Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי היום רכב ראשון! הגשמת חלום...

אוהד_מ
שימו לב! השרשור הזה בן 7193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל זה כנראה יותר קשור לאוף טופיק, אבל אני לא יכול לכתוב שם ועדיין חשוב לי שהפורום ישמח בשמחתי, כי הוא לווה אותי חודשים רבים, עוד משלב לימודי הנהיגה, לשלב חיפוש הדגם והאוטו עצמו, ועד עכשיו, ולכן מנהלים לא למחוק (אולי להעביר את השרשור)- אבל תשאירו אם אתם רוצים תמונות בקרוב :)

לאחר החלק הפורמלי, בוא נחזור לעניינים: קניתי אוטו!!!!

מדובר במגאן קופה 2.0 96 עכשיו היא תהיה יד 4 עם 85 אלף ק"מ צבע כחול כהה, פשוט מ-ד-ה-י-מ-ה!!! חלום חיי (או שנות נעורי).

תודה לכל מי שעזר לי פה (חשוב שתדעו שבמשך כל התקופה הייתם היחידים שכוונו אותי, ולא אף אחד אחר...).

הביטוחים יאושרו כבר עד תחילת שבוע הבא, בדיוק כשנגמר לי המלווה (למרות שאני לא מסתכן עם הבייבי שלי ועדיין אסע עם המלווה לכמה זמן...)- הרבה לא המליצו לי ללכת על כזה אוטו בתור התחלה, אבל זה הזדמנות יחידה שלי לקנות אוטו ב10 שנים הקרובות (לא נכנס למה, אבל תאמינו שכן...).

עכשיו כמה שאלות:

אני רוצה לאפס לגמרי את האוטו, כלומר טיפול 10 אלפים כולל הכל במוסך מורשה (חובה) של רנו, חשוב לי שהמוסך יהיה מקצועי, אמין, וזול (עד כמה שאפשר- הכי חשוב מקצועי ואמין), מישהו מכיר מוסך מומלץ מנסיון אישי באזור גוש דן?

עכשיו חזרתי מישיבה נינוחה באוטו הכבוי בינתיים ושחקתי קצת עם הקלאץ', ההילוכים עוברים די חלק, אבל הקלאץ' עצמו מאד קשה (צריך ללחוץ חזק על הדוושה ביחס למה שאני זוכר משעורי נהיגה), האם זה משהו ממש נורא?

בקשר לצבע, זה לא הכי קריטי, אבל זה מכער, מכסה המנוע מכוסה בפטריה לבנה שהבנתי שאפשר לפתור את הבעיה לגמרי רק בצביעה מקצועית... האם מישהו מכיר פתרון אחר יותר זול? ואם לא, האם יש בעל מקצוע ממולץ (שוב אמין, מקצועי ונותן מחיר שווה- דווקא פה עניין המחיר חשוב לי), מדובר במכסה מנוע, ואולי גם הגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב!!! תביא כמה תמונות.

לא בהכרך כדאי לגשת למוסך מורשה (עלות גבוהה מדיי) אני בטוח שיכולים להמליץ לך פה על מוסך טוב. ובהתחלה תתמקד בישור קו (אם צריך) ולאחר מכן שיפורי יופי ותיקוני צבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

הרכב נשמע במצב טוב ולכן אפשר רק להגיד להתחדש...

אל תילך בהכרח למוסך מורשה\מרכזי. הם לא תמיד הכי טובים, ולעיתים אפילו ליהפך - לא נותנים יחס אישי, ומזלזלים בכל רכב. (דוגמא מובהקת לכך היא מוסך מרכזי מורשה לובינסקי ליד קוקה קולה - פשוט זוועה למי שדואג באמת לרכב שלו).

תבדוק מה באמת צריך לתקן באוטו. לך מן הסתם יהיה קשה לבדוק את זה (עדיין לא יכול לנהוג לבד ועל כן אין לך בסיס לידע אישי) אבל תבקש ממישהו שמבין שיבדוק מה קריטי ומה לא. מה צריך לתקן - ומה צריך להשאיר כמו שהוא.

הקלאץ' יכול להיות הרבה דברים.

אל תיהיה פזיז, תשאל אנשים שמבינים יותר ממך והם ידריכו אותך מה לעשות. אתה תתפלא מה יגידו לך במוסך או משהו כזה (הם בטעות יתבלבלו שאתה מנוע 2.0 ולא 1.6 ולכן הם יכולים לדפוק לך משהו באוטו... :twisted: ).

