Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פיאסטה 2012 1.25 ידני VS סיאט איביזה 1.4 ידני 2012

nedo_hb
שימו לב! השרשור הזה בן 4116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברה

אני מעונין בקניית רכב חדש ומעונין בשני דגמים, אשמח לקבל חוות דעת והמלצות

1. פורד פיאסטה 2012 מנוע 1.25 ידני ב 75000 ש"ח

2. סיאט איביזה רפרנס 2012 מנוע 1.4 ידני במחיר של 69900 ש"ח

אני בעיקר נוסע מעפולה לתל אביב, פעם בשבוע (הלוך חזור), והשאר נוסע בתל אביב , האם המנוע הקטן של הפיאסטה 1.25 מספיק טוב לנסיעות כאלה ?

את האמת עדין לא ראיתי את הפיאסטה אבל היום הייתי בסוכנות סיאט וראיתי את האיביזה, רכב יפה מאוד מחוץ, בפנים סביר אבל אהבתי .

מה אתם אומרים ? האם הפיאסטה שווה ההפרש של ה 5K ומה עוד לגבי תקלות בין שני הדגמים ? עלות אחזקה ? אמינות ונוחות?

נסעתי הרבה באיביזה 2010 מנוע 1600 עם 106 כ"ס ידנית של חבר שלי ומאוד אהבתי את הרכב (לפני מתיחת הפנים),חווית נהיגה ממש מעולה, האם סביר להניח כי דגם הרפרנס אותו דבר ?

בסיאט לא נותנים נסיעת מבחן על הרפרנס , אבל ראיתי הרבה חברים בפורום שהזמינו את הרכב הזה וכמעט כולם ממליצים, יש אלה שהתלוננו על רעש מנוע בזמן נהיגה, האם זה כ"כ מפריע ??

תודה לתשובות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית מה שפסל לגמרי את הפיאסטה היא חוסר היכולת לכוונן את כיסא הנהג לגובה

פשוט לא ייאמן, נוחות בסיסית של נהג אין שם.

כלומר כל בנאדם מעל 1.80 לא יוכל לנהוג ברכב הזה? החלטה מטומטמת של היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי הרבה באיביזה 2010 מנוע 1600 עם 106 כ"ס ידנית של חבר שלי ומאוד אהבתי את הרכב (לפני מתיחת הפנים),חווית נהיגה ממש מעולה, האם סביר להניח כי דגם הרפרנס אותו דבר ?

ממש לא! לרפרנס מנוע 1.4 ו 86 כ"ס והוא לא ממש חזק.

וכן חוסר הבידוד ממש מעצבן ושומעים את המנוע. אך למרות חסרונות אלו הרכב שווה את המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק נסיעת מבחן בשני הרכבים תתן לך את התשובות לשאלות שלך.

נראה לי קצת קיצוני וזה עוד בלשון המעטה, לפסול רכב בגלל שאין לו אפשרות כיוון גובה למושב נהג. אבל אולי זה רק אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק נסיעת מבחן בשני הרכבים תתן לך את התשובות לשאלות שלך.

נראה לי קצת קיצוני וזה עוד בלשון המעטה, לפסול רכב בגלל שאין לו אפשרות כיוון גובה למושב נהג. אבל אולי זה רק אני.

מה יעשה אדם גבוה שלא יכול לכוון את הכסא למטה?

בכל מקרה , הדגם הזה הוא ממש לא אותו דגם שנסעת עליו אצל חבר , זה 86 כ"ס , וההבדל מורגש , קח קודם נסיעת מבחן בפיאסטה , אולי תפסול אותה על הדרך , נסה שוב עם האיביזה , הייתי בתקציב הזה שוקל גם פאביה. נראה לי תמוה שלא מביאים נסיעת מבחן ללקוח פוטנציאלי , הייתי מנסה לקבל נסיעת מבחן מסוכנות אחרת ואז נגיש לסוכנות שהיית ואומר להם שהם הפסידו לקוח כי קיבלת מהסוכנות השניה נסיעת מבחן.

