Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי דו"ח תנועה שאלות בנוגע להשלכות והאם ניתן להמיר לאזהרה

שימו לב! השרשור הזה בן 4357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, היום קיבלתי דו"ח תנועה כיוון שבטעות המשכתי ישר בצומת על נתיב שמיועד רק לפנייה שמאלה (והנתיב הימני נותן או להמשיך ישר או לפנות שמאלה), הטעות נבעה מכך שהסימון על הכביש לא ברור וכבר דיי מחוק, ולא שמתי לב. לצערי עד שהבנתי את הטעות כבר טנדר משטרתי שניסה לפנות שמאלה וכמעט נכנס בי צפר לי ואמר לי לעצור בצד.

קודם כל אני נהג חדש, ואני מודע לחומרת המקרה. אבל בכל זאת רציתי לשאול האם יש אפשרות להמיר את הדו"ח לאזהרה בלבד בגלל הסיבות הבאות:

1. הסימון על הכביש לא ברור.

2. השוטר לא שאל לתגובתי ולא רשם את תגובתי בדו"ח (השורות של "תגובת הנהג" ריקות).

3. כתב היד של השוטר לא ברור בכלל ואין לי מושג מה הוא כתב בדו"ח ואני מפחד שהוא הוסיף עוד דברים שלא היו ולא נבראו.

4. מאז שקיבלתי את הרשיון לא ביצעתי שום עבירת תנועה או חנייה ולא קיבלתי אפילו אזהרה.

האם יש אפשרות שבכלל יצאתי בזול שהוא לא החמיר איתי יותר בגלל שאני נהג חדש? הדו"ח נרשם על סך 500 ש"ח, והוא אמר שהוא לא שולל לי את הרשיון ל30 יום ומזמן אותי לבית משפט רק בגלל ל"ג בעומר.

העבר הנקי שלי יכול לעזור או שלנהג חדש זה עדיין לא נחשב עבר נקי? אני שנה וחודשיים על הכביש.

איך אני יכול לדעת אם קיבלתי נקודות, והאם יש לדו"ח השלכות מבחינת הצבא? (אני מתגייס באוגוסט ליחידה שדורשת סיווג ביטחוני ואני מפחד שיש בעיה עם זה שעברתי עבירת תנועה).

תודה רבה לכל העונים והמתייחסים וחג שמח.

Opel Corsa 2002

נהג חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג חדש אינו עונה על הקריטריון לצורך קבלת אזהרה.

אם קבלת דוח תנועה על סעיף 6482, בנוסף לקנס של 500 ש"ח,

קיבלת גם 6 נקודות.

השוטר היה יכל גם לתת לך דוח הזמנה לדין על סעיף של נהיגה בקלות ראש

מכיוון שכמעט גרמת לתאונה.

אתה יכל להגיש בקשה להמהרה לאזהרה, "שיטת מצליח", אולי יצליח לך ויבטלו או ימירו.

באשר לגיוס שלך ליחידה מיוחדת, אין קשר בין הדוח לגיוס שלך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזהרה לא תוכל לקבל בגלל שאין לך וותק של 10 שנות נהיגה

העבירה הזו לא תשפיע על גיוסך לצבא.

תשלם לקראת ה 90 יום עד אז כבר תהיה חייל.

בדו"ח כתוב מספר הנקודות בצד שמאל באמצע

מה סמל הסעיף ? מספר בן 4 ספרות גם באמצע הדו"ח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין אפשרות להמיר את הדוח לאזהרה, מפני שאתה לא עומד בקריטריונים.

ב. עבירה על תקנה 36(ד) "נהיגה שלא בכיוון החץ", אינה נכללת ברשימת עבירות חמורות לנהג חדש, כך שלא ינקטו נגדך

סנקציות ע"י רשות הרישוי, בעת חידוש רשיון נהיגה.

ג. אתה יכול לשלוח מכתב עם בקשה לביטול (בגלל אותן סיבות שציינת בסעיפים 1-3) ללישכת התנועה שמופיעה בדוח (הסיכוי שיבטלו שואף לאפס) או להישפט.

ד. סעיף העבירה הוא 6482, הגורר קנס 500 ש"ח + 6 נקודות.

