Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי לימודי תואר שני באת"א

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 4370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עומד לסיים תואר ראשון בהנדסה ביורפואית בבן גוריון, ואני שוקל לעשות את התואר השני בתל אביב (עקב מחסור ב"תחומי עניין" במחלקה שלי), ואפילו פניתי לכמה מרצים.

אז מלבד הלחות והפקקים ישנן עוד כמה בעיות/שאלות לגבי הלימודים שם:

1. איך מחזיקים מעמד בת"א מבחינה כלכלית בהנחה ואני אהיה סטודנט "מן המניין" (כלומר אסור לי לעבוד מחוץ לאוניברסיטה)? המלגת קיום לתואר שני זה בסביבות ה2000 ש"ח, ובהנחה ואני אתרגל או משהו דומה אז זה נניח עוד 1000 ש"ח במקרה הטוב. סך הכל 3000 ש"ח לחודש שזה אולי יספיק לשכר דירה (וזה גם בדירת שותפים) + חשבונות + אוכל שתייה.

2. האם זה אפשרי/כדאי להגיע עם רכב לאוניברסיטה? אפשרות אחת היא לגור איפשהו לא רחוק בת"א, אבל אז סביר להניח שהשכר דירה יעלה משמעותית. אפשרות שנייה היא לגור למשל ברמת גן, אבל אז זה אומר לבזבז כשעתיים כל יום על נסיעות ללימודים וחזרה, מה גם שאי אפשר סתם לקפוץ הביתה באמצע היום

מה לגבי חנייה, כמה עולה לחנות בתוך האוניברסיטה?

3. מה עם חיי חברה? אני מניח שזה בכלל לא משתווה לבן גוריון, במיוחד כשמדובר בתואר שני, אבל האם זה משהו שקיים בכלל או שכל אחד מתקבל לביתו אחרי הלימודים ולא שומעים אחד מהשני פרט לענייני לימודים?

ושאלה אחרונה - אם מישהו יכול לספר עוד משהו על לימודי תואר שני בפקולטה להנדסה (ביורפואית בפרט) זה יעזור.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום הזה - בדוק את הטכניון. מחלקה ותיקה וטובה מאד, מחיה הרבה יותר זולה מת"א, חיי חברה לפחות לפי הבן שלי, טובים (בניגוד לתדמית)

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך על החיי חברה, שזה די סטיגמה שיש על את"א. האגודה פה ממש חזקה, וכל יום חמישי יש פעילות (סרטים / הרצאות / הופעות / מסיבות) וכל הזמן מארגנים פה דברים. אנשים לא באמת רצים הבייתה אחרי שהם מסיימים ללמוד.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שום דבר לא משתווה לחיי החברה של הסטודנטים בבאר שבע, מהסיבה הפשוטה שהם בולטים בכל העיר.

רובם גרים בשניים שלושה איזורים ויוצאים לבלות באותם המקומות- אני מאוד אהבתי את האווירה (אשתי גרה שם בתקופת לימודיה, הייתי שם כל שבת שנייה במשך שנתיים)

סתם נקודה לציון :lol:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האווירה באוניברסיטת ת"א נראית טובה - עד שאתה משווה למסביב אולי.

לגבי חנייה - יש הגרלת חנייה לחניה בתוך הקמפוס.

מעבר לזה בתור סטודנט אתה זכאי לקנות כרטיסיות חניה מוזלות משמעותית (או לפחות ככה זה היה בזמני).

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מגורים בת"א הם לא זולים. עם דירת שותפים ובלי רכב תוכל להסתדר עם 3K, אבל בדוחק.

2. בזמני זה היה בסדר גמור אם היית מוכן ללכת לא מעט. החניון הכי צפוני (7 דקות הליכה מהשער שקרוב להנדסה) עלה 3 שקלים ליום עם כרטיסיה. חניונים קרובים יותר עלו 5-9. הבעיה היא שלפי מה שהבנתי, מצוקת החנייה באזור גדלה משמעותית כי בונים על חלק גדול מהחניונים. אני לא חושב שזה פשוט כמו פעם להגיע עם רכב. על חניון בתוך האוניברסיטה אל תבנה - מעטים זוכים בהגרלה... ואגב, גרתי בר"ג חלק גדול מהתואר - ברכב זה היה לוקח 20-30 דקות בשעות הנכונות.

3. חיי חברה פנים אוניברסיטאיים? האמת, לא יודע. באזור המרכז יש מספיק חיי חברה גם בלעדיהם...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום הזה - בדוק את הטכניון. מחלקה ותיקה וטובה מאד, מחיה הרבה יותר זולה מת"א, חיי חברה לפחות לפי הבן שלי, טובים (בניגוד לתדמית)

את הטכניון אני לא כל כך מחבב (או רוצה ללמוד שם), לכן זה לא ממש אופציה מבחינתי.

מה זאת אומרת אסור לעבוד מחוץ לאוניברסיטה? למה?

אם אתה נחשב כסטודנט "מן מניין" (או פנימי או איך שלא קוראים לזה) ומקדיש את רוב זמנך לעבודת המחקר אז אסור לך לעבוד מחוץ לאוניברסיטה, ובתמורה אתה מקבל מלגת קיום ופטור משכר לימוד (ככה זה לפחות בבן גוריון, ונראה לי שגם בת"א זה די דומה).

בכל אופן תודה על התשובות. אם יש למישהו עוד משהו להוסיף זה יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...