Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרגיש כאילו ההגה מנותק מהגלגלים, מחליק - סיאט איביזה 2002 1.6 ידני

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 4359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם, הייתה ברשותנו סיאט איביזה שנת 95, ששמנו עליה צמיגים חדשים.

כעבור 4 חודשים מעת רכישת הצמיגים רכשנו איביזה מודל 2002, ומכרנו את האיביזה הישנה והעברנו את הצמיגים מהאיביזה הישנה לאיביזה החדשה מכוון שהם היו רק בני 4 חודשים.

הלכנו לפנצ'ר מאעכר והחליפו לנו את כל הצמיגים לאיביזה 2002 ואת הישנים לאיביזה הישנה יותר הכל טוב ויפה ונסענו לדרכי.

אמא שלי לאחרונה התלוננה שהאוטו מאוד מחליק לה בסיבובים, אז אמרתי נבדוק את העניין, לקחתי את האוטו לסיבוב ובאמת מרגיש כאילו אין קשר בין ההגה לבין הגלגלים, נכנסתי לסיבוב עם קצת מהירות (50 - 60 קמ"ש ולא סיבוב חד בכלל) והאוטו פשוט נכנס ל"דריפט", היגוי יתר מטורף והצלחתי לאזן בסוף את האוטו, ולפעמים בפניות פחות חדות יש תת היגוי מטורף.

אמרתי אני יבדוק כמה הלחץ אוויר בצמיגים ולתדהמתי גיליתי שיש בצמיגים 44 PSI !!! שאמור להיות 29 לפי היצרן.

זאת אומרת שאמא שלי נסעה במשך יותר מחודש עם לחץ אוויר אסטרונומי בצמיגים, וזה 44 PSI לאחר חודש, אז יכול להיות גם שזה היה על 50 בהתחלה.

יכול להיות שזה מה שגורם לבעיה? שזה דפק את הצמיגים וזה מה שגורם לבעיה הזאת? או שזה משהו אחר בכלל?

תודה רבה לעוזרים

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזה סוג הצמיגים?

ומה הקשר בין ניתוק ההגה לבין גלגלים מחליקים?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט סביר שצמיג שנופח מעבר למידה גרם להתנהגות כזו. ניפוח יתר מקטין את שטח המגע של הצמיג בכביש.

מה שאתה מכנה "הגה מנותק מן הגלגלים" הוא חוסר אחיזה בסיבוב.

צריך להוריד את לחץ האוויר, כמובן. לא נראה לי שהייתה שחיקה מופרזת של הצמיג במצב זה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים הם של חברת ויקינג.

הורדתי את לחץ האוויר למה שהיצרן רשם והבעיה עדיין נמשכת, האוטו פשוט בורח עם היגוי יתר ותת היגוי (פניה ימינה מורגש הרבה יותר)

מה אני עושה?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים מהאיביזה 95 תואמים במידות לאיביזה מ 2002?

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שוקל בדיקת איזון פרונט ( יש מצב שאימא או מישהו באחד הסבסובים ניכנס במדרכה ? )

פגיעה בשפור יכולה לגרום לתופעה כזו .

עפר .

נ.ב.

אני לא מבין כלום בכלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו פשוט בורח עם היגוי יתר ותת היגוי (פניה ימינה מורגש הרבה יותר)

מה אני עושה?

גם היגוי יתר וגם תת- היגוי?

גש ללא דיחוי למוסך לבדוק את מערכת ההגה והמתלים הקדמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 שאלות לי אלייך,

1. האם הצמיגים שהעברת מרכב משנת 95 הם באותה המידה כמו הצמיגים שהיו על האיביזה החדשה? אם אתה לא יודע כיצד לבדוק את זה, תכתוב ונסביר לך.

2. עכשיו כשאתה מבין עד כמה צמיגים זה דבר חשוב - האם הסט הבא גם יהיה ממותג זבל סיני? או שהבנת שבצמיגים משקיעים יותר בכל שאר הרכיבים ברכב כי הם הדבר היחיד שמחבר אותו לכביש?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר, הרכב היה פצצה מתקתקת. (או התפוצצות, או התהפכות, בשני המקרים תאונה קטלנית כי אין שליטה ברכב.)

