Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזו מצלמת DSLR מומלצת ברמת Entry Level?

Fazer
שימו לב! השרשור הזה בן 4406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי במחיר שנשמע לי סביר Eos 1100D (עם שתי עדשות) שעל פי מה שקראתי ברשת יצאה לפני שנה בערך, אבל זכתה בכמה מקומות לביקורות חיוביות למדי.

מעבר לזה - אשמח לשמוע המלצות מהצלמים בפורום: האם לקנות מצלמה חדשה או משומשת? עד כמה חשוב (או לא) לקנות מהיבואן הרשמי? עד כמה חשובה אחריות ארוכה? עוד דברים שצריך לדעת לפני קניית המצלמה הראשונה?

קדימה, עזרו לצלם מתחיל!

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו המחיר היתי הולך על משהו בסגנון הזה.

מצלמה Canon 550D

עדשה Canon EF 28-105mm f/4-5.6

מצלמה לא היתי קונה משומשת, כבר נפלתי אם זה פעם :( אבל עדשה אין מה לדאוג יותר מידי אם תמצא אקסמפלר במצב טוב.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל אתר להשוואה בין שתי המצלמות

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/(appareil1)/693%7C0/(brand)/Canon/(appareil2)/645%7C0/(brand2)/Canon

אם אתה לא יודע איך לבדוק עדשות ומצלמות, לא הייתי קונה יד שניה. אלה אם כן אתה קונה דרך חנות ואז יש לך אחריות לתקופה מסויימת, כמובן שגם החנות תגזור אליך קופון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש קאנון 450D שעושה את הנדרש ממנה, בינתיים הסדרה התפתחה עד 600D.

מכל מקום מומלץ לקנות מצלמות של קאנון או ניקון ולא של יצרנים אחרים מסיבה פשוטה - מבחר הרבה יותר גדול של עדשות ושאר ציוד היקפי, כולל של יצרנים אחרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבentry level יש הרבה טעם ללכת על קנון/ניקון כי ברגע שאתה מגיע למצב שחסר לך משהו אתה כבר בסקאלות מחירים שלהחליף את הגוף זה לא סיפור.

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כל מיני סקירות והשוואות - ואיכשהו בכולן המצלמות של פנטאקס (K-X ברמת הכניסה) קיבלו ציונים גבוהים יותר מהמתחרות של קנון/ניקון. מצד שני, כל מי שאוחז מצלמה בארץ, לפחות מאלו שאני ראיתי, אחז אחת משתיים: או קנון או ניקון...

אז מה אנחנו יודעים בארץ על פנטאקס שבעולם לא יודעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסופק אם אנחנו יודעים בארץ משהו מיוחד על פנטקס או סוני (לשעבר קוניקה-מינולטה) או עוד כמה יצרני DSLR אחרים.

מצד שני - נסה לבדוק מה מבחר העדשות ושאר הציוד ההיקפי ותגלה שיש יתרון עצום לקאנון וניקון, וכך גם אם תרצה להחליף גוף תוכל להתקדם תוך שימוש בעדשות שכבר רכשת. ודבר מפתיע - עדשות יותר זולות בארץ מאשר באירופה, כך שכדאי להתבסס על ציוד המוכר היטב בארץ.

יש רק דבר אחד שמצריך תשומת לב והוא תאימות תושבות העדשות, בעיקר מבחינת מנועי המיקוד. עד כמה שאנ זוכר במצלמות הבסיסיות של ניקון אין מנוע מיקוד והן מתבססות על מנוע המובנה בעדשה, בעוד שביותר מתקדמות המנוע מובנה בגוף. לכן בחר בגוף שלא יגביל אותך במבחר העדשות. אני מחוץ לשוק הזה כבר כמה שנים כך שלא אוכל להמליץ על דגם ספציפי אלא רק לחקור את נושא התאימות על מנת שתוכל לנצל בעתיד את הציוד שאתה רוכש גם כאשר תחליף גוף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על קנון אפשר להלביש כמעת כול עדשה אם מתאם בכמה דולרים בודדים מאיבאיי.

על ניקון זה יותר בעייתי בגלל המרחק מהחיישן.

Fazer שאתה משווה תשווה גם רמת כניסה וגם רמה יותר מקצועית, שלא יקרה מצב שאם תרצה להשתדרג תצטרך לעבור חברה, כי אז תצטרך גם להחליף את כול העדשות שיהיו לך.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כל מיני סקירות והשוואות - ואיכשהו בכולן המצלמות של פנטאקס (K-X ברמת הכניסה) קיבלו ציונים גבוהים יותר מהמתחרות של קנון/ניקון. מצד שני, כל מי שאוחז מצלמה בארץ, לפחות מאלו שאני ראיתי, אחז אחת משתיים: או קנון או ניקון...

אז מה אנחנו יודעים בארץ על פנטאקס שבעולם לא יודעים?

הסיבה העיקרית היא שברגע שאתה מתחיל להשקיע כסף של ממש בתחום (כמה אלפים לכל עדשה) אתה מגיע למיצוי הפוטנציאל של פנטקס כיוון שלניקון וקנון יש מבחר הרבה יותר גדול כשזה מגיע לעדשות ושאר נלווים ברמת הhigh-end.

ואני אוחז פנטקס, ואני מאד מרוצה ממנה. אתה יכול לראות קצת צילומים פה, למרות שרובם דיי ישנים.

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות כלליות (בשביל לסבך אותך קצת ;-) ):

1. אם אתה מתכוון לגדול עם הציוד, אז כן - ניקון או קנון עדיפות.

2. אם לא, שווה לחשוב על מצלמות ללא מראה: סוני, פנסוניק ואולימפוס מייצרות יופי של מצלמות. הן הרבה יותר קלות מDSLR, ולתחום המחירים הנמוך גם נותנות יותר לטעמי עם כל מיני גימיקים ופיצרים שאין בDSLR במחיר הזה.

אני קניתי לפני שנתיים בערך, את ה-450D. סהכ מאוד מרוצה ממנה, במיוחד ממבחר העדשות והתוצאות המעולות שניתן להשיג עם קצת לימוד ומאמץ. עם זאת, אם הייתי רוכש היום מצלמה, הייתי מסתכל טוב טוב על היצע המצלמות ללא מראה לפני כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך מצלמה או מכונת קפה שיודעת במקרה גם לצלם על הדרך?

אין יותר מידי שימוש לWIFI במצלמה , כנל מסך מגע, חוץ מזה המחיר בטח יהיה בהתאם לפיצ'רים.

בכללי הסדרה של ה3 מספרים בקנון טובה מעוד למחיר שלה.

ספציפית על ה600 תוותר, זה לא שהיא לא טובה, פשוט היא לא שווה את התוספת 1K, עדיין זה אותו המצלמה בדיוק כמה ה550 רק שפה המסך מתכונן.

ב1K הנותרים תשקיעה בעדשה, זה יהיה הוצאה הרבה יותר נבונה.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה צריך מסך מגע ב650? :S, כמו שאמרו לך אם תמצא 550 או אפילו 500 כמו שלי יש ותשקיע בעדשה ופלאש טוב,

תקבל תוצאה הרבה יותר טובה מאשר אם תמתין עד שה650 תצא.

לא תמיד צריך לרוץ לדגם החדש ביותר, לרוב אם תיהיה באירופה או ארה"ב, לקנון יש מבצעים טובים, לדוגמא אני קניתי את המצלמה

וקיבלתי 100 פרנק בחזרה מקנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...