Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלק הגה חדש שלא קיבל אישור משרד התחבורה! מומלץ להיכנס ולקרוא!

gtv11636
שימו לב! השרשור הזה בן 4267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפניי כשלושה חודשים, ייבאתי מפרק מוט הגה חדש ומקורי עבור אלפא רומאו אלפטא GTV 1976-1986

את החלק רכשתי מבן אדם פרטי בארה"ב אותו איתרתי באחד מהפורומים של אלפא רומאו בחו"ל, היות ואין להשיגו עוד בחנויות, וגם כך מדובר בפרטי נדיר.

בכ"א, לאחר הגעת החלק מארה"ב, דרך שרות EMS לדואר ת"א, קיבלתי בדואר מכתב מדואר\מכס ת"א שהחלק מעוכב מכס ודרוש אישור משרד התחבורה על מנת לשחררו.

לא התעצלתי, וניגשתי עם הבקשה למוסך אלפא רומאו המרכזי של יבואנית אלפא רומאו סמל"ת.

לאחר זמן לא מבוטל, והרבה בירוקרטיה והמתנה, קיבלתי מהם את האישור.

שלחתי כמובן את הבקשה למר ראובן ברדה בת"א, והמתנתי לתגובה. לאחר כחודשיים ללא כל מענה, וחוסר אונים מוחלט כיוון שלא עלה בידי אפילו לתפוס אותם בטלפון ולו פעם אחת, ביקשתי להחזיר את החלק לשולח.

לאחר שהוחזר החלק הנ"ל לשולח בארה"ב ביקשתי מהמוכר לנסות את מזלי שוב! על חשבוני כמובן שילמתי דמי משלוח נוספים בסך 47 דולר, והפעם ניסיתי את מזלי במשלוח באמצעות שרות PRIORITY MAIL.

החלק הגיע לדואר\מכס ירושלים, משם קיבלתי הודעה ובקשה לאישור משרד התחבורה, שוב!

לקח לי זמן לחדש את האישור, אך לבסוף הצלחתי לעשות זאת.

השבוע, כאשר סוף סוף התכוונתי לשלוח את המסמכים למר ראובן ברדה במשרד התחבורה בת"א, נדהמתי לגלות שבאתר הדואר מופיע כי החלק הוחזר לשולח!!

מיהרתי לטלפן לדואר ולמכס בירושלים, שם התבשרתי כי מפקח מטעם משרד התחבורה נכח במקום, בדק את החלק, וקבע כי הוא...משומש!!!!?

כעסתי מאוד, ושאלתי מדוע אתם מענים אותנו עם כל הבירוקרטיות והאישורים? שהרי טירטרתי את עצמי כהוגן על מנת להשיג את האישורים הדרושים, ולשם מה בעצם דורשים מאיתנו את האישורים אם בסופו של דבר מגיע פקח ומחליט את שהחליט?

ומדוע אם כן לא טרחתם לומר לי שמגיע פקח? הרי ביקשתי מכם בפירוש להיות נוכח! התשובה שקיבלתי הייתה שאין שום שיתוף פעולה מצד משרד התחבורה עם רשויות הדואר והמכס בירושלים, ושאותו מפקח מגיע פעם באף פעם ונוחת שם בלא התראה מוקדמת.

בדואר ובמכס טענו שאין להם יד בדבר, והפנו אצבע מאשימה כלפיי משרד התחבורה.

בזעם רב, התקשרתי למר ראובן ברדה במשרד התחבורה בת"א, שלתדהמתי הפעם ענה לטלפון כבר בניסיון הראשון, והסברתי לו את טענותיי.

מר ברדה הרגיע אותי ואמר לי שלא ייתכן שזה מה שקרה, ושהוא יבדוק את הנושא ויחזור אליי בטלפון.

לאחר שעות רבות של המתנה, איש לא יצר עימי קשר!

התקשרתי למר ראובן ברדה אינספור פעמים ברצף! ורק לאחר כשעה וחצי ברציפות הצלחתי להשיגו!!!

בשיחתנו הזכרתי למר ברדה במה הענין, והוא מצידו ענה לי : אה כן, אני בדקתי לך את זה, תשמע, דיברתי עם המפקח, הוא אמר שהוא בדק את החלק ושהוא משומש, בגלל זה הוא סירב לאשר.

כמובן ששאלתי את מר ברדה, מדוע אתם מענים אותנו בכל הפרוצדורות הבירוקרטיות הללו אם בסופו של דבר ממילא נדרשת בדיקת מפקח?! הלא ממילא הסמכות שלו היא שקובעת, אז למה מלכתחילה אתם לא מותירים את ההחלטה בידיו? מדוע לגרור את זה על פני חודשים של התרוצצויות אם בסופו של דבר משקל ההחלטה של המפקח בשטח רב יותר משל כל אישור או מסמך?! למה אתם עושים את זה?