עריכה: אני רואה שהקדימו אותי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נדהם :shock: מהשאלה ועוד יותר מהתשובות .

אני אתחיל מהסוף:

תשלם את הדו"ח, תגיד תודה לשוטר שלא זימן אותך למשפט, וגיוס מוצלח ונעים.

בקשר להמרה, חבל לבזבז את הנייר A4 שהוא ייכתב עליו. מי ימיר לך? אתה נהג חדש וצעיר וככזה יש עליך 5000 עיניים בוחנות ואתה נדרש לנהוג בסופר אובר זהירות .

בקשה להישפט? ומה תענה לשופט שתישאל מדוע נסעת בניגוד לסימון בנתיב? ש"הסימון בכביש היה לא ברור"?

סתם תעשה צחוק מעצמך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נהג חדש וצעיר וככזה יש עליך 5000 עיניים בוחנות ואתה נדרש לנהוג בסופר אובר זהירות .

כולם, לא רק נהגים חדשים צריכים לנהוג בסופר אובר זהירות.

לא מעט פעמים הוותיקים מזלזלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הסיאציה של פותח השרשור. הייתי אתמול במרכז: השילוט לא ברור, סימוני כביש נמצאים רק בסוף ממש לקראת הפנייה וכמובן שהם מחוקים כך שאתה לא רואה אותם כי יש הרבה רכבים. בעקבות סימון לא ברור אני נסעתי לאן שאני לא צריך מספר קילומטרים עד שהיה אפשר לעשות פרסה. תוסיף לזה שקשה למצוא שמות של רחובות ומי שלא מכיר זה עלול להפוך לסיוט.  

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף שבתוך הצומת עצמה הכביש מקורצף (מחדשים את הכביש), ולכן אפילו אין את הסימון המקווקו של הנתיב שהוא מתעקל שמאלה, אז בכלל קשה לנחש שהנתיב מיועד רק לפנייה שמאלה. אבל בכל מקרה הבנתי שלהתלונן על התשתיות במדינה זה לא מה שיבטל לי את הדו"ח, וכנראה שאני אשם בכל מקרה על שלא הגדלתי ראש אז כנראה שאני אשלם אותו קצת לפני הגיוס. תודה לכולם על התשובות ותודה גם למגיב האחרון שהביע הזדהות וגרם לי להרגיש פחות חסר אחריות (:

Opel Corsa 2002

נהג חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לפנות לחברה או לקבלן שעובד במקום ולהודיע לו על כך,

כדי שידאגו לסדר את השילוט שיראה בבירור.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נדהם :shock: מהשאלה ועוד יותר מהתשובות .

בקשה להישפט? ומה תענה לשופט שתישאל מדוע נסעת בניגוד לסימון בנתיב? ש"הסימון בכביש היה לא ברור"?

סתם תעשה צחוק מעצמך .

דווקא נראה שמי שעושה צחוק מעצמו זה לא הוא.

סימון דהוי ולא ברור הוא טיעון לגיטימי לחלוטין בבית משפט. אולי לך יש ראיה על טבעית שמאפשרת לך לראות סימונים שכבר לא קיימים, אבל חלק מבני האנוש מתקשים לעיתים קרובות להבחין בסימונים ישנים.

צילום של המקום יוכל לשפוך אור ולעזור להכריע עד כמה הסימון נראה לעין, ואם הוא אכן דהוי למדי הצילום יכול להוות ראיה משמעותית בבית משפט.

ולפותח השרשור:

אומנם סימון מחוק הוא טיעון משמעותי אבל בית משפט יכול להיות סוג של הימור.

מעבר לכך, מה שחשוב כאן הוא להפיק לקחים לעתיד, כי גם אם הסימון דהוי, אפשר בעזרת תשומת לב למנוע תאונות כמו זו שכמעט גרמת לה. אפילו אם הסימון מחוק כמעט לגמרי, בחינה של הצומת והנתיבים המובילים אליו יכולים לרמוז הרבה על כיווני התנועה, ואם כבר בחרת נתיב שלא בטוח שהוא בכיוון נסיעתך, תשומת לב לרכבים אחרים בתחילת נסיעה היתה יכולה להבהיר לך שטעית והבין שאין ברירה אלא לפנות ולמצוא מקום להסתובב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות שאני מפעיל GPS ,עם מפות הכי מעודכנות שאפשר לשים עליהן יד ,כשאני נוסע למקומות שהם לא במסלול היומיומי שלי.

