Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת לקניית ג'יפ ראשון

elazarg102
שימו לב! השרשור הזה בן 4343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי מה הרעיון להביא סירטון פירסומת שבוחרים בדיוק בדיוק את הנקודות שאיתם לא תהיה לרכב כזה בעיה

לא נתנו שום אתגר של הצלבה אמיתית (למרות שהיום עם בקרת משיכה אפשר לצאת מזה איכשהו)

לא נתנו שם עבודה של מהלך מתלה, נתנו מסלול שכנראה כל מזדה 3 היתה עוברת ואז הראו "הינה הלנד רובר עושה אותו פחות טוב"

קח דוגמא למה שווים קרוס אוברים :

לסרטון לא הייתה אמירה שסובארו נוסעת טוב יותר בשטח מלנד רובר. במצבים מסויימים, בגלל חלוקת כוח ממוחשבת, לסובארו אחיזה טובה יותר. סובארו זה לא ג'יפ. אין מהלך מתלה, ראית איך הרימה גלגל בשיפוע. אבל מה, דווקא בהצלבה, כל ג'יפ אחר ללא נעילה, (כמו הטראנו בשנתונים הראשונים למשל), ימשיך להתנדנד על שני גלגלים שכששני הגלגלים שבאוויר ימשיכו להסתובב, לעומת הסובארו שלא מתעכבת בסיטואציה כזאת אף לא לשניה. (לשניה אולי כן, מאחר ולוקח למחשב להבין שאת הכוח צריך להעביר מהגלגלים שבאוויר לגלגלים שעל הקרקע). אני יכול להרגיע אותך. מזדה לא עוברת במסלול הזה. גם לא טוסון, אקפלורר או דומים. אפילו ב.מ.וו ב X5 "העתיקו" מסובארו את חלוקת הכוח המשתנה. היית צריך לראות כדי להאמין, בתמונות שצילמתי בדיונה הגדולה, איך האאוטבקים ריחפו על החול כאילו נסעו על אספלט בעוד הג'יפים הגדולים זיהמו את האטמוספרה בענני עשן שחור שנפלט מהאגזוז בעודם מתאמצים לטפס על הדיונה. (מחיר האגו המנופח היה טמבון אחורי קרוע בגלל זוית נמוכה למרות שהגבהתי את הרכב ב4.5 ס"מ). (עדיין היה שווה את המבט המתוסכל על פרצופם של בעלי הג'יפים...)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מסכים איתך,

א.תשווה תפוחים לתפוחים, אם אתה משווה רכב חדיש אז היום גם כל ג'יפ יוצא מצוייד ב-ESP וכלל כמובן TCS.

ב.חלק גדול מהג'יפים בשוק עם טראנספר PART TIME מה שאומר חלוקת כח לשני סרנים בכל מצב

להבדיל מסובראו שמצוייד בדיפ מרכזי פתוח = כח אמיתי מגיע לגלגל אחד בלבד.

כל השטויות האלו של משפחתיות מוגבהות במעט עם הנעה כפולה לכביש הן אחיזה עיניים ולמה ?

כי השטח שלהם נגמר בשבילים סלחניים ואולי באיזורים מסויימים בחוף הים בטח ובטח לא דיונות.

מי שבאמת באמת אוהב את השטח מהר מאוד ימצא את עצמו מנסה יותר ואז עונה נזקים (היה לנו בעבר XTRAIL\RAV4\פורסטאר) ומי שלא באמת אוהב את השטח מהר מאוד יפסיק עם הטיולים ויחפש מדרכות גבוהות

בשורה התחתונה החסרון הענק של הרכבים האלו שהם לא עושים כלום טוב, הם לא רכבי כביש משובחים ולא רכבי שטח איכותיים עם פושרים בכל התחומים ולכן אין מקסימום הנאה בשום תחום

זאת דעתי בכל אופן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים איתך,

מי שבאמת באמת אוהב את השטח מהר מאוד ימצא את עצמו מנסה יותר ואז עונה נזקים (היה לנו בעבר XTRAIL\RAV4\פורסטאר) ומי שלא באמת אוהב את השטח מהר מאוד יפסיק עם הטיולים ויחפש מדרכות גבוהות

זאת דעתי בכל אופן

דווקא חשבתי שתראה את זה...

בכל מקרה, לפחות לפי דעתי שמתייחסת באופן עקבי להודעתו של פותח השרשור, כניסיון לרכב שטח ראשון, הייתי מתחיל מהקטן לגדול.

(אבל זו רק דעתי)

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז.

