Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני בעיקר לעירוני, תקציב עד 70K

itzikc78
שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברתי התלבטות חדש-משומש, ולבסוף החלטתי ללכת על חדש, ובלא יותר מ70K

מדובר ברכב לזוג, לטווח ארוך, כרגע ללא ילדים. לרוב נסיעות עירוניות, פעם בשבוע

שבועיים קצת מחוץ לעיר.

אני מתלבט בין הפיקנטו האוטומטית(1200)\ידנית(1000), לבין הפיז'ו 107.

מקריאה באינטרנט הבנתי שהדיעה הרווחת היא שפיקנטו טובה יותר, אך שגם ה107

די טובה.

מאחר וזמני ההמתנה של פיקנטו ארוכים(3-4 חודשים המתנה), ולאור המבצע

שיש כעת על פיז'ו 107 (61K לידנית), אני שוקל ללכת על הפיז'ו 107 ידנית.

כמו כן קראתי באינטרנט שהפיקנטו ידנית 1000 היא לא מוצלחת כמו האוטומטית 1.25

חיסכון בדלק זה אחד הפרמטרים החשובים לי.

מה אתם אומרים? יש לכם תובנות בנושא?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היו לבטים דומים ואם לא הייתי מעלה את התקציב וקונה את הריו, הפיקנטו אוט' היתה החלופה. שווה, שווה לחכות לה עד יוני, לא סתם זכתה מקום שני במכונית השנה 2012!! ומקום ראשון בתחרות העיצוב. קודם כל אתה מקבל בקיה דגם שהושק שנתיים אחרי, זה תמיד יתרון מול ירידות ערך בעתיד ובכלל בסטנדרטים שמתחדשים כל שנה. לא נהגתי ב107 את הפיקנטו בדקתי פעמיים וכל פעם מחדש הייתי המום מהתמורה. קודם כל תחושת הגה קלילה ונדירה, אני בטוח שהיא יותר מרווחת, והתנהגות כביש חזקה, מהירה ובטוחה. 5 כוכבי בטיחות שאין לפג'ו וגיר אוט' אמיתי ולא רובוטי! הרובוטי ידוע לשמצה. אז מעבר לזה שהרכב עצמו פשוט טוב יותר בקיה אתה מקבל 7 שנות אחריות + שירות מדהים של רכב חלופי עד הבית ומישהו שמעביר לך טסט וגם מטפל במוסך במקומך...

ואם זה לא מספיק במבחני ראש בראש הפג'ו הפסידה ל- i10, שהפסידה לפיקנטו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היו לבטים דומים ואם לא הייתי מעלה את התקציב וקונה את הריו, הפיקנטו אוט' היתה החלופה. שווה, שווה לחכות לה עד יוני, לא סתם זכתה מקום שני במכונית השנה 2012!! ומקום ראשון בתחרות העיצוב. קודם כל אתה מקבל בקיה דגם שהושק שנתיים אחרי, זה תמיד יתרון מול ירידות ערך בעתיד ובכלל בסטנדרטים שמתחדשים כל שנה. לא נהגתי ב107 את הפיקנטו בדקתי פעמיים וכל פעם מחדש הייתי המום מהתמורה. קודם כל תחושת הגה קלילה ונדירה, אני בטוח שהיא יותר מרווחת, והתנהגות כביש חזקה, מהירה ובטוחה. 5 כוכבי בטיחות שאין לפג'ו וגיר אוט' אמיתי ולא רובוטי! הרובוטי ידוע לשמצה. אז מעבר לזה שהרכב עצמו פשוט טוב יותר בקיה אתה מקבל 7 שנות אחריות + שירות מדהים של רכב חלופי עד הבית ומישהו שמעביר לך טסט וגם מטפל במוסך במקומך...

ואם זה לא מספיק במבחני ראש בראש הפג'ו הפסידה ל- i10, שהפסידה לפיקנטו...

