Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(ארוך מאד) מתלבטים בין רנו סניק / פלואנס / פורד פוקוס סטיישן / אופל אסטרה סטיישן

enshem
שימו לב! השרשור הזה בן 3823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט בין הרכבים האלה.

כולם חדשים מהניילון.

הסניק היא היחידה שתימכר כרכב יד II עם 0 ק"מ כדי לעמוד במסגרת התקציב.

הרכב הוא רכב חברה, התקציב בסביבות 130K, והולך לשמש את אשתי ביום יום ואת המשפחה פעם - פעמיים בחודש בנסיעות סופ"ש שבין 100 ל 300 ק"מ.

העבודה במרחק של כ 5 דקות נסיעה מהבית בנסיעה מישורית, פעם - פעמיים בשבוע נסיעה ללקוחות במסגרת העבודה (בתוך גוש דן ומקסימום לאזור התעשיה ביוקנעם).

הרכבים בתצורה הבאה:

פלואנס / סניק אוט' בנזין 2000 סמ"ק גיר רציף 6 הילוכים. (שני הרכבים מגיעים עם ריפודים בהירים וקונסולה מרכזית בצבע קרם).

פוקוס סטיישן מנוע 2000 סמ"ק גיר רובוטי 2 מצמדים.

אופל אסטרה 1600 סטיישן סמ"ק גיר אוטומט 6 הילוכים (או לכל הפחות ה 1400 טורבו, אם נחליט שלא צריך תא מטען גדול).

נשקלת גם אפשרות לפלואנס דיזל עם גיר רובוטי מטעמי חיסכון בדלק.

השיקולים בעד ונגד:

פרקטיקה (נשואים + 2 , גילאים 12 ו 7 ויכול להיות שהמשפחה תתרחב בשנה הקרובה ואז ייכנס עם סלקל), רצוי שיהיה מקום ל 3 אנשים מאחורה ושיהיה בגאז' גדול ונח. (חיסרון לפלואנס עם פתח הטענה צר).

רכב נח.

שהרכב "לא יהיה עגלה" (כמו שאשתי מגדירה, למרות שאני מודע לכך שאף אחת מהאופציות לא חורכת אספלט), אם אפשר שיצא מהמקום יותר טוב מהצרפתיה הנוכחית עם AL4 שיש לה.

עדיפות לרכבים עם בקרת שיוט, נח בנסיעות ארוכות בשבת כשהכבישים ריקים, מוריד דאגות מהמכמונות החדשות (לא קיים בסניק ובפוקוס במגבלת המחירים שהציבו לנו מהעבודה).

על הפלואנס (דיזל ובנזין 2 ליטר) עשינו נסיעת מבחן, והישיבה בהן הייתה הכי נוחה.

כנ"ל על האסטרה 1600, שמגיבה לא רע ביציאה מהמקום, ונוסעת בצורה שקטה.

את הדיזל אשתי לא אהבה בגלל הגיר הרובוטי וההשהיה ביציאה מהמקום (כשהמכונה מכניסה קלאץ' -> ראשון).

את הפלואנס בנזין היא שללה כי היא לא יוצאת מהמקום מספיק מהר. ובאופן כללי, למרות שהפלואנס מגיעה עם גימור בז' בפנים לטענתה הרכב נראה של זקנים. (לפחות גרסת הסדאן, את ה 5 דלתות היא אולי מוכנה לשקול).

על הפוקוס והסניק עוד לא נסענו, אבל מישיבה בפנים הסניק הייתה הכי מרשימה והכי מרווחת, והפוקוס הכי צפופה מאחורה, אחרי ששני אנשים נכנסו בינהם נשאר מקום של 25 ס"מ בערך.

הקונסולה המרכזית בפוקוס נראית מצועצעת מה, עם כל הפלסטיקה בצדדים (קצת הזכיר לי יונדאי).

בכל הרנו שנסענו הקונסולה הייתה פשוטה וקלה לתפעול.