על האיביזה לא הייתי הולך דווקא מכיוון שהכבישים די מוצפים בהן , הייתי שוקל פאביה מול פיאסטה (שנראת מצויין ראיתי אותה במציאות)

ביצועים אל תצפה לקבל מהמכוניות האלו

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך חווית הנהיגה באיביזה, בעיקר בין עירוני ?? משהו בבקשה

השוואה קצרה בין הפיאסטה ל איביזה

איביזה מנוע גדול יותר עם מומנט גדול יותר, 2 שנים אחריות, בקרת שיוט, מושב נהג מתכוונן לגובה, מראה ספורטיבי צעיר במיוחד עם מגניזיום. מערכת שמע מקורית עם MP3 ו AUX , מערכת HILLHOLD מעולה ושימושית.פנסי ערפל קדמיים, מחיר 70K

פיאסטה מנוע סביר,3 שנים אחריות, ללא בקרת שיוט, ללא כוון במושב נהג, מראה ספורטיבי ויפה, מערכת שמע מקורית עם MP3 ו AUX, ללא HILLHOLD, ללא פנסי ערפל, 7 כריות אוויר (מרשים), רכב בפנים מושקע יותר מאיביזה , מחיר 75K

לפי נתונים אלה, סביר להניח שאיביזה שווה יותר וזולה יותר. מה אתם אומרים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית מה שפסל לגמרי את הפיאסטה היא חוסר היכולת לכוונן את כיסא הנהג לגובה

פשוט לא ייאמן, נוחות בסיסית של נהג אין שם.

כלומר כל בנאדם מעל 1.80 לא יוכל לנהוג ברכב הזה? החלטה מטומטמת של היבואן.

אני בצעתי נסיעת מבחן בפיאסטה ומה שאתה אומר זה שטות מוחלטת שגובלת בחשד לאינטרס מובהק הרכב הזה הוא הרבה יותר איכותי מהאיביזה הערסית והמאוסה וטובה יותר מכל רכב בקטגוריה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
אני בצעתי נסיעת מבחן בפיאסטה ומה שאתה אומר זה שטות מוחלטת שגובלת בחשד לאינטרס מובהק הרכב הזה הוא הרבה יותר איכותי מהאיביזה הערסית והמאוסה וטובה יותר מכל רכב בקטגוריה .
,

מצטרף לקודמי ,אני 1.87מ׳ ,ביצעתי נסיעת מבחן וגם הזמנתי פיאסטה,שמתי תשומת לב יתרה לעניין במהלך הנסיעה,

לא רק שלא היתה לי בעיה עם הכסא אלא שאף קידמתי אותו מעט,צריך להכניס את ההגה קדימה ואז הכל בסדר.- הוא יוצא או נכנס קדימה ואחורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שני רכבים שהיו עליהם הרבה מאד דיונים בזמן האחרון. חיפוש קצר ייתן לך הרבה חומר למחשבה.

אני רק אזכיר שהאחריות על הפיאסטה ארוכה בשנה והביטוח יותר זול. כמו כן, חברות הביטוח לא דורשות כלל התקנה של מיגון בפיאסטה ובאיביזה הן דורשות ועוד איך (זה רכב גניב ביותר). בנוסף, הפיאסטה בטוחה יותר וקצת יותר חסכונית בדלק.

בכביש בין עירוני הפיאסטה שקטה יותר (איטום סאונד מוצלח) ולטעמי היא יותר טובה מבחינת שיכוך מהמורות וכו' (למרות שמדובר ברכב די קשיח, מה שמורגש יותר במהירויות נמוכות).

לגבי מראה ותחושה - עניינים של טעם וריח שאין ממש סיבה לדון בהם.

גם אני אצטרף לקודמיי ואזכיר את עניין הכיסא בפיאסטה. במקרה, גם גובהי הוא בדיוק 187 ס"מ ולמרות זאת תנוחת הנהיגה מצוינת לטעמי. התלונה היחידה שהייתה לי היא דווקא על רוחב המושב באזור השכמות. אני התברכתי בגב די רחב (זו תופעת לוואי ידועה אצל מסגרים :wink:) ובנסיעות הראשונות התמיכה בצידי המושב די הציקה לי. הטיה קלה לאחור של המושב ומשיכה של ההגה אלי פתרה את העניין הזה מבחינתי.

הדרך היחידה שבה תוכל לבדוק את העניין היא ביצוע נסיעת מבחן.

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

בבעלותי פיאסטה ידנית 2012.

1.90 ואני נכנס מצוין למושב הנהג, לדעתי הרכב די מרווח, בנוסף קיימת כניסת USB ו-AUX-IN.

מזגן שהפתיע אותי לטובה, חשבתי שיהיה חלש אך בפועל מאוד חזק.

אם מדובר בנסיעות מישור כמו במקרה שלי(דרום) המנוע עושה את העבודה, בדרך הררית או משהו בסגנון עדיף לוותר.

סה"כ רכב מאוד נוח ולדעתי המומלץ בקטגוריה מבחינת עלות תועלת(אחרי שנהגתי בכל הרכבים הקטנים).

בנוסף מקבלים מצלמת רוורס מתנה שזה די שימושי כשחונים באזורים צפופים, אבל כמובן שזה רק בונוס קטן ולא שיקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...