Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות בנוגע לקניית קיה ריו (ידנית) החדשה

dimak83
שימו לב! השרשור הזה בן 4317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ראיתי היום את הקיה ריו החדשה בסוכנות ומאד אהבתי את הרכב הן מבחינת העיצוב המרווח ונוחות הישיבה. כמו כן, קראתי ביקורת חיובית מאד גם באתר cartube על הרכב. מחר אני מבצע עליה גם נסיעת מבחן. ראיתי גם את הפיאסטה אך התרשמתי יותר מהריו.

לפני שאני מחליט האם לקנות את הרכב רציתי לשאול האם יש כאן אנשים שיודעים להגיד כבר מנסיונם אחרי רכישת הרכב מהי צריכת הדלק האמיתית שלו? האם ישנם בעיות או חסרונות ברכב שיש לשים לב אליהם ולהיות מודע אליהם לפני קניית הרכב? האם מישהו יודע להגיד גם את מחירי הביטוח עבור הרכב?

ולבעלי רכבי קיה אחרים (מכיוון שרכב זה חדש ולא ניתן עדיין לשפוט אותו מבחינה זו), האם היו לכם בעיות אמינות עם הרכבים?

והאם מישהו יכול לספק דעה כלשהי לגבי הרכב אחרי שנסע עליה כבר תקופת זמן מסוימת?

תודה רבה מראש לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום,

ראיתי היום את הקיה ריו החדשה בסוכנות ומאד אהבתי את הרכב הן מבחינת העיצוב המרווח ונוחות הישיבה. כמו כן, קראתי ביקורת חיובית מאד גם באתר cartube על הרכב. מחר אני מבצע עליה גם נסיעת מבחן. ראיתי גם את הפיאסטה אך התרשמתי יותר מהריו.

לפני שאני מחליט האם לקנות את הרכב רציתי לשאול האם יש כאן אנשים שיודעים להגיד כבר מנסיונם אחרי רכישת הרכב מהי צריכת הדלק האמיתית שלו? האם ישנם בעיות או חסרונות ברכב שיש לשים לב אליהם ולהיות מודע אליהם לפני קניית הרכב? האם מישהו יודע להגיד גם את מחירי הביטוח עבור הרכב?

ולבעלי רכבי קיה אחרים (מכיוון שרכב זה חדש ולא ניתן עדיין לשפוט אותו מבחינה זו), האם היו לכם בעיות אמינות עם הרכבים?

והאם מישהו יכול לספק דעה כלשהי לגבי הרכב אחרי שנסע עליה כבר תקופת זמן מסוימת?

תודה רבה מראש לכולם.

ערב טוב,

לדעתי יהיה קשה לקבל חוות דעת מפורטות בשלב זה, שכן הרכבים כמעט ועדייו לא עלו על הכביש.

גם ההתלבטות שלי הייתה בין הפיאסטה לבין הריו.

בסופו של דבר בחרתי בריו, אך טרם קיבלתי אותה.

שיהיה בהצלחה,

חמי

Hemi, זה השם. כמו ה-מנוע של קרייזלר.

פלימות' פיורי גראן סדאן הרדטופ 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

לדעתי יהיה קשה לקבל חוות דעת מפורטות בשלב זה, שכן הרכבים כמעט ועדייו לא עלו על הכביש.

גם ההתלבטות שלי הייתה בין הפיאסטה לבין הריו.

בסופו של דבר בחרתי בריו, אך טרם קיבלתי אותה.

שיהיה בהצלחה,

חמי

היי חמי, קודם כל תודה על תגובתך.

האם אפשר לשאול בבקשה מתי הזמנת ומתי אתה מקבל את הרכב?

מה שמטריד אותי לגבי הריו הינם 2 דברים עיקריים:

1) מנוע 1.25 חלש - האם יצא לך לבצע נסיעת מבחן על הרכב? האם ניסית לנסוע בעליות או בהרים וראית כיצד המנוע מתמודד עם המצבים הקשים יותר?