מעבר לכך הסברתי לו כי המפקח שלו עשה טעות חמורה, היות וכל אדם בר דעת וראייה תקינה, ועל אחת כמה וכמה אדם שמתיימר להבין בתחום, יכול היה לראות בוודאות כי מדובר בחלק חדש!

כמובן שקיבלתי בחזרה את כל התשובות היפות והנחמדות של "אין מה לעשות, תעשה מה שאתה רוצה, זה לא יעזור לך " וכיו"ב...

לאחר התרעמות קלה מצידי, הבטיח לי מר ראובן ברדה שיעביר את מס' הנייד שלי למפקח (מישהו בשם שמוליק) ושאותו שמוליק יצור עימי קשר למחרת!

שלושה ימים לאחר מכן, וכמובן שלא שמעתי מילה, לא משמוליק ולא ממר ראובן ברדה.

כמו כן, ביומיים האחרונים ניסיתי ליצור קשר עם מר ראובן ברדה במשך שעות ארוכות ברציפות!!! אך ללא הועיל! האיש פשוט לא עונה!

לאחר שהסברתי את פרטי המקרה למוכר מארה"ב, האיש התקשה להבין ולהאמין לדבריי! "מי זה האידיוט הזה, איזה מן מפקח זה שאל אותי הבחור האמריקאי ששלח את החלק. "יש על זה אפילו את מדבקת החלק המקורית של היצרן עדיין, איך הוא טוען שזה משומש" ? ואני כאמור איתו, אין לי תשובות ואין לי מילים להביע את הזעם והתסכול!

יתרה מכך, לאחר שיחה קשה וארוכה השבוע עם בחור מהדואר המרכזי בירושלים, הבנתי שהמצב אפילו גרוע יותר משחשבתי.

מסתבר, שמשרד התחבורה חושב שהוא אלוהים (ואני מצטט מדבריו של איש הדואר) ושישנה מתלחמה של ממש המתחוללת כרגע בין דואר ומכס ירושלים לבין משרד התחבורה, שכן משרד התחבורה החצפוים החליטו שהם לא מגיעים יותר לירושלים לבדוק חבילות!!! שלחו מכתב לדואר בירושלים שמעתה הם בודקים רק בת"א, ושכל חבילה המכילה חלקי רכב חייבת להישלח לת"א לצורך בדיקה! אז כרגע ישנה מלחמה פנימית בין הארגונים, ונחכה ונראה מה יהיו תוצאותיה.

דבר אחד אבל בטוח! האזרח כרגיל משל את המחיר, והוא שבוי בידיי אותם גורמים בירוקרטים חצןפים שמרשים לעצמם להיות מעל למדינה, מעל לכל חוק, ובטח שמעל לאזרח.

במקום לתת שרות לאזרח, מענים את האזרח בכל דרך אפשרית, כאילו היה שבוי מלחמה נטול זכויות במדינת עולם שלישי.

אשמח מאוד לקבל תגובות, רעיונות, ואפילו שיתוף פעולה בהליך של תביעה יצוגית כנגד משרד התחבורה מצד אנשים עם סיפור דומה

אני מברך את יו"ר מועדון החמש על פועלו וניסיונותיו הרבים והכנים לחולל שינוי, אך לא די בכך! מה שקורה בפועל היום הוא שבאותן רשימות חלפים בנוהל שחרור מהיר מעודכן אך ורק דואר ת"א, ורק בו הוא תקף! האם לא מגיעות אותן זכויות ליתר תושבי ואזרחי המדינה?

שנית, הליך בקשת האישורים ארוך מסורבל ומייגע! והמצב בו אנו נדרשים לשלוח בקשות לאישורים ובקשות ממוסכים ועוד, בו בזמן שממילא נשלח מפקח לבדוק פיזית את המוצרים, והוא הסמכות העליונה בכל מקרה, ולא אותם אישורי, הוא מצב בלתי נסבל! מדוע שלא יבחרו באחד מהשניים ויפסיקו עם השיטה העקומה והמטופשת הזו?

הצעה אחרונה, במקום רשימת חלפים ספציפית מאוד, עדיף ורצוי לכלול קבוצות חלפים שלמות, שהרי לא הגיוני שיותרו לשחרור מהיר פסי קישוט, ולא חצאיות צד, או פסי קישוט ולא כונסי אוויר מפלסטיק שתפקידם קישוט בלבד.

הרשימה הקיימת ברגע זה הינה בעייתית ויש לנסות ולשנות אותה כך שתכלול קבוצות חלפים ולא רק חלפים ספציפיים מוגדרים בשם.

