Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה ידנית

Tibbyle
שימו לב! השרשור הזה בן 4334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש לקנות רכב חדש אבל מתלבט בין כל הסופר מיני החדשות הידניות הזולות - פאביה,איביזה, קליאו, פיאסטה.

הרכב ישמש בעיקר לנסיעות בין עירוניות מרחובות להרצליה.

הדרישות העיקריות שלי הן בטיחות, חיסכון בדלק ואמינות אבל חשוב לי גם שהרכב יהיה זריז יחסית.

אודה לעוזרים בהתלבטות הקשה!

נ.ב.

עשיתי חיפוש בפורום בנושא אבל עדיין לא הצלחתי להגיע לתשובה חד משמעית בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים שרשור מהימים האחרונים של מישהו שבסוף התלבט בין הפיאסטה לקיה ריו והלך על הריו. לדעתי, שתיהן הכי ראויות מבחינת המחירים שאתה מחפש. לגבי זריזות, עם מנוע כזה ובסגמנט הזה לא תקבל רכב מאוד זריז באופן יחסי, מאחר ומדובר ברכבים כבדים עם מנוע 1.2 (או בסביבותיו). האיביזה כנראה תהיה הזריזה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיחות - איביזה ופיאסטה 5 כוכבים לעומת 4 בפאביה.

מנוע - איביזה ופאביה חזקות מהפיאסטה.

חסכון - כנראה שהפיאסטה תהיה החסכונית ביותר אבל בפער מינורי. שלושת הרכב חסכוניים למדיי.

אמינות - מנוע 1.4 וותיק ואמין של VAG באיביזה\פאביה משודך לתיבת הילוכים ידנית אמינה. אני לא מכיר את המנוע של הפיאסטה אבל מניח שהוא דיי פשוט ואמין בשידוך לגיר ידני.

בכל מקרה הרכבים תחת אחריות שאני לא מאמין שתזדקק לה.

שורה תחתונה: אין תשובה חד משמעית, תגש לסוכניות תבדוק איזה אבזור אתה מקבל בדיוק וממולץ שתבצע נסיעת מבחן על הרכבים. לאחר מכן תבצע שקלול ותחליט איזה עסקה הכי טובה עבורך.

כמובן שאין תשובה חד משמעית, רוב חוות הדעת סובייקטיביות (בעל רכב מסויים סביר להניח שימליץ על הרכב שלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים שרשור מהימים האחרונים של מישהו שבסוף התלבט בין הפיאסטה לקיה ריו והלך על הריו. לדעתי, שתיהן הכי ראויות מבחינת המחירים שאתה מחפש. לגבי זריזות, עם מנוע כזה ובסגמנט הזה לא תקבל רכב מאוד זריז באופן יחסי, מאחר ומדובר ברכבים כבדים עם מנוע 1.2 (או בסביבותיו). האיביזה כנראה תהיה הזריזה ביותר.

השרשור הוא שלי, ולא הלכתי על הריו עדיין. פשוט שמתי הזמנה עליה כי המבצע פג תוקף באותו יום, והיה חבל לפספס הנחה של 3,000 שקל על המחירון.

אני אחליט סופית בין השתיים ביום חמישי, ארגנתי נסיעת מבחן back-to-back על שתיהן (נורא נוח כשאולמות התצוגה 500 מטר אחד מהשני בת"א :wink: ).

לפותח השרשור - לי קשה מאוד להחליט על הנייר בין הפיאסטה לריו. לשתיהן יתרונות/חסרונות, ונורא נוח לשבת בהן. לא אדע עד שאסע על שתיהן את מי אני מעדיף, ואם שתיהן ימצאו חן בעיניי לאחר הנהיגה - אז אני בבעיה :roll:

לעניין התקציב שלך - אם אתה מוגבל ב-75,000, וזה סכום בל יעבור, אז אין לך בכלל התלבטות - לך על הפיאסטה. הקליו בכלל לא צריכה להיות פונקציה מבחינתך, והפאביה/איביזה רכבים ראויים - אבל לא שווים את החסכון 5,000 לעומת הפיאסטה, לא באבזור ולא בנוחות הנסיעה (והכי חשוב - לא בבטיחות). גם אל תשכח שבסקודה ובאיביזה יש אחריות רק שנתיים, ובפיאסטה שלוש.

