Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וו גרירה לאופנוע - מחשבות ותהיות

y9853
שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה, נניח ובסוף לאחר הכל יאשרו לך.

גם חברות הביטוח צריכות לתת לזה מענה.. לא בטוח שיהיו מוכנים לבטח את זה, ואם כן אז יכול להיות במחיר מופקע (כמו תמיד מארץ שלנו).

שלא תבין אותי לא נכון, אני תומך בך בכך שאתה רוצה לאשר את הוו גרירה, אני רק שואל אם חשבת גם על היום שאחרי...

בהצלחה!

היום, כאשר אתה מבטח רכב (פרטי או מסחרי) עם נגרר, אתה משלם ביטוח לחוד על הרכב וביטוח לחוד על העגלה.

העגלה היא אומנם לא כלי רכב מבחינת החוק, אבל יש לה מספר רישוי, מספר שילדה, וע"מ לעלות באופן חוקי לכביש, היא צריכה גם ביטוח וטסט (אפשר לעשות רק ביטוח חובה וניתן להוסיף ביטוח צד ג' לעגלה בלבד).

מבחינת עלות, אין הבדל במחיר בין ביטוח לרכב ללא וו גרירה לבין ביטוח לרכב עם וו גרירה, ואני מניח (ומקוה) שזה יהיה נכון גם לאופנועים, ועגלות לאופנועים.

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הי יוני!

סחתיין על הנחישות לא להרכין ראש בפני שרירות הלב והאטימות של הבירוקרטיה ! אם אתה מאמין - אל תוותר- רק בזכות הרוח הזו דברים זזים!

קראתי בעניין את כל התגובות כאן, ובכל זאת חסר לי דבר מה - בהנחה שיבוא היום ותזכה לחבר את הנגרר הנכסף לגולדווינג שלך.. אתה ללא ספק תהיה המנצח הגדול , אבל מעבר למאבק העקרוני,

האם לאורך הדרך עצרת רגע לחשוב איך ירגיש האופנוע שלך עם התוספת שתחובר לזנבו?

הרי אנחנו מדברים על גולדווינג אספנות..ואני תוהה האם המנוע, הגיר,הקלאץ', הדרייבשאפט.. האם על המכלולים הקשישים אלה יהיה נכון להעמיס את העומס הנוסף של נגרר? הרי האופנוע, במקור לא תוכנן לגרור..זהו רעיון לגמרי aftermarket..

אני הייתי הולך על המאבק העקרוני, ולו רק למען הסיפוק בלנצח את השיטה..אבל בסופו של יום אני לא חושב שהייתי יוצא לטיול עם נגרר שיוסיף 30%-50% למשקל המקורי של האופנוע..במיוחד שמדובר במנוע 1100 ולא 1800 ..

אני אוהב את האופנוע שלי מספיק כדי לתת לו להזדקן בכבוד עם עבודה שמתאימה לסוס עבודה מבוגר שכמוהו ולא הייתי דורש ממנו בגילו המתקדם לעבוד כל כך קשה..זה בטוח לא יאריך את חייו..

בכל אופן - שיהיה בהצלחה.. אני זוכר את הסיפוק שלי כאשר בזמנו ,אחרי מלחמה עקשנית מול חגי אסף המפורסם ממחלקת התקינה הצלחתי להוציא אישור להכניס לבלייזר 4X4 שלי מנוע 8 צילינדרים גדול יותר מהמקורי.. זה היה סיפוק- שאין דברים כאלה..:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי יוני!

סחתיין על הנחישות לא להרכין ראש בפני שרירות הלב והאטימות של הבירוקרטיה ! אם אתה מאמין - אל תוותר- רק בזכות הרוח הזו דברים זזים!

קראתי בעניין את כל התגובות כאן, ובכל זאת חסר לי דבר מה - בהנחה שיבוא היום ותזכה לחבר את הנגרר הנכסף לגולדווינג שלך.. אתה ללא ספק תהיה המנצח הגדול , אבל מעבר למאבק העקרוני,

האם לאורך הדרך עצרת רגע לחשוב איך ירגיש האופנוע שלך עם התוספת שתחובר לזנבו?

הרי אנחנו מדברים על גולדווינג אספנות..ואני תוהה האם המנוע, הגיר,הקלאץ', הדרייבשאפט.. האם על המכלולים הקשישים אלה יהיה נכון להעמיס את העומס הנוסף של נגרר? הרי האופנוע, במקור לא תוכנן לגרור..זהו רעיון לגמרי aftermarket..

אני הייתי הולך על המאבק העקרוני, ולו רק למען הסיפוק בלנצח את השיטה..אבל בסופו של יום אני לא חושב שהייתי יוצא לטיול עם נגרר שיוסיף 30%-50% למשקל המקורי של האופנוע..במיוחד שמדובר במנוע 1100 ולא 1800 ..