באסטרה איכות החומרים נראתה לא רעה בכלל, טיפה הפריע לי שיש מיליון כפתורים באמצע, אבל אני מתאר לעצמי שתוך ימים ספורים הכל יהיה תחת שליטה.

על הנייר כל הרכבים המשפחתיים שראינו ברוחב 181 - 182 ס"מ, משום מה בפוקוס התחושה הייתה של קופסת שימורים מאחורה.

על פניו האסטרה 1400 טורבו, עונה על כל הצרכים (מלבד תא המטען היחסית קטן לעומת הסטיישנים והסניק).

הסניק הכי מרווחת ונוחה לנסיעות משפחתיות אבל חסרת בקרת שיוט, מלבד זה תא הנוסעים עשיר ונראה גדול (בגלל הצבעים הבהירים) יש צלונים בדלתות, הכסאות האחוריים מתכווננים קדימה / אחורה ואפשר להגדיל את תא המטען והוקנסולה המרכזית לא נראית כמו לוח פיקוד בתא הטייס.

הפלואנס בגסרת האצ'בק יותר יפה מהסדאן, ומגיעה עם כל מה שצריך כולל בקרת שיוט ותעלה של המזגן ליושבים מאחורה (חסרון - תא מטען קטן).

לפוקוס עיצוב יחסית יפה לעומת השאר, החסרונות לעומת השאר : הגה עור / בקרת שיוט / פתחי מיזוג מאחורה (קיים בצרפתיה ולא באופל) / צפוף מאחור / עומס יתר בקונסולה.

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך שהפוקוס מרגישה צפופה מאחורה,

הדעה שלי בגלל ריפודי דלתות וכסאות מאוד מאוד רחבים. [אבל שוב זאת רק השערה].

האם בדקת את האפשרות של הC4 עם התיבה היפנית [אסיין] ולא עם הAL4 ?

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גימור בז' - זו לא בעיה עם ילדים קטנים?

לא יודע עד כמה זה קריטי כשזה רכב חברה, אבל אולי כדאי לשקול את זה, על גימור בהיר רואים כל דבר...

בטוח שבסניק אין קרוז קונטרול? אפילו בדגם זול כמו קליאו 1.2 יש קרוז קונטרול...

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

1. המנהלים בחברה מסטיגמות שונות ומשונות לא אוהבים סיטרואן. הסיבה שרנו באה בחשבון היא המנוע והגיר של הקשקאי.

2. אין בעיה עם הריפודים הבהירים, הילדים לא קטנים (גילאי 12 , 7) וגם אם יהיה כתם תמיד אפשר לנקות עם סנו ספריי שמעלים הכל. די משוכנע שאין בקרת שיוט בסניק, עברתי אתמול על המפרט שקיבלתי מהיבואן ולא ראיתי שזה קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההעדפה מוזרה אבל שיהיה, אם זה בחינם לא מתלוננים...

מה עם יונדאי I35? בדקתם אותה?

למרות שאני רואה שהכיוון הוא 5 דלתות, מיניוואן או סטיישן עדיין שווה בדיקה, כי גם פלואנס ברשימה...

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מאיזה בחינה הבחירה מוזרה ?

2. אשתי מעדיפה משהו שלא יהיה יונדאי, למרות שלי באופן אישי אין בעיה עם ה I35, ישבתי בפנים, עברתי על המפרט, יחסית לא רע לקטגוריה, הפלסטיקה די פרווה, אבל שיהיה. מבחינתי עדיפה פלסטיקה עם כל המפרט שהיונדאי מציע מכיון שהוא מגיע עם בקרת שיוט. החסרון היחיד (כמו הפלאונס) פתח הטענה צר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה אוקטביה גם יכולה להתאים לצרכיך. שווה לבדוק

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבנו על זה, הבעיה עם רכבי צ'מפיון זו האחריות הדלה שאתה מקבל לעומת יתר היבואנים.

