Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קופת גמל\קרן השתלמות\קרן פנסיה עזרה חברה

chelsky26
שימו לב! השרשור הזה בן 4330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חדש בזה התחלתי לקרוא ודי הסתבכתי עם כל הקופות גמל קרן השתלמות וקרנות פנסיה.

אני עוד כשבועה מתחיל בעבודה חדשה כעובד מדינה והם ביקשו שאני יביא מסמכים מחברת ביטוח לגבי קופת גמל\קרן השתלמות\קרן פנסיה

עכשיו כמה שאלות(אני יודע שאולי ישמעו קצת מוזר אבל אני חדש בעניין)

1.אני צריך לבחור רק אחת מ קופת גמל\קרן השתלמות\קרן פנסיה או אפשר את כולם?

2. אם רק אחת, מה יותר משתלם מביניהם?

3. מה צריך להסתכל בחוזה לפני שחותמים עם חברת ביטוח

4. אם יש עוד משהו שצריך לדעת אני רק אשמח

מחר יבוא אליי סוכן ביטוח בגדול מה שהוא הציע לי בטלפון זה קרן השתלמות ב1% דמי טיפול

וקרן פנסיה ב דמי טיפול0.25% ותשואה של 4%

האם זה אחוזים טובים בהתחשב לעובד מדינה

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשלושה מוצרים שונים:

1. קרן פנסיה - מדובר בחסכון לקראת הפנסיה אשר כולל גם רכיב של ביטוח (ביטוח חיים וביטוח אבדן כושר עבודה). אתה צריך לרכוש בהתאם לצרכים שלך. יש גם דבר שנקרא "ביטוח מנהלים" שעקרונית נועד למטרה דומה עם יתרונות וחסרונות מסויימים.

2. קופת גמל - גם היא מהווה חסכון פנסיוני, נדמה לי (ויתקנו אותי אם אני טועה) ללא רכיב הביטוח. לפחות אצלי מדובר בחסכון שנועד לכסות רכיבי שכר שאינם מוכרים לצורך הפנסיה.

3. קרן השתלמות - מדובר בחסכון לווח בינוני (הקרן הופכת נזילה לאחר 6 שנות חסכון).

בכל אחד מהחסכונות יש הטבות שונות - חלק מהסכום נחסך על ידי המעביד, יש הטבות מס וכו'. מצד שני - הגוף המנהל גובה "דמי ניהול". כמוכן - קרנות שונות משקיעות את הכספים באופן שונה כך שהסיכוי לרווח והסיכון להפסד משתנים בהתאם למאפייני ההשקעה. כאן מדובר בעולם עצום שאיני מבין בו דבר, ובעצם עליך לקבל ייעוץ ממומחה, ייעוץ שיש לו עלות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...