, הכל באמת מרגיש מאוד מוצק ואיכותי.

נ.ב - עוד משהו ששכחתי וקצת קשור לאיכות החומרים: החור המוזר באמצע הדש-בורד. כאילו מה, זאת מאפרה לקליפות גרעינים? שקע לאייפון 3GS? מקום אכסון לטבק של נרגילה? :screwy:

לא קשור לרכב .

התמונות הפוכות יש מצב ?

אם תסתכל על הסמל של הקיה והריו בתמונה אז הם הפוכים .

תכלס..

התמונות יצאו הפוכות כשהורדתי אותם מהאייפון, כנראה שעשיתי rotate במחשב זה סיבב לי את זה בכיוון הלא נכון.

גם זה של הפורטה שכבר הוזכר הוא ממש נוראי, תחושה עמומה ומרכוז לוקה בחסר, לפעמים הוא מרגיש כמו הגה משחק ישן שישאר תקוע באותה הזוית שאליו כוון, לפעמים יש הרגשה כאילו ההגה מקבל מעין "זרמי חשמל", בעיקר כשיוצאים מהשטח המת במרכזו.

מעניין למה זה שכל ההגאים של קיה כל כך גרועים. גם ריו, גם פורטה. עד כמה שאני זוכר גם בסול ופיקנטו המצב לא היה מזהיר. כי יונדאי דווקא יודעים לעשות הגאים סבירים מינוס.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שדיברתי עם מי שהיה מורה הנהיגה שלי לא מזמן, שמלמד על קיה ריו הקודמת, שכמותה יש המון רכבי לימוד נהיגה, אם הוא שמע על הריו החדשה. הוא אמר שאף מורה לא מוכן לקנות אותה בעיקר בגלל החלון האחורי!:lol:

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגאים של יונדאי באמת פחות גרועים, לא מאוד רחוקים מאלה של קיה במקרה של ה-I30 וה-I20 אבל עדיין עדיפים עליהם במרכוז ובמשקל ובתחושה הכללית שההגה מעביר מהגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא היונדאי I20 מרגישה נמרצת למדי, בהתחשב שמדובר במנוע 1.4, מעניין יהיה להשוות אותה לקיה.

מערכת השמע זהה לזו שב I20 והיא איכותית למדי, בוודאי בהשוואה לטרנזיסטור שמותקן בפיקנטו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שדיברתי עם מי שהיה מורה הנהיגה שלי לא מזמן, שמלמד על קיה ריו הקודמת, שכמותה יש המון רכבי לימוד נהיגה, אם הוא שמע על הריו החדשה. הוא אמר שאף מורה לא מוכן לקנות אותה בעיקר בגלל החלון האחורי!:lol:

תודה צביקה על השיתוף

שנית דווקא באיזור רמת גן אני רואה הרבה מורי נהיגה עם הריו החדשה וגם נהגי מוניות ומה הפלא עם המחיר שראיתי שנהגי מוניות מקבלים את האוטו , אז היה בהחלט עסקה לא רעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...