Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

sundown sa10 vs sundown sa12

elirantoon
שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש סאב של SunDown מסדרת SA לסדרה יש ארבע סוגי גדלים יש 8 אינץ 10 12 15

עכשיו על ה8 אני מוותר.... אבל 10 12 15 הם אותו הספק מה שונה בהם הסאב הולך לשבת

בטויוטה קורולה מה אתם ממליצים אני מעוניין גם לשמוע חוות דעת על הסאב... מחפש דיוק! וצליל פאנצ'י

אם יש סאב אחר שאתם ממליצים לי עליו ב1500 ש''ח אני ישמח לשמוע תודה לכל העוזרים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אענה לך על החלק הטכני של השאלה -

אתה מוותר על הסאב 8 אינטש כי הוא מוצהר על 400 וואט?

אם אתה חושב שהאוזן שלך תוכל לזהות הבדל בין סאב שמסוגל להתמודד עד 400 וואט הספק (ובאיזה תחום תדר? אתה לא ממש יודע כי אתה תעבוד בתחום הרבה יותר מצומצם ולכן הוא גם יוכל לספוג הרבה הרבה מעבר לזה) לבין סאב שמוצהר להתמודד עד 600 וואט -> אתה מאוד מאוד טועה.

כל ההבדל בין הקטרים הוא תחום התדר התחתון שהסאב וופר שלך יוכל לרדת אליו ביעילות.

מה שאני אומר עכשיו זו המלצה כללית - בגדר המלצה.

לסאב שמונה אינטש עדיף לתת איזה חיתוך קטן ב40 הרץ (פילטר סאב סוניק, HPF לסאב במילים אחרות)

לסאב 10 אינטש עדיף לתת פילטר ב30 הרץ

לסאב 12 אינטש עדיף לתת פילטר ב20 הרץ אם כי כבר לא ממש חובה כי רוב הסיכויים שהמערכת שלך לא מנגנת כלום מתחת לזה גם ככה ורוב המגברים היום עדיין מנגנים תחום תדר שהוא מ20 הרץ ומעלה - צריך להיות מצויין על המגבר אם הוא יכול לנגן מתדר נמוך יותר. וגם ככה אתה לא שומע מתחת ל20 הרץ.

לסאב 15 אינטש - אין כבר ממש משמעות לחסימה שלו בתחום התחתון שלו ברכב אבל הוא אמור להיות מסוגל לרדת לאזור ה10 הרץ שם אתה כבר במילא לא שומע כלום ורק מרגיש ובשביל שתוכל להרגיש שם משהו אתה צריך מגבר רציני, תיבה מתאימה, לדעתי גם תשתית שתוכל להחזיק את זה לאורך זמן.

ההבדל יהיה - ככל שהסאב בקוטר גדול יותר, הוא ירד נמוך יותר בתדר וינגן את אותם תדרים חזק יותר וטוב יותר מסאב מתחרה.

לעומת זאת - ככל שסאב יהיה קטן יותר בתדר - הוא יהיה מהיר יותר ומדוייק יותר (בעצם פאנצ'י יותר) מהדגם היותר גדול שלו.

לסכם - ואני אנסה לתרגם את זה לעברית פשוטה (זה עדיין ממש לא מחייב שזה יהיה בדיוק ככה כי הכל תלוי בתיבה שאתה בונה ובהגברה שאתה משדך לסאב) אם לדבר על תיבות SQ לסאב וופרים האלו אז:

אם אתה רוצה להרעיד את הרכב ולנסות לשבור בו את השמשות :-D -> אתה צריך את ה15

אם אתה רוצה להרעיד את הרכב טיפה פחות - לקבל פאנצ' אדיר - > ממליץ ללכת על ה12

אם אתה רוצה שהרכב עדיין ירעד יפה מאוד אבל לקבל פאנצ' אדיר -> ממליץ על ה10

אם אתה רוצה לקבל ליטוף אגרסיבי אבל להתמקד בעיקר בפאנצ' -> ממליץ בחום על ה8 אינטש ולתת לו לנגן קצת גבוה יותר.

ל8 אינטש אני בעקרון הייתי הולך על דאבל סאב אם יש לך נכונות ומקום.

עוד כלל ייסוד לגבי סאב וופרים - קו מנחה נקרא לזה

שני סאב וופרים מקוטר X יהיו שווים בעוצמתם לסאב וופר בוקטר X+1 אבל עדיין לא יוכלו לרדת נמוך לטווח התדרים של אותו הסאב.

מה זה אומר?

שני סאבוופרים 10 אינטש יהיו שווים בעוצמתם לסאב וופר 12 אינטש, אבל הם עדיין לא יוכלו לרדת טוב מתחת ל30 הרץ.