אני מבין את החיבה הגדולה שלך לאאוטבק, הוידאו שצירפת זה לא טיול שטח, לתת פול גז בעליה חולית זה לא לטייל, רכב שטח אמיתי יעלה את העליה הזו ללא הילוך כח וגם בפול גז, כי זה אופי העליה החולית, בשבילה לא צריך רכב שטח, מספיק מנוע חזק ומומנט טוב ואתה למעלה.

בוא אספר לך סיפור.

גם אני לפני איזה 12 שנים הייתי במצבו של פותח השירשור הזה, ללא נסיון ובעל רצון עז לצאת לטבע, לטייל בארץ ולהגיע למקומות רחוקים שהפרייבט ( לנצ'יה תמה טורבו..) לא יכל להם.

לאחר קצת קריאה במגזינים של אז (אוטו, טורבו) החלטתי שמה שטוב לי זה רכב שיחליף את הלנצ'יה כרכב יום יומי ויידע להסתובב בשטח.

הבנתי שהילוך כח וסרנים חיים זה טוב, וכחובב כח מנוע ונוחות הגראנד צ'רוקי התלבש לי טוב במשבצת.

רכשתי אחד כזה מודל 95 ומיד בשבת הראשונה הצטרפתי לטיול בתשלום של אחד המועדונים באיזור עמק האלה - תל גודד, טיול שהוגדר כקל ומשפחתי, מהר מאוד הבנתי שהרכב נמוך מדי, חוטף מכות, וצמיגי הכביש לא מתפקדים היטב בבוץ, .... למזלי היה לי הילוך כח לטפס את תל גודד, בלעדיו הייתי פורש הביתה עם הזנב בין הרגליים.

לא עבר חודש והרכב גבה ב 2" והצמיגים הוחלפו לאחר כבוד לצמיגי שטח\כביש AT.

עברנו לטייל קצת בנגב ובמדבר יהודה.

אוי לבושה.. ביום הראשון עיכבתי את כל החבורה במסלול הקלאסי של נחל צין - גבי שיש, פשוט נתקעתי ללא יכולת לטפס מדרגה שם.

וביום השני נאלצתי לעקוף את מעלה עשוש ( עוד מסלול קלאסי) כי הרכב התיישב על הטרנספר הנמוך.

עוד כמה חודשים, משלוח מחו"ל, קצת שיפורים, נעילה אחורית, צמיגי MTR והרכב פתאום הפך מיפיוף צפונבוני לביריון ערס.

ומאז 5 שנים טיילתי ונהנתי ממנו, לא עקפתי, לא ויתרתי על מסלולים, לא עיכבתי את החבורה, פשוט תענוג.

ביינתיים הוחלפו רכבים וכולם עברו את מסכת השיפצורים והשיפורים להתאימם לשטח.

עכשיו, למה כל הסיפור הזה?

כל מי שרוצה כמוני לטייל ורוכש רכב שטח, כווולללםםם שיפרו בצורה זו או אחרת את הרכב לטיולי שטח.

כל האחרים שמחזיקים רכבי שטח או קרוסאוברים פשוט מחזיקים אותם בגלל נוחות, גובה, פוזה, חובבי פרחים - תמחק את המיותר...

לא בגלל טיולים בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז.

אני מבין את החיבה הגדולה שלך לאאוטבק, הוידאו שצירפת זה לא טיול שטח, לתת פול גז בעליה חולית זה לא לטייל, רכב שטח אמיתי יעלה את העליה הזו ללא הילוך כח וגם בפול גז, כי זה אופי העליה החולית, בשבילה לא צריך רכב שטח, מספיק מנוע חזק ומומנט טוב ואתה למעלה.

בוא אספר לך סיפור.

גם אני לפני איזה 12 שנים הייתי במצבו של פותח השירשור הזה, ללא נסיון ובעל רצון עז לצאת לטבע, לטייל בארץ ולהגיע למקומות רחוקים שהפרייבט ( לנצ'יה תמה טורבו..) לא יכל להם.

לאחר קצת קריאה במגזינים של אז (אוטו, טורבו) החלטתי שמה שטוב לי זה רכב שיחליף את הלנצ'יה כרכב יום יומי ויידע להסתובב בשטח.

הבנתי שהילוך כח וסרנים חיים זה טוב, וכחובב כח מנוע ונוחות הגראנד צ'רוקי התלבש לי טוב במשבצת.

רכשתי אחד כזה מודל 95 ומיד בשבת הראשונה הצטרפתי לטיול בתשלום של אחד המועדונים באיזור עמק האלה - תל גודד, טיול שהוגדר כקל ומשפחתי, מהר מאוד הבנתי שהרכב נמוך מדי, חוטף מכות, וצמיגי הכביש לא מתפקדים היטב בבוץ, .... למזלי היה לי הילוך כח לטפס את תל גודד, בלעדיו הייתי פורש הביתה עם הזנב בין הרגליים.

