Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף ? בלימה חזקה וקצרה ? או בלימה ארוכה וחלשה ?

Liran_a
שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בולם בעדינות הרבה לפני שאני מגיע לרמזור עד שאני מגיע אליו. האם זה שומר על הבלמים ? או שכדאי לקצר את זמן הפעולה שלהם ולבלום כמה מטרים לפני הצומת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לפמפם.

אגב, אם זה ידני, רצוי שתשתמש גם בבלימה עם ההילוכים, זה גורם לך ללחוץ פחות על הברקס. מה שאומר פחות שחיקה

אבל זה אומר גם שחיקה של הגיר והקלאץ....

עולה הרבה יותר מרפידות בלמים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תמיד לבלום ע"י לחיצות קצרות ולא לחיצה ארוכה ועדינה.

גורם לשחיקה מוגברת של הבלמים.

כמו כן שימוש נכון במצמד לא גורם לא לבלאי מואץ ואף אחד לא אמר לך להרוס את הקלצ'

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תמיד לבלום ע"י לחיצות קצרות ולא לחיצה ארוכה ועדינה.

גורם לשחיקה מוגברת של הבלמים.

כמו כן שימוש נכון במצמד לא גורם לא לבלאי מואץ ואף אחד לא אמר לך להרוס את הקלצ'

לא מובן. "יש תמיד לבלום ע"י לחיצות קצרות ולא לחיצה ארוכה ועדינה.

גורם לשחיקה מוגברת של הבלמים." מה גורם לשחיקה ?

קלאץ' נשחק (=נהרס) בשימוש נכון גם כן מה לעשות מס' הלחיצות עליו מוגבל.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקלאץ' שלך נהרס, תלמד להוריד עם גז ביניים. עושה נפלאות, גם מוריד עומס מהמנוע\גיר וגם נעים יותר לנוסעים. וגם גורם לך להרגיש כמו מישהו שגדל בערבות הקרח של לאפלנד, בחיקה של וולבו 244 עם הנעה אחורית. אבל נעזוב את זה כרגע.

לפי מיטב הבנתי, בלימה ארוכה וחלשה תחמם את הרפידות יתר על המידה, מה שיוצר עליהן שכבה קשה ושרופה. השכבה הזו הורסת את הדיסקים.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית התרגלתי ללחוץ על הדוושה בכח מתגבר ואז שניה לפני העצירה לעזוב אותה כדי שהמשקל של האוטו יעצור אותה ולא יהיה את ההקפצה הזו שיש בד"כ בסוף הבלימה. זה הרבה יותר נעים לנוסעים, אבל תמיד תהיתי כמה זה בריא לרפידות..

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שהקלאץ נהרס. זאת פשוט ההרגשה שלי שאני עושה בלימת מנוע...

ומה הקשר גז ביניים לנושא ? כל הורדת הילוך אני עושה דאבל קלאץ, אבל זה לא משנה לנושא...

בכל אופן תודה על התשובה. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לפמפם.

אגב, אם זה ידני, רצוי שתשתמש גם בבלימה עם ההילוכים, זה גורם לך ללחוץ פחות על הברקס. מה שאומר פחות שחיקה

שתי העצות שגויות מהיסוד.

1. אין שום סיבה לפמפם. בלימה חירום נכונה תמיד מתחילה מבלימה חזקה, כאשר עוצמת הבלימה שמפעיל הנהג יורדת מעט במקביל להורדת המהירות. כמובן שבלי ללמוד ולתרגל איך עושים זאת נכון לא מגיעים לביצוע נכון ברמה טובה.

אז מה בין בלימת חירום לענייננו?

כדי שבזמן חירום ההרגל שלנו יהיה נכון רצוי לבצע כל בלימה מזדמנת כאילו היא בלימת חירום, אבל בעוצמה מופחתת בהרבה(!). כמובן שאם יש רכב מאחוריך חובה להתחשב גם בו ולכן רצוי לעיתים להתחיל לבלום בעדינות כדי שהנהג מאחוריך יזהר.

