Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אודי A1 - ביטול מערכת Stop-Start

daveM
שימו לב! השרשור הזה בן 4053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך ניתן לבטל באופן ק ב ו ע את המערכת המיותרת ביותר שנתברכו בה מאות דגמי רכבים בעת האחרונה?

מדובר על Audi A1.

כמובן שקיים כפתור ביטול ברכב אך הוא עונה זמנית על הדרישה, שכן בנסיעה (התנעה יזומה) הבאה הביטול מתאפס ויש צורך ללחוץ שוב על הכפתור.

אשמח למעט מידע אם קיים בנמצא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי מה שידוע לי אין אפשרות לבטל לגמרי את האופציה,רק לחיצה על הכפתור בכל התנעה

אצלי גם יש את המערכת באלפא ג'ולייטה וחפרתי באינטרנט ואין אפשרות

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שבגלל שזו אחת המערכות המציקות...

מכיוון שכיום שום דבר לא אלקטרוני והכל דיגיטאלי - אני מאמין שרק שינוי במחשב המנוע יוכל לבטל את זה תמידית.

נסה לדבר עם כל אחת מהסדנאות, אולי יהיה להן פתרון בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח קצת זמן להתרגל אליה אבל בסופו של דבר המערכת לא באמת מפריעה להתנהלות היומיומית. מה שיותר מדאיג הוא אורך החיים של המצבר (ובכלל, תרומתו לצריכת הדלק לאורך זמן). בעצם, מה שיותר מדאיג הוא כמה עולה מצבר כזה להחלפה, לעומת מצבר רגיל...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אולי לא מפריעה בחורף, אבל מאוד מפריעה בקיץ. או כמו שאומרות מילות השיר המפורסם - "רטוב וחם, רטוב וחם, רטוב וחם..." :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלתה בראשי שאלה, הרי לא מומלץ לכבות את הרכב לפני כיבוי המזגן מכיוון שזה הורס את המדחס.

במידה ומתניידים עם מזגן ומערכת ה"עצור וסע" זה לא אונס למדחס את החיים?

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא אולי לא מפריעה בחורף, אבל מאוד מפריעה בקיץ. או כמו שאומרות מילות השיר המפורסם - "רטוב וחם, רטוב וחם, רטוב וחם..." :wink:

על מה אתה מדבר? אם מזגן עובד המנוע לא יכבה בכלל

עלתה בראשי שאלה, הרי לא מומלץ לכבות את הרכב לפני כיבוי המזגן מכיוון שזה הורס את המדחס.
לא נכון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח קצת זמן להתרגל אליה אבל בסופו של דבר המערכת לא באמת מפריעה להתנהלות היומיומית. מה שיותר מדאיג הוא אורך החיים של המצבר (ובכלל, תרומתו לצריכת הדלק לאורך זמן). בעצם, מה שיותר מדאיג הוא כמה עולה מצבר כזה להחלפה, לעומת מצבר רגיל...

הכל תלוי במערכת שמורכבת באוטו. במחקר שעשיתי על ה-eHDI של PSA שם מהלך הנסיעה טוען הרכב גם את המצבר (שבתוכו ג'ל - לדבריו יבואני VARTA) וגם קבל ענקי.

לאחר עצירת הרכב המנוע כבה, במידה ומתמלאים כל אי אילו תנאים, והמערכת מחכה שאחד התנאים יחדל מלהתקיים (לצורך העניין כאשר עוזבים את דוושת הבלם הרכב יניע). הנעת הרכב לא מתבצעת באמצעות הסטרטר כלל, גם אין את הצליל האופייני לשימוש בו. ההנעה מתבצעת באמצעות פריקת הזרם מהקבל לכיוון האלטרנטור (שבמקרה הזה משמש גם כ"סטרטר" - למיטב הבנתי לאחר ששאלתי במוסך מורשה).

כאשר הרכב יזהה מצב שבוא לא אגור מספיק זרם בקבל - הרכב לא יכבה בכלל.

אני שאלתי את היבואנים של טלרון במהלך התערוכה לגבי מצבר כזה. שם נאמר לי שעלות מצבר כזה היא יקרה יותר בגלל הטכנולוגיה היקרה יותר שממנו הוא מורכב. בסביבות ה-1200 ש"ח למצב למנוע 1.6 של PSA. הם גם טוענים שמצבר כזה יגמר תוך שנתיים פחות או יותר. אבל לדעתי זה תלוי הרבה באופי הנסיעה והשימוש במצבר.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ומתניידים עם מזגן ומערכת ה"עצור וסע" זה לא אונס למדחס את החיים?

אין שום סיכון או נזק בהדממת המנוע כאשר המזגן פועל. הבעיה היא בהתנעה, מכיון שכאשר המזגן פועל, המדחס יוצר עומס נוסף על המתנע.

למרבית כלי הרכב כיום זה ממילא כלל לא משנה מכיון שכאשר המפתח עובר למצב התנעה, צרכני חשמל כבדים בהם גם המזגן מנוטרלים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה מפריע לך?

1.זה מעצבן לי את העיניים.

2. עפ״י קריאה בכמה מקורות בספרות רכב אירופיית מצאתי שהשימוש ב-Stop-Start פוגע בכוח המצבר, מה שמעמיס על האלטרנטור ומה שגורם לפריקת המצבר וקיצור אורך חייו- מעצבן לי את הארנק.

3. לפיכך, לא רק שלא חוסכים דלק, אלא אף מבזבזים יותר דלק בשל הפעלת אלטרנטור במאמץ- מעצבן לי את הארנק.

4. המנוע באאודי הוא טורבו כידוע, הדממת המנוע נוגדת עקרונית את הצורך של מנועי טורבו לעבוד בסרק זמן מה בטרם כיבוים-נזק מצטבר בטווח הארוך.

5. גם ללא נושא הטורבו, כל מנוע ורכיביו סובלים בדרך כלל מבלאי מואץ בהפסקות והתנעות מרובות בפרקי זמן קצרים-כואב לכל אוהב רכב ממוצע שבריאות מנועו חשובה לו.

האם אתה זקוק לסיבות נוספות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סיבה לגיטימית.

2. גם אני קראתי את זה. אני תוהה עד כמה זה נכון.

3. כנ"ל.

4. המנוע לא ייכבה אם יש סיכוי לפגיעה בטורבו. כלומר - אם תסע פול גז ושניה אחרי תעצור ברמזור - הוא לא ייכבה.

5. בגלל צורת ההתנעה ותכנון המערכת, הבלאי למנוע ולרכיביו הוא מינימלי עם start-stop.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורניס,

על סעיף 4 אני לא ממש סגור, אמנם לא בדקתי בתנאי מעבדה, אבל קיימת לי התחושה כי גם אחרי נסיעה מאומצת בעבר הלא רחוק המנוע דומם מיידית ברמזור שנקראתי אליו באדום. כאמור, אני לא דיברתי עם להבי הטורבינה ושאלתי לשלומם אך בטוחני שהם קיללו אותי ואת המערכת המטופשת מאות ואלפי פעם באותן דקות שהאור האדום נמשך.

על כל פנים, בחריש עמוק של פורומים רבים בינהם הפורום הבריטי של אאודי והתשובות כאן, למדתי כנראה שהקללה הזו תישאר איתי ועם הרכב כמו זוג קתולי ממוצע מאירלנד.

אנסה לזכור לבטל לאחר כל התנעה את הגזירה המוטורית הניבזית הזו למען אזכור את אחי בארגונים הירוקים שזרועם הארוכה הגיע גם לרכב שלי. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...