לפותח השרשור-

אל תאכל את הלב יותר מידי.

אולי,אולי נהג ותיק ומנוסה יותר היה שם לב להתנהלות התנועה לפניו, ומבין שמשהו בנתיב שבחר לא תקין.

סביר יותר להניח שגם נהג ותיק ומנוסה היה עלול שלא לשים לב, במקרה של כביש מגורד כמו שאתה מתאר.

אם הטנדר שנסע לצידך היה שיך סתם לאינסטלטור , ולא ללובש מדים, הסיפור היה מסתיים בדפיקות לב מואצות ולקח לעתיד.

סביר גם להניח שאם היית בא לבית משפט עם צילומים של המקום,כפי שאתה מתאר אותו, השופט היה מזכה אותך כליל.

אבל בהיותך נהג חדש,ובהתחשב בעובדה שיצאת יחסית בזול מהתקרית, עדיף לא להמר על מצב רוחו של שופט התעבורה ביום הדיון שלך...

סע בזהירות

ובהצלחה ביחידה הסודית...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא נראה שמי שעושה צחוק מעצמו זה לא הוא.

סימון דהוי ולא ברור הוא טיעון לגיטימי לחלוטין בבית משפט. אולי לך יש ראיה על טבעית שמאפשרת לך לראות סימונים שכבר לא קיימים, אבל חלק מבני האנוש מתקשים לעיתים קרובות להבחין בסימונים ישנים.

צילום של המקום יוכל לשפוך אור ולעזור להכריע עד כמה הסימון נראה לעין, ואם הוא אכן דהוי למדי הצילום יכול להוות ראיה משמעותית בבית משפט.

ולפותח השרשור:

אומנם סימון מחוק הוא טיעון משמעותי אבל בית משפט יכול להיות סוג של הימור.

מעבר לכך, מה שחשוב כאן הוא להפיק לקחים לעתיד, כי גם אם הסימון דהוי, אפשר בעזרת תשומת לב למנוע תאונות כמו זו שכמעט גרמת לה. אפילו אם הסימון מחוק כמעט לגמרי, בחינה של הצומת והנתיבים המובילים אליו יכולים לרמוז הרבה על כיווני התנועה, ואם כבר בחרת נתיב שלא בטוח שהוא בכיוון נסיעתך, תשומת לב לרכבים אחרים בתחילת נסיעה היתה יכולה להבהיר לך שטעית והבין שאין ברירה אלא לפנות ולמצוא מקום להסתובב.

פשששששש. איזה יופי.

לשפוך אור, הפקת לקחים, גם עו"ד, גם שופט, גם פסיכולוג ...

איך זה שיהלום כמוך (:roll:) מבזבז את זמנו כאן בפורום?

1) תקנה 21 (ג): לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות.

הבנת את זה דוקטור?

בהתחשב בכל הנסיבות. את מי זה מעניין שהסימון היה דהוי? ואם זה היה מעבר חצייה דהוי? אז היית דורס ילד. ואם זה היה קו הפרדה דהוי? אז היית גורם לתאונה קטלנית.

2) בתי המשפט מפוצצים, שופטי התעבורה טובעים בתיקים, רובם רציניים (תאונות עם נפגעים, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת סמים, נהיגה בשלילה וכדו'). אני רוצה לראות את התגובה של השופט שהבין שבאת (במיוחד ילדון לפני גיוס) לבזבז את זמנו ולהישפט בגלל דו"ח של 250 ש"ח, תחת התירוץ שהסימון היה לא ברור. הוא ייזרוק עליך את הפטיש שיש לו ביד . יש להבדיל אם זאת הייתה תאונה עם נפגעים או נזק לרכוש, אז זה סיפור אחר, אבל בגלל דו"ח?

3) להבא לא צריך לקפוץ בראש, לא חייבים להגיב על כל דבר. במיוחד כשאין לך משהו חכם לומר, ובמיוחד כדי לא לעשות צחוק מעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד טוב לרפד גיבוב שטויות בעלבונות אישיים.