2. נושא זה דוסקס רבות בכל פורום אפשרי ולמרות שיש ויכוח האם בלימה עם ההילוכים שוחקת מכלולים באופן משמעותי דבר אחד ברור - אין שום סיבה לבלום עם ההילוכים. זה לא מדוייק, זה לא חוסך מאום (אם כבר להיפך) ומהווה הרגל מגונה ונהיגה לא נכונה מבחינה טכנית. בלימה עושים עם הבלמים.

אני אישית התרגלתי ללחוץ על הדוושה בכח מתגבר ואז שניה לפני העצירה לעזוב אותה כדי שהמשקל של האוטו יעצור אותה ולא יהיה את ההקפצה הזו שיש בד"כ בסוף הבלימה. זה הרבה יותר נעים לנוסעים, אבל תמיד תהיתי כמה זה בריא לרפידות..

אתה בולם בצורה הכי גרועה שיש.

אין אפשרות ללמד בלימה נכונה ללא סיוע מקצועי ותרגול אבל אני יכול להמליץ לך בחום לא להשאיר את מירב הבלימה לסוף ולא לבלום באופן שמחייב אותך ללחוץ חזק על הבלמים בסוף הבלימה. כל זמן שהכל רגוע זה לא ממש משנה איך אתה בולם, אבל בזמן חירום אין דבר יותר גרוע לעשות ממה שתיארת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אצל יהודים יכולות להיות כ"כ הרבה תשובות לשאלה כ"כ פשוטה :hihi:

בלחיצה ארוכה ורגועה הרפידות אומנם מתחממות, אבל אל תשכחו שהם אמורות לעמוד במאמצי חום הרבה יותר גדולים מאשר ההתחממות שנוצרה ע"י עצירה הרגועה.

הרי ברמה העקרונית, החיכוך עצמו נוצר בין אם בבלימה "אגרסיבית" וקצרה ובין אם בבלימה "רגועה" וארוכה. אז יש לנו שתי אופציות - שהדיסקיות יתחממו והאפקטיביות שלהם תרד (שוב, זניח ביותר. הם אמורים לעמוד במאמצים הרבה יותר גדולים) או שאחרי זמן מה עם לחיצות "אגרסיביות" אתה תגמור את הבלמים.

דאגת "לקרר" אותם באמצעות לחיצה אחת חזקה לפני הרמזור. יפה מאוד. אבל עכשיו הם צריכים לפנות את מקומם לרפידות חדשות.

וחוץ מזה - אם תביא לחיצה אחת "חזקה" וקצרה ויהיה מאחוריך רכב, אתה תזכה לביקור של הקרבורטור שלו במושב האחורי שלך :? .

שימוש בתיבת הילוכים? Wtf?!

שמעתי שאם מכניסים (לא "סוחבים") להילוך נמוך במהירות גבוהה זה שובר את גלגלי השיניים. ככה שחוץ מנזק לתמסורת לא השגת שום דבר.

וחוץ מזה - ההצעה שהעלת היננה פעולה ארוכה ומייגעת יחסית לעצירה. אתה רוצה להגיד לי שלפני כל עצירה אתה מתחיל לשחק עם ההילוכים? (נכון שזה גורם להאטה כלשהי, אך העצירה הסופית תתבצע ע"י הבלמים).

הרי זהו תפקידם - לבלום.

יכול להיות שאני טועה, אשמח אם מישהו יתקן אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי העצות שגויות מהיסוד.

1. אין שום סיבה לפמפם. בלימה חירום נכונה תמיד מתחילה מבלימה חזקה, כאשר עוצמת הבלימה שמפעיל הנהג יורדת מעט במקביל להורדת המהירות. כמובן שבלי ללמוד ולתרגל איך עושים זאת נכון לא מגיעים לביצוע נכון ברמה טובה.

אז מה בין בלימת חירום לענייננו?