2) תגובה של מישהו ב- cartube שטוען שהוא מגיע לצריכת דלק של 1/10 בניגוד לכל מה שמפורסם בחברה ומבחני הדרך שבוצעו לרכב. אחת הסיבות העיקריות שאני משקיע סכום כסף נוסף בכדי לרכוש רכב חדש זה נושא החסכון בדלק ברכב זה. אני מאד מקווה שזו תגובה שקרית של בעל עניין כלשהו.

תודה רבה על כל העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חמי, קודם כל תודה על תגובתך.

האם אפשר לשאול בבקשה מתי הזמנת ומתי אתה מקבל את הרכב?

מה שמטריד אותי לגבי הריו הינם 2 דברים עיקריים:

1) מנוע 1.25 חלש - האם יצא לך לבצע נסיעת מבחן על הרכב? האם ניסית לנסוע בעליות או בהרים וראית כיצד המנוע מתמודד עם המצבים הקשים יותר?

2) תגובה של מישהו ב- cartube שטוען שהוא מגיע לצריכת דלק של 1/10 בניגוד לכל מה שמפורסם בחברה ומבחני הדרך שבוצעו לרכב. אחת הסיבות העיקריות שאני משקיע סכום כסף נוסף בכדי לרכוש רכב חדש זה נושא החסכון בדלק ברכב זה. אני מאד מקווה שזו תגובה שקרית של בעל עניין כלשהו.

תודה רבה על כל העזרה.

ערב טוב,

את הרכב רכשתי לפני כשבועיים ואני אמור לקבל אותו בעוד מספר ימים.

את נסיעת המבחן שלי ערכתי בעיר, רבע שעה בתנאים שאינם יכולים להוות מבחן של ממש וקשה ללמוד ממנה הרבה. אין ספק שלא מדובר במנוע חזק, אבל הוא לא אמור להיות כזה, שכן עיקר הייעוד של הרכב אמור להיות חבילה משתלמת של אבזור, נוחות וחיסכון בדלק.

גם אני ראיתי את התגובה עליה אתה מדבר, אבל לאחר שהרכב הוזמן. יש לי תחושה כי מדובר בתגובה לא אמיתית, לשון המעטה, שכן מנגד, רוב מבחני הרכב שנערכו הצביעו על צריכת דלק של כ- 14 ק"מ לליטר, וגם מבחני רכב בעולם מדברים לטובת הרכב. מציע לך לקרוא מבחנים נוספים.

בהצלחה,

חמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

את הרכב רכשתי לפני כשבועיים ואני אמור לקבל אותו בעוד מספר ימים.

את נסיעת המבחן שלי ערכתי בעיר, רבע שעה בתנאים שאינם יכולים להוות מבחן של ממש וקשה ללמוד ממנה הרבה. אין ספק שלא מדובר במנוע חזק, אבל הוא לא אמור להיות כזה, שכן עיקר הייעוד של הרכב אמור להיות חבילה משתלמת של אבזור, נוחות וחיסכון בדלק.

גם אני ראיתי את התגובה עליה אתה מדבר, אבל לאחר שהרכב הוזמן. יש לי תחושה כי מדובר בתגובה לא אמיתית, לשון המעטה, שכן מנגד, רוב מבחני הרכב שנערכו הצביעו על צריכת דלק של כ- 14 ק"מ לליטר, וגם מבחני רכב בעולם מדברים לטובת הרכב. מציע לך לקרוא מבחנים נוספים.