לא עבר חודש והרכב גבה ב 2" והצמיגים הוחלפו לאחר כבוד לצמיגי שטח\כביש AT.

עברנו לטייל קצת בנגב ובמדבר יהודה.

אוי לבושה.. ביום הראשון עיכבתי את כל החבורה במסלול הקלאסי של נחל צין - גבי שיש, פשוט נתקעתי ללא יכולת לטפס מדרגה שם.

וביום השני נאלצתי לעקוף את מעלה עשוש ( עוד מסלול קלאסי) כי הרכב התיישב על הטרנספר הנמוך.

עוד כמה חודשים, משלוח מחו"ל, קצת שיפורים, נעילה אחורית, צמיגי MTR והרכב פתאום הפך מיפיוף צפונבוני לביריון ערס.

ומאז 5 שנים טיילתי ונהנתי ממנו, לא עקפתי, לא ויתרתי על מסלולים, לא עיכבתי את החבורה, פשוט תענוג.

ביינתיים הוחלפו רכבים וכולם עברו את מסכת השיפצורים והשיפורים להתאימם לשטח.

עכשיו, למה כל הסיפור הזה?

כל מי שרוצה כמוני לטייל ורוכש רכב שטח, כווולללםםם שיפרו בצורה זו או אחרת את הרכב לטיולי שטח.

כל האחרים שמחזיקים רכבי שטח או קרוסאוברים פשוט מחזיקים אותם בגלל נוחות, גובה, פוזה, חובבי פרחים - תמחק את המיותר...

לא בגלל טיולים בשטח.

עכשיו תסתכל על הודעתו הראשונה של פותח השרשור ותנסה להתאים את הסיפור שלך לשאלות שלו. אני מצטער, אני לא מוצא התאמה. אתה חיפשת לשדרג את הטיולים שלך לטיולי שטח קשים ושדרגת את הרכב שלך כדי שיתאים לשטח קשה. אלעזר רוצה רכב שיסע נסיעות עירוניות, יהיה נוח ולפעמים יצא לטיול שטח נחמד.

במהלך השנים החלפתי שלושה אאוטבקים, פורסטר אחת, גרנד לאונה מקסימה (הסטיישן עם הילוך הכוח המצחיק) ולאונה 4X4 שנת 87 עם הילוך כוח. כל הרכבים עברו אצלי הגבהה של 4.5 ס"מ. נסענו לטיולים מהנים בשטח, טיפסנו על הרים וירדנו בוואדיות, חרשנו שבילים וריחפנו על דיונות. אנחנו היינו שמחים הילדים היו מאושרים, ההחזקה הייתה זולה, ואחרי הטיול הרכב המשיך לתפקד כרכב משפחתי לכל דבר ושימוש. אז לא טיפסנו בולדרים, ולא עלינו במעלה בקאקס בהר חורשן ולא צלחנו את תעלת סואץ אבל עדיין נהנינו ואפילו מאוד. השתייכנו לשלושה מועדוני טיולים ולא היה סופ"ש שלא היינו בשטח, חורף או קייץ. עכשיו, לו אני הייתי פותח את השרשור הזה עם ההקדמה הזאת ושואל איך אני יכול לשדרג את עצמי מבחינת טיולי השטח, כל התשובות למעט התשובות שלי היו נכונות. אבל לא אני שאלתי את השאלה אלא אלעזר ולכן רוב התשובות שניתנו, לא רלוונטיות.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז למעשה הפער לא גדול זאת סתם גישה שונה

אתה אומר "מי שמבקש שטח מבקש שבילים אז שיקנה קרוס ואם יחסר לו יחליף בהמשך"

אני אומר "מי שמבקש שטח רוצה שטח אז שיקנה רכב שאחרי שהוא יגלה שהוא לא מספיק לו הוא יוכל לשפר אותו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי צחוק זה שפותח השירשור מזמן לא כאן ....

ווואאאאי איזה עקשנים אתם ,רוצו לכנסת מישהו צריך להחליף את מופז:wink:

אני מכוון תמיד אל הירח - מקסימום אפגע בכוכב . .

[size=6"[color="black:snipersmi :snipersmi ][/color]][/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי צחוק זה שפותח השירשור מזמן לא כאן ....

ווואאאאי איזה עקשנים אתם ,רוצו לכנסת מישהו צריך להחליף את מופז:wink:

הוא נמצא במוסך...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=425401

סתם סתם, אפילו בסובארו זה יכול לקרות...

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...