אני יודע שהפיקנטו מוצלחת, אבל לא שמעתי שהI10 מוצלחת יותר מהפיז'ו, להיפך. הרבה תלונות על צריכה מוגזמת

של דלק, ועוד. אפרופו דלק, הפיקנטו אוטומטית 1.25 אוכלת יותר דלק משמעותית מה107, ופה ה107 מנצחת את כולם

כמעט. אמנם הפרש של "רק" 14 אגורות לק"מ(לפי אתר KML), אבל בחישוב כללי לשנה ע"פ בסיס של 15K ק"מ בשנה,

זה עוד 2100 ש"ח על דלק. וזה נתון שצריך להתחשב בו גם מבחינתי כך שאם בכ"א הפיקנטו, ליבי נוטה יותר לפיקנטו הידנית,

שגם עולה בערך כמו הפיג'ו (האוטומטית עולה 13K יותר), ופה אשמח לחוות דעת ממי שיש לו את הפיקנטו הידנית.

ואגב, לא ידעתי שה7 שנות אחריות כוללות הגעה עד הבית למוסך ולטסט. האמנם?? מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי בפיגו לדעתי די טוב,היא גם יותר חסכונית מהפיקנטו,מנגד יותר חלשה.

בעוד חודש אמורה להיכנס לשוק הפנדה החדשה,אני הייתי מחכה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב, כמה אפשר להתמקח לדעתכם בפיז'ו או בקיה?

יש סיכוי להוריד אותם בכמה אלפים מהמחיר הנקוב?

קודם כל הערות כנראה נכונות לגבי צריכת הדלק, לי אישית זה פרמטר פחות חשוב. צריך לבדוק כמה באמת ישפיע מול שאר היתרונות.

לגבי המיקוח, לא הכי גמישים מבחינת המחיר אבל בהחלט אפשר להוציא מהם אבזורים כמו חיישן רוורס וכו. אבל אולי לא הייתי אסרטיבי מספיק... אשמח לשמוע אם מישהו הצליח!

מה שכן יאמר לזכותם שתנאי המימון פשוט מעולים (לפחות של הריו) 80,000 ללא ריבית והצמדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי הזמין לפני שבוע 107 הוא קיבל חיישני רוורס וקודנית מתנה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל חשוב שתדע שה 107 מוחלפת בקרוב, כנראה תוצג בארץ ביריד בפסח. אין שינוי במנוע בארץ אבל יש שינוי בצורה. דבר שני, אין לה פתח מיזוג סטנדרטי אלא מעל הדש בורד לכיוון השמשה. זה חסרון רציני בקיץ. מלבד זאת, חייב להודות שכשעשיתי עליה נסיעת מבחן הרגשתי כאילו אני נוהג ברכב צעצוע. ענין של טעם כמובן וגם של עלויות, אם היא היתה עולה 50 אז ניחא אבל כשבמחיר כזה אפשר לקנות פיקנטו או I10 או פנדה או אלטו, למה בעצם לקנות אותה? צריכת הדלק טובה והיא גם נוחה יחסית על הכביש, אבל בזה (ואני מדגיש, מבחינתי) זה מסתיים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל חשוב שתדע שה 107 מוחלפת בקרוב, כנראה תוצג בארץ ביריד בפסח. אין שינוי במנוע בארץ אבל יש שינוי בצורה. דבר שני, אין לה פתח מיזוג סטנדרטי אלא מעל הדש בורד לכיוון השמשה. זה חסרון רציני בקיץ. מלבד זאת, חייב להודות שכשעשיתי עליה נסיעת מבחן הרגשתי כאילו אני נוהג ברכב צעצוע. ענין של טעם כמובן וגם של עלויות, אם היא היתה עולה 50 אז ניחא אבל כשבמחיר כזה אפשר לקנות פיקנטו או I10 או פנדה או אלטו, למה בעצם לקנות אותה? צריכת הדלק טובה והיא גם נוחה יחסית על הכביש, אבל בזה (ואני מדגיש, מבחינתי) זה מסתיים.

בהצלחה.

אני יודע, ולכן הם גם ממהרים להיפטר כעת מהמלאי שנותר במחירי מבצע (60 אלף)

לגבי השינוי בצורה(FACELIFT), ממש לא אהבתי. חוץ מזה הוסיפו פנסי ערפל, שיפרו במעט את ביצועי המנוע

וצריכת הדלק ועוד כמה פיצ'פקעס קטנים.