כדי שבזמן חירום ההרגל שלנו יהיה נכון רצוי לבצע כל בלימה מזדמנת כאילו היא בלימת חירום, אבל בעוצמה מופחתת בהרבה(!). כמובן שאם יש רכב מאחוריך חובה להתחשב גם בו ולכן רצוי לעיתים להתחיל לבלום בעדינות כדי שהנהג מאחוריך יזהר.

2. נושא זה דוסקס רבות בכל פורום אפשרי ולמרות שיש ויכוח האם בלימה עם ההילוכים שוחקת מכלולים באופן משמעותי דבר אחד ברור - אין שום סיבה לבלום עם ההילוכים. זה לא מדוייק, זה לא חוסך מאום (אם כבר להיפך) ומהווה הרגל מגונה ונהיגה לא נכונה מבחינה טכנית. בלימה עושים עם הבלמים.

הבעיה העיקרית שלך היא שלא קראת את ההודעה המקורית

אף אחד לא דיבר פה על בלימת חירום, אל תוציא דברים מהקשרם.

שאלו מה זה בלימה נכונה, ולא איך בולמים בלימת חירום

בלימה נכונה היא שילוב של עצירה עם ההילוכים (רצוי עם גז ביניים אבל לא כולם יודעים מה זה ואיך לעשות את זה) וגם לפמפם, זאת אומרת ללחוץ על הברקס ולהפסיק ללחוץ ולהפסיק, ככה אתה פחות מחמם את הדיסק והרפידות ומונע שחיקה מוגברת.

הרי מה קורה אם אתה תעשה את ירידת ירושלים כל הדרך על ברקס? ניסית ? מתי שהו הברקס כבר לא יעבוד, וזה לא מחזה יפה.

רק אצל יהודים יכולות להיות כ"כ הרבה תשובות לשאלה כ"כ פשוטה :hihi:

בלחיצה ארוכה ורגועה הרפידות אומנם מתחממות, אבל אל תשכחו שהם אמורות לעמוד במאמצי חום הרבה יותר גדולים מאשר ההתחממות שנוצרה ע"י עצירה הרגועה.

הרי ברמה העקרונית, החיכוך עצמו נוצר בין אם בבלימה "אגרסיבית" וקצרה ובין אם בבלימה "רגועה" וארוכה. אז יש לנו שתי אופציות - שהדיסקיות יתחממו והאפקטיביות שלהם תרד (שוב, זניח ביותר. הם אמורים לעמוד במאמצים הרבה יותר גדולים) או שאחרי זמן מה עם לחיצות "אגרסיביות" אתה תגמור את הבלמים.

דאגת "לקרר" אותם באמצעות לחיצה אחת חזקה לפני הרמזור. יפה מאוד. אבל עכשיו הם צריכים לפנות את מקומם לרפידות חדשות.

וחוץ מזה - אם תביא לחיצה אחת "חזקה" וקצרה ויהיה מאחוריך רכב, אתה תזכה לביקור של הקרבורטור שלו במושב האחורי שלך :? .

שימוש בתיבת הילוכים? Wtf?!

שמעתי שאם מכניסים (לא "סוחבים") להילוך נמוך במהירות גבוהה זה שובר את גלגלי השיניים. ככה שחוץ מנזק לתמסורת לא השגת שום דבר.

וחוץ מזה - ההצעה שהעלת היננה פעולה ארוכה ומייגעת יחסית לעצירה. אתה רוצה להגיד לי שלפני כל עצירה אתה מתחיל לשחק עם ההילוכים? (נכון שזה גורם להאטה כלשהי, אך העצירה הסופית תתבצע ע"י הבלמים).

הרי זהו תפקידם - לבלום.

יכול להיות שאני טועה, אשמח אם מישהו יתקן אותי.

לידע האישי שלך.

אפשר להגיע לעצירה מוחלטת רק עם הבלמים.

בהודעה המקורית נשאל מה לעשות במרחק רחוק מהרמזור על מנת למנוע שחיקה של הברקסים.