כאמור, אשמח לתגובות, לעזרה, וכיו"ב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני קורא את מה שכתבת ופשוט מתחלחל. אין לי מה להוסיף, במיוחד שגם אני אישית יודע כמה שהמערכת כאן מסואבת, מסורבלת ומטופשת, ע"ע מיכל הדלק החדש שהבאתי שהוכרז ע"י פקח אידיוט כמשומש ושנאלצתי בגינו לסוע לנתב"ג ולערוך שם סימפוזיון עם לא פחות מ10 אנשים כולל מוכסים ואנשי חברת השילוח מ9 בבוקר עד 2 בצהריים עד שריחמו עליי ושיחררו אותו.

הייתי כותב עוד כמה דברים אבל זה יהיה בשפה לא ראויה לדפי הפורום.

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמוכם, אני מתרעם וכועס כשאני קורא את ההודעה, שמתארת מקרה אחד מיני רבים.

מה שאני מציע הוא לפעול בשיקול דעת ולא מכעס. פעולה שנובעת מכעס לא מועילה במקרים כאלה, ומקלה על הרשויות להתחמק מאחריות ומשינוי המצב.

אני חושב שכדאי לכם להתאגד ולפעול כגוף ייצוגי ובעל משאבים כדי לרכוש את שירותיו של עו"ד, יועץ תקשורת ו\או לוביסט מנוסה כדי לבצע פעולה אסטרטגית נכונה, כולל מיפוי של בעלי אינטרסים בשימור המצב הקיים, גורמי כח שניתן לרתום למהלך וכן העלאת פתרונות חליפיים, בבחינת "אנחנו באים עם פתרונות, לא עם בעיות".

אם אתם כבר מאוגדים ופועלים בצורה כזו הרי שנשאר לי לברך אתכם בברכת הצלחה למען כולנו.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר ויותר ספקים מחו"ל חדלו לשלוח לישראל לצערי בגלל השטויות האלו.

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק בהחלט ראובן! אני נתקל בזה לצערי המון! משרד התחבורע הורס גם את המוניטין של מדינת ישראל בתחום המסחר ואת תדמיתה הגרועה בעולם ממילא.

ראובן, כוונתי היא שמהדברים הללו נאחד כוחות עם כלל הגופים והמועדונים בארץ לצורך אותה מטרה משותפת, ונאבק בעניין בכל הכוח.

הם מנסים להרוג לנו את התחביב ואסור לנו לתת להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכתב למשרדו של השר תגולל בפניו את הסיפור ,זוהי דוגמא קלאסית לשחיקת האזרח אל מול הרשויות ,(בחירות בפתח) יהיה רעיון טוב

מכותבים

משרד מבקר המדינה

התנועה לאיכות השלטון

ועדת טרכנברג

הרשות להגבלים עסקיים

ככלל ,ללא תביעה ייצוגית מסודרת שכל אחד מהחברים ישתתף בעלות של 500 עד 1000 שקל לא יזוז כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני יבאתי פעם חלקי רכב. ניסיתי להיות הכי בסדר שאפשר, הוצאתי רשיון יבוא מראש, עם פירוט של החלקים (המשומשים), חתימות - הכל.

כשהגיעו החלקים, הלכתי לשחרר מהמכס. מה אומר ומה אגיד - בשוק יותר מסודר.

- "7000 ש"ח מכס"

- "מה? למה?"

- "ככה קבעתי"

- "אבל החלקים לא שווים אפילו רבע מזה!"

- "טוב, 5000"

- "מה?"

וכן הלאה. סגרנו על 1600 ש"ח במזומן, לא לפני שהתווכחתי אתם, האם החלקים חדשים. מדובר בחלקים שאני במו ידי פירקתי בחו"ל מרכב בן 15 שנה. חדשים, אין מה להגיד. למזלי זרקתי לחבילה גם את ספר הרכב המקורי, שהיה אמנם במצב טוב מאד, אבל בכל זאת היתה כתובה עליו שנת היצור...

שילמתי את הכופר, כלומר המכס, ונסעתי לדרכי. לפי הסיפורים כאן, יצאתי בזול.

מיותר לציין שבפעם הבאה, מישהו (אהממ) עבר במסלול הירוק עם עשרות ק"ג משקל עודף של דברים מתכתיים שאין להם שום קשר למכוניות...

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזרחים שומרי חוק ובעלי מודעות לתחום המקפידים להחליף כל בורג תקול או אפילו סתם ישן ברכבם, תוך כדי שימוש בחלפים חדשים מקוריים, או תחליפיים בעלי תוי תקן ברמות הגבוהות ביותר, נתקלים חדשות לבקרים בסחבת ובבירוקרטיה הנוראית הזאת, בעוד שיבואנים גדולים ובעלי ממון מייבאים להם בנחת חלפים זולים ולא בטיחותיים בעליל ממדינות עולם שלישי!