אני אוהב את האופנוע שלי מספיק כדי לתת לו להזדקן בכבוד עם עבודה שמתאימה לסוס עבודה מבוגר שכמוהו ולא הייתי דורש ממנו בגילו המתקדם לעבוד כל כך קשה..זה בטוח לא יאריך את חייו..

בכל אופן - שיהיה בהצלחה.. אני זוכר את הסיפוק שלי כאשר בזמנו ,אחרי מלחמה עקשנית מול חגי אסף המפורסם ממחלקת התקינה הצלחתי להוציא אישור להכניס לבלייזר 4X4 שלי מנוע 8 צילינדרים גדול יותר מהמקורי.. זה היה סיפוק- שאין דברים כאלה..:)

כמו שאתה בטח יודע, כח לא חסר בכלל גם לתצורת ה- 1100 סמ"ק... בכל מקרה, כפי שקורה ברכב פרטי עם וו גרירה, זה לנוחות ולא לשימוש יומיומי, אם כי כאן יש גם את עניין היופי והייחודיות. מעבר לזה שאני מאוד מקוה שיום יבוא ויהיה לי גם גולדווינג עם מנוע בנפח 1800 סמ"ק...

המאבק הוא מאבק עקרוני, אין ספק בכלל...

היחס המזלזל שקיבלתי בעמדה מספר 1, עת עשיתי תקינה לאופנוע ושם לא היו בכלל מוכנים לשמוע מה שיש לי לומר לגבי וו הגרירה ועל כך שרשמו לי בענק על הטופס שקיבלתי שם "יש לוודא פירוק וו גרירה לפני מתן רשיון".

אני לא אוהב שאומרים לי לא על דברים שאני חושב שמגיעים לי, וככל שאומרים לי "לא" בצורה יותר מזלזלת, כך הרצון שלי להפוך את ה"לא" הזה ל"אין לי ברירה, אתה צודק" יותר גדול...

בעבר נלחמתי עם משרד הרישוי במשהו שקשור ללמברטה שלי, והיה פשוט תענוג לראות את הפקידה שאמרה לי "אתה מציק לי, תעזוב את המקום לפני שאני קוראת לאבטחה", מקבלת פקס מסמנכ"ל משרד התחבורה ובפקס נכתב לה שתעשה את מה שאני רוצה...

נכון, זה לקח זמן, נכון, הייתי צריך להגיע לבימ"ש בשביל לתת תצהירים, נכון, חיכיתי שאותה פקידה תתפנה, אבל לאחר שנתתי לה להזכר היטב מי אני, במקום לקרוא לאבטחה היא קראה פקס. לראות את הפנים שלה היה שווה כל שקל ששמתי על דלק בנסיעה מירושלים עד לנתניה, והרבה יותר מכך...

מי אמר שפקידה ש"ראיתי הכל ב- 30 שנה שאני עובדת כאו ואני יודעת שאתה טועה" במשרד הרישוי לא יכולה לגרום סיפוק לאזרח הפשוט... (והיום הדלק הרבה יותר יקר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לא יאומן...

חזרו אליי ממשרד התחבורה.

לטענתם, התקנה היא: "

לא יגרור אדם רכב ברכב על שלושה גלגלים או פחות"

ולא כפי שבמופיע באתר הרשמי של מרד המשפטים: "

לא יגרור אדם רכב על שלושה גלגלים או פחות"

אין ספק כי הוספת המילה "ברכב" משנה את משמעות הסעיף והתקנה.

שלחתי מייל לאתר הרשמי של משרד המשפטים בזאת הלשון:

שלום, בקובץ תקנות התעבורה כפי שמופיע כאן, נכתב בסעיף 91 ד': "לא יגרור אדם רכב על שלושה גלגלים או פחות." בבירור מול משרד התחבורה, לטענתם כתוב בתקנות: "לא יגרור אדם רכב ברכב על שלושה גלגלים או פחות.", דבר המשנה לחלוטין את משמעות הסעיף. אשמח לדעת מה התקנה הנכונה. בתודה ובברכה,

וזאת התשובה שקיבלתי מהם הבוקר:

יוני שלום,

תודה על הפניית תשומת לבנו.

אכן הייתה השמטה בסעיף קטן זה. שים לב כי גם בסעיף קטן (ו) נשמטה מילה, כך שהנוסח הוא "לא יגרור אדם יותר מרכב אחד אלא לפי היתר רשות הרישוי".

נוסח התקנות מתיקון זה משנת 1970 ייבדק על מנת לוודא כי לא נפלו בהן טעויות נוספות.

בברכה,

לפיכך, מסתבר שיש צדק בטענת משרד התחבורה, ונכון להיום אין אפשרות חוקית לגרור באמצעות אופנוע, למרות שהמחוקק מכיר "חיה" כזאת (ראו הגדרת "רכב מנועי", כפי שנכתב כאן באחת מההודעות הקודמות).

כעת צריך לחקור ולראות איך ניתן לשנות את התקנה ההזויה הזאת, ולהפוך את המדינה שלנו לטובה יותר עבור האזרחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אתמול נצפתה באיזור תל אביב הקטנה. האופנוע דומה לזה בתמונה עם הסבתא עם וו גרירה.