פיקנטו היחידה שבאה בחשבון. פנדה, אלטו ויונדאי מכוערות לטעמי. אלטו גם קיבלה 3 כוכבים בלבד במבחני

הריסוק, כך שאין על מה לדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי מקודם על ה107 ידנית כחצי שעה בעיר ומחוץ לעיר.

הופתעתי לטובה יחסית מחווית הנהיגה. מעבר ההילוכים קל הגיוני ופשוט(אם כי השלישי קצת מושך), נותנים גז והאוטו מושך יפה

מאוד! גם בנסיעה מחוץ לעיר. יש קצת רעשים במהירויות גבוהות אך לא משהו בלתי-נסבל, ההגה המתקשה מרגיש בסדר גמור,

בקיצור - הרגשתי מחובר לרכב. ואני כזה שכבר 7 שנים נוסע על מיצובישי ומזדה 3 גדולות, ולא רגיל בכלל למיני או למשהו שמתקרב לזה.

הופתעתי לרעה מהאבזור הבסיסי. אין ריפודים בצידי הדלת, שזה ממש מכער ומגעיל. ידית ההילוכים נראית כאילו מרכב של

לפני 20 שנה (אך מרגישה די בסדר ביד ובתנוחה), אי אפשר להזיז את משענת הראש של הנהג והנוסע לידו. פאנל קדמי

בתוך האוטו נראה זול ומרגיש קצת כמו רכב מלפני כמה שנים. פאנל המיזוג פלסטיקי ומצחיק עד מביך.

למרות זאת, וגם בשל זמני האספקה הגבוהים של הפיקנטו, הצלחתי להתחבר לבונבנירה הקטנה הזו 107, ואני כנראה הולך לסגור עליה.

עזרה גם העובדה שמדובר ברכב המיני הכי חסכוני(בדלק) שקיים כיום. והבדלים של 2000 ש"ח בשנה בינו לבין פיקנטו אוטומטית

הם לא דבר של מה בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרובוטי בפיגו לדעתי די טוב,היא גם יותר חסכונית מהפיקנטו,מנגד יותר חלשה.

בעוד חודש אמורה להיכנס לשוק הפנדה החדשה,אני הייתי מחכה.

בתקווה שיתמחרו אותה במחיר יותר נורמלי מאשר הפנדה הקודמת.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תוכל לספר לנו מה מחירה של ה107 הרובוטית .. אני מבין שהם מנסים להעיף כמה שיותר מהר את הרכבים מהצורה הישנה לפני כניסת החדשה , ולכן אני מתעניין ברובוטית בצורה הקודמת . אשמח לשמוע ממך מה המחיר של הרובוטית , וכן האם קבלת תוספות מיוחדות במעמד הרכישה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תוכל לספר לנו מה מחירה של ה107 הרובוטית .. אני מבין שהם מנסים להעיף כמה שיותר מהר את הרכבים מהצורה הישנה לפני כניסת החדשה , ולכן אני מתעניין ברובוטית בצורה הקודמת . אשמח לשמוע ממך מה המחיר של הרובוטית , וכן האם קבלת תוספות מיוחדות במעמד הרכישה?

שלום.

אני לא יודע בדיוק מה המחיר, אבל אני יכול להגיד לך שבמו"מ בסוכנות, תקבל אותו בכמה אלפים פחות מהמחיר הנקוב, מהסיבה

שהזכרת. לגבי תוספות, תוכל להוציא מהם אני מניח קודן + חיישני רווס + מרים חלונות חשמליים + תא כפפות.

לגבי הרובוטית, אני מציע לך לנהוג עליה קצת לפני שתחליט. היא לא קלה לעיכול למי שלא רגיל, אבל הבנתי שעם קצת אימונים

על הגז אפשר להגיע לנהיגה נסבלת.

שים לב שאוטוטו יוצא הדגם החדש, כך שאם אתה לא לחוץ במיוחד, יתכן ששווה לחכות. יש בו כמה שיפורים מכניים ואבזורים.

לא כאלו שיפילו אותך מהרצפה. לגבי הצורה החיצונית של הדגם החדש המיועד, אני מעדיף מאוד את הצורה הנוכחית.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...