בהצלחה,

חמי

כן, גם אני באותה התחושה לגבי התגובה שפורסמה באתר cartube וגם מביקורות אחרות שקראתי, צריכת דלק מוגברת לא הוזכרה בשום ביקורת . לגבי המנוע, אני לא מצפה מהרכב להתחרות ברכבי טורבו למיניהם אבל כן הייתי מצפה מהרכב לסחוב ולא להרגיש שאני כל הזמן חייב להתאמץ בכדי לגרום לרכב לנסוע. אני מקווה שאולי מחר אני אבין קצת יותר לגבי יכולות הרכב אם כי קשה לי להאמין שאני אדע אחרי חצי שעה של נסיעה כמה הרכב יידע לסחוב בכביש מהיר ובעליות. האם יצא לך לבצע נסיעת מבחן גם על הפיאסטה? ולמה בסוף בחרת את הריו ולא את הפיאסטה? למען האמת אני בעיקר חושש מחולשת המנוע ברכב זה. מקווה שאני אופתע לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם אני באותה התחושה לגבי התגובה שפורסמה באתר cartube וגם מביקורות אחרות שקראתי, צריכת דלק מוגברת לא הוזכרה בשום ביקורת . לגבי המנוע, אני לא מצפה מהרכב להתחרות ברכבי טורבו למיניהם אבל כן הייתי מצפה מהרכב לסחוב ולא להרגיש שאני כל הזמן חייב להתאמץ בכדי לגרום לרכב לנסוע. אני מקווה שאולי מחר אני אבין קצת יותר לגבי יכולות הרכב אם כי קשה לי להאמין שאני אדע אחרי חצי שעה של נסיעה כמה הרכב יידע לסחוב בכביש מהיר ובעליות. האם יצא לך לבצע נסיעת מבחן גם על הפיאסטה? ולמה בסוף בחרת את הריו ולא את הפיאסטה? למען האמת אני בעיקר חושש מחולשת המנוע ברכב זה. מקווה שאני אופתע לטובה.

נסיעת המבחן שלי נערכה בעיר, ומעט בנתיבי איילון. לא הרגשתי חולשה מיוחדת של המנוע ובסך הכל ההתרשמות שלי הייתה טובה.

על הפיאסטה, מנגד, לא נהגתי כלל. בריו בחרתי בזכות התמורה הכוללת אבזור עשיר, מראה חדש וספורטיבי משהו ותחושה של רכב מרווח יותר.

מקווה שנסיעת המבחן תסייע לך לקבל החלטה, אשמח לקרוא את התרשמותך לאחריה.

בהצלחה,

חמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעת המבחן שלי נערכה בעיר, ומעט בנתיבי איילון. לא הרגשתי חולשה מיוחדת של המנוע ובסך הכל ההתרשמות שלי הייתה טובה.

על הפיאסטה, מנגד, לא נהגתי כלל. בריו בחרתי בזכות התמורה הכוללת אבזור עשיר, מראה חדש וספורטיבי משהו ותחושה של רכב מרווח יותר.

מקווה שנסיעת המבחן תסייע לך לקבל החלטה, אשמח לקרוא את התרשמותך לאחריה.

בהצלחה,

חמי

היי חמי,

ביצעתי את נסיעת המבחן המיוחלת על האוטו היום כאשר לקחתי את הרכב בתל אביב ונסעתי לרחובות ובחזרה. חייב להגיד שהופתעתי לטובה. אמנם בעליות במידה ומנסים לעקוף מרגישים קצת חוסר כח לדעתי אך לא משהו שיגרום לי לא לקחת את הרכב. ברגע שמושכים את ההילוכים מקבלים את הכח הנדרש. סהכ הנסיעה הייתה שקטה יחסית, הקלאצ לא קשה, והעברת ההילוכים עוברת מאד חלק. בתור מישהו שחוזר מליסינג לגיר רגיל, אני לא יודע להשוות את הרכב לאירופאיות אך מנסיעה קודמת ברכבים כגון מאזדה פוקוס מיצובישי וכו אני חייב לציין כי הנוחות ברכב הייתה סבירה לחלוטין ולדעתי לא נופלת מהיפניות.

מה שלא אהבתי ברכב זה את ההגה המנותק במיוחד במהירויות הנמוכות אך זה לא משהו שלא ניתן להתמודד איתו. כמו כן, יש לציין כי ישנם קצת שטחים מתים ברכב וכי החלון האחורי הקטן והגבוה קצת פחות נוח כאשר נוסעים לאחור אך גם זה לא משהו ששובר עסקה במיוחד כאשר ניתן לקבל את הרכב עם חיישני רוורס.