אני בכל זאת ממליץ לך לארגן נסיעת מבחן גם על הריו, לדעתי תוכל להוריד אותם גם לאזור ה-80. זה אוטו מעולה, ושווה לשקול העלאת התקציב ב-5 אם תשב בו/תנהג בו ופתאום תתאהב. זה נורא סובייקטיבי. גם טוב שיהיה לך אמת-מידה מסויימת מול הפיאסטה, גם אם אתה יודע שתלך על הפיאסטה בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש הנושא הזה דובר רבות. התשובות לא חד משמעיות כי כל אחד ודעתו האישית.

אני הייתי במצב שלך ולבסוף הזמנתי סיאט איביזה. למה?

הפאביה הרגישה לי צפופה וקלסטרופובית, אנמית מבחינה עיצובית, הקלאץ' היה קשה לטעמי.

הפיאסטה הרגישה לי חלשה, תנוחת המושב זוועתית לאור העובדה שלא ניתן לכוון את הכסא לגובה (!).

קליאו, פנדה וכל השאר בכלל לא היו מבחינתי על הפרק. הריו יקרה יותר ומחוץ לתקציב שלי.

האיביזה הרגישה לי מעוצבת יותר, הקלאץ' נפלא, מערכת ההיל הולד גאונית ולי הרגיש שזו התמורה הטובה ביותר.

נכון שיש המון איביזות בחוץ למכירה אבל רכב זה לא תוכנית חיסכון! תקנה רכב שטוב לך ועונה על דרישותייך ובכל רכב מפסידים

סתם לדוגמא: בזמנו רכשתי מאזדה 3 כמו כל העדר ושמכרתי אותה היו מאות רבות למכירה כך שמכרתי הרבה מתחת למחירון. מי שיגיד לך שרכב כזה או אחר שומר על הערך שלו פשוט מטעה. אנשים מדברים שהפיאסטה תשמור על הערך שלה יותר אך זה נראה לי מגוחך גם כיון שהדגם יחסית חדש ולא ידוע מה יהיו התנודות שלה כמשומשת וגם מהעובדה הפשוטה שהפיאסטות שנמכרו עד היום הם לא בדיוק שיא הביקוש כמשומשות (תבדוק ביד 2 ותראה בעצמך).

גש לסוכניות, שב, תנהג, תתרשם ותחליט מה הטוב ביותר בשבילך. דרך אגב, המבצע של סיאט איביזה מסתיים רשמית ב-30.5 והמלאי האחרון נמצא בארץ.

בהצלחה.

DOMO2

WELLCOME TO THE END OF THE WORLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שיש המון איביזות בחוץ למכירה אבל רכב זה לא תוכנית חיסכון!

הרבה מהאיביזות שאתה רואה ביד 2 זה SC 3 דלתות. אני לא חושב שתהיה בעיה למכור איביזה 5 דלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הסוויפט החדשה באמת ? היא מגיעה עם מנוע 1200 ולא 1500 כמו האוטומטית.

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוופיט החדשה מ2011 מגיע עם מנוע 1.2 גם בגירסה האוטומטית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי על הסוויםט ועל הפיאסטה

הסוייפט לצערי לא הייתה ידנית אז שקשה היה להשוות

בכל מקרה כמו שנראה כל הדברים האלו כבר דוברו בשרשורים קודמים

ושם גם פירטתי את חווית הנהיגה האישית שלי משתי המכוניות האלו

בשורה התחתונה הפיאסטה הרבה יותר מהנה והסוויפט הרבה יותר חסכונית לתווך הרחוק (וגם חזקה יותר)

אתמול אופל אסטרה GL1400 ידנית

היום פולסווגן בורה 1600 ידנית

מי יודע מה יהיה מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...