Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרובר 10 של ישראל (lulisa)

דודי ויצמן
שימו לב! השרשור הזה בן 4329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאחד שעוקב אחר תהליך השיפוץ של הרובר 10 של ישראל -הרמתי גבה לפני כשבועיים לאחר שקראתי (ואפילו חשתי עלבון קל) שאין אף בארץ שיכול לשחזר את חלקי העץ ברובר.לכן יצרתי קשר עם ישראל והזמנתי אותו לסדנת בניית הגיטרות של Two Tone Guitars

של קיקי (יותם) גולדשטיין ואלירן בראשי שם אני משפץ להנאתי גיטרות עתיקות.וכך בשבוע שעבר התייצב לו ישראל בסדנא עם חלקי עץ צרובי זמן ושמש.כאשר יצאתי לפתוח את השער הופתעתי לראות את הרובר המפורסמת הראשונה שלו עומדת במלוא הדרה בפתח.

הוא הביא אותה כדי להראות את חלקי העץ שחסרים בחלונות.

מבט קל בעץ זיהה אותו כמהגוני ולא כעץ אגוז והמשקל הקל שלו לימד שמדובר בהונדורס מהגוני.זן שהיה נפוץ בשימוש עד שנות החמישים מארבע סיבות:הוא קל,הוא נח מאוד לעיבוד ,הוא יפה והוא חזק. כל התכונות האלו כמעט הכחידו אותו מן העולם

וכיום ניתן לסחור בו רק על ידי אמנת סייטס (שלצערי לא מיושמת כמעט בארץ מה שנותן פתח עצום לסחר בבעלי חיים וצמחים אסורים)

כיום כדי להביא את העץ לבניית גיטרות הייתי צריך למצוא קשרים בהונדורס עצמה אבל זה כבר ספור אחר...

בכל מקרה הלכה שבה השתמשו ברובר היא לכת הניטרוצלולוזה.בלכה זו השתמשו בפעם הראשונה בתעשיית הרכב ב1923

והרובר יצאה מהמפעל בבריטניה עם לכה כזו.הבעיה שהיא מצהיבה ונסדקת במהלך השנים ולכן הוחלט להשתמש בלכה מודרנית

ועמידה יותר.בנוסף היה צורך לבנות מחדש את המושבים הקדמיים שמה ששרד מהם היה עץ סנדביץ' מתפורר; ולכן הם שוכפלו

כפי שתוכלו לראות בתמונות.בתמונות הראשונות הם לפני ליטוש ,הסרת שרידי הלכה הישנה והכתמים ותיקון חלקים בחלק התחתון של הקונסולה. התמונות הבאות הן בעצם של אמצע התהליך לאחר שכבה לאחר שתי שכבות לאטימת הנקבוביות(העץ היה כל כך ישן ויבש שהוא ספג כמויות גדולות) ולאחר מכן עוד שתי כבות כאשר בין כל שכבה לשכבה מבוצעת עבודת ליטוש יסודית.נותרו עוד שלוש עד ארבע שכבות נוספות ולאחר מכן עבודת ליטוש וגימור יסודית עד לקבלת ברק אחיד של מראה (ללא עיוותים או גלים) או כמו שהמורה שלי לבניית גיטרות אמר לאחר עבודת גימור יסודית לגיטרה-"את זה לא תקבל בפחחות רכב......" למרות שבתיאוריה זו בדיוק העבודה שאמורה להתבצע גם בצביעת רכב.

המוזר בכל הספור הוא שמשהו צלצל לי מוכר בבלוג של ישראל עם הספורים על רחובות ומשום מה קפצה לי לזכרון תמונה ישנה שהייתה בבית סבי וסבתי ברחובות שסבתא שלי קבלה במתנה ,תמונה מ1949 של ציירת ידועה....

SANY0829.JPG

SANY0831.JPG

SANY0832.JPG

SANY0879.JPG

SANY0880.JPG

SANY0884.JPG

SANY0886.JPG

SANY0887.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודי איזה כייף שיש עוד בעלי מקצוע שמתגאים בעבדותם, ויש להם גאווה מקצועית

ויכולות אומן, כל הכבוד וישר כוח! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי!

חברה צעירים, נחמדים, שאוהבים את מלאכתם, יודעים את מלאכתם ועושים אותה תאווה לעיניים. הנה הם, עם גיטרה ו... חלקי רובר.

ובעניין התמונה, דודי, מעניין אם אתה מזהה מי מצויר בתמונה המצורפת כאן?

ez.jpg

ez1.jpg

vav.jpg

vav1.jpg

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,ואגב ישראל בירור קצר העלה שהציירת הייתה המורה לציור של אבי כשהוא היה בכיתה ב.

באופן מוזר דווקא הספור על הפיאט 128 והתיאור של של הכלבה שרצה אחרי הפורד הישנה יצר את הקישור בזכרון

שלי.הפיאט 128 הייתה הרכב המשפחתי שלנו בשנות השבעים ואחד מזכרונות הילדות שלי הוא של אחד הגורים של הכלבה שהיתה בחצר של סבי וסבתי רץ אחרי הפיאט לאורך כל רחובות אחרי שלקחנו אלינו לאימוץ את אחד מהאחים שלו.

הבית היה ברחוב הכרם 8 עם עצי פרי רבים ובמקומו יש היום בניין מכוער חוץ משני עצי זית מזן קלמטה שהעירייה חייבה את הקבלן להשאיר.לדעתי גם הייתי בבית הוריך.

בכל מקרה הילד ברישום הפך לרסטורטור ידוע של רכבים בריטיים עתיקים ובדיעבד הוא דומה לאביו וגם סגנון הכתיבה קרוב....

אני מצרף דוגמא לשחזור שעשיתי לtailpiece של גיטרה.הייתי זקוק לגירסא מקוצרת של החלק השמאלי שהוא בן 90 שנה.

את החלק הימני יצרתי nפליז והוא ישלח לציפוי ניקל לקבלת גוון אחיד.

אם יש צורך בשחזור או שכפול של עיטורים וקישוטי מתכת ברכב תקבל שירות חינם on the house

SANY0888.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 4329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...