סה"כ אני חייב להגיד שיצאתי מרוצה מנסיעת המבחן ובהחלט התרשמתי לטובה. הבעיה היחידה היא המחיר ולצערי היצרן לא מוכן לרדת שקל ממחיר המחירון.

כמו כן, ללא תגובות של בעלי הריו החדשה קצת יהיה קשה להעריך את תצרוכת הדלק שלה שזה אמור להיות נקודת החוזקה הכי חלשה של הרכב הזה.

אני בהחלט מקווה כי אשמע ממישהו שרכש את הרכב מהי צריכת הדלק האמיתית שלו בכדי שאהיה סגור על הקנייה.

ובהמשך לנושא זה, האם אמרו לך מתי אתה כבר מקבל את הרכב? וכמה זמן עבר מאז הקניה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב חמי, אני מציע שתנסה לרשום הודעה למשתמש בשם "LEGACY 1.8" ולשאול אותו לגבי הרכב מכיוון שראיתי שהוא כתב ביקורת על הפיקנטו ואמר כי הוא החליף אותה בריו החדשה לפני כחודש. הבעיה שאני לא יכול לשלוח הודעה פרטית בתור משתמש חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב חמי, אני מציע שתנסה לרשום הודעה למשתמש בשם "LEGACY 1.8" ולשאול אותו לגבי הרכב מכיוון שראיתי שהוא כתב ביקורת על הפיקנטו ואמר כי הוא החליף אותה בריו החדשה לפני כחודש. הבעיה שאני לא יכול לשלוח הודעה פרטית בתור משתמש חדש.

היי,

תודה על הרשמים מנסיעת המבחן, נראה שאתה בכיוון של רכישה.

חיפוש בהודעות של המשתמש העלה, שהוא זה שכתב שתי תגובות במבחן של cartube ולהלן הציטוט:

ריו 1.25 - התרשמות אישית!!

נכתב ע"י גמיל, 16-01-2012 20:56

אתמול לקחתי את הריו לנסיעת מבחן (מסוכנות כרמיאל).. בתור לקוח מוכר של הסוכנות קיבלתי את הרכב בלי מלווה מטעמם. הדגש היה לבדוק שני נושאים : ביצועים ונוחות נסיעה. הרכב היה עם 600 ק"מ על השעון.

תחילה עליתי מכרמיאל לתפן - מסלול שמורכב מעליות תלולות מאוד אותם לקחה הריו במאה קמ"ש והילוך רביעי בלי בעיה - הפעלת המזגן בעליה לא השפיעה על הסחיבה. הרכב מאוד יציב בסיבובים ובכלל מתקבלת תחושה של רכב משפחתי ולא סופר מיני. כמובן שההגה לא מעביר שמץ של תקשורת לנהג.

+2

התרשמות אישית : המשך

נכתב ע"י גמיל, 16-01-2012 20:58

לאחר מכן נבדקה נוחות הנסיעה - לשם כך בחרתי כבישים גרועים שנעשו עוד יותר גרועים אחרי הגשמים.. ושם חיכתה לי הפתעה גדולה!! צמיגים בקוטר 15" תורמים לנוחות נסיעה שלא תבייש מכונית הרבה יותר יקרה. מה שלא הרשים אותי זה אותו המהום מכיוון הצמיגים הירוקים (כמו בפיקנטו בדיוק) שמרגיש מונוטוני ומציק מעט. שאר הדברים מצויינים - מרווח טוב, מערכת שמע טובה יחסית, ואיכות הרכבה גבוהה מאוד. לדעתי הרכב מתומחר נכון והתמורה למחיר מצויינת, וביחס לאיביזה הפשוטה, הפאביה החיוורת, הקליאו המרעישה (והעגלה!!) הריו הידנית בליגה משלה.

בכל אופן, פניתי אל המשתמש כדי שאם יוכל יאיר את עיניי מהתרשמות אישית.

חמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה על הרשמים מנסיעת המבחן, נראה שאתה בכיוון של רכישה.