סימנתי באדום את המנשא שהיה מורכב על הוו גרירה (המנשא דומה למשאי אופניים)

attachment.php?attachmentid=280141&d=1332867348

20120621_123031.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יוני

נכון שאסור לגרור רכב ברכב עם שלושה גלגלים או פחות.

" לא יגרור אדם רכב ברכב בעל שלושה גלגלים או פחות."

(עידכון אחרון מאי 2012).

בעבר היה קיימת תקנה 63 ב' האוסרת בשימוש צופר אויר .(בוטלה לפני שנים בודדות)

אך עם זאת תקנה359 ב' אוסרת התקנת צופר אויר (למעט צופרים העומדים בתקן...)

כעת שאלתי היא :

אם התקנה אוסרת על גרירת רכב ברכב עם שלושה גלגלים או פחות,(ויש תקנה כזאת)

היכן ישנה תקנה האוסרת התקנת וו גרירה?????? (אין כזאת)

אם אני מעוניין להתקין וו גרירה בשביל היופי ולא בשביל לגרור ישנה אופציה למשרד הרישוי לרשום הגבלה ברישיון הרכב .

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה כלל אינה רלוונטית לעניינך . לפי אותו הגיון יש להוריד מהכביש כל רכב המסוגל לעבור את המהירות המרבית המותרת בישראל , והנה הנה רק בשנה האחרונה עלו לכביש מעל 200,000 רכבים בניגוד לסעיף 54 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יוני

נכון שאסור לגרור רכב ברכב עם שלושה גלגלים או פחות.

" לא יגרור אדם רכב ברכב בעל שלושה גלגלים או פחות."

(עידכון אחרון מאי 2012).

בעבר היה קיימת תקנה 63 ב' האוסרת בשימוש צופר אויר .(בוטלה לפני שנים בודדות)

אך עם זאת תקנה359 ב' אוסרת התקנת צופר אויר (למעט צופרים העומדים בתקן...)

כעת שאלתי היא :

אם התקנה אוסרת על גרירת רכב ברכב עם שלושה גלגלים או פחות,(ויש תקנה כזאת)

היכן ישנה תקנה האוסרת התקנת וו גרירה?????? (אין כזאת)

אם אני מעוניין להתקין וו גרירה בשביל היופי ולא בשביל לגרור ישנה אופציה למשרד הרישוי לרשום הגבלה ברישיון הרכב .

ירון מאיר

התשובה כלל אינה רלוונטית לעניינך . לפי אותו הגיון יש להוריד מהכביש כל רכב המסוגל לעבור את המהירות המרבית המותרת בישראל , והנה הנה רק בשנה האחרונה עלו לכביש מעל 200,000 רכבים בניגוד לסעיף 54 .

יגאל, אני חושב שירון דווקא מיטיב לתאר את העניין יפה, והוא מסכים איתך לחלוטין, רק שהוא לוקח את הענין צעד קדימה.

ירון טוען כי היות ואין איסור על התקנת וו גרירה לאופנוע, מותר להתקין כזה (אך אסור לגרור באמצעותו), בדיוק כפי שאתה טוען כי מותר לייבא רכב שעובר את המהירות המותרת, אך אסור לעבור אותה.

ירון, נתת לי כאן נקודה מעניינת מאוד למחשבה. יכול להיות ששיטת הסלמי תצליח, או לפחות ניתן לקוות ששיטת מצליח תצליח...

אבדוק זאת הרעיון שלך במהלך השבוע, ונראה לאן נגיע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • 7 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ.

נראה לפי השרשור כי לא עשו שום דבר בעניין.

התקנה עדיין מתירה, בעצם?

ראיתי גולדווינג בכבישי ארצנו עם וו גרירה אבל לא ברור לי אם ברישיון.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחדד את השאלה:

בתקנה כתוב כיום לאחר התיקון:

(ד) לא יגרור אדם רכב ברכב בעל שלושה גלגלים או פחות.

התקנה מדברת על גרירת רכב (דהיינו אופנוע לא יכול לגרור רכב אחר), אך גרור אינו רכב בהגדרה. הוא גרור.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, חידוד נוסף לניסיון: רק להיות בטוח שגרור אינו נכלל בהגדרה של רכב לא מנועי, אלא גרור

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרור הנו רכב כפי שמשתמע מתקנות התעבורה:

רכב: רכב הנע בכוח מכני או הנגרר על-ידי רכב כזה או על-ידי בהמה, וכן מכונה או מתקן הנעים או הנגררים כאמור, לרבות אופניים ותלת-אופן, ולמעט רכב ששר התחבורה פטר אותו בצו מהוראות פקודה זו כולן או מקצתן.

גרור: רכב שאינו רכב מנועי המיועד לפי מבנהו להיגרר על-ידי רכב מנועי מאחוריו, בין שהוא משמש ובין שאינו משמש להובלה למעט רכב צדי.​

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1578 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...