Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוולוו שלי עברה טסט! (והפעם זה היה קשה)

zvit
שימו לב! השרשור הזה בן 7201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום ה' שעבר מלאו לוולוו 25 וחצי שנים, ושמתי פעמי למכון הטסטים.

חשבתי, לתומי שהטסט יעבור די בקלות כמו שלושה הטסטים שקדמו לו, זאת לאור העובדה שהאוטו עבר בדיקה במוסך יום קודם, וכל הטעון החלפה בגיזרת הברקסים - תוקן.

ובכן, הפעם מזלי לא שפר עלי....

הסתבר שרפידות הבלימה שהוחלפו מאחור, אינן תקינות ויש בעיה בבלימה מאחור - ואז הם מחליטים על הדרך לפסול גם את צינורות הברקס שאמנם קצת יבשים - אבל שלמים לגמרי.

- זיהום אוויר CO 8.33% במקום 4.5% - הקרבורטור כמו חדש WTF

- צמיג רזרבי (165) לא מתאים לארבעת חבריו (195) , על אף העובדה שכבר 20 שנה הרכב נוסע כך.

- מנגנון יד לא רשום ברשיון (זה דווקא הם צדקו - אבל לא התעקשו בפעמים הקודמות...)

טוב, אז ראיתי שיהיה לי שבוע מעניין:

- ביקרתי בעמדה מס' 1 במשרד הרישוי לרישום המנגנון ברשיון (לקח כשעה, הם מאד יעילים)

- קניתי גלגל רזרבי עם צמיג כמעט חדש (עלה כ-180 ש"ח)

- הלכתי למשה זר ששיפץ את הקרבורטור והוא כיוון לי את ה-CO ונתן לי את הפלט ביד.

ואז שמתי את הרכב במוסך של חבר שהוא גם שלושה בתים ממכון הרישוי לצורך תיקון הבלמים, ופה התחיל ה"סרט":

הבוחן אמר לי שיש להחליף צינורות ברקס אחוריים, כאשר הסתבר שדווקא הקדמיים במצב גרוע יותר...

חברי היקר היה שלוש פעמים במכון הטסטים על שהצינורות היו לשביעות רצונו של הבוחן, ואז הוא החליט שה-CO שוב לא בסדר...לא עזרו כל התחנונים והדוחות של המחשב של משה זר - ונאלצנו לחזור אליו בכדי שיכוון שוב...

סוף דבר, אחרי ארבע פעמים במכון טסטים (אבל 19 ש"ח רק פעם אחת...) עברנו את זה.

ועכשיו, חצי שנה שקט....

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו איזה כאב ראש

לפחות קצת שקט עכשיו

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליבי ליבי איתך

כולנו מכירים את הבעיה של הטסט

למזלי, ביום ראשון כשהעברתי את הרנו שלי טסט לא היו כל כך קפדניים ובסופו של דבר נכנסתי מצד אחד ויצאתי מהצד השני, לראשונה מזה מספר שנים, בלי שום תקלה.

גם אני עם חצי שנה של שקט...

zPCDV0006.JPG

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נושא הטסטים למכוניות ותיקות הוא טראומטי. אני מעריך שיגואר SS100 או MGA לא מתקבלות במכון טסטים בפנים חמוצות, אבל מכונית ישנה עממית קצת יותר תחטוף מלוא החופן קפדנות נוקשה.

אולי זו גישה נכונה מבחינה גלובלית-קוסמית, כי "גרוטאות" יכולות להיות מסוכנות על הכביש אם אינן מתוחזקות נכונה. אבל הבייבי שלי? ששבוע שכבתי תחתיה להכין אותה לטסט? שיתייחסו אליה כמו לטנדר סובארו חבוט ומטונף של שיפוצניק מקלאנסווה?

אחרי שבטסט אחד נכשלתי על בקליט סדוק של אור איתות קדמי (שלא הפריע בטסטים קודמים, שקשה מאוד להשיגו, ושהסדק הקטן בפינתו לא חושף את המנורה), על הזעת שמן קלה ממכסה שסתומים, על מספר רישוי "לא חוקי" (מלבני "אמריקאי" במקום הרגיל המאורך) שעבר 3 טסטים כחוק בעבר, ועל - תקשיבו טוב - פאקינג ריפודי מושבים בלויים, החלטתי שנמאס לי להיות קורבן והצטרפתי לשיטות המכוערות למעבר טסט, שעוזרות לי לעבור בראש שקט ובמצפון מלוכלך. אני יודע שעל פי הספר הכל (חוץ ממספר הרישוי) באמת לא בסדר. אבל להטפל אלי על ריפודים בלויים אחרי שביליתי שבוע בשיפוץ מלא של מערכת הבלימה? אחרי שירקתי דם כדי לשפץ את ההגה? ובמיוחד אחרי שחבר שלי סיפר לי שמכונית הליסינג שלו יצאה לטסט יחד עם עשר כמוה וחזרה אחרי חצי יום כשהברקסים הגמורים שלה לא טופלו על ידי קצין הרכב ולא הפריעו לאף אחד בטסט?!?!?!? מכונית שלא רק שסוחבת לצדדים בכביש בגלל פרונט שסבל נסיעות שטח, אלא גם בקושי בולמת, עוברת טסט חלק רק בגלל שהיא מזדה בת שנתיים אז אף אחד לא מסתכל עליה ברצינות - ומכונית בת 21 שהבעלים שלה קורע את התחת כדי להחזיק אותה במצב בטיחותי מחפשים בקטנות?

חבל שזה צריך להיות כך. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק זהה, אבל מקרה מאוד דומה:

http://classiccar.co.il/forum/viewtopic.php?t=1474

אמנם בסופו של דבר התברר שיש כמה דברים כן חשובים, אולם הגישה - המזדה לנטיס שלפניי נכנסה ויצאה (כמעט) בלי לעצור , בעוד שאצלי ברכב כל בוחן במכון בא להראות כמה הוא יודע לזהות/לפסול/להציל את הנהגים בכביש מאימת המפלצת הלא בטיחותית שלי........

שמוליק.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגיז מרגיז מרגיז

והם אף פעם לא שוכחים להדביק סטיקר עם הפירסומת למכון הבדיקה...

:mad:

אלפא-סוד 1.3 1978, חיפושית 1200 1963, Citroen DS 20 1973. מתנדב ביחידה הארצית לפינוי צירים - יחפ"צ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחזור לעשות טסט באותו מכון בפעם הבאה ובמקביל מנע מכל מי שאתה מכיר מלהגיע אליו.

מצד שני נסה לברר איזה מכון באזורך יותר גמיש,זה לא אומר שמעלים עין מבעיות בטיחות,אלא מסדק מינורי בבקליט,או מריפוד קרוע,יש גבול לרוע.

יש גם מוסכים שמעבירים טסט,לא כוונתי למצוא מאכר אלא מוסך שישר מספיק להעביר את מכוניתך טסט,

בלי להתעלם מבעיה בטיחותית ומבלי למצוא בעיות פיקטיביות.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגיז מרגיז מרגיז

והם אף פעם לא שוכחים להדביק סטיקר עם הפירסומת למכון הבדיקה...

:mad:

לידיעתך, הדבקת הסטיקר אסורה בהחלט ללא מתן אישורך לכך, מכון אשר עושה זאת פוגע ברכושך הפרטי והנך יכול לתובעו על-כך.

משרד התחבורה התריע את המכונים כבר לפני כשנתיים על איסור זה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...