Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסתי ברכב, האם הבעלים רשאי לדרוש ממני להפעיל את הביטוח?

Haze
שימו לב! השרשור הזה בן 4428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

נכנסתי ברכב תוך כדי רוורס ופגעתי בטמבון, קראתי לבעלים והראתי לו את הנזק שמסתכם בשקע, לא גדול במיוחד, שנכנס פנימה.

בעל הרכב רוצה לערב את הביטוח, אני לא.

בראיה לא מקצועית הנזק בר תיקון ובשווי עלות של כמה מאות שקלים

לכאורה עלות הנזק לא נראית כמו מעל ההשתתפות העצמית שלי (2100 ש"ח), מסיבה זו, לא רואה טעם להפעיל את הפוליסה.

האם קיים חוק האומר שהצד הנפגע יכול לחייב אותי בדרכי פעולה לתיקון הנזק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפירוש לא. אתה מחוייב לתת לו את פרטיך, והוא יכול לתבוע. מעבר לזה, לך אין שום צד בעניין הפעלת הפוליסה.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הרכב הנפגע רוצה דבר אחד.

רכב במצב כמו שהיה לפני התאונה.

לכן באדיבות תאמר לו בוא נלך למוסך לפי בחירת בעל הרכב הנפגע , נשמע הצעת מחיר ואז תשלם עבור התיקון או תפעיל את הביטוח שלך.

כמובן שאם יש לך מוסך שיכול לבצע זאת בפחות כסף אך באותה מקצועיות תנסה לשכנע אותו ללכת בכיוון הזה.

מבחינה חוקית הוא יכול לתקן בעצמו ולתבוע אותך אם לא תגיעו לכלל הבנה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יכול לתבוע את הביטוח שלך.

אתה צריך לשכנע אותו שכדאי לסגור ביניכם כי ככה הוא יראה את הכסף מהר יותר ועם פחות בירוקרטיה.

הוא לא יכול לתבוע את הביטוח שלו הוא יכול לתבוע אותו, כל עוד הוא לא מפעיל את הביטוח הם לא צד בעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג הנפגע יכול לתבוע את בעל הרכב הפוגע ואת חברת הביטוח של בעל הרכב הפוגע את שניהם ביחד או כל אחד לחוד.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג הנפגע יכול לתבוע את בעל הרכב הפוגע ואת חברת הביטוח של בעל הרכב הפוגע את שניהם ביחד או כל אחד לחוד.

בוא נגיד שזה נכון, אני לא מחוייב שיהיה לי ביטוח חובה/צד ג' וכאשר מחליפים פרטים נותנים את פרטי פוליסת החובה, לכן תמיד אפשר להגיד "אין לי ביטוח מקיף/צד ג'" ושכל ההתנהלות תהיה מולי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שזה נכון, אני לא מחוייב שיהיה לי ביטוח חובה/צד ג' וכאשר מחליפים פרטים נותנים את פרטי פוליסת החובה, לכן תמיד אפשר להגיד "אין לי ביטוח מקיף/צד ג'" ושכל ההתנהלות תהיה מולי

מקווה שמדובר בטעות הקלדה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחוייב שיהיה לי ביטוח חובה

זה ביטוח חובה או ביטוח רשות ?

אם זה ביטוח רשות, למה קוראים לו ביטוח חובה ?

ולשאלתך - גם אם יתבע את ביטוח צד ג' שלך, זכותך להודיע לחב' הביטוח שאינך מעוניין לערב אותם ושאתה תשלם ישירות.

אם בסופו של דבר אתה משלם ישירות, דאג להחתים את בעל הרכב שאין לו דרישות נוספות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה, אלא שברגע שנפגע יגיש תביעה אישית לבית משפט, והתביעה תעלה ביוקר מבחינת גובה הנזק, הוצאות ודברים נלווים (שכר טרחת שמאי, אולי ירידת ערך?) יש לי הרגשה שהנפגע יעדיף שהביטוח המקיף שלו יקח זאת על עצמו, גם מבחינת המחיר שיידרש לשלם וגם הצורך בהגנה מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להתלהם, בשלב זה או בכלל.

קח את העצות של ישה : לך איתו לברר עלות תיקון כדי להשיב את הרכב למצבו הקודם, אולי תהיה הבנה והסכמה שלך.

הביטוח צריך לקבל את תגובתך והסכמתך לטפל בתביעה נגדך.

עשה חשבון של עלות התיקון מול השתתפות עצמית + אובדן הנחת העדר תביעות. ב-3 השנים הבאות.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה של אמיר שליט היא הכי נכונה, ונראה לי שהיא קצת נבלעה בבליל העצות האחרות:

תן לו את פרטי הפוליסה. שיפנה לסוכן/חברה ישירה שלך.

הם לא יאכלו - לא אותך ולא אותו.

הם רק ינפחו מיד את החשבון בשכ"ט שמאי. אבל את זה לא תוכל למנוע ממנו בכל מקרה- אם הוא מתכוון לתבוע אותך בת"ק, הוא יצטרך שמאי בכל מקרה, והוא יתבע ממך את הוצאותיו.

אם אחרי זה הסכום עדיין יהיה כזה שתרצה לשלם בעצמך, תוכל לסגור איתם שאתה לא תובע את הפוליסה, אלא רק מעביר לו המחאה דרכם.

אם נפלת על נודניק שמפחד ש"תעבוד עליו", אין לך הרבה מה לעשות. לפי החוק, אתה חייב למסור לו גם את פרטי הפוליסה, והוא בטח ימסור אותם לחברת הביטוח שלו, שתפנה לחברה שלך.

מה שכן, כל עוד אתה לא נתת אישורך לכך, הפוליסה שלך לא תופעל.

במקרים כאלה, משתלם דווקא "לבוא בטוב" ולנסות לשכנע את הטמבל- בדיוק כמו שישה אמר.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, הבן אדם לא מבין שאם הוא יפעיל את הביטוח כל העסק יעלה לו פי 8 יותר? (אם לוקחים גם בחשבון את התייקרות הפוליסה)

תראה לו עם דף בצורה ויזואלית כמה הוא יצטרך לשלם בלי ועם הפעלת הביטוח, אולי ככה הוא יבין...

(OO=[iIIIII][iIIIII]=OO)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...