Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מוזרה עם מפשיר אדים - שברולט ספארק (או איך הכי כדאי להפשיר אדים)

pashok.tr
שימו לב! השרשור הזה בן 4435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מאז שקניתי את הרכב (כ4 חודשים) והתחיל החורף יש לי תופעה מוזרה בימים ממש קרים, כשאני מדליק מפשיר אדים וחימום אז זה בקושי מפשיר את השמשה גם כשעוצמת האיוורור מלאה. במקום לנסוע עם חימום ולהפשיר אדים אני נאלץ להדליק מזגן על קור ולהפשיר אדים ולקפוא בזמן נסיעה כי גם ככה קר. ברגע שאני מכבה מזגן האדים חוזרים.

מה אפשר לעשות לגבי זה? או שיש לכם שיטה שתמיד עוזרת? או שאתם משתמשים בחומר דוחה אדים?

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזור הרדיאטור חימום (הפנימי), ישנם הרבה אדי מים בעקבות החום באזור שגורם לאידוי.

אכן בהתחלה כשמפעילים את החימום, יוצאת כל הלחות שהצטברה סביב הרדיאטור חימום. הלחות שיוצאת מפתחי האוורור, מגבירה את תופעת התעבות המים על החלון הקר. לאחר זמן קצר (דקה שתיים) החלון מתחמם, והלחות שיש על החלון מתאדה ונעלמת. במידה ומפעילים גם את מדחס המזגן, תהליך אידוי הלחות שעל החלון מתקצר. זאת בגלל שהמזגן מייבש את האוויר שיוצא ממנו, האוויר היבש מסוגל לקלוט את הלחות מהשמשה במהירות וקלות רבה יותר.

בברכה,

אופיר רודניצקי

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים מאוד קרים זה מה שקורה, אדים מנדפים רק עם פעולת מזגן, רק היתי בודק כי מצב מיחזור אויר נמצא על אויר מבחוץ ולא סירקולציה פנימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אופיר על התגובה.

לאחר שהמזגן הפשיר במהירות את האדים,אני לא יכול להמשיך לנסוע איתו כי קר אז אני מדליק חימום ומפשיר עם חום וזה חוזר על עצמו ולוקח ממש הרבה זמן להפשיר את האדים. זה בלתי נסבל.

לדעתי צריך להתלונן לשברולט על זה.

דרך אגב אני עובד רק עם סירקולציה פנימית, מה ההבדל לגבי השפעת האדים?

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת את זה, באופן כללי איך מומלץ לנסוע על פנימי או חיצוני, בחורף ובקיץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להפעיל גם את המזגן (כפתור AC), וגם לשים על חימום את הבורר. בכל רכב אזור רדיאטור החימום, רווי באדים.

גם אצלי בBMW סדרה 3 החדשה, כשאני מפעיל חימום אני מקבל זרם ראשוני של אדים שהצטברו באזור הרדיאטור חימום.

לאחר כמה שניות כל האדים שהצטברו ברדיאטור, יוצאים מהפתחי אוורור.

הסיבה לאדים על השמשה, היא שבעקבות הקור על השמשה כל האדים שמסביב לה, מתעבים עליה והופכים לנוזל.

ברגע שתחמם את השמשה, האדים פשוט לא יתעבו עליה יותר.

האוויר בתוך פנים הרכב רווי באדים, בעבות אדי המים שהגוף שלנו פולט במהלך הנשימה.

על כן כדי לקחת אוויר מבחוץ ,שהוא יותר דליל באדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת את זה, באופן כללי איך מומלץ לנסוע על פנימי או חיצוני, בחורף ובקיץ?

אויר חיצוני, תמיד. בימים חמים מאוד, כשתצטרך מיזוג רציני, תעביר למיחזור אויר (סירקולציה פינימית) אחרת לא תקבל קירור מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויר חיצוני, תמיד. בימים חמים מאוד, כשתצטרך מיזוג רציני, תעביר למיחזור אויר (סירקולציה פינימית) אחרת לא תקבל קירור מספק.

בטיפול האחרון במוסך אמרו לי שלא מומלץ להישאר קבוע על מצב "אוויר חיצוני" אלא אם יש צורך בהפשרה של החלונות או בנסיעות ארוכות. האם יש סיבה לכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להפעיל גם את המזגן (כפתור AC), וגם לשים על חימום את הבורר

אבל זה מפעיל את המדחס של המזגן, הוא לא אמור להיות קשור לחימום לא?

אצלי החימום נדלק ברגע שאני מכוון על חום ומדליק איוורור בלי AC.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה AC אכן מפעיל אתמדחס הזמגן והוא אינו קשור לחימום.

היחידה הפנימית של המזגן מייבשת את האוויר. זאת כתוצאה מהקירור של היחידה, שגורם ללחות שבאוויר להתעבות על היחידה.

האוויר שיוצא מהיחדיה הוא אוויר יבש. אוויר יבש זה טוב, מכייון שהוא יקלוט ביעילות הלחות שעל השמשה.

בנוסף השמשה צריכה גם להתחמם, כדי להפסיק לעבות עלייה אדי מים.

-מכאן שאם נפעיל את הAC שייבש לנו את האוויר ולאחר מכן נחמם את אוויר ביחידת החימום, נקבל ייעול מירבי במניעת תופעת האדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפול האחרון במוסך אמרו לי שלא מומלץ להישאר קבוע על מצב "אוויר חיצוני" אלא אם יש צורך בהפשרה של החלונות או בנסיעות ארוכות. האם יש סיבה לכך?

ההיפך הוא הנכון. ברכבים מתקדמים עם בקרת אקלים, המערכת בברירת מחדל על אוויר מבחוץ.

אפילו יש המלצה בספר הרכב, על איסור סירקולציה פנימית לאורך זמן כדי למנוע את הידללות החמצן בפנים הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...