אם הסימן דהוי כך שלא ניתן לראותו, איך בדיוק תדע לאיזה כיוון מותר לנסוע?

תן לי לנחש, אתה יודע לעצור גם כאשר שלט העצור נפל ויכולתך העל טבעיות מאפשרות לך גם לנסוע בכביש שלא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד טוב לרפד גיבוב שטויות בעלבונות אישיים.

אם הסימן דהוי כך שלא ניתן לראותו, איך בדיוק תדע לאיזה כיוון מותר לנסוע?

תן לי לנחש, אתה יודע לעצור גם כאשר שלט העצור נפל ויכולתך העל טבעיות מאפשרות לך גם לנסוע בכביש שלא קיים.

בדיוק בגלל הסיבה שתקנות תעבורה נחשבות לשטויות בעיניך ובעיני צדקנים ומתממים שכמותך, יש 30,000 נפגעים בתאונות דרכים בשנה והנהגים בארץ נוהגים כמו מטורפים .

ולא, אני לא יודע לעצור כאשר השלט נפל, אבל אני מריח מקילומטרים ואוכל לארוחת בוקר טיפוסים מתחכמים כמוך שאין להם מושג ירוק על מה הם מדברים, שתמיד מאשימים את כולם: את הכביש, את הנהג, את התמרור, את הסבתא, את החתולה, את הדודה את ביבי ציפי ופיפי, רק לא את עצמם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו צדקנות בורה כדי להוות מקור להתלהמות חסרת בסיס.

תקנות התעבורה שאתה כל כך אוהב, מכירות בעובדה שתמרורים צריכים להיות מוצבים כחוק וכראוי ולהיות מתוחזקים, ונהג שהוכיח כי לא כך היה יזכה להגנת החוק.

לכל תמרור יש גם הנחיות מדוייקות לאופן הצבתו כדי שיוכל למלא את יעודו.

והיות ואתה כל כך חזק בציטוטים אז הנה כמה:

תקנה 22 (א) לתקנות התעבורה:

"(א) עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין. "

ועוד ציטוט מפסק דין שבאופן מפתיע זיכה נהג עקב תמרור שהוצב באופן לא ברור:

"יוצא איפוא, כי אכן יש ממש בטענות הנאשם, וכי התמרור מוצב שלא כדין ולפיכך, קמה לנאשם ההגנה ומן הדין הקבועה בתקנה 22(א) סיפא לתקנות התעבורה הקובעת: כי תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן ונקבע שלא כדין. אשר על כן, אני מזכה את הנאשם מהעבירה המיוחסת לו בכתב האישום."

מתוך הקישור הבא:

http://www.robolo.co.il/7/03/09/29/Robolo_101977.asp

ואיזה קטע, עוד פסק דין שמזכה נאשם בשל קו הפרדה דהוי:

"תמרור שאיננו ברור איננו מחייב וכאילו איננו קיים...

"כך למשל קבעה כב' סגנית הנשיא זוכוביצקי בבית משפט זה "בסעיף 1 לתקנות התעבורה... נאמר לגבי המונח 'תמרור', כי הוא נועד 'להזהיר או להדריך עוברי דרך'. ניתן ללמוד מהגדרה זו, כי, תמרור מוסתר אינו יכול להוות אזהרה או הדרכה לגבי נהג רכב. המבחן לגבי הסתרת התמרור הנו מבחן אובייקטיבי. השאלה היא, לא אם הנאשם באופן סובייקטיבי לא ראה את התמרור והשלט, אלא, אם כל נהג באותה סיטואציה לא יבחין לא בתמרור ולא בשלט.""

מתוך:

http://www.robolo.co.il/7/06/05/23/Robolo_72944.asp

אבל זה בסדר, אתה הרי לא תאכל את הכובע, אתה מעדיף להאכיל את כולם בניסוחים פסאודו שנונים, רק כדי להתחמק מתשובה לעניין כאשר אתה מגלה שלא רק שטיפסת על עץ גבוה, גם אחד הענפים שלו נתקע לך עמוק....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...