חיפוש בהודעות של המשתמש העלה, שהוא זה שכתב שתי תגובות במבחן של cartube ולהלן הציטוט:

ריו 1.25 - התרשמות אישית!!

נכתב ע"י גמיל, 16-01-2012 20:56

אתמול לקחתי את הריו לנסיעת מבחן (מסוכנות כרמיאל).. בתור לקוח מוכר של הסוכנות קיבלתי את הרכב בלי מלווה מטעמם. הדגש היה לבדוק שני נושאים : ביצועים ונוחות נסיעה. הרכב היה עם 600 ק"מ על השעון.

תחילה עליתי מכרמיאל לתפן - מסלול שמורכב מעליות תלולות מאוד אותם לקחה הריו במאה קמ"ש והילוך רביעי בלי בעיה - הפעלת המזגן בעליה לא השפיעה על הסחיבה. הרכב מאוד יציב בסיבובים ובכלל מתקבלת תחושה של רכב משפחתי ולא סופר מיני. כמובן שההגה לא מעביר שמץ של תקשורת לנהג.

+2

התרשמות אישית : המשך

נכתב ע"י גמיל, 16-01-2012 20:58

לאחר מכן נבדקה נוחות הנסיעה - לשם כך בחרתי כבישים גרועים שנעשו עוד יותר גרועים אחרי הגשמים.. ושם חיכתה לי הפתעה גדולה!! צמיגים בקוטר 15" תורמים לנוחות נסיעה שלא תבייש מכונית הרבה יותר יקרה. מה שלא הרשים אותי זה אותו המהום מכיוון הצמיגים הירוקים (כמו בפיקנטו בדיוק) שמרגיש מונוטוני ומציק מעט. שאר הדברים מצויינים - מרווח טוב, מערכת שמע טובה יחסית, ואיכות הרכבה גבוהה מאוד. לדעתי הרכב מתומחר נכון והתמורה למחיר מצויינת, וביחס לאיביזה הפשוטה, הפאביה החיוורת, הקליאו המרעישה (והעגלה!!) הריו הידנית בליגה משלה.

בכל אופן, פניתי אל המשתמש כדי שאם יוכל יאיר את עיניי מהתרשמות אישית.

חמי

כן ראיתי את הביקורת שלו והיא בהחלט נשמעת חיובית. עכשיו רק נשאר לראות מהי צריכת הדלק האמיתית של הרכב.

אגב, היום התקשרתי למוסך המרכזי של קיה ושאלתי על עלויות טיפולים ואלו המחירים:

טיפול יש לבצע כל 15000 ק"מ או כל שנה.

טיפול 15000 עולה כ-500 שח. טיפול גדול 45000 עולה כ-1300 שח.

מעבר לכך אחרי שהחלפנו כבר מספר מילים ניסיתי לשאול מה צריכת הדלק האמיתית של הרכב בהערכה גסה ונמסר לי כי זה תלוי מאד כמובן באופי הנהיגה אבל בהערכה גסה 1:13-1:15.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ראיתי את הביקורת שלו והיא בהחלט נשמעת חיובית. עכשיו רק נשאר לראות מהי צריכת הדלק האמיתית של הרכב.

אגב, היום התקשרתי למוסך המרכזי של קיה ושאלתי על עלויות טיפולים ואלו המחירים:

טיפול יש לבצע כל 15000 ק"מ או כל שנה.

טיפול 15000 עולה כ-500 שח. טיפול גדול 45000 עולה כ-1300 שח.

מעבר לכך אחרי שהחלפנו כבר מספר מילים ניסיתי לשאול מה צריכת הדלק האמיתית של הרכב בהערכה גסה ונמסר לי כי זה תלוי מאד כמובן באופי הנהיגה אבל בהערכה גסה 1:13-1:15.

תודה רבה על המידע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

1-13 בתוך העיר (חיפה) משולב לא יצא לי לבדוק.

תוצאה סופר מעולה.

יש לי את הרכב מעל חודשיים. אני מאושר ובטוח שעשיתי את ההחלטה הנכונה.

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות.

האלפא מוכנה....

ואתה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...