מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: הרובר 10 של ישראל (lulisa)

נהג חדש (> 40 הודעות)

הרובר 10 של ישראל (lulisa)

כאחד שעוקב אחר תהליך השיפוץ של הרובר 10 של ישראל -הרמתי גבה לפני כשבועיים לאחר שקראתי (ואפילו חשתי עלבון קל) שאין אף בארץ שיכול לשחזר את חלקי העץ ברובר.לכן יצרתי קשר עם ישראל והזמנתי אותו לסדנת בניית הגיטרות של Two Tone Guitars
    של קיקי (יותם) גולדשטיין ואלירן בראשי שם אני משפץ להנאתי גיטרות עתיקות.וכך בשבוע שעבר התייצב לו ישראל בסדנא עם חלקי עץ צרובי זמן ושמש.כאשר יצאתי לפתוח את השער הופתעתי לראות את הרובר המפורסמת הראשונה שלו עומדת במלוא הדרה בפתח.
    הוא הביא אותה כדי להראות את חלקי העץ שחסרים בחלונות.
    מבט קל בעץ זיהה אותו כמהגוני ולא כעץ אגוז והמשקל הקל שלו לימד שמדובר בהונדורס מהגוני.זן שהיה נפוץ בשימוש עד שנות החמישים מארבע סיבות:הוא קל,הוא נח מאוד לעיבוד ,הוא יפה והוא חזק. כל התכונות האלו כמעט הכחידו אותו מן העולם
    וכיום ניתן לסחור בו רק על ידי אמנת סייטס (שלצערי לא מיושמת כמעט בארץ מה שנותן פתח עצום לסחר בבעלי חיים וצמחים אסורים)
    כיום כדי להביא את העץ לבניית גיטרות הייתי צריך למצוא קשרים בהונדורס עצמה אבל זה כבר ספור אחר...
    בכל מקרה הלכה שבה השתמשו ברובר היא לכת הניטרוצלולוזה.בלכה זו השתמשו בפעם הראשונה בתעשיית הרכב ב1923
    והרובר יצאה מהמפעל בבריטניה עם לכה כזו.הבעיה שהיא מצהיבה ונסדקת במהלך השנים ולכן הוחלט להשתמש בלכה מודרנית
    ועמידה יותר.בנוסף היה צורך לבנות מחדש את המושבים הקדמיים שמה ששרד מהם היה עץ סנדביץ' מתפורר; ולכן הם שוכפלו
    כפי שתוכלו לראות בתמונות.בתמונות הראשונות הם לפני ליטוש ,הסרת שרידי הלכה הישנה והכתמים ותיקון חלקים בחלק התחתון של הקונסולה. התמונות הבאות הן בעצם של אמצע התהליך לאחר שכבה לאחר שתי שכבות לאטימת הנקבוביות(העץ היה כל כך ישן ויבש שהוא ספג כמויות גדולות) ולאחר מכן עוד שתי כבות כאשר בין כל שכבה לשכבה מבוצעת עבודת ליטוש יסודית.נותרו עוד שלוש עד ארבע שכבות נוספות ולאחר מכן עבודת ליטוש וגימור יסודית עד לקבלת ברק אחיד של מראה (ללא עיוותים או גלים) או כמו שהמורה שלי לבניית גיטרות אמר לאחר עבודת גימור יסודית לגיטרה-"את זה לא תקבל בפחחות רכב......" למרות שבתיאוריה זו בדיוק העבודה שאמורה להתבצע גם בצביעת רכב.
    המוזר בכל הספור הוא שמשהו צלצל לי מוכר בבלוג של ישראל עם הספורים על רחובות ומשום מה קפצה לי לזכרון תמונה ישנה שהייתה בבית סבי וסבתי ברחובות שסבתא שלי קבלה במתנה ,תמונה מ1949 של ציירת ידועה....
    תמונות מוקטנות שצורפו תמונות מוקטנות שצורפו שם: SANY0829.JPG‏ - מספר צפיות: 597 - גודל: 141.1 קילובייט   שם: SANY0831.JPG‏ - מספר צפיות: 594 - גודל: 111.9 קילובייט   שם: SANY0832.JPG‏ - מספר צפיות: 586 - גודל: 134.8 קילובייט   שם: SANY0879.JPG‏ - מספר צפיות: 584 - גודל: 129.6 קילובייט  