ולא מה לעשות 64 מטר מהרמזור ולדפוק חריקה.

גם ממהירות של 100 אתה יכול להגיע לעצירה מוחלטת עם ההילוכים. זה ייקח זמן, אבל זה אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית שלך היא שלא קראת את ההודעה המקורית

אף אחד לא דיבר פה על בלימת חירום, אל תוציא דברים מהקשרם.

שאלו מה זה בלימה נכונה, ולא איך בולמים בלימת חירום

בלימה נכונה היא שילוב של עצירה עם ההילוכים (רצוי עם גז ביניים אבל לא כולם יודעים מה זה ואיך לעשות את זה) וגם לפמפם, זאת אומרת ללחוץ על הברקס ולהפסיק ללחוץ ולהפסיק, ככה אתה פחות מחמם את הדיסק והרפידות ומונע שחיקה מוגברת.

הרי מה קורה אם אתה תעשה את ירידת ירושלים כל הדרך על ברקס? ניסית ? מתי שהו הברקס כבר לא יעבוד, וזה לא מחזה יפה

מי שלא קורא זה אתה.

אם היית קורא היית רואה שכתבתי שבלימה נכונה זהה לבלימת חירום רק בעוצמה פחותה.

פמפום הוא שגיאה, לחיצה ארוכה ומתמשכת זו שגיאה, לבלום חזק בסוף זו שגיאה ושאר השיטות השונות והמשונות הן לא נכונות.

ומה שצריך להטריד אותך זה לא הרפידות אלא השימוש בטכניקה הנכונה ביותר לבלימה, זו שתאפשר לך לבלום, בעת הצורך, בצורה האופטימלית.

לגבי הירידות מירושלים, לא הבנתי מה הקשר. בכל מקרה אם לעבוד נכון עם הבלמים לא אומר שלא צריך להיות בהלוך מתאים למהירות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שהקלאץ נהרס. זאת פשוט ההרגשה שלי שאני עושה בלימת מנוע...

ומה הקשר גז ביניים לנושא ? כל הורדת הילוך אני עושה דאבל קלאץ, אבל זה לא משנה לנושא...

בכל אופן תודה על התשובה. :smile:

הקשר מתבטא בכך שהורדות הילוך תמיד חלקות יותר עם גז ביניים, כידוע לכל.

ולכן, גם האטה רגילה לחלוטין באמצעות בלימה מנוע, תהיה חלקה בהרבה עם גז ביניים, ובריאה יותר למכלולי התמסורת השונים.

זהו.

אגב, אין שום סיבה ממשית לעשות דאבל קלאץ', אולי רק בהעברות שמחייבות שינוי סל"ד חריף (למשל רביעי לשני, ובמקרה שהורדות כאלו נפוצות אצלך אני אמליץ דווקא על סדנאות לשליטה עצמית :wink: ).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית עוצר עם המנוע(אוטומט)

אני מעביר לראשון, ואוטו מאט לבד

האוטו מוריד הילוך רק מתי שבטוח, אפילו אם אני ברביעי ומוריד לראשון, האוטו מוריד בהדרגה כשמתאפשר.

בכול מקרה אני לא עושה את זה לרוב

החלפת דיסקיות וברקסים לא כזאת יקרה ולי אישית לא משנה כול כך

אין שנוח לך להאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"פימפום" על דוושת הבלם מאוד לא נעימה לנוסעים וגם לנהג..

בתכלס.. הבלמים נשחקים בכל מקרה.. ככה שזה לא משנה אם תפמפמו, תלחצו בעדינות או שתנעלו את הגלגלים ותחליקו עד הרמזור..

אם כבר אתה נוסע עם נוסעים

אז עדיף להתחיל להאט עוד לפני שאתה מגיע לרמזור ולאט לאט לעצור.. ב"פימפומים" עדינים כמה שאפשר..

זה נראה לי הפתרום האידאלי.

hope for the best, expect the worse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...