Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנחת תפילין ומצפון שעובד שעות נוספות.

matanfr
שימו לב! השרשור הזה בן 4380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעשה שהיה כך היה:

השבוע בכניסה לקופ"ח בראשון לציון, יום שישי האחרון. אני ממהר לבית המרקחת לפני שהוא ייסגר.

בחור חרדי ניגש אליי ואומר "בוא תניח אתי תפילין 5 דקות".

אני עונה אינסטינקטיבית בחוסר טאקט משווע (שלא אופייני לי) "בוא תעשה אתי צבא 3 שנים" ומתעופף משם תוך כדי שהוא עונה לי "שבת שלום" ואני מחזיר לו "שבת שלום ומבורך".

לאחר מכן הרגשתי מה זה חתיכת **** ורציתי לחזור ולהתנצל לאחר מכן אך לא ראיתי אותו. עד עכשיו מדי פעם יש לי ייסורי מצפון.

ולמי שלא מכיר-התגובה שלי הייתה כזו כי נזכרתי באותה השנייה בבדיחה על חרדי שבא לחייל ואומר לו "אולי 5 דקות תפילין", והחייל עונה לו "אולי 3 שנים צבא". זו פשוט הייתה שליפה ספונטנית שבמבט לאחור לא נראה לי שהייתי אומר אותה. 

עד כאן סיפור המעשה.

כאן כבר נכנס לדיון בפייסבוק מכר מCF שטען שכאן בארץ זוהי חוצפה לא קטנה וחוסר טאקט מצידי אך גם מצד הבחור הדתי שביקש ממני להניח את התפילין ושאין שום סיבה להתענות בזה יותר מדי, ובכלל בחו"ל זהו דבר לא מקובל לגשת לאדם ולהתחיל לנסות להחזיר אותו בתשובה בציבור.

ואני שואל-האם התגובה שלי היא לגיטימית מבחינתכם, והאם הייתם עונים אחרת כאשר מדובר בנושא הדת שעבור חלק גדול מהציבור הישראלי הוא נפיץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מנסה להבין את הבדיחה אבל לא הצלחתי, בכל אופן לא הבנתי איפה ניסו להחזיר אותך בתשובה, ומאיפה אתה יודע אם הוא עשה צבא או לא?

איתי במילואים משרתים מס' חרדים ''כבדים'', שהייתי שמח שחלק מהחיילים שמשרתים בסדיר כיום היו כמוהם.

תגובה לא מידתית ולא לגיטמית, חבל שבחרת לענות כך.

בכל אופן, מה שהיה היה ואין טעם להתייסר על כך, הרי אין דרך לתקן את זה כבר.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי אבל תשובה מטומטמת שנובעת משטיפת המוח שעושה לנו התקשורת. האם אתה יודע משהו על חייו של אותו בחור?

הבחורים האלה בד"כ חבדניקים רובם הולכים לצבא עפ"י הוראתו של הרבי מילובאוויטש.

גם אם לא האם אתה יודע כמה חוזרים בתשובה יש? ייתכן שהוא היה בצבא ותרם יותר ממני ומממך ופשוט בגיל מסויים התחזק.

בקיצור תשובה לא במקום.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין את הבדיחה אבל לא הצלחתי, בכל אופן לא הבנתי איפה ניסו להחזיר אותך בתשובה, ומאיפה אתה יודע אם הוא עשה צבא או לא?

איתי במילואים משרתים מס' חרדים ''כבדים'', שהייתי שמח שחלק מהחיילים שמשרתים בסדיר כיום היו כמוהם.

תגובה לא מידתית ולא לגיטמית, חבל שבחרת לענות כך.

בכל אופן, מה שהיה היה ואין טעם להתייסר על כך, הרי אין דרך לתקן את זה כבר.

דווקא אני מעוניין לגשת אליהם בפעם הבאה שאהיה באזור ולהתנצל על כך אם הם יהיו בסביבה. לא טענתי שהם ניסו להחזיר אותי בתשובה. השאלה שלי היא יותר בכיוון החברתי של העניין-האם מבחינתכם יש מקום בכלל לומר תשובה שכזו עקב תפיסה פוליטית או אחרת.

תסלח לי אבל תשובה מטומטמת שנובעת משטיפת המוח שעושה לנו התקשורת. האם אתה יודע משהו על חייו של אותו בחור?

הבחורים האלה בד"כ חבדניקים רובם הולכים לצבא עפ"י הוראתו של הרבי מילובאוויטש.

גם אם לא האם אתה יודע כמה חוזרים בתשובה יש? ייתכן שהוא היה בצבא ותרם יותר ממני ומממך ופשוט בגיל מסויים התחזק.

בקיצור תשובה לא במקום.

מיכאל, מי כמוני יודע על שטיפת המוח שעושה לנו התקשורת. אני קורא קבוע בלאטמה, כך שאני מאוד מזדהה עם המשפט הראשון שלך וכן, אני מכיר את הסוגייה של חזרה בתשובה לצד שירות צבאי. יחד עם זאת, אלו לא חבר'ה של חב"ד שהיו שם וביקשו להניח תפילין אלא אנשים מישיבה (והיה ניתן לזהות אותם על פי הדוכן והשילוט). אציין כי אין לי שום בעיה בכלל עם הציבור הדתי/מסורתי חוץ מנטורי קרתא (יש לי חברים דתיים) כך שאני גם לא מגדיר את עצמי כ"אנטי-דתי" וגם אינני תומך בהפרדת דת ממדינה (אך זה נושא לשרשור אחר).