שם: SANY0880.JPG‏ - מספר צפיות: 573 - גודל: 129.7 קילובייט   שם: SANY0884.JPG‏ - מספר צפיות: 271 - גודל: 126.7 קילובייט   שם: SANY0886.JPG‏ - מספר צפיות: 242 - גודל: 112.9 קילובייט   שם: SANY0887.JPG‏ - מספר צפיות: 227 - גודל: 85.5 קילובייט  

2. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של אריוס

בעניין: הרובר 10 של ישראל (lulisa)

דוגמא טובה של ברכה מהפורום
    אריה

כותב. הרבה. הסימלון של השושנים

דודי איזה כייף שיש עוד בעלי מקצוע שמתגאים בעבדותם, ויש להם גאווה מקצועית
    ויכולות אומן, כל הכבוד וישר כוח! - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

בעל מקצוע מומחה הסימלון של ALX

עבודה יפהפיה. תענוג לעיניים.

חבר מועדון ה-5

איזה יופי!
    חברה צעירים, נחמדים, שאוהבים את מלאכתם, יודעים את מלאכתם ועושים אותה תאווה לעיניים. הנה הם, עם גיטרה ו... חלקי רובר.
    ובעניין התמונה, דודי, מעניין אם אתה מזהה מי מצויר בתמונה המצורפת כאן?
    תמונות מוקטנות שצורפו תמונות מוקטנות שצורפו שם: ez.jpg‏ - מספר צפיות: 277 - גודל: 143.1 קילובייט   שם: ez1.jpg‏ - מספר צפיות: 282 - גודל: 141.0 קילובייט   שם: vav.jpg‏ - מספר צפיות: 247 - גודל: 60.1 קילובייט   שם: vav1.jpg‏ - מספר צפיות: 193 - גודל: 53.1 קילובייט  

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:
    http://lulisml.wordpress.com/

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של niro007

איזה כיף לראות חברה צעירים שעוסקים במיקצוע הזה.

נהג חדש (> 40 הודעות)

תודה,ואגב ישראל בירור קצר העלה שהציירת הייתה המורה לציור של אבי כשהוא היה בכיתה ב.
    באופן מוזר דווקא הספור על הפיאט 128 והתיאור של של הכלבה שרצה אחרי הפורד הישנה יצר את הקישור בזכרון
    שלי.הפיאט 128 הייתה הרכב המשפחתי שלנו בשנות השבעים ואחד מזכרונות הילדות שלי הוא של אחד הגורים של הכלבה שהיתה בחצר של סבי וסבתי רץ אחרי הפיאט לאורך כל רחובות אחרי שלקחנו אלינו לאימוץ את אחד מהאחים שלו.
    הבית היה ברחוב הכרם 8 עם עצי פרי רבים ובמקומו יש היום בניין מכוער חוץ משני עצי זית מזן קלמטה שהעירייה חייבה את הקבלן להשאיר.לדעתי גם הייתי בבית הוריך.
    בכל מקרה הילד ברישום הפך לרסטורטור ידוע של רכבים בריטיים עתיקים ובדיעבד הוא דומה לאביו וגם סגנון הכתיבה קרוב....
    אני מצרף דוגמא לשחזור שעשיתי לtailpiece של גיטרה.הייתי זקוק לגירסא מקוצרת של החלק השמאלי שהוא בן 90 שנה.
    את החלק הימני יצרתי nפליז והוא ישלח לציפוי ניקל לקבלת גוון אחיד.
    אם יש צורך בשחזור או שכפול של עיטורים וקישוטי מתכת ברכב תקבל שירות חינם on the house
    תמונות מוקטנות שצורפו תמונות מוקטנות שצורפו שם: SANY0888.JPG‏ - מספר צפיות: 182 - גודל: 129.2 קילובייט  

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של CamaroRS69

איזה יופי! כל הכבוד על העבודה והיוזמה!!
    1969 Pontiac Firebird
    בעבר
    :Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

10. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

פורומניאק הסימלון של kobyiso

באמת עבודה מדהימה.
    ו

טוב יאללה קדימה בדיסטורשן....
    או שלא

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

נושאים דומים

1. סיפור הרובר
    By lulisa in forum רכבי אספנות
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 29/08/15, 21:31
  2. דלתות הרובר נהרסו לגמרי
    By Ibiza99 in forum טכני, אחזקה וטיפולים
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 28/04/11, 20:31
  3. מחליפת הרובר 200
    By ebari in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 2