Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועת טיימינג (מעוניין לבצע טיפול 10.000+טיימינג עצמאית בדייהטסו שרייד 00')

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 4369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

דייהטסו שרייד 2000, לפני שנה המליצו לי במוסך על החלפת רצועת טיימינג וטיפול 10K, אני מושך את זה קצת (בשל העלות הגבוה) ונתקלתי לאחרונה בכל מיני מאמרים ומדריכים של החלפה עצמית.

רציתי לדעת :

א. האם אפשרי להחליף עצמאית למי שלא בעל ידע רב במכונאות..

ב. אשמח לקבל קישורים למדריכים טובים שמכסים את הכל כדי שאני לא אשאר ביד עם רכב מפורק ..

ג. האם אפשר לעשות טיפול 10K לבד? מה עושים בדר"כ ?

אני בעל ידע טכני ואוהב לעשות דברים בשיטת "עשה זאת בעצמך", לא בא לי להשקיע הרבה כסף על הרכב (רכב שני בבית ובקושי זז מהחניה) אבל כן חשוב לי לשמור עליו

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת החלפת פילטרים , שמנים וכדומה , אין בעיה לעשות לבד, רק ללמוד את זה קצת

מבחינת טיימינג - רק במוסך או מישהו שעשה זאת כמה וכמה פעמים (ושהאוטו שטופל על ידי המשיך לנסוע כמובן)

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכללות. מכונאות 02, 03.

או במוסכים עצמם שאתה נהיה שוליה של מוסכניק.

בקיצור, אתה רוצה ללמוד דרך האינטרנט? יש דברים שאפשר יש דברים שמוכרחים את הניסיון המעשי.

אם תטפל קבוע אצל אותו מוסכניק, יגיע השלב שהוא יפסיק לעבוד עליך וסתם יהיה יקרן...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה לומדים את זה? אפשר לקבל הרחבה?

אין כל בעיה לבצע טיפולים בסיסיים (וגם מעבר) ללא לימודי מכונאות.

בוא נתחיל מהתחלה - כלי עבודה יש?

יודע אנגלית ויכול לקרוא חומר טכני באנגלית?

עשית אי פעם משהו באוטו, מעבר להחלפת נורה?

מוכן במקרה של טעות לספוג נזק כספי גדול?

אם התשובה לכל השאלות כן- אפשר להמשיך.

בכל מקרה, גם את תבצע טיפול בעצמך, תצטרך לקנות את החלקים והחומרים, וההפרש למחיר טיפול במוך יוצא לא גדול.

על החלפת טיימינג בשלב התחלתי אני ממליץ לוותר ולתת את זה לבעת מקצוע, כנ"ל (ובדגש) טיפול בבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=189216

בפרויקט הנ"ל הבחור החליף בין היתר רצועת תזמון. בכל אופן קח בחשבון שיש הרבה דברים שלומדים רק מנסיון (בעיקר טעויות),

כך שאתה חייב לדעת את כל שלבי העבודה מראש ולתכנן הכל.

If you live by the GUN

You die by the GUN

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כלי עבודה (ומה שאין, נקנה), יכול ומוכן לקרוא מידע טכני באנגלית, ואני בדיוק בתהליך של פירוק וישר אחורי שהמנוע שלו שורף לי את הפיוז (אם המנוע הלך, נקנה מפירוק..)

מוטיביציה יש (והמון)

נזק כספי.... זה כבר שאלה אחרת, אבל אני אפילו מוכן לשלם כמה גרושים למישהו מכם בפורום שיודע ומבין לעבור אחרי ולוודא שלא עשיתי טעויות של כלא ..

אני מניח שהטיפול 10K הוא הרבה יותר קל, אז אולי אני אתחיל משם ונראה לאן אני מתקדם .. איפה אני מתחיל? איך אני יודע מה להחליף ואיפה לרכוש ?

