Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לאחר תאונה, מהי ירידת הערך?

dru
שימו לב! השרשור הזה בן 4397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הציעו לי רכב למכירה שעבר תאונה מאחור.

הרכב שנת 2010 והנזק הוא :

הנזק : דלת מטען+כנף אחורית ימין+פגוש חיצוני אחורי+פגוש פנימי אחורי+דלתית מכסה דלק+ציר אחורי מושלם ABS+שילדה אחורית ימין+גלגל משומש 15+פח אחורי+ריצפת תא מטען

כמה נהוג להוריד? כמה משמעותי זה "שילדה אחורית ימין" וכו'..

המחיר שהורידו מהמחירון הוא בערך 14%

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן זה רכב נורא נדיר שאתה חולם להיות בעלים שלו כבר הרבה זמן תבצע הערכת שמאי.

ואם לא-תעבור לרכב הבא!

אולי לוי יצחקי מוריד 14% בפועל ההורדה יותר גדולה (ושוב,תלוי איזה רכב).

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו עם פגיעה בשאסי, לא קונים נקודה !!!!

את לא מבין את כמות הבעיות שיכולות להיות, נזילות, רטיבות, קורוזיות.

אל תתעסק !!!

עזוב הכל תן בימנית :lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

14% זו בטח ירידת הערך שנתן השמאי, ולפיה פיצו את בעל הרכב.

ראשית, זו נחשבת יחסית ירידת ערך גבוהה, כך שהפגיעה היתה משמעותית ולראיה הפגיעה בשילדה.

שנית, ההפחתה מבחינה סחירותית אמורה להיות גבוהה הרבה יותר. הרכב חדש יחסית ולאחר תאונה לא קלה.

באיזה רכב מדובר ומה מחירו?

mx-5, audi a4, alfa 159.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על פונטו שחוץ מהתאונה במצב ממש טוב (טוב, הרכב חדש..).

הבעיה היא שאני זקוק להחליף את הרכב של אישתי (קליאו 2003) שבאמת המצב מעולה.. אבל לא קל למכור, אז דובר על החלפה ותוספת של כמה עשרות אלפים.

אין לי הרבה זמן וחשבתי בחוה"מ לסגור את כל הסיפור.

איפה לבדוק רכב כזה שעבר תאונה ברמה כזו באיזור ראשל"צ ?

כמה נהוג להוריד? כמה משקף המחירון של yad2 ?

תודה לכ העוזרים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקחת פונטו שעברה תאונה די קשה,

כשאפשר לקבל בעוד כמה אלפי שקלים פונטו שמורה וטובה בלי תאונות רציניות? (מקסימום דפיקות חניה וכו')

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספיק פונטו בשביל לדלג לרכב הבא.

עזוב את הרכב, אם אכפת לך מבטחונה של אשתך קנה לה רכב בלי פגיעות שלדה(ישנה השפעה בטיחותית).

כמו כן אף אחד לא יקנה ממך את הרכב כשתרצה למכור.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שזה נראה, האוטו חטף מכה רצינית מאחורה.

אני לא מתיימר להיות פחח או מוסכניק מומחה, אבל אני כן יכול להגיד לך שמדובר בירידת ערך גבוהה יחסית שמשקפת תאונה משמעותית יחסית, שעלולות להיות לה השלכות בטיחותיות.

מה שאני בטוח בו הוא שהתאונה הזו והירידת ערך הזו תהפוך את הרכב לבלתי אפשרי למכירה, כי אף אחד לא יקנה פונטו שעברה תאונה כזו, בטח לא עוד 3-4 שנים.

לך על פונטו 2008-9 במקום זאת. גם לא תהמר על בעיות בטיחות שיהיו לאשתך, יהיה אפשרי למכור אותה בעתיד ותהיה עם ראש שקט מפני תקלות שעשויות לצוץ מהתאונה החמורה שעברה הפונטו שראית.

אם אתה רוצה לסגור מהר, גם זו לא בעיה. לך לאוטודיל או לכל חברת טרייד אין אחרת, והם יקנו ממך את הקליאו (כנראה במחיר שחיטה, אבל יקנו).