החברה תרכוש את הרכב בעסקה מימונית עם הלוואה ל 5 שנים (זה אומר שהרכב נשאר בבעלות החברה 5 שנים) , כך שיש עדיפות ל 3 שנים אחריות כדי להוריד את הסיכוי לחטוף מכה כואבת בכיס בתום האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא המטען של הפלואנס גדול וההטענה נוחה (אין בעייה להכניס גם אופניים עם גלגלי עזר של ילדה בת 5). לדעתי היא גם הנוחה בסגמנט.

גם אני לא אהבתי את הצפיפות בפוקוס.

לגבי יציאה מהמקום אם לא תרחם על הפלואנס היא תצא יפה מאוד. גם בהאצות ביניים היא ממש לא חלשה.

אני בחרתי בה כי לדעתי היא נותנת את החבילה המשפחתית הכי מאוזנת עם דגש על נוחות. מי שמחפש חבילה עם דגש עם התנהגות יבחר בפוקוס.

מבחינת צורה אין ספק שהאוטו מכוער. אני בחרתי בצבע בז' NHK ופנים בהיר ולדעת רוב מי שראה אותו הוא נראה בו טוב.

שים לב שיש כאלה בלי BT גם במאובזרות. חשוב לציין את זה בהזמנה.

כמה דברים קטנים חסרים בפלואנס:

1. מצב MONO בבקרת האקלים המפוצלת.

2. תאורה למתגי השליטה מההגה.

3. מערכת יותר אינטואיטיבית (למרות שאחרי לימוד קצר היא נוחה להפעלה בעיקר באמצעות השליטה מההגה).

20111218_115657.jpg

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם חושבים לכיוון של התרחבות, שווה לקחת ברצינות את סניק, בגלל חלוקת המושב האחורי ל 3 מושבים.

ברגע שיהיה סלקל, הילדים היותר גדולים יתלוננו על הצפיפות במושב האחורי שלא מחולק ל 3 נוסעים.

בנוסף, הרכב נוח מאוד,בטיחותי, בגאז' גדול ונוח לעגלה.

סניק גם לא גדולה ומסורבלת לחנייה כמו פלואנס.

יש לי קרובי משפחה עם גרנד סניק החדשה - ההפרש בין שני הדגמים היה ממש קטן, יש להם בקרת שיוט וכבונוס שני מושבים נוספים ברצפת הבגאז' (לא תופסים מקום).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה לקחת פוקוס 2 ליטר כאשר ה 1.6 מצויינת גם היא(אם כבר פוקוס אז שווה לבדוק את הדגם טיטניום 1.6 שמגיעה מאובזרת מאוד עם בקרת מהירות ודברים נוספים)

לגבי מרווחים אכן הפוקוס תהיה הקטנה יותר לעומת הסניק והפלואנס, אני הייתי ניגש לסוכנות עם המשפוחה ועושה בדיקת צפיפות פיזית בין שלושת המתמודדות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מרווחים אכן הפוקוס תהיה הקטנה יותר לעומת הסניק והפלואנס, אני הייתי ניגש לסוכנות עם המשפוחה ועושה בדיקת צפיפות פיזית בין שלושת המתמודדות

תודה, הבדיקה כבר נעשתה. לכן כתבתי שהרגשתי קצת דחוס מאחורה, והשרשור נפתח רק לוודא שאני לא מספס משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבנו על זה, הבעיה עם רכבי צ'מפיון זו האחריות הדלה שאתה מקבל לעומת יתר היבואנים.

החברה תרכוש את הרכב בעסקה מימונית עם הלוואה ל 5 שנים (זה אומר שהרכב נשאר בבעלות החברה 5 שנים) , כך שיש עדיפות ל 3 שנים אחריות כדי להוריד את הסיכוי לחטוף מכה כואבת בכיס בתום האחריות.

פוסלים את צ'מפיון בגלל השרות אבל רוצים רנו?! קצת אירוני. לתכלס, לאוקטביה תא מטען ענק מעל 500 ליטר והיא נחשבת מרווחת וחסכונית. לפוקוס פחות מ-400 ליטר בתא המטען אבל בהחלט טובה ונוחה. היונדאי I35 מאוד נוחה - ביצועים לא בשמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...