קודם כל, תבדוק שהמידה זהה.

דבר שני, יתכן שהלחץ הגבוהה עיוות כבר את הצמיג, אני הייתי זורק לפח ושם רבעייה חדשה. (מה לעשות צריך לשלם על טעויות, בסך הכל זה החיים שלכם).

דבר שלישי, בודק שהפרונט (מתלים קדמיים וגם אחוריים, מסרק וכל מה שקשור) במצב טוב, וגם עושה כיוון ואיזון לכל הגלגלים. (אצלי בקוואליר יש אחיזה לא משהו, מאז שהחלפתי את מסרק ההגה וביצעתי איזון וכיוון, הרכב אוחז יותר טוב, שיפור קל בסך הכל, פחות תת-היגוי).

דווקא נשמע כיף ללכת לשטח פתוח מבודד עם צמיגים כאלה. (כמובן שהכל בזהירות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shellcase - הצמיגים במידה זהה.

קראתי כאן שויקינג הינה חברה בינונית.

nir100 - אז אכן קיים סיכוי שלחץ האוויר הגבוהה עיוות את הצמיג וזה מה שגורם לבעיה? והאם אני יכול לפנות לפנצ'ר מאעכר בטענה שהוא שם לי לחץ אוויר גבוהה מידיי?

עכשיו שאני נזכר אמא שלי שבוע שעבר אמרה לי שהיא נכנסה במין מעקה אבל לפי הנזק שאני רואה על הרכב רק הטמבון ספג את המכה, אך אולי גם הגלגל?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BlaCk ChaoS

המידע מגיע בטפטוף, כל פעם פרט נוסף.

אם נסכם את מה שאמרת:

כחודש אמך נסעה ברכב אחרי העברת הצמיגים ולא דווחה על בעיית היגוי.

בשבוע שעבר הרכב נפגע ומאז יש בעיות בהיגוי ובאחיזת הכביש.

נסעת ברכב וחשת בתת היגוי וגם בהיגוי יתר.

הורדת לחץ אוויר שהיה גבוה מעל המותר אך המצב לא השתפר.

המסקנה היא שיש ברכב בעייה בטיחותית חמורה שאינה בהכרח קשורה לצמיגים.

מחר בבוקר - למוסך, לבדיקה יסודית של מערכת ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Shellcase - הצמיגים במידה זהה.

קראתי כאן שויקינג הינה חברה בינונית.

nir100 - אז אכן קיים סיכוי שלחץ האוויר הגבוהה עיוות את הצמיג וזה מה שגורם לבעיה? והאם אני יכול לפנות לפנצ'ר מאעכר בטענה שהוא שם לי לחץ אוויר גבוהה מידיי?

עכשיו שאני נזכר אמא שלי שבוע שעבר אמרה לי שהיא נכנסה במין מעקה אבל לפי הנזק שאני רואה על הרכב רק הטמבון ספג את המכה, אך אולי גם הגלגל?

תראה יש יותר מידי בעיות שקשורות לאחיזה ברכב.

זה החיים שלכם, כנס למוסך לבדיקה.

אתה לא יכול להוכיח שהפאנצ'רמאכר ניפח יותר מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי יעזור.

Tire overinflation

תבדוק גם בליטות מוזרות שיכלו לקרוא כתוצאה ממכה במדרכות, בורות בכביש וכולי.

גם אתה לא מוצא משהו כדאי למישהו עם עין מקצועית לבדוק תקינות הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויקינג צמיג גרוע מאוד מניסיון מאוד מפחיד, צמיג בן שנתיים התפוצץ לחתיכות בכביש מהיר, מכיוון שאני מאוד מקפיד על לחצי אוויר בצמיגים אני יודע שלא שם הבעיה ושפשוט מדובר על צמיג גרוע, שלא לדבר על האחיזה או יותר נכון חוסר אחיזה.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...