ושוב אני מדגיש את שאמרו קודמיי - לא קונים רכב עם פגיעות שלדה. בטח לא כשמדובר בפגיעה אמיתית ולא ב'קצה שלדה'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמעבר למשמעות המסחרית צריך לבדוק קודם כל את הפגיעה הבטיחותית שקיימת ברכב כזה, הרכב נפגע עד לאיזור הציר האחורי מה שבטח חייב חיתוך של חלק מהמרכב וריתוך של חלק אחר מפירוק. אישית מפחיד אותי לחשוב איך יתנהג מרכב כזה מרותך אל מול פגיעה נוספת מאחור או גרוע יותר פגיעה מהצד באיזורי החיבור, רוב הסיכויים שהרכב פשוט יתפרק.

חוץ מזה מדובר על שליש מהרכב שממש פורק והורכב מחדש ובטח כולל את כל המושב האחורי, חיווטי חשמל וסיכוך וכדומה, אני מתאר לעצמי שאיכות העבודה רחוקה מזו שאיתה יצא הרכב מהמפעל.

יש רכבים שעברו פגיעות שלדה אבל כאלה קלות יחסית שניתן לתקן בצורה טובה כמו עיוותים ברצפת התא מטען שהם תוצאה של הרבה התנגשויות חזית-אחור או החלפת גשר קדמי שמחובר גם ככה בברגים או ריתוך, אלה רכבים שאם אתה מחפש הרפתקאה, מצאת במחיר הזדמנות ואתה חושב שתצליח למכור אז אפשר לרכוש אבל רכב שבנוי בתוצרת שלדה אחודה שפשוט נחתך בנקודות מסויימות וחובר מחדש הוא לדעתי סכנה בטיחותית.

אני הייתי מוותר על שנה ואפילו שנתיים אחורה בשביל לרכוש רכב שישרת את משפחתי בצורה בטוחה אם חס וחלילה יקרה משהו.

בהצלחה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים האלה נמכרים סביבות 10% מתחת למחירון לרכב פרטי רגיל. אתה מתכוון לשלם מחירון מינוס 14% על רכב אחרי תאונה?

אני הייתי משלם מחירון מינוס 30%, כאילו היה מדובר ברכב אחרי השכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה שזה הגיע לציר האחורי ומעניין מדוע הוא הוחלף.

אני משער שהרכב נמצא במגרש "בני נעים כדורי" שמתעסקים ברכבים לפירוק ורכבים לשיקום אחרי תאונות.

לא ציינת מה המחיר בו הרכב מוצע לך וזה עוד נעלם, אם ההפרש לא ענקי לא הייתי חושב על זה בכלל וגם ככה הייתי מעדיף רכב שלא עבר טראומות שכאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי שלי , אחד הרכבים שהיו לי קיבל מכה כמו שאתה מתאר ,

נראה כאילו אין כלום , הנזק של הערכת שמאי היה כ 18,000 שקל , היה כולל החלפת דלת בגא'ז , תקיון מנגנון נעילה , החפלת פגוש אחורי ועוד , נקבע לי אז ירידת ערך של 8% ,

מלבד זה לא הייתה שום פגיעה (כלומר רק פח) , את הרכב מכרתי עם ירידת ערך בסוף של כ 20 אחוז .

אז תבדוק טוב , לעיתים שווה לחכות לרכב הבא שיבוא , במיוחד עם מדובר עם החלפה של רכיבים בטחותיים (מערכת ABS)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב - נראה שאתה נעול על הרכב, ואני באופן אישי לא מצליח להבין למה.

מה שכולם פה מנסים להגיד לך - זה שזו פגיעה בה הוחלפו רכיבים קריטיים ופגיעת השלדה אולי לא מטורפת בחומרתה (לפחות לא נראה ככה מהתמונות), אבל הרכב קיבל פגיעה רצינית מצד ימין מאחורה.

בשורה התחתונה - לא ניתן לשלול מתוצאות הבדיקה והתמונות את האפשרות שלפגיעת השלדה הזו עשויות להיות השלכות בטיחותיות.

אם החלטת לקחת את הסיכון ולקנות את הרכב, תעשה את זה רק אחרי שוידאת אצל בעל מקצוע מומחה שאין סיכון בטיחותי ורק אם מורידים לך את המחיר בלפחות 30% אם לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא נדיר, אני בטוח שבמחיר דומה אפשר לקנות רכב כזה ללא תאונות. גם ככה קשה היום למכור רכב משומש כי השוק מת עבור רכבים כימעט חדשים, ועוד יותר רכב שעבר תאונה.

לפי התמונה קשה לדעת מה חומרת הפגיעה, כי לא רואים את התחתית.

הייתי מדלג, זה לא רכב מיוחד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...