במקום לעודד את הציבור לנהוג ברכב תקין ומגדוגם, גורמים מעשיהם של אנשי משרד התחבורע למצב בו אנשים יאלצו לנהוג ברכבים לא תקינים לא בטיחותיים ולא מתוחזקים כיאות.

הרשויות מנסות להפוך אותנו לעבריינים בעל כורחנו! ישראלי שיתקל מספר פעמים במקרה כמו שלי, יתחיל לפתח לעצמו שיטות ותחבולות כיצד לעקוף את המערכת, ובכך הפך לעבריין בעל כורחו.

יש להנהיג מהפכה של ממש בתחום!!קיבינימט! אנחנו בשנת 2012, ובמקום לצעוד קדימה הלכנו שנים רבות אחורה?!

אני מקווה שמכאן תצא הזעקה והבשורה לימים טובים יותר, המצב הנוכחי הוא פשוט בלתי נסבל, ויפה שעה קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד להתארגן כולנו שכל אחד ישים כמה שקלים ופשוט לשכור את שרותיו של עורך דין ופשוט להלחם בהם עד חורמה

בנושא היבוא האישי, לא רק שלמר ראובן ברדה אין שום הכשרה לאשר או לאשר פרטים וגם המפקח עושה מה שבא שלו.

הם קובעים את המדיניות לפי איך שבא להם ומה זאת החוצפה הזאת שאין קבלת קהל!

איפשר לשבת פה ולבכות בפורום או לעשות משהו.

אני אומר לא משנה כמה ראשי מעודונים ואנשים מקורבים יקשקשו להם במוח רפורמה לא תהיה פה עד שלא נטפל בהם כמו שצריך!

זה פשוט שחיטות!

מי בעד?!

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזרחים שומרי חוק ובעלי מודעות לתחום המקפידים להחליף כל בורג תקול או אפילו סתם ישן ברכבם, תוך כדי שימוש בחלפים חדשים מקוריים, או תחליפיים בעלי תוי תקן ברמות הגבוהות ביותר, נתקלים חדשות לבקרים בסחבת ובבירוקרטיה הנוראית הזאת, בעוד שיבואנים גדולים ובעלי ממון מייבאים להם בנחת חלפים זולים ולא בטיחותיים בעליל ממדינות עולם שלישי!

במקום לעודד את הציבור לנהוג ברכב תקין ומגדוגם, גורמים מעשיהם של אנשי משרד התחבורע למצב בו אנשים יאלצו לנהוג ברכבים לא תקינים לא בטיחותיים ולא מתוחזקים כיאות.

הרשויות מנסות להפוך אותנו לעבריינים בעל כורחנו! ישראלי שיתקל מספר פעמים במקרה כמו שלי, יתחיל לפתח לעצמו שיטות ותחבולות כיצד לעקוף את המערכת, ובכך הפך לעבריין בעל כורחו.

יש להנהיג מהפכה של ממש בתחום!!קיבינימט! אנחנו בשנת 2012, ובמקום לצעוד קדימה הלכנו שנים רבות אחורה?!

אני מקווה שמכאן תצא הזעקה והבשורה לימים טובים יותר, המצב הנוכחי הוא פשוט בלתי נסבל, ויפה שעה קודם.

עם כל הכעס והרוגז, נסה להבין את ההגיון שמאחורי הדבר.

נניח שמחר בבוקר נחום קדמיאל, יו"ר מועדון ה 5 יגע להסכם הבנות עם משרד התחבורה, ובהסכם יוחלט לפטור כליל ממכס ומביקורת חלפים לרכבי אספנות, ומכל הסוגים.

אתה יודע מה יקרה אחרי 24 שעות ?

עשרות יבואני חלפים יצוצו כפיטריות אחרי הגשם, שלא לדבר על נוכלים שייבאו חלפים למכוניות חדשות, תןך התחמקות מתשלום מכס ובדיקות נדרשות.

כל הנכתב נאמר לי ע"י אישיות די בכירה במשרד התחבורה, ששטחתי בפניו את הויה דלרוזה שנאלצים אספנים לעבור.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו תשובה אדיוטית (מצד משרד התחבורה).

הרי אילו הבעיה היתה עניינית, היו מפרסמים ברשת הוראות ברורות ומחייבות, מה צריך לעשות כדי לקבל רשיון, ומה בדיוק מותר ומה בדיוק אסור. להגיד שהמצב הנוכחי של "כל דפקיד גבר" נעשה במכוון כדי לעשות סדר, זה פשוט חוצפה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...