Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה, יונדאי I35 או פורד פוקוס חדשות, איזו כדאית יותר?

adel
שימו לב! השרשור הזה בן 4368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אנחנו עומדים לקנות רכב חדש, וחושבים על קורולה חדשה, אך קראתי הרבה על הבעיות והחוסר נוחות של התיבה הרובוטית. האם באמת לא כדי להתעסק עם הרכב הזה בגלל הגיר?

וחוץ מזה מבחינת אמינות, ועלות אחזקה בעיקר מי משלושתם עדיף? אנחנו לא רוצים לעלות בתקציב מעל ה 125K בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקורולה כבר אין גיר רובוטי. יש תיבה אוטומטית רגילה 4 הילוכים כמו בשנת 1985.

הI35 והפוקוס עדיפות על הקורולה בכל פרמטר.

חופש לג בעומר מתקרב ובא. צריך ללכת ולאסוף קרשים...

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא ל 4 קדמיים +1 אחורי (רוורס).

הקורולה לא בליגה של שתי האחרות. הפוקוס יותר נוחה אבל פחות מרווחת מהיונדאי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה לא כל כך תחרות לעומת היונדאי ולעומת הפוקוס. חבילת אבזור זה יופי, אבל מבחינת איכות, נוחות, מרווח, בטיחות וגימור הטויוטה מסיימת כאן במקום האחרון. מה שכן היא אמינה מאוד ולא זללנית גדולה בדלק.

אני ממליץ לך לעשות נסיעת מבחן בפוקוס וביונדאי ולהחליט. לדעתי הפוקוס טובה יותר, אבל יכול להיות שלא תאהב את הגיר... (למרות שהוא בכלל לא נוראי, נכון שהוא לא חלק כמו אוטומט רגיל, אבל הוא בכלל לא רע. במיוחד ליד כמה תיבות רובוטיות אחרות). בנוסף המרווח לא גדול בתא הנוסעים ותא המטען קטן יחסית. אם זה מפריע לך, היונדאי תהיה בחירה עדיפה.

בקשר לקרוז. יכול להיות שהיא תהיה פשרה טובה בין היונדאי לפוקוס. היא מרווחת, נוחה, שקטה, תא המטען גדול יחסית ונוח, בטיחותית מאוד, הנדסת אנוש טובה ואבזור אדיב. צריכת הדלק שלה גבוהה יחסית (אם כי לא גרוע כל כך כמו שהיה בדגם של 2009). איכות החומרים טובה, אבל פחות טובה משתי האחרות והביצועים סבירים יחסית, אבל גם כאן היונדאי והפורד עדיפות. אולי תיקח אותה לנסיעת מבחן ותתרשם בעצמך. בכל אופן, הפוקוס לדעתי היא הבחירה הטובה ביותר כאן.

בקשר לשמירת ערך, כנראה שהיונדאי והקורולה ישמרו על המחיר בצורה יותר טובה מהפוקוס ומהקרוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על הפוקוס, עדיפה בהרבה על הקורולה.

לגבי היונדאי, תצטרך לחכות חצי שנה עד שתקבל את הרכב.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה, כפי שאמרו - לא ברת תחרות, גם לא עם האבזור הנוכחי.

אם מדובר על גרסת ה-1.6 של הפוקוס, לדעתי הענייה ה-35 עדיפה עליה ברוב הפרמטרים החשובים לרכב משפחתי סטנדרטי (כזה הדרוש בעיקר לשינוע משפחתי עירוני).

חזקה יותר, מרווחת הרבה יותר, בעלת תא מטען גדול יותר. גם ההתנהגות טובה, אבל זה פרט שולי. מנגד, הפוקוס אמנם נוחה קצת יותר (אם כי זה מתקזז עם חוסר הנוחות מהגיר), שקטה יותר, ומהודקת יותר - אבל כפי שאמרתי, כמה זה רלוונטי לנסיעות עירוניות/בינעירוניות קצרות הנהוגות בישראל?

בנוסף לכל זה, ה-35 בגרסת הסופרים מאובזרת ומפנקת מהפוקוס (גם בגרסת הספורט) בהרבה (שילוב עור, גג שמש). גם הצבעים הפנימיים בהירים ויפים יותר לטעמי. על העיצוב החיצוני אין מה לדבר. כנראה שהיונדאי תשמור ערך יותר.

באשר לקרוז, אם מדובר על ה-1.6, אז ראה למעלה בנוגע לקורולה. אם על ה-1.8, עדיין האחרות עדיפות מכל בחינה, להוציא העובדה שהקרוז מרווחת מהפוקוס. הצריכה בה תהיה כמובן גבוהה יותר מהן כתוצאה מהנפח - דבר שלא יבוא לידי ביטוי בביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס החדשה אחלה רכב, הביקורות עליה לא מפרגנות מידי ואני לא מבין למה ,מכמה נסיעות שיצא לי לעשות עליה היא עונה על הדרישות ומספקת אחלה תמורה.

עוד מכונית שאני אישית ממליץ עליה באותה קטגוריה פחות או יותר זה הסובארו b4 שמציעה תפריט של מרווח מרשים ביותר בטוח יותר מהקורולה והפוקוס, גיסי גם שוקל לקנות אחת כזו חדשה מליסניג ב150 אלף שזה אחלה מחיר בהתחשב בעובדה שהרכב נרשם על שמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מיושנת משתיהן ועם גיר ישן, אבל היא יותר מרווחת מהפוקוס.

הI35 והפוקוס שתיהן טובות, אבל גם שונות באבזור וההתנהגות, רק נסיעת מבחן וסקירה באולפ תצוגה תעזור לך להחליט, אבל המלצה כי ירידת ערך מעניינת אותך, אל תקנה את דגמי הבסיס, הרכבים האלה הם מאוד מבוקשים בליסינג, כי הם באמת הכי טובים בקטגוריה, וכשתבוא למכור יהיו לך הרבה מתחרים, עדיף לשלם יותר ולקנות את הדגמים המאובזרים שיהיו נדירים יותר ומבוקשים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לשקול גם את אופל אסטרה טורבו, סיאט לאון 1.8 במבצע החיסול האחרון ואת שברולט קרוז בדגם ה-1.4 טורבו שנמכר לאחרונה במחיר מבצע של 129 אלף שקלים.

אישית גם אני הייתי מתלבט בעיקר בין הפוקוס ל-I35, הראשונה חדשנית יותר מבחינת טכנולוגיה, מאובזרת יותר ומעוצבת יותר, היונדאי נוחה ומרווחת יותר, יחידת הכוח מרגישה חלקה ונעימה יותר ולדעתי נראית הרבה יותר טוב.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...