Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד לצרף עד לתביעה שהוגשה, והאם כדאי או מיותר?

שימו לב! השרשור הזה בן 4408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

הגשתי תביעה קטנה כנגד נהג וחברת הביטוח שלו.

לתביעה צירפתי כתב אישום משהמשטרה שהוגש נגדו.

לאחר שהוגשה התביעה עיינתי קצת וראיתי שבתביעה של המשטרה ישנה רשימת עדים(מי שהיה אצלי ברכב, ובוחן התנועה שחקר את המקרה).

אצלי בתביעה לא צירפתי שום רשימת עדים, אך ישנו כתב האישום המשטרתי.

האם כדאי לי לזמן את הבוחן להיות עד? או שעצם נוכחות כתב האישום ממנו זה מספיק? אם כדאי, אז איך אני מצרף אותו לרשימת עדים? או שאם פשוט נגיד לו הוא יופיע?

יש לציין שלא רשמתי על שום עדים בתביעה, ואין לי כל כך רצון לקרוא להם ולטרטר אותם(חברה שלי ואמא שלה).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדים מטעמך (הנוסעים שלך) אתה יכול להביא בלי להגיד לאף אחד מראש. (אם אתה סומך עליהם שלא יבריזו)

כדאי לך להביא אותם - הייתי נוכח במקרה בדיון בעניין תאונה, התובע לא הביא (וגם ניסה להסתיר את קיומה) של נוסעת בגירה ברכב שלו, והוא הפסיד את התביעה בגלל זה. (גרסה נגד גרסה, והוא לא הביא עדה שהיתה יכולה לעזור לו)

עדים כמו בוחן התנועה כדאי לך מאוד לזמן רשמית כי אחרת הם לא יגיעו ולא יהיה לך מה לעשות נגד זה.

תצטרך כנראה לשלם פיקדון כלשהו בשביל שכר טרחת העד, זה לא הרבה כסף ואם תזכה כנראה תקבל את זה חזרה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם היה כבר פסק דין בעניין התביעה של המשטרה?

אם הנושא לא נדון בבית משפט, לא הוכחה אשמת הצד השני. למרות זאת יש לעצם הגשת כתב האישום משקל.

מתוך אתר תביעות קטנות:

"תביעות בנושא תאונות דרכים יש לצרף בנוסף לחוות דעת שמאי, גם את צילומי הרכב המקוריים וכן שרטוט המציג את מקום התאונה ומהלכה. במידה ונפתח בעקבות בתאונה תיק במשטרה, יש לפרט מה עלה בגורלו - אם נידון הענין בבית משפט לתעבורה, יש להמציא את כתב האישום ופסק הדין."

בנושא עדים:

"כל צד רשאי להביא עדים ביום הדיון ללא תשלום (אין צורך ליידע את המזכירות על כך). אי התייצבות של עד שלא הוזמן ע"י בית המשפט לא תשמש עילה לדחיית מועד הדיון. צד המעוניין להעיד עד רשאי לבקש את הזמנתו באמצעות בית המשפט לפחות 30 יום לפני מועד הדיון. יש להפקיד בקופת בית המשפט פקדון בסכום של 75 ש"ח לכל עד."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

הגשתי תביעה קטנה כנגד נהג וחברת הביטוח שלו.

לתביעה צירפתי כתב אישום משהמשטרה שהוגש נגדו.

לאחר שהוגשה התביעה עיינתי קצת וראיתי שבתביעה של המשטרה ישנה רשימת עדים(מי שהיה אצלי ברכב, ובוחן התנועה שחקר את המקרה).

אצלי בתביעה לא צירפתי שום רשימת עדים, אך ישנו כתב האישום המשטרתי.

האם כדאי לי לזמן את הבוחן להיות עד? או שעצם נוכחות כתב האישום ממנו זה מספיק? אם כדאי, אז איך אני מצרף אותו לרשימת עדים? או שאם פשוט נגיד לו הוא יופיע?

יש לציין שלא רשמתי על שום עדים בתביעה, ואין לי כל כך רצון לקרוא להם ולטרטר אותם(חברה שלי ואמא שלה).

תודה.

אם יש כתב אישום נגד מי שפגע בך כדאי להמתין עד שתהיה הרשעה כי אז תקבל על בטוח ואם לא, עדיין תוכל לתבוע אותו נזיקית.

אתה יכול להגיש בקשה לבית המשפט להזמנת עד ולציין את פרטיו ובית המשפט יזמן אותו.

לא כדאי להגזים עם עדים - זו תביעה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל מהתגובה האחרונה של יגאל

יגאל פותח השרשור כבר הגיש את תביעתו !!

מי שיכול להעיד מישהו ולא מביא אותו לעדות , חזקה היא שעדותו של אותו אחד הייתה פועלת לרעת אותו צד שלא טרח להביאו.

לכן תביא לפחות עד אחד שישב במכוניתך.

הייתי גם מביא את דו"ח בוחן התנועה אותו תצלם מתיק התביעה הפלילית .

הייתי גם מבקש לזמנו כעד , לא בטוח שבית המשפט יאשר לך לזמנו.

עצם הגשת כתב התביעה כנגד הנהג השני , כבר רומזת לשופט מי האשם כביכול בתאונה גם ללא הרשעה.

מידת ההוכחה הנדרשת בתביעה אזרחית נמוכה מהדרישה במשפט פלילי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי אופציות

האחת להגיש תביעה נגררת .

השניה להגיש את פסק הדין בהליך הפלילי כראיה.

הבחור צריך לגשת למזכירות ולשאול אם זה עדיין לא מאוחר להעביר את התיק לבית משפט בו מתנהל ההליך הפלילי.

במידה וכבר מאוחר אז לדחות את מועד הישיבה בתביעות קטנות לאחרי המועד הצפוי של ההליך הפלילי וכמובן לברר מועד זה בתביעות.

במקרה הראשון בוודאי שאין צורך להביא עדים אלה ראיות להיקף הנזק , במקרה שני להציג את הפסק הדין , עדים יכולים לעזור אבל כנראה שפסק הדין מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אופציה במקרה שלו להגיש תביעה נגררת מהסיבה הפשוטה שתביעה נגררת יכולה להיות רק כנגד הנהג .

במקרה שלו הוא תובע גם את חברת הביטוח של בעל הרכב ואת בעל הרכב שלא חייב להיות בכלל הנהג בזמן התאונה. למרות שהוא כתב שהתביעה היא נגד הנהג.

ולא הייתי קושר וממתין להכרעת / גזר הדין בפלילים כי זה יכול לקחת זמן ממושך.

השופט מספיק נבון כדי להבין גם מכתב האישום לאן נושבת הרוח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
האחת להגיש תביעה נגררת .

השניה להגיש את פסק הדין בהליך הפלילי כראיה.

לא ניתן להגיש תביעה נגררת בגין פסק דין מבית המשפט לתעבורה, אלא רק משלום וממחוזי.

הייתי ממליץ לפותח השרשור למחוק את תביעתו בהקדם ולהגישה במועד מאוחר יותר, לאחר קבלת פס''ד חלוט מהתביעה בתעבורתי, אם אין בידו מספיק הוכחות לנזק. אם יש מספיק הוכחות, ניתן למצות את ההליך בתביעות קטנות ללא כל קשר לכתב האישום בתעבורתי. ניתן להביא לדיון 1-2 עדים אמינים מטעמך ללא הודעה למזכירות. תביא מישהו שלעדותו יהיה משקל גדול (עדיף לא יושבי הרכב ולא בני משפחה).

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...