Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול רכישת רכב מסוחר - ללא חוזה וללא זכרון דברים

שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, מתנצל מראש אם הנושא כבר עלה, אך לא הצלחתי למצוא שירשור דומה.

ביום ראשון האחרון, 24 למרץ, נכנסתי לסוכנות מסויימת בחיפה על מנת לברר אפשרות לבצע עסקת טרייד-אין.

לא חתמנו על שום חוזה או זכרון דברים, אך סיכמנו בעל פה כי אני משלים לו סכום מסויים של כסף, משאיר את הרכב שלי ולוקח את שלו, בתנאי שבדיקת הרכב תהיה בסדר.

יחד עם זאת, הסתייגתי והדגשתי ששמורה לי זכות ביטול, והסוחר הגיב ״בטח, בטח״. הוא חייב אותי ע״ס 1500 שקלים בכרטיס אשראי, נתן קבלה, רשום על הקבלה מספר רישוי של הרכב שהייתי מעוניין בו, ומילה ״מקדמה״.

סיכמנו שנבצע עסקה ביום שלישי, אלא אם כן יהיו בעיות.

ואכן, התעוררה בעיה עם כסף, לא הצלחתי להשיג סכום דרוש, התקשרתי ביום שלישי והודעתי שיש בעיה, אמרתי שלא ישמור לי את הרכב אם יש לו קונה. הוא ענה, חכה אולי תסתדר עם הכסף.

היום נכנסתי למשרד שלו, חזרתי על זה שאין עסקה, כי אין כסף, הוא הציע הלוואה משלו, אמרתי תודה רבה , אנה בטל החיוב באשראי.

הוא סירב בטענה שרכב עמד סתם ארבעה ימים והוא לא מבטל. אמר להכנס עליו מחר, ״יהיה מי שיטפל בך״. הפעם הקלטתי את השיחה שלנו.

שורה תחתונה : מה עושים ? האם פשוט לבטל חיוב בכרטיס אשראי ? או שללכת מחר להתווכח שוב ?

מה אומר חוק בנדון ? יש זכות ביטול עיסקה ? במיחד שבעצם לא התבצעה שום עיסקה בפועל, אלא רק סיכום בע״פ ?

תודה רבה מראש ! אדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, יש לך חוזה ביד שהתחייבת עליו. אומנם בעל פה, אבל זה לא ממעיט מערכו. חוזים יש לקיים. על ההתחלה נסה לדבר עם חברת האשראי ובקש לבצע בירור חיוב ושיחת וועידה עם בית העסק. את הזכויות שלך תסביר הפקידה. לאחר מכן, כנראה רק תביעה. לא נראה כי הם ירצו להחזיר לך את הכסף מרצונם הטוב. ללא חוזה בכתב יהיה להם קשה להתגונן בטענה כי המקדמה לא חוזרת ללקוח במקרה של ביטול עסקה (מה שהם טוענים כרגע).

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אומר החוק להגנת הצרכן ? הרי אם זה עסקה רגילה, שזה לא רכב, אתה מסכים לקנות מוצר, מסכים לתקנון האתר, מסכים לתנאים, משלם באשראי, ואז נגיד מחר מתחרט, (המוצר עוד לא נשלח מבית העסק), יש לך זכות ביטול תוך 14 יום, כאשר הפיצוי הוא 5% או 100 שקל, הנמוך מבינהם.

האם במקרה של רכב החוק קובע אחרת ?

100 שקל בתור פיצוי אני מוכן לשלם. :)

כמובן אני יכול לבטל את החיוב בטענה שלא קיבלתי את המוצר (שזה נכון), ושירדפו אחרי, אך איכשהו נראה לי שזה לא בדיוק חוקי לעשות.

אולי חוקי, אבל מסריח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה. סיכמנו שההפרש יעמוד על 41 אלף שקלים. האם זאת גובה העסקה ? או שגובה העסקה הוא מחיר המכונית שהתעניינתי ? מחירון לוי יצחק שלו 79 אלף שקל. שוב, קשה פה להוכיח משהו- מילה מול מילה. והוא הסכים לאפשרות ביטול - במפורש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שהוא יעמוד כמו גבר במילה שלו, אנסה לשכנע אותו שהוא יבטל את החיוב- נראה לי שזה דרך הכי נכונה לסיים את העיניין.

בסה״כ לא מדובר בסכום גדול - כולה 1500 שקל. לא שווה להדרדר לתביעות ומשפטים בגלל כזה דבר, לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להחזיר את המקדמה זו טפשות גדולה מאד של הסוחר.

סוחר עם אורייטציה שיווקית היה מחזיר לך את הכסף, ביודעו שגם אם לא קנית ממנו רכב - תצא עם טעם טוב ותמליץ לאחרים לעשות עסקים איתו.

היות שהוא עומד בסרובו, אני משוכנע שתדע ליידע את כל סביבתך על כך שכדאי להם להתרחק ממנו (ואז הוא יפסיד הרבה יותר מ-1500 ש"ח)

במחשבה שניה - אולי טוב שהעסקה לא יצאה אל הפועל - עם אחד כזה, לא בטוח שכדאי לעשות עסקים.

דוגמא הפוכה:

שלחתי הורים של חבר שלי לקנות רכב אצל חבר אחר שבבעלותו סוכנות למכירת כלי רכב.

הם בחרו לרכוש פורד פוקוס, וסוכם שיבוצעו תיקוני פחחות שונים וטיפול טיימינג שעלותו משמעותית.

בעת חתימת ההסכם שולמו 2500 ש"ח דמי קדימה.

אחרי יומיים הם חזרו בהם והחליטו לרכוש רכב חדש במקום אחר.

הרכב שהם הזמינו כבר היה מוכן למסירה אחרי הטיפול ותיקוני הפחחות.

למרות העובדה הנ"ל הוחזרה להם המקדמה במלואה.

התוצאה: החבר הפסיד נקודתית בעסקה הספיציפית, אך זכה בחמישה לקוחות אחרים שנשלחו אליו מאותו לקוח שלא קנה אצלו רכב - אך יצא עם תחושה טובה מאד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...