מה ששמתי עליו עין בתגובה שלך הוא ההתייחסות שלך לחזרה בתשובה מבחינת הזרם הדתי. האם מבחינתך יש גזירה שווה לחבדניק שמבקש להניח תפילין ומקבל תשובה שכזו לעומת חרדי שהיה מקבל את אותה התשובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לכל דבר צריך להכניס מלחמות דת\פרשנויות של הכוונות.

בהחלט יכולת להגיד: "סליחה, אבל אני ממש ממהר", אבל כנראה היית במצב רוח מסוים,

שגרם לך לפלוט את מה שאמרת.

לאותה ההצעה בטח היית מגיב אחרת בסיטואציה שונה ובמצב רוח נינוח .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום הבדל מכיוון שאתה לא מכיר את האדם שעומד מולך, גם אני לא מסכים עם דרכם של החרדים להשתמט מהצבא אבל מעולם לא תקפתי אדם ישירות מבלי שאני אכיר אותו.

אני עובד עם חרדים באופן יומיומי, כמו כל מגזר יש טובים יש רעים ויש חארות, אתה לא תאמין כמה מהם משרתים בצבא גם במילואים אך ביום יום מסתובבים עם הבגדים הרגילים כדי לא להיות מנודים מהחברה (בוא לא נפתח על זה דיון עכשיו).

אנחנו עושים הרבה טעויות בחיים, תמשיך הלאה רק תשתדל לא לשפוט אנשים עפ"י המראה החיצוני שלהם.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vladcar, אין לי ספק שאם מצב הרוח שלי היה שונה הוא היה מקבל את התשובה הרגילה שלי "תודה רבה, אבל לא תודה". שנייה לאחר מכן הרגשתי התרוממות רוח (אפשר לומר שאפילו היה לי פרצוף של troll face מול העיניים :roll: ). חצי שעה לאחר מכן כשיצאתי מבית המרקחת חיפשתי אותו אך הוא כבר לא היה שם.

מיכאל, כפי שרשמתי-אינני נגד הדת בכלל על אחת כמה וכמה שמדובר בחרדים/דתיים ואינני שופט אותם על פי איך שהם נראים אלא רק על פי השילוב שלהם (או חוסר השילוב) בחברה הישראלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,

לי לא מפריעים דברים כאלו,

אולי בגלל שאני אנטי דת ואני אתאיסט,

הסיפור שלך נשמע מוכר ולא מפריע לי,

אני בעצמי עונה להם לפעמים שיפסיקו לכפות את הדת או שאני לא מאמין באלוהים, לא צוחק,

ולא מעניין אותי מה הם חושבים עליי הם מה הם יגידו לי, זה אני, וכמו שאני מקבל אותם כפי שהם - שיקבלו אותי כפי שאני.

סלאמת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין שום בעיה עם התגובה שלך, להפך. אין לי שום פינה חמה למיסיונרים במרחב הציבורי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דעות לכאן ודעות לכאן. אבל להרגיש כל היום ייסורי מצפון על הגב, נראה לי קצת מוגזם. לפעמים אני גם רוצה להגיב להם כך, אבל אני נמנע. בד"כ אני מתעלם לחלוטין.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - לא נורא. מי שפונה לאנשים שאינו מכיר ברחוב כנראה מקבל על עצמו גם לספוג תגובות כאלו.

התגובה לא לעניין, וכנראה שבפעם הבאה לא תגיב כך, אז - המשך הלאה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי:

1.טוב מאוד שהרגשת רע, כי הוא בן אדם קודם כל, ואין סיבה לעקוץ אותו.

2.יש הרבה חרדים שמתגסיים 4 שנים האחרונות (בתור אחד שהיה במגזר הזה)

3.שים לב שצריכים את החרדים כולם יודעים ללקק להם (קניות זולות , בתי חב"ד בכל העולם)אז כשמשתלם החרדי לא מנסה להחזיר בתשובה.

מטרת העל של אותו חדרי או הרבה כמוהו שתעשה את המצווה הזו זה הסיפוק שלו , וזה מה שהוא לוקח על עצמו לעשות למען האלוהים שלו.

ביננו יכולת להגיד לו הנחתי כבר , תודה רבה .

ושם זה היה נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בסדר גמור. אל תתבאס יותר מדיי.

אם אתה לא רוצה להניח תפילין, זכותך. אם מיהרת, היית לחוץ, פלטת- קורה.

אם התכוונת לפלוט- גם קורה.

כולנו אומרים דברים מעניינים לעיתים.

אני הייתי עונה, "בוא נשב יחד ללאפה בפסח ונדבר על משמעות היהדות" או משהו דומה מאד. ייתכן גם שהייתי מערב את "החזיר שמחכה לי במושב האחורי" כסיבה לזה שאני ממהר.

לאדם אין שום סיבה להטריד אדם אחר, כל עוד המטריד לא זקוק לעזרה.

ולא משנה מהי ההטרדה. כבר עניתי פעם אחת (כשזה יוצא מפיו של בחור גדול לבוש בשחור, זה נראה ונשמע אחרת...) לחמודים האלה בקניון שצועקים לך: "הסרת משקפיים בלייזר?!", "הסרת עיניים באצבע?..." כולל הצבעה עם 2 אצבעות מצידון לכיוונם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר "אין לי הסמכה", שזה אמיתי לגמרי - לא עשיתי בר מצווה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...