והכי חשוב -

סע בזהירות!

הרכב הזה חזק לפי מיטב הבנתי - אז תיזהר איתו.

כרגע אתה אומר לעצמך "אני יסע רגוע, אני מבטיח, אני לא יסע מהר במקומות שאני לא מכיר\מקומות צרים". אני מבין את הראש הזה כי אני הייתי שם בדיוק בסיטואציה שלך עם רכב ספורטיבי על היום הראשון שנגמר המלווה.

יש לזה יתרונות וחסרונות.

היתרון הוא שאם תיהיה נהג חכם ותנסה ללמוד - תוך זמן קצר יוכל להיות לך ניסיון עשיר יחסית (אם תנסה ללמוד, ולא אם סתם תנהג כמו אהבל).

החיסרון הוא שאם כן תנהג כמו אהבל - לא רק שלא תלמד, אלא כניראה תגמור על האוטו או עליך.

דיי ברור שעכשיו אתה תגיד "כן, אני ינהג בהיגיון בלה בלה בלה" - זה ברור שלא. יש את ההתלהבות שנגמר המלווה - על אחת כמה וכמה כשזה אוטו ספורטיבי. פשוט אל תגזים ותנסה ללמוד, אל תקפוץ מעל הפופיק שלך. כרגע זה יישמע לך אולי מוזר, מה זאת אומרת "לנסות ללמוד" - אתה תבין עם הזמן.

בהצלחה!

בן.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש תנהג בזהירות

תתחדש!

הרכב נשמע במצב טוב ולכן אפשר רק להגיד להתחדש...

אל תילך בהכרח למוסך מורשה\מרכזי. הם לא תמיד הכי טובים, ולעיתים אפילו ליהפך - לא נותנים יחס אישי, ומזלזלים בכל רכב. (דוגמא מובהקת לכך היא מוסך מרכזי מורשה לובינסקי ליד קוקה קולה - פשוט זוועה למי שדואג באמת לרכב שלו).

תבדוק מה באמת צריך לתקן באוטו. לך מן הסתם יהיה קשה לבדוק את זה (עדיין לא יכול לנהוג לבד ועל כן אין לך בסיס לידע אישי) אבל תבקש ממישהו שמבין שיבדוק מה קריטי ומה לא. מה צריך לתקן - ומה צריך להשאיר כמו שהוא.

הקלאץ' יכול להיות הרבה דברים.

אל תיהיה פזיז, תשאל אנשים שמבינים יותר ממך והם ידריכו אותך מה לעשות. אתה תתפלא מה יגידו לך במוסך או משהו כזה (הם בטעות יתבלבלו שאתה מנוע 2.0 ולא 1.6 ולכן הם יכולים לדפוק לך משהו באוטו... :twisted: ).

והכי חשוב -

סע בזהירות!

הרכב הזה חזק לפי מיטב הבנתי - אז תיזהר איתו.

כרגע אתה אומר לעצמך "אני יסע רגוע, אני מבטיח, אני לא יסע מהר במקומות שאני לא מכיר\מקומות צרים". אני מבין את הראש הזה כי אני הייתי שם בדיוק בסיטואציה שלך עם רכב ספורטיבי על היום הראשון שנגמר המלווה.

יש לזה יתרונות וחסרונות.

היתרון הוא שאם תיהיה נהג חכם ותנסה ללמוד - תוך זמן קצר יוכל להיות לך ניסיון עשיר יחסית (אם תנסה ללמוד, ולא אם סתם תנהג כמו אהבל).

החיסרון הוא שאם כן תנהג כמו אהבל - לא רק שלא תלמד, אלא כניראה תגמור על האוטו או עליך.

דיי ברור שעכשיו אתה תגיד "כן, אני ינהג בהיגיון בלה בלה בלה" - זה ברור שלא. יש את ההתלהבות שנגמר המלווה - על אחת כמה וכמה כשזה אוטו ספורטיבי. פשוט אל תגזים ותנסה ללמוד, אל תקפוץ מעל הפופיק שלך. כרגע זה יישמע לך אולי מוזר, מה זאת אומרת "לנסות ללמוד" - אתה תבין עם הזמן.

בהצלחה!

בן.

פשש איזה דאגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...