תודה לכולכם !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 10K הוא סטנדרטי וכולל בתוכו

החלפת שמן מנוע-קודם פותחים את בורג אגן השמן בזהירות אוגרים את כל השמן הישן מפרקים את סנן השמן בעזרת כלי ייעודי או מפתח חגורה או עם זוג ידיים חזקות (זהירות שאריות שמן עלולות להישפך) המהדרין שופכים מעט מהשמן החדש לאחר הריקון כדי לנקז שאריות,את כל השמן הישן לוקחים למוסך בסביבה הם יודעים איך להיפטר ממנו בצורה חוקית וידידותית לסביבה.8)

שמים פילטר שמן חדש, אם יש צורך מחליפים את בורג הניקוז סוגרים אותו ממלאים שמן חדש,יש לשים לב שבמנוע זה נכנס פחות מ4 ליטר (נראה לי 3.4 ליטר).

מחליפים פילטר אויר.

מחליפים פלאגים- מנתקים את חוטי ההצתה ורושמים את הסדר שלהם כדי שלא נתבלבל לכשנרכיב בחזרה, מבריגים החוצה פלאגים ישנים, בודקים שאין סימנים של שמן (אם יש סימן שצריך להחליף אטם) שמים פלאגים חדשים, מהדקים לפי המומנט המתאים מחברים חוטי הצתה בסדר המתאים.

אם חוטי ההצתה סדוקים יש להחליפם.

בודקים את מצב הרפידות בבלמים-אם המצב לא טוב-לך למוסך.

אפשר גם להחליף פילטר דלק.

ב-ה-צ-ל-ח-ה-! :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיגע בטיימינג, צריך לדעת כמה למתוח את הרצועה והמותחן, צריך לוודא שהכל מורכב כראוי ושהחלקים מתאימים ולא יעופו לך.

יש מומני סגירה של ברגים שאתה צריך ללמוד לפי הרגש אחרת אתה תגזור ברגים או תאכל הברגות ומה תעשה אז?

ההחלפה של הרצועה זה כלום, כל מה שמסביב מצריך קצת ידע.

אתה יודע לאיזו רמה למתוח את הרצועות החיצוניות למשל? שלא תמתח יותר מידי או פחות מידי ותגרום נזק כולשהו.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה לרפות את ידיך אבל לא לומדים מכונאות בהתכתבות.

אם אין לך חבר מכונאי שילמד אותך, אני מציע שתעשה לפחות פעם אחת טיפול כזה במוסך שירשה לך "להסתובב לו בין הרגליים" ותראה היכן נמצא כל חלק במנוע.

מלבד המוטיבציה, יש גם עניין בטיחותי - אגן השמן נמצא בתחתית המנוע. לכן צריך לדעת כיצד להגיע אליו באופן שלא יסכן אותך ואת סביבתך. גם החלפת שמן , שהיא פעולה פשוטה ובסיסית צריך לעשות כהלכה.

כמעט לכל רכב יש מדריך, בדרך כלל באנגלית. מרבית המדריכים הם של חברת Haynes הבריטית. המדריכים הם טובים, אך גם הם מצריכים ידע בסיסי, הבנה של אנגלית טכנית , כלי עבודה ו...ידים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את ההצעה.

יש מישהו בפורום שעשה זאת כמה פעמים והציע לי במחיר סימלי לעשות וללמד אותי, אני מניח שזה רעיון טוב.

אני מניח שעדיף לי פשוט לשלם למוסך (סהכ אפשר להתמודד עם הסכומים הללו) אבל כל הנושא הזה מעניין אותי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תתחיל מזה שלפחות פעם אחת תראה איך עושים לרכב שלך טיימינג במוסך (כזה שמוכן שתעמוד ליד הרכב בזמן הטיפול).

בהרבה רכבים זו לא עבודה פשוטה ולעיתים דיי קשה בלי ליפט. לעיתים הי דיי קלה. בכל מקרה ללא ספרות מקצועית (לא סתם מדריך כללי ביוטיוב) וכעבודה ראשונה לא הייתי ממליץ לך לעשות את זה, אלא אם יש ליידך מישהו מנוסה שמבין ויודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...