וכך הלאה - שתי שמיניות יהיו שווים בעוצמתם ל10 אינטש אחד ולא ירדו טוב מתחת ל40 הרץ

------- עוד הארות --------

בתיבות פורטד אתה צריך לדעת מה תדר התהודה של הסאב בתיבה הזו ולחסום אותו טיפה מעל תדר התהודה בכדי לשמור על הסאב.

בתיבות אטומות - אין שום צורך לעשות את זה בכדי להגן על הסאב אלא רק בכדי למצוא את תחום התדר שבו הוא מנגן הכי טוב.

------ דוגמא אישית -----------

אצלי הSA10 ניגן יפה מאוד כשהוא היה חסום בין 20 הרץ ל60 הרץ אבל נשמע בפועל טוב יותר כשחסמתי אותו בין 30 הרץ ל60 הרץ

עדיין - גם אם לא הייתי חוסם אותו הוא היה נשמע טוב אבל בשביל סוג הרעידות שהסאב מייצר ב20 הרץ -> אני באופן אישי הייתי מעדיף לעלות בקוטר של הסאב ל12 אינטש ואני גם ככה לא ממש אוהב שהרכב מתפרק לחתיכות מוויברציות.

לגביי המחיר - ברמת הדיוק שיש לסאב הזה, רמת הטונאליות שיש לסאב הזה ובייחד עם זאת רמת הכוח שלו - המתחרים הישירים שלו כמו שאני רואה את זה הם סאב וופרים של אסנדנט אודיו (אסאססין, ארסנל, כאוס)

אתה צריך לחפש סאב וופרים דומים בנתונים ובמחיר ממותגים אחרים אבל אני לא מתמצא - תנסה DD (דיגיטל דיזיין), תנסה GNZ (גראונד זירו), תנסה הרץ ES אם כי אני לא מעריץ נלהב שלהם אבל בכל זאת זה עניין שלך לשמוע.

אם תצטרך עזרה לגביי יבואנים של כל אותם המותגים דבר איתי בהודעה פרטית אני אפנה אותך אליהם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי דבר ראשון תודה רבה לך על הסבר מפורט שקיבלתי אותו היום מהבחור שקנית ממנו את הסאב שלך (יוסי)

אני נעול על ה10 אינץ עכשיו אני רוצה אם תוכל במפגש מרכז להשמיע לי את שלך אלה אם כן אתה בא עם האוונסיס...

דבר שני הגיע אליי בחור עם הצעה מעניינת מאוד של סאב AA HAVOC שאני יששמע אותו במפגש אתה תגיע יום שבת עם האוונסיס???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי (לפי איך שחברי הפורום קוראים לך)

האמת שכל פעם שאני רואה תגובות שלך אני נהנה ולומד וכמובן לא מפספס מילה!

תודה רבה לך :)

(למרות שאני לא קשור לנושא אבל הייתי חייב תגובה)

ולפותח האשכול איזה סוג מוזיקה אתה אוהב?

קומפוננט: מורל דוטק מגבר 1 : JL AUDIO 360.2

מגבר 2 : הייפוניקס BRX 2400.1D סאב : GROUND ZERO GZHW 12SPL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרוב זה היפ הופ אז כדי לך לקחת פחות פאנצ'י ושירד יותר נמוך קח את ה 12 אינץ',

אבל האמת הכל זה איך אתה אוהב את הסאב.

ואם אתה אוהב יותר טראנסים ופופ (לא יודע מה זה ווקה)

אז כדי לקחת יותר פאנצ'י ומדויק שזה ה 10 אינץ'

(הכל לדעתי כמובן)

קומפוננט: מורל דוטק מגבר 1 : JL AUDIO 360.2

מגבר 2 : הייפוניקס BRX 2400.1D סאב : GROUND ZERO GZHW 12SPL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע עם הרנו אבל הסאן דאון דווקא באוונסיס.

זה לא קשור לאיזה מוזיקה אתה אוהב אלא למה אתה מחפש בסאב, לא כל אחד אוהב להרגיש רעידות של 20 הרץ ולכן יש אנשים שמתחברים יותר לקטרים הקטנים יותר שזה עשרה אינטשים ומטה.

ולגביי ההאבוק זה פשוט סאב מדהים אבל ההגברה ותשתית החשמל שלך יצטרכו לעבור שדרוג רציני.

