Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפות משאבות בלם, תרגיל של מוסכניקים?

ronenfe
שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל פעם שאני בא לבדיקת בלמים מוצאים שהמשאבות בלם האחוריות נוזלות ומחליפים לי אותם. זאת כבר הפעם השלישית כל פעם במוסך אחר.

עכשיו כשהאישור בלמים הוא חובה לרכב שלי זה הולך לקרות כל שנה? האם טיפה סימנים של רטיבות מחייבים החלפה של משאבות בלם? יש מצב שזה תמיד ככה וזה תקין?

באתי להחלפת שמן בלבד ואישור בלמים, ומסתבר שהם מצאו לי גומיה לציריה סדוקה, לא ביקשתי שיבדקו את זה בכלל.

משאבות בלם נוזלות , החליפו לי פילטר אוויר בלי לשאול אותי, למרות שבדקתי אותו כבר והיה נקי. ובטח גם לא שמו לי מקורי. ולך תידע אם באמת שמו לי שמן ELF כמו שביקשתי שישימו או משהו זול.

למה מוסכים תמיד עושים דברים שלא מבקשים מהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני בא לבדיקת בלמים מוצאים שהמשאבות בלם האחוריות נוזלות ומחליפים לי אותם. זאת כבר הפעם השלישית כל פעם במוסך אחר.

עכשיו כשהאישור בלמים הוא חובה לרכב שלי זה הולך לקרות כל שנה? האם טיפה סימנים של רטיבות מחייבים החלפה של משאבות בלם? יש מצב שזה תמיד ככה וזה תקין?

באתי להחלפת שמן בלבד ואישור בלמים, ומסתבר שהם מצאו לי גומיה לציריה סדוקה, לא ביקשתי שיבדקו את זה בכלל.

משאבות בלם נוזלות , החליפו לי פילטר אוויר בלי לשאול אותי, למרות שבדקתי אותו כבר והיה נקי. ובטח גם לא שמו לי מקורי. ולך תידע אם באמת שמו לי שמן ELF כמו שביקשתי שישימו או משהו זול.

האמת שגם אני כל פעם שאני נכנס למוסך לטיפול מוצאים בדיוק את אותו הדבר: גומיות ציריה ומשאבות בלם. תמיד דוחפים לי את זה, ואין לי יותר מדי ידע לדעת ולהתווכח.

Hyundai I20 Inspire 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה אישור לטסט אז יכשילו אותך על גומיה סדוקה..בהנחה שהם לא לקחו לך מחיר שחיטה על זה לא הייתי מתלונן,

זה בסה"כ לטובתך ומסוג הדברים שהמוסכניק לא צריך להתקשר אליך לשאול אם תרצה לתקן או לא.

בכל מקרה, אם המוסך לא אמין מבחינתך הייתי בורח..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו- גומיה לציריה הייתה קרועה? משאבת בלם הייתה נוזלת?

אם כן, אז חייבים להחליף אותם במסגרת בדיקה לפני טסט גם אם לא ביקשת את זה מפורשות.

שום מוסך לא יהיה מוכן לתת אישור לטסט לרכב עם משאבת בלם נוזלת.

יש לך הוכחות שהשמן שמילאו לך הוא לא elf אלא משהו אחר?

על מה בדיוק אתה מתלונן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשתי שיודיעו לי לפני שמחליפים משהו, לא ביקשתי שיבדקו לי פילטר אויר. לא הודיעו לי על החלפת פילטר אויר שכבר בדקתי ונראה לי מספיק נקי, לא שאלו אותי אם אני רוצה מקורי. פשוט החליפו.

ציריה לא נראה לי שכלולה באישור הבלמים, למה בדקו אם לא ביקשתי?

משאבות בלם נוזלות בכל פעם שבודקים לי אותן? זה הגיוני?

לא ביקשתי בדיקה לפני טסט, ביקשתי אישור בלמים והחלפת שמן בלבד.

אין לי הוכחות שהוא שם לי שמן אחר , אבל אני לא יכול לדעת.

התלונה היא על זה שלא עשו מה שביקשתי ועשו דברים שלא ביקשתי.

בכל מקרה יש על המוסך הזה 10 עמודים של המלצות אז נו שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היו מחליפים גומיה לציריה, היית נכשל על זה בטסט וחוזר למוסך.

מעבר לכך, אתה גם יכול לכתוב חוות דעת אישית בפורום המלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגיל ידוע. כמובן שיש גם מקרים שהמשאבה פשוט נוזלת.

הרכב הראשון שלי היה במוסך לתיקון כלשהו, מגיע הביתה ורואה נוזל בלמים על הכביש.

מצלצל אליו הוא נחמד בטלפון - אני מבין, תגיע, נבדוק.

מגיע - צריך להחליף משאבות אחוריות - אני אומר לו לא צריך ואז הוא שולף את הקלף: אתה יכול ללכת אבל אני צריך להודיע למשרד התחבורה שאתה נוסע עם רכב לא תקין... מה היה שם באמת לעולם לא נדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היו מחליפים גומיה לציריה, היית נכשל על זה בטסט וחוזר למוסך.

מעבר לכך, אתה גם יכול לכתוב חוות דעת אישית בפורום המלצות.

סבבה הייתי נכשל בטסט וחוזר למוסך, זאת בעיה שלי ולא הייתי בא אליהם בטענות, לא ביקשתי שיעשו בדיקה כללית לרכב, האמת שהם לא הכריחו אותי להחליף, אז שוב אולי כן ניתן להם את הקרדיט בנושא הזה.