ההגברה שלך לא מתקרבת אפילו למה שההאבוק דורש

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המחיר ל SA-12 ?? ובתיבה פתוחה על הגברה של 800RMS יש מצב שהוא חזק יותר מ IDMAX ? באותם תנאים

Sub- Id max 12 comp- Hertz high energy XL comp amp-Diamond d600.2 Mono- Diamond d38001

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחיר :

http://www.ecaudio.co.il/pl_product~10~13~0.htm

יותר חזק לא בטוח

אבל לא עושה רושם שמדובר בסאב חלש.

בכול אופן IDMAX הוא סאב מעולה ,אם כבר יש לך IDMAX אישית לא הייתי מחליף בניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הIDMAX מדורג גבוה ממנו - זה סאב SQ מהטובים ביותר שיוצרו עד היום.

הוא עוצמתי מאוד, מדוייק מאוד אבל דורש הגברה בריאה - הוא מתחיל להשמע טוב בד"כ מערוץ הגברה של 500 וואט ומעלה אבל בעלי הנסיון עם הסאב הזה ממליצים לתת לו את כל הקילוואט שהוא מוצהר עליו ב4 אוהם.

הSA12 לא יהיה חלש ממנו בהרבה אם בכלל - אני לא חושב שכוח זה הגורם המבדיל כאן אלא בעיקר הגוון והאופי והדיוק שלהם שמבדיל בין סאב טוב לסאב שנכנס לפנתיאון של סאבוופרים למערכות SQ.

היתרון שיהיה לך עם הSA הוא שאתה תוכל להגביר אותו היטב עם הרבה פחות ממה שתידרש להגביר IDMAX או האבוק.

אני באופן אישי מעדיף את ההאבוק על פני הIDMAX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אתה טועה בקשר להגברה של שני הסבים..כבעל אי די מקס הוא מאוד מאוד מאוד נציל..אפילו מונובלוק של 300 RMS יגרום לו להרעיד אוטו. אצלי הוא סופג בערך 1000 RMS על 1 אוהם, יש לי 3 תיבות כל תקופה אני מחליף בינהם בגלל אופי סאונד שונה. אחת פורטדת 85 ליטר מכוונת 28 הרץ שמרעידה את כל העולם, אחת אטומה 34 ליטר יותר מדויקת בלי מריחות של הבסים, ואחת 1.9 קיוב פתוחה מכוונת גבוה שממש נותנת בומים מטורפים..התענינתי בסב של סנדאון בגלל שאני התחלתי לנתות לכיוון SPL..ראיתי כמה קליפים ביוטיוב והוא נראה דיי מרשים אפילו ה8 אינש נראה מטורף..אני עדיין מחפש את המידה המושלמת לתיבה לסב שלי לקבל SQL את האיזון הזה..חשבתי לבנות אחת בנפח 2.5 קיוב מכוונת 30 הרץ

Sub- Id max 12 comp- Hertz high energy XL comp amp-Diamond d600.2 Mono- Diamond d38001

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שיש לך יותר נסיון ממני ולכן עליי רק לקבל את דבריך.

מהנסיון שלי כצופה וכמאזין למערכות עם הסאב הזה - מה שקורה בסופו של דבר זה שבתא המטען אתה תמצא מונובלוק שמפיק 500 וואט צפונה.

שוב, בטרם לא יבינו נכון את דבריי - אני עונה לך לגבי IDMAX לבין הSA בגלל שנשאלתי לדעתי.

הIDMAX הוא סאב SQ מובהק ומהטובים שיצרו אי פעם - לא קולע לטעמי ולכן מעולם לא ראיתי לנכון להשקיע ברכישה של אחד.

לגבי הSA - אני יודע שדבריי נתפסים כהתלהבות אצל רבים, אבל מהתקופה הקצרה שהסאב הזה שוהה בתא המטען שלי, אני יכול לאמר לך שאני מרוצה ממנו מאוד.

קצת חסר לי הרכות והחום המדהים של הסיז SW300I - אני לא אגיד לך שהרכות הזו לא חסרה לי.

אבל מצד שני גם נוכחתי לדעת שהיה חסר לי הרבה מאוד פאנצ' שהSA מספק בלי להזיע בכלל.

כמו שאתה יודע - לשרשיר הזה יש היסטוריה קצת אחרת (רק מי שהיה נוכח יודע) - הזכירו גם את ההאבוק - מה שכל כך אהבתי בהאבוק זה שהוא היה חם, טונאלי ופשוט נעים מצד אחד אבל במקביל הוא גם ידע לתת את הפאנצ' - יפה מאוד.

רק חבל שצריך מצבר של אוטובוס בשביל להרים אותו :-D

בכל מקרה - אני ממליץ לך לשמוע את הסאב, כל סאב, לא משנה איזה - לפני שאתה מתכוון לרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...