לגבי איום במשרד התחבורה, הוא דווקא היה בסדר עם זה, ורק אמר שלא יוכל להוציא אישור בלמים, אבל שוב זה מה שכובל אותי לבצע כל תיקון בלמים מיותר שהמוסך מעלה בדעתו, כי אני חייב את האישור הזה, למה לא עושים את הבדיקות האלה במכון הרישוי ממשלתי ואז תיקון הליקויים במוסך, זה ניגוד אינטרסים מטופש מה שעשו פה.

מישהו שעובד איתי הציע לי להגיע למוסך ומראש להודיע לו שאני צריך בדיקה ואישור בלמים ואם יתחייב תיקון אני אבצע במוסך אחר ואז אין לו אינטרס למצוא ליקויים, נראה לי שאני אאמץ את הרעיון הזה בפעם הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשתי שיודיעו לי לפני שמחליפים משהו, לא ביקשתי שיבדקו לי פילטר אויר. לא הודיעו לי על החלפת פילטר אויר שכבר בדקתי ונראה לי מספיק נקי, לא שאלו אותי אם אני רוצה מקורי. פשוט החליפו.

ציריה לא נראה לי שכלולה באישור הבלמים, למה בדקו אם לא ביקשתי?

משאבות בלם נוזלות בכל פעם שבודקים לי אותן? זה הגיוני?

לא ביקשתי בדיקה לפני טסט, ביקשתי אישור בלמים והחלפת שמן בלבד.

אין לי הוכחות שהוא שם לי שמן אחר , אבל אני לא יכול לדעת.

התלונה היא על זה שלא עשו מה שביקשתי ועשו דברים שלא ביקשתי.

בכל מקרה יש על המוסך הזה 10 עמודים של המלצות אז נו שיהיה.

מדובר על מוסך רון?

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה הייתי נכשל בטסט וחוזר למוסך, זאת בעיה שלי ולא הייתי בא אליהם בטענות, לא ביקשתי שיעשו בדיקה כללית לרכב, האמת שהם לא הכריחו אותי להחליף, אז שוב אולי כן ניתן להם את הקרדיט בנושא הזה.

לגבי איום במשרד התחבורה, הוא דווקא היה בסדר עם זה, ורק אמר שלא יוכל להוציא אישור בלמים, אבל שוב זה מה שכובל אותי לבצע כל תיקון בלמים מיותר שהמוסך מעלה בדעתו, כי אני חייב את האישור הזה, למה לא עושים את הבדיקות האלה במכון הרישוי ממשלתי ואז תיקון הליקויים במוסך, זה ניגוד אינטרסים מטופש מה שעשו פה.

אז לפי מה שאתה כותב עכשיו, שאלו אותך אם אתה מעוניין להחליף גומיה לציריה ואתה אישרת את ביצוע ההחלפה, ולא החליפו מבלי ליידע אותך, כמו שכתבת בהתחלה.

לגבי משאבות בלם - כפי שכתבתי קודם, שום מוסך לא יתן אישור בלמים לרכב עם נזילה ממשאבות בלם, ואני חושב שאין צרוך להסביר מדוע.

אנו כאן לא יכולים לדעת אם הייתה נזילה או לא הייתה. אתה בעצמך רשמת שהיו סימני רטיבות, ומוסך מחויב לטפל בזה. אסור לו לשחרר רכב עם תקלה בבלמים.

לא המוסך קבע שיש צורך להציג אישור לאחר X שנים על הכביש.

יש ניגוד אינטרסים? אולי. אבל שוב, מי שקבע את הנוהל הזה הוא לא המוסך, אלא גוף ממשלתי.

מוסכים ומכוני רישוי רק מיישמים אותו.

ולכן כרגע הדבר היחיד שנותר ללא הסבר הוא החלפת פילטר אוויר ללא אישור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעי, מוסך לא רשאי לבצע שום עבודה שלא סוכמה מראש. אם באת לבדיקת בלמים אז כל מה שהמוסך צריך לבצע הוא רק בדיקת בלמים וכל ריג'קט הוא אמור לקבל ממך אישור לפני תיקון, גם אם הרכב מועמד לטסט ונמצאו ברכב כשלים בטיחותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר אפשר להגיד שאני בכל זאת מרוצה, את הפילטר אויר בסוף הם לא החליפו.

המחיר של הכל היה סביר.

התלונה שלי לגבי הצורך באישור בלמים מהמוסך היא כמובן למדינה ולא למוסך. מעניין אותי אבל ואני אנסה לפתוח פה סקר חדש מה אחוז האנשים שמבקשים אישור בלמים ומקבלים אותו בלי צורך בתיקונים.

שים לב שהתלונה שלי לגבי זה שלא הודיעו לי היה רק על הפילטר אוויר והעליתי את השאלה האם סימני רטיבות קטנים במשאבה הם לא דבר סטנדרטי שלא מעיד על בעיה, כי ב3 מתוך 3 פעמים שבדקו לי בלמים זה קרה ואמרו לי שצריך להחליף.

אז אני עדיין מצטרף להמלצות על המוסך ומי שרוצה לקרוא המלצות נוספות יש בלינק הזה:

http://www.psi.co.il/Forum/viewtopic.php?f=5&t=1224

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסנן אויר מחליפים ע"פ ק"מ ולא לפי חזות כללית, בדר"כ כשהולכים למוסך כללי לא מצפים לקבל מסנן אויר מקורי.

כשאתה מגיע למוסך לקבל אישור בלמים מן הסתם אתה הולך לטסט לכן בדקו גומיות ציריה.

משאבות בלם נוזלות מחליפים גם אם הן נוזלות כל חודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 שנים מאוחר יותר...

וכמובן שעכשיו אני בא להחליף את משאבת הבלם בעצמי ומגלה ששמו לי צילינדר גלגל בצד אחד שלא תואם את דגם היצרן. עם אום בגודל 12 ולא בגודל 11.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...